• V pátek se v celé ČR otevřelo 1640 kostelů a modliteben. Konal se 11. ročník Noci kostelů. Také v našem městě měli lidé možnost navštívit hned několik otevřených kostelů.
  • Na dálnice u Měřína ve směru na Brno je dlouhá kolona.

Lyžařský pohár Vysočiny - Fajtův kopec

SPORT - LYŽAŘSKÝ SPORT - 5. 3. 2016 - komentářů 0

V neděli 28.2. pořádal Ski klub Velké Meziříčí další díl LPV.

Tento závod se měl původně konat v Hlinsku, pro nedostatek sněhu se ale přesunul na Fajtův kopec. Přestože toto rozhodnutí padlo pouhé 2 dny před závodem, pořadatelé stihli vše perfektně zorganizovat a i počasí nakonec docela klaplo.

Závod tradičně začínal kategorií Myšáci, kde závodily předškolní děti. Po nich přišla na řadu přípravka, ve které vybojoval Tomíno Malec bronzovou medaili. Následovali Předžáci, zde Natka Malcová obsadila druhé místo a pro třetí místo si dojela Dana Harvey a Martin Vondráček. Nejúspěšnější pro Ski klub VM byla kategorie Mladší žákyně, kde velkomeziříčské lyžařky obsadily všechny 3 stupně – vítězná Hanka Krčálová byla následována Sárou Strnadovou a Zuzkou Rašovskou. Ve starších žákyních si s tratí nejlépe poradila Katka Neumanová, byla stříbrná, mezi chlapci potom Honza Vondráček bronzový. Druhou zlatou pro VM vybojovala v kategorii Dospělí Tereza Neumanová.

Poslední 2 díly LPV se konají za týden v Novém Městě.

Výsledky:

1. – Hanka Krčálová, Tereza Neumanová
  2. - Natálie Malcová, Sára Strnadová, Katka Neumanová
  3. - Dana Harvey, Martin Vondráček, Zuzka Rašovská, Honza Vondráček

Autor: Ivo Doležal

7. 3. 2019 - Velkomeziříčtí závodníci na ČP ve skicrossu na Božím Daru

Třetí a čtvrté kolo Českého poháru ve skicrossu se uskutečnilo o prodlouženém víkendu 15. až 17. února na Božím Daru.

13. 12. 2018 - První závody Sáry Strnadové

Po letní suché přípravě se juniorská reprezentantka ve snowboardcrossu Sára Strnadová připravovala s Czech SBX teamem na italských a rakouských ledovcích.

8. 3. 2019 - Dvojzávod Sporten cup 2018/2019 Velké Meziříčí

V neděli 24.2.2019 se na Fajtově kopci konaly 2 závody LPV/APV v rámci Sporten cupu. Nejprve to byl závod, který pořádal Ski klub Velké Meziříčí.

29. 1. 2019 - Mladí závodníci ze Ski klubu vyrazili na Skicross Soláň

V pátek 18. ledna se skupina ve složení Barbora Fischer, Dana Harvey, Hanka Krčálová, Tadeáš Bíbr a Katka Neumanová pod vedením Standy Neumana vydala na první závody Českého poháru ve skicrossu, který...