STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 22. března 2019, svátek má Leona, zítra Ivona.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.
  • Za bývalou spořitelnou u řeky Balinky probíhá skrývka zeminy pro stavbu nového parkoviště.
  • O kráse vesmírné vyprávěl v úterý genealogům na přednášce Milan Salaš.

Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí

SPORT - HANDICAP SPORT - 12. 8. 2016

foto: archiv HSCVM
Cyklistický závod Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí. Družstvo Kraje Vysočina se účastnilo ve složení Petr Stejskal-kapitán družstva, bike a řidič, Milan Bartůněk a Petr Boháček-handbike Michal Šilhavý- silnička a řidič, Jaromír Ambrož – bike a řidič, Richard Dostál - fatbike a řidič, Josef Čirka – silnička, Radek Musil – bike a řidič, Jiří Charvát řidič a Stanislav Hájek patron celého družstva.


Družstvo odstartovalo z Hradčanského náměstí v Praze 2. 8. 2016 v 13:34 hod., najelo asi 2222km a vystoupalo asi 27000 výškových metrů, projelo nonstop všechny kraje ČR a zavítalo i na Slovensko, kde jedním z kontrolních bodů byla Bratislava. Průjezd Krajem Vysočina byl dvěma kontrolními body v Cykloaréně Vysočina Nové Město na Moravě a Telčí. Družstvo se zúčastnilo časovky na okruhu v Mostě, vrchařské časovky na Červenohorské sedlo a časovky jednotlivců na motokárové dráze v Písku. Naplánovaná trasa naše kluky zavedla na silnice, cyklostezky, pole i louky, ale byly i úseky, kde bylo třeba vzít svůj stroj na ramena a jít kousek pěšky. Naše družstvo splnilo za celý závod všechny úkoly a neporušilo žádné omezení co se týče zakázaných úseků silnic ve smyslu bezpečnosti, což se o jiných družstvech nedá říci. Naše družstvo bylo asi jedno z mála, kde handicapovaní cyklisté byli hned dva na handbike a ujeli více jak 100km, což jsme chtěli a naplnili tak integraci handicapovaných do tohoto projektu. Doprovázel je cyklista s GPS trackerem (satelitní vyhledávač a kontrola na trati).

 

Družstvo platilo hned od startu nováčkovskými chybami a tyto je provázely po celý průběh závodu. Síla družstva a obdivuhodná vůle cyklistů dokázala naplnit smysl této akce a dovedla celé družstvo za velkého aplausu všech přítomných do cíle na Vítězné náměstí v Praze a to v sobotu 6. 8. 2016, před 20.00 hod v čase necelých 103 hodin. Průjezd cílem byl o to příjemnějším, že jsme dojeli chvíli před slavnostním předáním šeku na 50 000Kč na nákup speciálního vozíku pro našeho patrona Standu Hájka od Nadace ČEZ podpořeného v rámci aplikace Pomáhej pohybem. Tento projekt byl odstartován 2. 8 2016 a během pár hodin se díky aktivní veřejnosti naplnil. Touto cestou bychom chtěli všem, kteří svými body do této aplikace přispěli, poděkovat.

 

Z celého družstva není, koho vyzvednout, bojovali a jeli všichni podle svých možností. Bylo-li třeba vystřídat, nikdo neřekl, že má dost a jel. Cyklisté dojeli svůj úsek a měli sílu vystřídat řidiče za volantem, pomáhat při předávkách a co by bylo asi potřeba nejvíce u členů týmu vyzvednout, je asistence handicapovaným. Pro všechny, kteří se s těmito problémy nesetkali, toto byla nová pozitivní zkušenost. Pomáhali, jak nejlépe dovedli jak ve dne, tak i v noci a v cíli za tuto zkušenost byli velice vděčni. Poznali život handicapovaných jak v situacích pozitivních, ale i negativních.

 

Celé družstvo a Handicap Sport Club z Velkého Meziříčí jako realizátor účasti týmu Kraje Vysočina, by chtěli touto cestou poděkovat Kraji Vysočina, bez jehož výrazné finanční pomoci by se tento projekt nedal uskutečnit. Dále pak městu Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a Třebíč, která finančně přispěli z rozpočtu města, obcím Vídeň a Lavičky, projektu Muzikanti dětem a dalším sponzorům Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, Vezeko Velké Meziříčí, A-DRO Mosťiště, Autoservis Jaromír Ambrož Vídeň, HIPP cycles Jihlava, společnosti ZON Třebíč a mediálním partnerům velkomeziříčského klubu NovinyVM.cz.

 

Dále bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporovali při celém průběhu projektu, drželi pěsti na cestě a dík patří i rodinám všech, kteří se projektu zúčastnili za podporu a pomoc během celé realizace účasti týmu Kraje Vysočina.

 


Autor: Jiří Charvát, předseda Handicap Sport Club Velké Meziříčí o.s.

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc-0454.jpg  dsc-0487.jpg  img-0066.jpg  img-0091.jpg  img-0131-kopie.jpg  img-0141-kopie.jpg  img-0168.jpg  img-0264-kopie.jpg  img-0623-kopie-kopie-kopie.jpg  img-0645.jpg  img-0981.jpg  img-1006.jpg  

Čtěte také

24. 10. 2018 - Atleti spastici z TJ Březejc a jejich rok 2018

Spasticky postižení atleti TJ Březejc mají za sebou další aktivní sezónu. Ze čtyř republikových atletických závodů (3x závody České federace Spastic Handicap z toho 1 závod MČR, 1x Mistrovství ČR mentálně...

25. 9. 2018 - Velkomeziříčští handicapovaní atleti zúčastnili Podzimní atletiky SH

1. září se velkomeziříčští handicapovaní atleti zúčastnili Podzimní atletiky SH, která proběhla na atletickém stadiónu v Bílině.

9. 3. 2019 - Máme rádi boccciu

Zájem o sport boccia na Březejci stále trvá. Primárně je tento sport určen pro lidi s těžším stupněm postižením, a to proto, že je jediným sportem, který tito lidé mohou provozovat.

25. 9. 2018 - Otevřený turnaj v iboccie O pohár starosty Osové Bítýšky

V sobotu 22. září uspořádal Handicap Sport Club společně s iSK Vysočina již 8. ročník otevřeného turnaje O pohár starosty Osové Bítýšky v integrované boccii.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
SLUŽBY PRO DOMÁCNOST
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist