Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Tak to vidím já…

OSTATNÍ - OD VÁS - 13. 4. 2016 - komentářů 0

Martin Klement
Martin Klement

Žijeme dnes v opravdu divném světě. Na jedné straně boj o moc a bohatství, zanechávající za sebou ožebračené národy umírající hlady. Na straně druhé náboženský fanatismus, po němž zůstávají ruiny kdysi slavných měst a budov, a masové hroby nešťastníků.


Mocní a bohatí chtějí žít na úkor miliard jiných jako prasata v žitě a neuvědomují si, že mocí, ani bohatstvím si nezajistí život věčný. Je jim jedno, že jimi nastavený systém, založený na vykořisťování a tyjící z práce jiných ničí naši planetu, tedy i domov jejich vlastních potomků. Válkami a umělou sterilizací žen, se snaží o regulaci populace. To ale není pravá cesta. Země není nafukovací, ale regulovat počet obyvatel lze přeci i jinak, rozumnou populační politikou. Země by jistě dokázala uživit i stávající počet lidstva, jenže jak pravila Matka Tereza „ Není problém nakrmit hladové, ale nasytit bohaté.“ Asi lze polemizovat o tezi, že Evropa vymírá. Vždyť se stačí podívat na statistiky, kolik obyvatel měla Evropa, a její jednotlivé státy obyvatel před pár desítkami let, a dnes. Důvodem pro neustálé zvyšování populace je především náš důchodový systém, který pokládá za nejdůležitější, aby měl každý senior nejméně dva potomky, kteří by mu svou prací měli vydělávat na důchod. Dle některých ekonomů je ideální, aby si každý na svou penzi vydělal během svého plodného období, což je ovšem možné pouze za předpokladu, že bude mít každý jedinec po tuto dobu možnost pracovat, a to je vzhledem k dnešnímu počtu nezaměstnaných nemožné. Vše spěje jen k tomu, aby ti nejbohatší stále bohatli a to nejen na úkor těch nejchudších, ale i tzv. střední třídy, jejíž životní úroveň stále klesá.

 

Přes všechny nářky je však Evropa stále nejvyspělejším kontinentem této planety. Svojí kulturou předčila i takové kolébky civilizace, jako jsou Persie, či Čína. Tuto kulturu však musí Evropa po celá staletí bránit atakům těch, kteří by ji chtěli vrátit až o mnoho staletí zpět. Tímto se dostáváme k otázce náboženství, jako největší brzdě vývoje člověka.

 

Evropané se již v minulosti museli mnohokrát bránit, za cenu obrovských ztrát na životech atakům jinak smýšlejícím hordám. To, co naši předkové tvořili a bránili, dnes lehkovážně nabízí k zničení elita národů, vytvořená z lidí, myslících jen na vlastní prospěch. Tito nadlidé neuvažují nad vzdálenou budoucností a hazardují s ní tak, že jejich kroky mohou být nevratné. Proč padaly dávné civilizace jako Kréta, nebo Řím? Jak je mohli rozdrtit barbaři, kteří jim svou kulturou nesahali ani po kotníky? Genocida těchto civilizací vždy začínala drobnými ústupky a nabídkou asimilace barbarům, tedy pokus o jakýsi multikulturní svět. Což však barbaři brali jako slabost protivníka a nabízené spolupráce se chopili po svém.

 

Naše kultura nabízí mnohé. Lidé se mohou těšit z divadelních her, filmů, sportovních akcí… Každý si může vybrat to, co je jeho srdci nejbližší a také se může zapojit sám. Své myšlenky, touhy i přání lze vyjádřit různě. Malbou, psaním prózy, či básní, hudbou. Teď hrozí reálné nebezpečí, že budeme muset svou kulturu měnit za jinou. Nutí se nám kultura, jež by nás vrátila až někam do doby před středověkem. Měli bychom začít brát naše milované ženy jako méněcenné tvory, bez jakýchkoli práv. Nesměli bychom své myšlenky vyjadřovat písní, písmem, ani na plátně. Vše, co bychom dělali, by mělo být spojeno se slovem bůh-Alláh! A co víc. Proti duchu Islámu je sport, zábavné pořady i hry. Nechci přijít o fotbalové či hokejové zápasy, ať jsou dnes jakkoli spojovány s korupcí. Nehodlám přihlížet tomu, jak se mění touha po vědění za totální poslušnost náboženským hlídkám. Ani se nechci dočkat doby, kdy budou padat chrámy a kostely, které svou existencí uráží islámské věřící.

 

Je pro mne nepřijatelné, aby se jakákoli myšlenka nutila lidem násilím, a v případě radikálních islamistů dokonce strachem a terorem. Náboženství nemělo na lidstvo nikdy dobrý vliv. Ve jménu různých bohů se děli vždy skutky, brzdící lidský rozvoj, protože nejen pro vládce, ale i pro náboženské elity bylo vždy nejlepší držet lid v nevědomosti, aby se dal snáze ovládat. A musíme si přiznat, že i křesťanství se nejen za mořem nutilo obyvatelstvu ohněm a mečem. Dnes se světem šíří jako povodeň jiné náboženství. Mladší, dravější, ale o to nebezpečnější. Je jen na nás-Evropanech, zda odoláme a zachováme si kulturu, na kterou jsme snad, i doposud mohli být pyšní. Svá práva si však musíme vydobít i navzdory elitám, které se nás rozhodli obětovat pro své pohodlí a moc, což je patrné i u nás, v naší krásné vlasti. Podívejme se na to, jak reagují na diktát z EU představitelé zemí Visegrátské čtyřky. V Maďarsku, Polsku i na Slovensku si nehodlají nechat vnutit žádné ústupky tzv. migrantům. A u nás? Kromě prezidenta zde není nikdo z vlády, kdo by hájil naše práva. A tak je nám od vládních činitelů nucena teze o neškodnosti Islámu a o xenofobii, která se naší zemí šíří a kterou je nutné vymítit. Nenechme s sebou už takto manipulovat a řekněme jasně naše ne. Ne islamizaci Evropy. Ne ztrátě naší kultury a hlavně ne všem náboženským fanatikům a radikálům, ať jsou již jakéhokoli vyznání!


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 6. 2019 - Férový příspěvek k nefér jednání na jedné protestní akci

Když jsem se o této akci dozvěděl, napadlo mne, že by nebylo od věci vyslechnout si argumenty těch, jež žádají hlavu premiéra. Nejprve z povzdálí, ale poté i z nejtěsnější blízkosti jsem...

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?


Komentáře ke článku

Počet komentářů 45.

[1] Vložil: zn.LN., 13.4.2016, 15:11:05
Martine pokud někteří tzv. "lidumilové" neuvidí jak islamisté v kleci a za živa upalují a na video natáčí zajatého jordánského pilota budou neustále omílat tu svoji písničku o humanitě a pomoci muslimům a nevyléčí je ani tvůj článek.
[2] Vložil: V.M., 14.4.2016, 10:23:50
Já myslím, že ti ,,lidumilové" by to pochopili až ve chvíli, kdy by v kleci zaživa upalovali je nebo někoho z jejich rodiny. Dřív bohužel ne. Je to smutné a depresivní, dívat se, jak se sem valí individua, která se rozhodně nehodlají přizpůsobit naší kultuře, a postupem času nekompromisně převálcují. My je budeme přijímat, živit a sloužit jim. Protože my jsme přece civilizovaní a humánní lidé. Když vidím na jedné straně české slušné rodiny s dětmi, žijící na pokraji chudoby, a přesto vychovávající ze svých dětí slušné lidi, a na druhé straně cpaní peněz ekonomickým migrantům /viz ,,křesťanské" rodiny z Iráku/, je mi z toho opravdu na...pláč. Proč nepomůžeme svým lidem, je jich tu dost takových, kteří by si to zasloužili, byli by vděční, a rozhodně by to státu vrátili. Proč nemůžou mít naši mladí větší rodinu? Protože by při veškeré snaze tu rodinu sotva uživili, mnozí pak žijí opravdu na hranici chudoby. Nebylo by lepší vytvořit takový sociální systém, aby se mohlo rodit víc našich dětí? Myslím dětí, o které se rodiče postarají. Jenže ono by to zase nahrávalo naší menšině, která žije právě z přídavků, o děti se moc nestará, a nakonec jsou jich plné ústavy. Dá se z toho vůbec nějak najít rozumná cesta ven?
[3] Vložil: Tom, 14.4.2016, 10:27:54
Pohádka o tom, kterak komunisté brání svobodu...
[4] Vložil: zn.LN., 14.4.2016, 11:54:13
Tome mě komunisté totálně zdecimovali rodinu zničili větší část života nicméně až na malou výjimku s názorem Martina souhlasím a navrhuji ti abys napsal sám za sebe zřejmě opačný nebo jiný názor či cestu jak má Evropa z tohoto bahna vybřednout nic víc!
[5] Vložil: Tom, 14.4.2016, 16:56:40
V republice je ani ne stovka uprchlíků z Afriky. Tohle vážně není problém, který bychom potřebovali u nás řešit. Islamizace Evropy je taky nesmysl. Jen strašák, kterým někdo maskuje nedostatek aktuálních politických témat, kterými by mohl ohromit ve volbách. Co třeba dostavba silnic? Vysokorychlostní železniční koridory? Podfinancování školství a zdravotnictví? Já vím, teď už to mezi lidmi nefrčí. To zas až si někdy někdo vzpomene.
[6] Vložil: zn.LN., 14.4.2016, 18:20:44
Ano Tome já levicový člověk souhlasím ale ty neřešíš to podstatné kvůli čemu napsal Martin tuto úvahu dostavbou silnic,želežniční koridory,podfinancování zdravotnictví to ale Tome neřeší současnou situaci v Evropě s imigranty!Teď je potřeba jednat a nikdo neví jak!
[7] Vložil: rejpal, 14.4.2016, 19:43:18
Martine a Laďo.Bacha na demokracii,Pravda se nesmí říkat.Na to už jsou paragrafy,viz docent Konvička.Na jiném místě jsem vznesl dotaz,co je demokracie.Byl jsem odkázán na Google,nebo Vikipedii.Teorie je věc jedna,praxe druhá.Začalo to Biblí,než ji lidé předělali k obrazu svému.To stejné Kapitál.Myšlenka jedna věc,praxe druhá.To stejné o demokracii.Nic nového pod sluncem.
[8] Vložil: zn.LN., 14.4.2016, 20:51:51
Dostal jsem video od bývalého kolegy z ČT nebude nikdy vysíláno upozorňuji jsem velmi tolerantní člověk trvá 28 minut mohl bych je poskytnout těmto novinám netroufám si byl bych jako sociální demokrat obviňován ze ztráty soběstačnosti/situace NATO versus Turecko/ mě to ale vadí ovšem cítím že by to v rámci této sociální sítě k ničemu nevedlo.
[9] Vložil: Tom, 14.4.2016, 21:56:51
Rejpale, říkejte si pravdu jakou chcete, ale standardně podle zákona nesmíte nikoho urážet ani nikomu vyhrožovat ani nikoho vyzývat k násilí. Byť byste k tomu měl i nějaký velmi dobrý důvod, nesmíte si to dovolit. Dodržování práva je výdobytek té naší západní civilizace.
[10] Vložil: zn.LN., 14.4.2016, 22:36:42
Rejpale co blbnete s Biblí nejsme Američani ani Rusové ano jistě různé názory tedy můj názor je tento:Pokud bude volba dalšího prezidenta v rámci ČR pokračovat ing.Miloš Zeman na kraji Vysočina je neporazitelný je naprosto směšné úvahy mu podsunovat různé komunisticko-leninské názory člověk se tomu jenom zasměje.
[11] Vložil: zn.LN., 15.4.2016, 00:14:12
Muslimové byli poraženi před Vídní cpou se sem to se nestane čeští křesťanští "odborníci" viz profesor Tomáš Halík dostává ceny no dobře nechť si tedy vezme muslimany k sobě do domu pan profesor a nechť je živí a maká denně pro ně až mu začnou říkat anglicky slova Kunda a to je to první Australany na ně tam to vyřešili!!!Panu profesoru Halíkovi přeju hodně imigrantů k němu do domu pak by si možná rozmyslel svoje úvahy o multikultuře.LN.
[12] Vložil: zn.LN., 15.4.2016, 00:34:15
Ono by bylo asi nejlepší kdyby muslimové zajali někoho z české vlády například Kalouska umístili ho do klece upalovali ho a natáčeli videem Bůh ví zda by jako ztraceného syna věřícího Mirka našel Bůh?
[13] Vložil: rejpal, 15.4.2016, 06:24:17
LN.S Biblí neblbnu,jen jsem chtěl poukázat na to,že všechno už tu bylo,jen lidé si to utvořili k obrazu svému,tedy většinou,ale blbě.S tím Halíkem,na tom něco je.Jako kněz,se chová poněkud zvláštně.Taky mu nefandím.Tome,a Kalousek může,a ještě veřejně,urážet všechny,včetně prezidenta?Sám je nula,tak kope na všechny strany.To je správné?
[14] Vložil: josef, 15.4.2016, 13:29:55
Milý Martine, prosím vás na kolenou, už těch blábolů nechte a najděte si konečně místo, kde Vaše duše nebude trpět z Vás samotného...Váš bývalý , nechtěný, ale veskrze tolerantní posluchač a přítel Josef
[15] Vložil: kája, 16.4.2016, 10:41:10
Ke 14, josefovi: Své kolena lépe využijete při poslechu či sledování jednoho rozhlasového nebo televizního kanálu. O duševno se můžete poradit s přítelkyní Margitou, ve dvojici se lépe táhne.
[16] Vložil: Tom, 16.4.2016, 22:57:58
Rejpale, jakou s tím má souvislost zase Kalousek?
Jestli má pan prezident pocit, že ho někdo uráží, může ho žalovat.
[17] Vložil: rejpal, 17.4.2016, 07:47:10
Tome.Reakce na 9.Toto je názorný příklad.Jinak prezident je nad věcí.S bezmozky se nezdržuje.
[18] Vložil: jungle, 20.4.2016, 13:38:44
velice dojemné :(:(
[19] Vložil: zn.LN., 21.4.2016, 20:41:55
Martin Klement je komunista ano nechci být naivní jeho myšlenky si myslím znám a pochopil jsem že pokud by dnešní KSČM praktikovala myšlenky profesora Šika,profesora Hájka,Jardy Šabaty, no a nakonec si myslím i pana generála Ludvíka Svobody Československo a Svět by se upínal jiným směrem-zvítězil Klaus a nyní máme situaci a následky jedni bohatnou druzí bojují o život tak je to!
[20] Vložil: zn.LN., 21.4.2016, 20:59:10
No samozřejmě že nadchnu přívržence inženýra Václava Klause tím že si do Google zadají text Karla Peterky který na dvakrát vyprodal Jupiter club ovšem nezazněla tam ona jeho vlajková skladba:"Říkej mi Klaus"možná trošku souvisí jinak nádhera!
[21] Vložil: zn.LN., 21.4.2016, 21:03:28
Trošku opravuji píseň je od Luďka Nekudy Karel Peterka zpívá o něm v jiné lajně.Děkuji.LN.
[22] Vložil: zn.LN., 21.4.2016, 22:39:16
Jinak v tuto chvíli mám zprávu že protiterostická jednotka ministerstva vnitra v Křižanově zatkla všechny Vitnamce z firmy na Náměstí sv.Zdislavy ví o tom někdo situaci z Křižanova?
[23] Vložil: zn.LN., 21.4.2016, 23:07:04
To je komplikované a velmi složité dnes jsem mluvil s důstojníkem Československé lidové armády nyní v důchodě a syn je v Afganistánu Taliban má k dispozozici kompletní lidi generální štáb české armády systém výcviku,poznatky z USA-naprosto velmi nepříjemné!Jak to vím?Na místě tak hlavně berte ženy-děti-padající lidi-studovali Talibánci velmi dobře!Perfekní politická výbava-jenom malá poznámka:jak se jmenoval Talibánec který měl na posled hodnost důstojníka v Košicích?Podívejte se na něho!
[24] Vložil: Vladimír.N., 21.4.2016, 23:23:16
Podle zprávy od zdroje oholili si brady je jim do třiceti let bydlí v ČR čekají na tzv. muslimský rozkaz-chodí ve školách nikdo by to vůbec nepředpokládal že zaútočí nevím ale můj zdroj se nikdy nemýlí!!!
[25] Vložil: Zorka, 23.4.2016, 17:12:26
Milý Tome,tohle bohužel není žádná pohádka,jsme ve srabu a pořádným! Teď by mělo být jedno zda je někdo komunista,pravotoč či zelený,všichni žijeme v Evropě a měli by jsme se starat o to, aby i naši potomci měli možnost žít alespoň v takových podmínkách jako my i když to třeba není to pravý ořechový.Bohužel to opravdu směřuje k tomu, že nás tem mírumilovný islám převálcuje a pak, ač jsem ateista-Bůh s námi.
[26] Vložil: asta la vista, 24.4.2016, 09:57:26
Proč nemá cenu polemizovat:
"Náboženství nemělo na lidstvo nikdy dobrý vliv."
......Absurdní a hodné politování, takovou blbost si nemyslí i mnozí inteligentní ateisté........
[27] Vložil: rejpoň, 26.4.2016, 19:34:20
souhlasím s Klimentem
[28] Vložil: zn.LN., 30.4.2016, 02:28:26
Souhlasím s Martinem Klementem a myslím si to přesně jak to napsal a nejsem komunista!!!
[29] Vložil: LN., 30.4.2016, 02:48:17
Zorko ne Bůh s námi je nutné vyměnit velící lidi v Bruselu ovšem nepůjde to asi normálně nevím jak demokraticky poslední zpráva od sestry narodila se ve Velkém Meziříčí na Zámku v roce 1957 je ve Vídni tak tři chlapi její kolegyni chytli dva ji drželi a ten třetí ji znásilnil 22 let-žádný Bůh s námi tady v Evropě nemají co pohledávat nechť jdou do stanů které má Saudská Arábie pro poutníky do Meky!Poznámka:škoda že jsem jako mladý kluk tancoval v Glowe na Rujáně s Angelou nevěděl jsem tehdy kdo to je!
[30] Vložil: jungle, 1.5.2016, 09:54:02
ten typek, co je na fotce, jel včera namrdanej na kole po silnici...tak jsem ho viděl já
[31] Vložil: k, 1.5.2016, 11:39:45
K 30, ty jedeš na čem?
[32] Vložil: jungle, 2.5.2016, 10:41:43
na tvoji mamě
[33] Vložil: Robert, 2.5.2016, 12:34:04
Dobrý den, slyšel už někdo z Vás o NWO nebo GP. O tom, že Evropa zpracovává více surovin než má. O tom, že by bylo vhodné regulovat počet stávajícího obyvatel. Vyměnit je za jiné, s nižší vzdělaností - inkluze, nižšími požadavky na životní úroveň, s pravou vírou, oddané a pokorné...bohužel jen čas ukáže jak se změní Evropa za 10 – 20 let. Robert
[34] Vložil: k, 2.5.2016, 19:52:40
K 32, ty jsi lesba?
[35] Vložil: jungle, 2.5.2016, 22:37:40
ano
[36] Vložil: k, 2.5.2016, 22:41:01
Po tom Křižanovu, se nedostatek musí projevit nějak, nemám ti to za zlé, absťák bývá zlý podle literatury.
[37] Vložil: jungle, 3.5.2016, 09:38:31
lituji, jste suchý
[38] Vložil: L.N., 4.5.2016, 22:06:43
Dnes naprosto souhlasím s panem hejtmanem jihomoravským Haškem že dal věnec k věci kde padli sovětští vojáci on pan Gazdík ve Sněmovně asi ztratil rozum kdyby tady ti lidé nebojovali taky za nás a za pana Gazdíka tak bychom zde vůbec nebyli!!!Lidé si platí tohoto vlajkonoše pod TOP 09 a STAN je mě z takového človíčka špatně!L.N.
[39] Vložil: L.N., 4.5.2016, 22:34:18
Budou volby je to na voličích taky těch kteří referují sem do těchto novin jde o věc dnes referovat dál pokud možno fotky jinak bohužel zahyne tisková věc!L.N.
[40] Vložil: N.V., 4.5.2016, 22:44:04
Nechci otravovat přece jenom podívejte se na foto Světlá ročník 1980 Velké Meziříčí pokud je máte-no nic možná se pleteme ale přece jenom podívejte se tady na spolužáky!!!Používá člověk IS zajímavé poznámky nemůže si to vymyslet zkuste to zjistit???L.N.
[41] Vložil: V.M., 4.5.2016, 22:53:50
Podle nejenom mého názoru je člen ISIS absolvent Velkomezeříčské školy hotelové tak je potřeba mu napsat přes internet ať nezabíjí a vzpomíná na Velké Meziříčí jeho přezdívka je ve škole "Sáma"-
[42] Vložil: NL, 5.5.2016, 00:54:35
Petr Gazdík takový vlajkonoš mistra mezi mistry Mirka Kalouska-on je takový moderní Josef Goegels a lidi mu to věří-úžasné!LN.
[43] Vložil: L.N., 7.5.2016, 21:25:41
To je jen taková srandička nechť si holky ze Světlé vzpomenou zda měl některý spolužák přezdívku "Sáma" můj zdroj se zatím nikdy nemýlí znamenalo by to že on bojuje v ISIS!
[44] Vložil: LN., 7.5.2016, 21:33:28
No nic nechci otravovat tady na sociální síti díky za možnost napsat něco víc než národní tisk a taky NOViNY VM.samozřejmě.
[45] Vložil: L.N., 7.5.2016, 21:43:04
Nevydržím to můj názor je tento:Buďme rádi my tady na Velkomeziříčsku že máme Medřičské Listy-NovinyVM-Bítešké věci-tam máme možnost udělat si názor!Co by za to dal kdysi Bohumil Maria Ptáček nebo Velkomeziříčský kaplan Bohumil Burian taky proto správně Milošem Doležalem napsáno Velkomeziříčským Bohumilem Burianem:Do nebe se nejede kočárem"
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist