30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. května 2019, svátek má Jana, zítra Viola.
  • Na náměstí v pátek dopoledne spravují TS díry v silnici.
  • Na dálnice u Měřína ve směru na Brno je dlouhá kolona.
  • Opraveny byly konečně i překopy silnic na Družstevní i Nádražní.
  • Na Třebíčské už se po opravně asfaltuje.
  • Práce na reklamaci nových křižovatek na Třebíčské postoupily. Stav ve čtvrtek ráno. Více foto najdete v článku na titulní straně.

Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí

SPORT - HANDICAP SPORT - 12. 8. 2016 - komentářů 0

foto: archiv HSCVM
Cyklistický závod Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí. Družstvo Kraje Vysočina se účastnilo ve složení Petr Stejskal-kapitán družstva, bike a řidič, Milan Bartůněk a Petr Boháček-handbike Michal Šilhavý- silnička a řidič, Jaromír Ambrož – bike a řidič, Richard Dostál - fatbike a řidič, Josef Čirka – silnička, Radek Musil – bike a řidič, Jiří Charvát řidič a Stanislav Hájek patron celého družstva.


Družstvo odstartovalo z Hradčanského náměstí v Praze 2. 8. 2016 v 13:34 hod., najelo asi 2222km a vystoupalo asi 27000 výškových metrů, projelo nonstop všechny kraje ČR a zavítalo i na Slovensko, kde jedním z kontrolních bodů byla Bratislava. Průjezd Krajem Vysočina byl dvěma kontrolními body v Cykloaréně Vysočina Nové Město na Moravě a Telčí. Družstvo se zúčastnilo časovky na okruhu v Mostě, vrchařské časovky na Červenohorské sedlo a časovky jednotlivců na motokárové dráze v Písku. Naplánovaná trasa naše kluky zavedla na silnice, cyklostezky, pole i louky, ale byly i úseky, kde bylo třeba vzít svůj stroj na ramena a jít kousek pěšky. Naše družstvo splnilo za celý závod všechny úkoly a neporušilo žádné omezení co se týče zakázaných úseků silnic ve smyslu bezpečnosti, což se o jiných družstvech nedá říci. Naše družstvo bylo asi jedno z mála, kde handicapovaní cyklisté byli hned dva na handbike a ujeli více jak 100km, což jsme chtěli a naplnili tak integraci handicapovaných do tohoto projektu. Doprovázel je cyklista s GPS trackerem (satelitní vyhledávač a kontrola na trati).

 

Družstvo platilo hned od startu nováčkovskými chybami a tyto je provázely po celý průběh závodu. Síla družstva a obdivuhodná vůle cyklistů dokázala naplnit smysl této akce a dovedla celé družstvo za velkého aplausu všech přítomných do cíle na Vítězné náměstí v Praze a to v sobotu 6. 8. 2016, před 20.00 hod v čase necelých 103 hodin. Průjezd cílem byl o to příjemnějším, že jsme dojeli chvíli před slavnostním předáním šeku na 50 000Kč na nákup speciálního vozíku pro našeho patrona Standu Hájka od Nadace ČEZ podpořeného v rámci aplikace Pomáhej pohybem. Tento projekt byl odstartován 2. 8 2016 a během pár hodin se díky aktivní veřejnosti naplnil. Touto cestou bychom chtěli všem, kteří svými body do této aplikace přispěli, poděkovat.

 

Z celého družstva není, koho vyzvednout, bojovali a jeli všichni podle svých možností. Bylo-li třeba vystřídat, nikdo neřekl, že má dost a jel. Cyklisté dojeli svůj úsek a měli sílu vystřídat řidiče za volantem, pomáhat při předávkách a co by bylo asi potřeba nejvíce u členů týmu vyzvednout, je asistence handicapovaným. Pro všechny, kteří se s těmito problémy nesetkali, toto byla nová pozitivní zkušenost. Pomáhali, jak nejlépe dovedli jak ve dne, tak i v noci a v cíli za tuto zkušenost byli velice vděčni. Poznali život handicapovaných jak v situacích pozitivních, ale i negativních.

 

Celé družstvo a Handicap Sport Club z Velkého Meziříčí jako realizátor účasti týmu Kraje Vysočina, by chtěli touto cestou poděkovat Kraji Vysočina, bez jehož výrazné finanční pomoci by se tento projekt nedal uskutečnit. Dále pak městu Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a Třebíč, která finančně přispěli z rozpočtu města, obcím Vídeň a Lavičky, projektu Muzikanti dětem a dalším sponzorům Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, Vezeko Velké Meziříčí, A-DRO Mosťiště, Autoservis Jaromír Ambrož Vídeň, HIPP cycles Jihlava, společnosti ZON Třebíč a mediálním partnerům velkomeziříčského klubu NovinyVM.cz.

 

Dále bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporovali při celém průběhu projektu, drželi pěsti na cestě a dík patří i rodinám všech, kteří se projektu zúčastnili za podporu a pomoc během celé realizace účasti týmu Kraje Vysočina.

 


Autor: Jiří Charvát, předseda Handicap Sport Club Velké Meziříčí o.s.

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc-0454.jpg  dsc-0487.jpg  img-0066.jpg  img-0091.jpg  img-0131-kopie.jpg  img-0141-kopie.jpg  img-0168.jpg  img-0264-kopie.jpg  img-0623-kopie-kopie-kopie.jpg  img-0645.jpg  img-0981.jpg  img-1006.jpg  

Čtěte také

7. 5. 2019 - Velkomeziříčské družstvo curlerů pro rok 2019 neobhájilo titul Mezinárodních Mistrů české republiky

Velkomeziříčští curleři na podzim 2018 vstoupili do nové sezóny skvělými výkony, v 1. a 2. kole Mezinárodní ligy byli průběžně na druhém místě. Lednová tři kola ovšem nedopadla podle představ hráčů a...

15. 10. 2018 - Mezinárodní Eurovia ligy v curlingu vozíčkářů se zúčasnili sportovci HSC Velké Meziříčí

7. a 8. října se v curlingové hale na pražských Roztylech konalo 1.a2. kolo Mezinárodní Eurovia ligy v curlingu vozíčkářů ročníku 2018- 2019.

15. 10. 2018 - Národní soutěž v boccie 1. liga 3. kolo Velké Meziříčí

Ve Velkém Meziříčí se ve dnech 6. - 7. října 2018 konala Národní soutěž v boccie I. liga, 3. kolo.

24. 2. 2019 - Boccia opět ve Velkém Meziříčí

Velké Meziříčí je již tradičním místem pořádání turnajů v boccie.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Helen Doron
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MUZIKANTI DĚTEM 2019 - 13. ročník
TOPlist