• Skvělou hru Chvála bláznovství nabídl meziříčským divákům v pondělí večer Jupiter club. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann a Filip Blažek.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.

Běh Lorenzovými sady

SPORT - ATLETIKA - 6. 4. 2017 - komentářů 0

V sobotu 1. dubna se konal v Třebíči 78. ročník Běhu Lorencovými sady. Slunečné počasí přilákalo na start 233 běžců.

V hlavní kategorii mužů si pro vítězství doběhl velkomeziříčský odchovanec Ondřej Rosa (USK Brno) před Karlem Kulíškem (NMMOR) a Michaelem Jakůbkem (SPTRE). Přerušil tak dlouholetou vítěznou sérii běžců z Nového Města na Moravě.

Nesoutěžního běhu „atletických školek“ (dětí narozené v r. 2010 a mladší) se zúčastnili i nejmladší velkomeziříčští atleti -  Jaroslav Caha a David a Kristýna Šulovi. V kategorii starších chlapců (ročník narození 2006-2008) se probojovali do první desítky Oliver Harvey (7. místo) a Patrik Absolon (8. místo). Pro Patrika to byla závodní premiéra.

Tato akce byla zároveň i 1. závodem 15. ročník Běžeckého poháru mládeže pro kategorie mladšího a staršího žactva. V mladších žácích si pro vítězství doběhl Tomáš Janáček (ANTEZ) před Adamem Trojanem (SPTRE) a Danielem Dočkalem (HUMPO). Z našich závodníků v kategorii mladších žáků doběhl Dominik Manďák devátém místě (druhý nejrychlejší čas chlapců ročníku 2005). V kategorii starších žáků se dařilo Petru Vokounovi i Ivo Březkovi – vybojovali 2. a 3. místo a zapsali si tak do Běžeckého poháru 10 a 9. bodů.

Z výsledků

starší dívky (2006-2008)

14. místo Veronika Švandová

26. místo Nikola Homolová

Klára Havlišová nestihla start své kategorie a tak si vyzkoušela start ve stejné věkové kategorii s chlapci. Zvládla to na jedničku, obsadila 21. místo (z 33 startujících chlapců).