Dnes je 18. listopadu 2019, svátek má Romana, zítra Alžběta.
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

XXIII. ročník Velikonoční laťky je minulostí

SPORT - ŠKOLNÍ SPORT - 10. 4. 2017 - komentářů 0

Tradiční sportovní předvelikonoční akce na Základní škole Oslavická Velké Meziříčí byla nebývale početná. Soutěže ve skoku vysokém se zúčastnilo 30 dívek a 53 chlapců z 5., 6., a 7. tříd školy. Tři nejlepší v každé kategorii převzali ceny z rukou ředitelky školy.


Škoda, že nejméně početnou byla kategorie páťaček, čítající pouhopouhých šest závodnic… Nejlépe si překvapivě vedla Linda Křehlíková, která jako jediná pokořila hranici jednoho metru. O pět centimetrů za ní zaostaly druhá v pořadí Tereza Halasová a třetí místo shodným výkonem 95 cm obsadila Magda Sladká.

 

Mezi šesťačkami se nejlépe vedla postavou nejmenší leč výkonem nejlepší Lenka Holíková 121 cm, druhou příčku mezi patnáctkou závodnic obsadila Nela Bílková 118 cm, na Karolínu Liškovou zbyl třetí stupínek za výkon 115 cm.

 

Kvalitní výkony byly k vidění v kategorii devítičlenného pole sedmaček. Zde si suverénně vedla a po dlouhých dvanácti letech vyrovnala rekord školy Natálie Pištorová 138 cm. Ta o nebývalých čtrnáct centimetrů zdolala v pořadí druhou Grétu Tesařovou 124 cm, třetí místo patří za výkon 118 cm Nicole Urbánkové.

 

Nejpočetnější kategorii páťáků ovládl výkonem 124 cm Adam Požár. Druhý v pořadí Robin Koudela zaostal za vítězem o šest centimetrů - 118 cm, třetí místo z dvaadvacetičlenného pole soutěžících patří Jiřímu Winterlingovi 115 cm.

 

Suverénem mezi čtrnáctkou žáků šestých tříd se stal obhájce loňského prvenství Tomáš Neufuss, který překonal své nejlepší soukmenovce o více než osmnáct centimetrů – 142 cm. Druhé místo menším počtem nezdařených pokusů patří Michalu Bednářovi 124 cm. Souboj o třetí příčku byl ve znamení rozeskakování. Šťastnější z dvojice těch, kteří měli shodný zápis, byl Tomáš Novotný 124 cm. Ten předčil Jakuba Cerkala, na kterého tak zbyla „bramborová příčka“.

 

Stejně jako předchozí věková kategorie měla i soutěž sedmáků suveréna v podání loňského obhájce Víta Winterlinga 151 cm, který nadělil soupeřům úctyhodný odstup. Za ním s propastným jednadvaceticentimetrovým rozdílem skončili v pořadí druhý Tomáš Kučera, třetí pak Vratislav Valík, když oba shodně zdolali 130 cm.

 

Sportovní dopoledne zpestřilo nápadité taneční vystoupení školní družiny a ukázka cvičení s obručí moderní gymnastky Kateřiny Mladé.

 


Autor: Vincenc Záviška

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

divky-6tr.jpg  chlapci-6tr.jpg  divky-7tr.jpg  chlapci-7tr.jpg  

Čtěte také

24. 6. 2019 - Atleti ze ZŠ Školní úspěšní v krajském kole Poháru rozhlasu

V úterý 21. 5. se uskutečnilo v Třebíči krajské finále v Poháru rozhlasu. Těchto atletických závodů se zúčastnila i družstva ZŠ Školní.

17. 4. 2019 - 25. ročník Velikonoční laťky na Oslavické

Již čtvrtstoletí uběhlo od prvního ročníku skokanské soutěže, pořádané na Základní škole Oslavická Velké Meziříčí, kdy u zrodu této myšlenky stáli začínající učitelé mgr. Zdeněk Liška a ing. Vincenc Záviška.

24. 6. 2019 - Florbalový turnaj ke Dni dětí na ZŠ Školní

V pátek 7. 6. 2019 se na naší škole uskutečnil turnaj pro žáky 1. stupně, kteří navštěvovali kroužek florbalu. Kromě žáků ZŠ Školní (4 družstva) byly pozvány ZŠ Měřín (5 družstev) a...

28. 5. 2019 - ZŠ Školní skončila na 3. místě v okresním finále McDonalds Cupu

V pátek 10. 5. 2019 se uskutečnilo okresní kolo 22. ročníku McDonald´s Cupu.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist