STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 23. března 2019, svátek má Ivona, zítra Gabriel.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.

Zpět na stupních vítězů

SPORT - MOTOSPORT - 3. 4. 2016

Závod Baja Drawsko nepřinesl v předcházejících dvou letech posádce Ultimate Dakar moc štěstí, ale tentokrát se Tomáši Ouředníčkovi a Pavlovi Vaculíkovi podařilo vybojovat třetí místo v Mistrovství středoevropské zóny a čtvrté místo v celkové klasifikaci.


Po dosaženém čtvrtém místě z pátečního prologu byli Tomáš s Pavlem nažhavení na dvě 175 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušky na vojenském území “Poligonu Drawski”. V ranní etapě se posádce podařilo zajet třetí nejrychlejší čas před Hummerem Miroslava Zapletala a Piotra Bialkowského. Ke konci etapy ale posádka zaznamenala jakési vibrace, které vedly až k výměně kardanu před odpolední etapou. Tomáš s Pavlem si ani v odpolední jízdě neodpustili malé dobrodružství, když vrazili do stromu, což se neobešlo bez škod na vozu Hummer H3 EVO.

 

160402BuggyraUltimateDakar3

Dělali jsme, co jsme mohli, měli jsme slušné tempo, ovšem ke konci ranní etapy jsme v autě pocítili podezřelé vibrace. Proto jsme mezi dvěma rychlostkami vyměnili kardan. Měli jsme s sebou pouze jednoho mechanika, proto bychom chtěli velice poděkovat týmu Tatra Buggyra Racing, bez jehož pomoci bychom nebyli připraveni včas.

 

Odpoledne jsme otvírali etapu. Čekali jsme, že po krátké době nás Mirek Zapletal dožene, což se ale stalo až na zruba stém kilometru. Evidentně jsme tedy byli rychlejší než v Bugaci, ale chtěli bychom být ještě rychlejší. Bohužel jsme vrazili do stromu, takže předek auta je rozbitý, ale do cíle jsme dojeli. Z výsledku máme obrovskou radost, protože znamená další body do Mistrovství středoevropské zóny. Zůstáváme v Polsku ještě jeden den, abychom otestovali a přesně vyladili celé nastavení,” řekl Tomáš Ouředníček.

 

Dva kamióny týmu Tatra Buggyra Racing zaznamenaly v Drawsku rozporuplné výsledky. David Vršecký s “Phoenixem” bojoval o vítězství ve svém první cross-country rally závodě do posledního kilometru, zatímco Martin Kolomý musel kvůli technickým problémům ze závodu odstoupit.

 

Posádka Buggyra Ultimate Dakar otestuje nové nastavení v nadcházejícím závodě v Polsku. Baja Carpathia se uskuteční 30. 4. – 2.5. 2016 ve Stalowe Woli.


Autor: Ultimatedakar

Publikoval: -kas-

Čtěte také

26. 1. 2019 - Ouředníček přivezl pátou dakarskou medaili

Letošní ročník Rally Dakar 2019 považuje mnoho závodníků za jeden z nejtvrdších vůbec. Pro Tomáše Ouředníčka byl však zatím nejúspěšnější jak z pohledu celkové pozice, tak i výsledků dílčích etap. Společně s...

4. 9. 2018 - Ouředníček: zpět na vítězné vlně

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem vyhráli náročný závod Baja Poland v kategorii TH.

18. 1. 2019 - Ouředníček s Křípalem vybojovali 17. místo na Rally Dakar 2019

Tomáš Ouředníček a David Křípal slaví úspěch. Dokončili 41. ročník Rally Dakar v TOP 20. Posádka týmu MP-Sports zajela v poslední etapě 34. čas a dovezla tak Ford Raptor #332 do cíle...

4. 1. 2019 - Nabitá startovní listina Rally Dakar 2019 očima Tomáše Ouředníčka

Posádka - Tomáš Ouředníček a David Křípal - odlétá do peruánské Limy, kde stejně jako v roce 2018 odstartuje legendární nejtěžší a největší závod planety - DAKAR. Startovní listina slibuje nelítostný boj...


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist