LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 18. prosince 2018, svátek má Miloslav, zítra Ester.
  • Začalo poslední zasedání zastupitelstva města Velké Meziříčí. ON-LINE odkaz naleznete v pravém MENU.
  • V sobotu to na silnicích klouzalo. Záludná zatáčka mezi Oslavičkou a Rudíkovem je tím neduhem proslulá.
  • Krásný tradiční vánoční koncert měl premiéru v sobotu večer v Jupiter clubu.
  • Na svah Fajťáku se v sobotu ráno vydali první lyžaři.
  • Michal z Kouzelné školky potěšil svou návštěvou v pátek všechny děti.

Bítešský dětský den se vydařil

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 6. 6. 2017

Dětský den se záchranáři.
Dětský den se záchranáři.
foto: archiv autorky.
V krásně prosluněný čtvrteční den 1. června uspořádalo Informační centrum a Klub kultury Města Velké Bíteše ve spolupráci s SDH Velká Bíteš a TJ Spartakem nejen pro děti z mateřských škol a žáky I. stupně základní školy ve Velké Bíteši „Bítešský dětský den“, který byl letos pořádán při příležitosti 145. výročí založení hasičského sboru.


V tento den se opět představila zásahová technika dobrovolných, státních a vojenských hasičů, Dopravní policie ČR, Armády České republiky z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou.

 

Jsme rádi, že naše pozvání na dětský den přijali  již po druhé „veteráni“ z Veteran Vehicle Club Březník a ukázali přítomným přehlídku historické vojenské techniky.  Děti měly připravenou „běžeckou“ dráhu nebo si mohly vyzkoušet přetahování lanem. Tentokrát si „veteráni“ s sebou také přivezli "polní kuchyni" a dětem za svoji šikovnost při plnění úkolů rozdávali čaj.

 

V letošním roce byl k vidění letištní speciál vojenských hasičů, LKHA 32 Mercedes Benz Actros 3354 6×6, automobilový žebřík  AZ 30 Mercedes Benz Atego z požární stanice Velké Meziříčí. Místní profesionálové se představili s CAS K 27 Tatra 815 4x4 a dobrovolní hasiči s CAS 20 MAN TGM 18.330 4x4 BB a OA-L1 Renault Trafic. Armáda České republiky se představila s nákladním automobilem Tatra 810. Vojáci malým divákům předvedli svou výzbroj, atraktivní ukázky bojového umění MUSADO a ukázku služební kynologie. Členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Velké Bíteše předvedli společně s odtahovou a havarijní službou ASSIST 24 s.r.o. ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla a likvidaci následků dopravní nehody. Jako každoročně se děti mohly seznámit s prací zdravotnických záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina z posádky rychlé zdravotnické pomoci Velká Bíteš.

 

Z Dálničního oddělení policie Domašov pak byla ukázka policejního vozidla VW transportér a Škoda Octavia.

 

Přítomné děti se také mohly nechat namalovat od slečny GabrielyEnglartové z Brnaa jelikož byl o malování velký zájem a zástupy dětí nebraly konce, Gabriela se celé dopoledne nezastavila a jen malovala a malovala. Děti pak rádi ukazovaly a fotily své krásné namalované obličeje ostatním.

 

Ve sportovní hale TJ Spartak byly pro děti připraveny různé hry, trampolína i skákací hrad. Za pomocí studentů SOŠ Jana Tiraye bylo vybudováno několik stanovišť, na kterých holky a kluci prokazovali svou šikovnost. Dětem za jejich účast byly rozdány různé sladkosti.

 

Členové odborné rady hasičské historie Okresního sdružení hasičů Žďár nad Sázavou a skupiny sběratelů předmětů hasičstva a požární ochrany při Centru hasičského hnutí Přibyslav Miroslav Homola a David Dvořáček připravily v kulturním domě výstavu hasičských artefaktů – hasičské uniformy od dob rakouskouherské monarchie a medaile. Ve „Světě autíček“ byly modely vyšetřovacích a velitelských vozidel Československých požárníků, především kultovních značek GAZ, VAZ, Lada, Volha, Škoda, dopravní vozidla Praga V3S a Avia 21, až po současná vozidla Hasičského záchranného sboru České republiky. Především převládaly modely značky Tatry – od legendární CAS 32 Tatra 138 až po nejmodernější CAS 30 S-3R Tatra 815/7. Z osobních Tatra 603 a rychlý zásahový automobil Tatra 623. V sekci zdravotnické záchranné služby byla k vidění nezapomenutelná sanitní vozidla Škoda 1203, Avia Furgon, Tatra 613 SV až po nejnovější modely Škoda RLP-RV. V rámci doprovodného programu byla připravená numizmatická expozice „Prezidenti a jejich bankovky“.

 

Dětského dne se zúčastnilo přes 500 dětí z MŠ a ZŠ z Velké Bíteše a okolí a mimo tyto se na akci přišlo podívat z Velké Bíteše i z okolních obcí dalších minimálně 100 dětí s rodiči.

 

Děkujeme nejen dětem, učitelkám, ale i všem účinkujícím že se dětského dne zúčastnili v tak hojném počtu a věříme, že si den skvěle užili.

 

Odpoledne pokračoval dětský den v režii Tělovýchovné jednoty Spartak ve sportovní hale.

 

 Velké poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů z Velké Bíteše, Ludvíku Zavřelovi, Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina, požární stanice Velká Bíteš a veliteli ppor. Bc. Miroslavu Volfovi, Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina - Rychlé zdravotnické  službě ze stanoviště Velká Bíteš, Dálničnímu oddělení Policie ČR Domašov, Armádě České republiky z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, odtahové a havarijní službě ASSIST 24 za ukázku odtahových vozidel, SOŠ Jana Tiraye i Aleně Fukanové za poskytnutí a pomoc studentů, Cukrárně U Zdubů za sladkosti pro děti, místní organizaci TOP 09 za půjčení skákacího hradu, Gabriele Englartovéza úžasné proměny dětí - malování na obličej. „Veteránům“ z Veteran Vehicle Club Březník za přehlídku historické vojenské techniky, firmě „Vyznač s.r.o.“ za zajištění dopravního značení na akci. Poděkování také patří firmě PCM International SE ze Zbraslavi u Brna za věnování omalovánek značky Disney na tento den pro děti. Poděkování patří také paní Dagmar Chlupové, která vše zařídila. V neposlední řadě velké poděkování patří Haně Holíkové z TJ Spartak za zapůjčení haly i pomoc při organizaci.

 


Autor: Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury Města Velké Bíteše

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc00789.jpg  dsc00793.jpg  dsc00799.jpg  dsc00801.jpg  dsc00802.jpg  dsc00804.jpg  dsc00805.jpg  dsc00807.jpg  dsc00808.jpg  dsc00813.jpg  dsc00814.jpg  dsc00816.jpg  dsc00818.jpg  dsc00819.jpg  dsc00822.jpg  dsc00823.jpg  dsc00825.jpg  dsc00827.jpg  dsc00830.jpg  dsc00837.jpg  dsc00838.jpg  dsc00845.jpg  dsc00850.jpg  dsc00852.jpg  dsc00859.jpg  dsc00877.jpg  dsc00880.jpg  dsc00882.jpg  dsc00884.jpg  dsc00886.jpg  

Čtěte také

6. 12. 2018 - Rozsvícení vánočního stromu na návsi 1.12.2018 v Jabloňově

Letošní předvánoční atmosféru jsme v naší obci již tradičně zahájili rozsvícením vánočního stromu.

23. 4. 2018 - Aktuálně: U nehody na dálnici zasahují hasiči z Velkého Meziříčí

Dálnici D1 na 121. kilometru v pondělí ráno zastavila vážná nehoda tří nákladních aut.

9. 8. 2018 - Hasiči nejvíc po včerejší bouřce zasahovali kolem Měřína

Hned několik zásahů mají za sebou hasiči po včerejší podvečerní bouřce.

28. 8. 2018 - Setkání hasičů nad 60 let v Kuřimské Nové Vsi

V sobotu 25. 8. 2018 se uskutečnilo tradiční setkání hasičů-seniorů okrsku Velká Bíteš.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila přijme číšníka - servírku
TOPlist