30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. září 2019, svátek má Ludmila, zítra Naděžda.
  • Za měsíc a kousek bude znovu zprovozněn most na Fajťák. Už je vybetonován a chystají se nájezdy z obou stran.
  • V sobotu se na trati v Dolních Heřmanicích konal motokrosový Chalupa cup.
  • Nehoda na dálnici ihned ovlivnila provoz ve městě. Tvořila se kolona směr Brno.
  • Nehoda čtyř aut na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.
  • Někdo počmáral satanskými symboly památník v Čechákách

Vážený pane starosto

OSTATNÍ - OD VÁS - 18. 6. 2017 - komentářů 0

Ing. Radovan Necid - starosta Velkého Meziříčí.
Ing. Radovan Necid - starosta Velkého Meziříčí.

Jsem občanem tohoto města a musím reagovat na Vaše vyjádření. Z těchto Vašich slov RADOVAN NECID: ZPOCHYBNĚNÍ ARCHITEKTONICKÉ SOUTĚŽE ZNEJISTILO SAMOSPRÁVY DALŠÍCH MĚST jsem velmi nešťastný. Tolik zloby vůči lidem, kteří mají, jiný názor. Nechápu Vaše myšlenkové postupy.


Všude, se ve Vašich prohlášeních dočítám, jak chcete udělat toto město lepším. Ovšem co pro Vás znamená to lepší? Z Vaší několikaleté práce v pozici starosty jsme se dočkaly občas kvalitní práce, ovšem více zde převažují ty negativní zkušenosti s Vaší prací, s kterou se spojují i krásná překvapení. Zrušení týdeníku Velkomeziříčsko (který se podařilo v dřívějších dobách zrušit či pozastavit jeho vydávání pouze Fašistům a Komunistům), Bioplynová stanice. Proč zde tyto dvě témata zmiňuji? Vysvětlím! Nyní se tu oháníte tím, že Vás zastupitelé dostatečně nepodpořily u tématu referenda. Ovšem já osobně se jim nedivým. Vždy když za něco tak velmi lobujete, dopadne v celku takový projekt katastrofálně. Už se nyní dostáváme k tématům napsaným výše. Když jste propagoval zrušení týdeníku Velkomeziříčsko, proč jste se nezeptal jestli, chtějí občané to stejné? Místo čerstvých informací, které občané dostaly jednou týdně za určitý poplatek, nyní dostanou měsíc staré informace, které jim jsou již k ničemu. Ovšem je to pro občana zdarma a tak to musí být lepší. V tomto případě tomu tak není! Strany potištěné velkoplošnými fotografiemi aby byl všechen prostor využit a nebyly v měsíčníku volná místa. Tento krok spíše poukazuje na to, aby se občané nic o chodu a dění ve městě nedozvěděli. Proč nebylo vedeno referendum o tom, zdali jsou občané pro výstavbu Bioplynové stanice? Tento projekt také provázely jisté pochybnosti a nakonec také dopadl jako pokus o dotační podvod. Toto jsou témata, která si také zaslouží referendum, ovšem žádné nebylo. Dále se nám tu rodí takové unikáty, jako jsou toalety za cca. 1 500 000 Kč. Naskytla se dle mého názoru skvělá příležitost propagace města v rámci propagace celovečerního filmu. Na tomto zastupitelstvu, kde byla tato příležitost projednávána se celé zastupitelstvo velmi vyznamenalo! Pokud říkáte, že chcete pro město to nejlepší, proč jste se zdržel hlasování? Pokud chcete to nejlepší tak snad budete hlasovat pro ANO či NE a nejen alibisticky ZDRŽUJI SE HLASOVÁNÍ. Jste rozezlen nad opozicí, která se zdržela hlasování o referendu. Ovšem já se ptám proč? Oni nesmí hlasovat podle svého svědomí a svého nejlepšího uvážení? Anebo to do určité chvíle na zastupitelstvu bylo tak že jedna nejmenovaná osoba, vždy něco doporučí a ostatní jen zvednou ruku?

 

V prohlášení na které reaguji, popisujete tyto 3 faktory. 1. Prvním faktorem je politická situace. Musím uznat, že jste ji krásně popsal. 2. Druhým faktorem je nalezení lídra opozice. To je snad trestný čin? Toto je politika a vy jako politik se musíte s takovými situacemi vypořádat. 3. Třetím faktorem je (záměrné) nepochopení principu soutěže ze strany některých zastupitelů. Jste si tímto opravdu jist? Podle mě jen tito zastupitelé chtějí věc neuspěchat a odvést tuto práci na tomto projektu velmi kvalitně. Napsal jste tuto krásnou větu: Proto budu referendum i nadále prosazovat a věřím tomu, že se ke mně přidají kolegové, kteří si zachovali smysl pro fér hru. Je od Vás fér takovéto prohlášení kde se nepřímo snažíte očernit zastupitele, kteří nehrají Vaši hru?

 

Ovšem nadpis prohlášení: Zpochybnění architektonické soutěže znejistilo samosprávy dalších měst. mi osobně spíš připadá jako § 357 Šíření poplašné zprávy. Vaše chování a chování Vaší strany místo ostřílených a kvalitních politiků evokuje spíše dítě, kterému někdo sebral jeho hračku a teď kolem sebe kope. Tímto chováním u občanů moc neuspějete. Více si myslím, že s tímto chováním byste měl uvažovat spíše o Vaší rezignaci než o tom, jak přesvědčit ostatní zastupitele, aby hrály Vaši hru. Vaše odvedená práce mne nepřesvědčila, že jste hoden pozice starosty města Velké Meziříčí ba naopak. Pokud si tento můj názor přečtete, určitě se dozvíte, kdo ho psal. Nejsem totiž tak zbabělý, abych se pod svůj názor bál podepsat. Veškerou odpovědnost za tento názor beru na sebe, nebojím se Vaší reakce, nebojím se Městské policie a nebudu se bát ani Vás. S pozdravem a přáním hezkého dne a lepších zítřků Jiří Bárta.


Autor: Jiří Bárta

Publikoval: -red-

Čtěte také

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

12. 2. 2019 - Apokalypsa v lesích

Posílám pár fotek ze sobotní projížďky na běžkách mezi Netínem a Zadním Zhořcem. Je to hrůza a jenom začátek zkázy. Příští tři roky porostou jenom václavky na smrkových pařezech a potom sto...

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**


Komentáře ke článku

Počet komentářů 19.

[1] Vložil: Emil, 18.6.2017, 17:44:28
To není starosta to je vejmrdek.
[2] Vložil: pepa, 18.6.2017, 17:49:53
Tak ty seš pěknej kousek nebo právník. Pokud bydlíš ve městě kde se dobře žije tak to aby ses odstěhovals.
[3] Vložil: Vladimír., 18.6.2017, 18:29:01
No pane Bárto jak s vámi má diskudovat člověk když vy máte v češtině patnáct chyb!!!Co blbnete zamyslete se nad sebou některé názory beru ale odsoudit starostu Velkého Meziříčí který má od roku 1990 nejlepší pracovní výsledky není fér!
[4] Vložil: Cestin, 18.6.2017, 18:34:30
Vladimir - ta cestina od Vas teda sedi 😀
[5] Vložil: občanka, 18.6.2017, 18:35:38
chyb jsem napočítala 11 a pak už to vzdala!!!
[6] Vložil: souhlas, 18.6.2017, 18:40:45
Možná jsou v článku chyby, ale jinak se dá s panem Bártou celkem souhlasit.
[7] Vložil: Petr, 18.6.2017, 18:41:34
Pane Vladimíre, nevíte, kolik by měl chyb v textu starosta, kdyby mu jej nepsal Martakidis. A ve vašich dvou řádcích je celkem sedm chyb, tak nesuďte. Ok, napsal jste je schválně, protože nejste Vladimír.
Dávám palec nahoru panu Bártovi, protože se konečně někdo nebál vystoupit.Souhlas s obsahem.
[8] Vložil: True, 18.6.2017, 18:46:41
[3] Vladimíre, jaké výsledky máte na mysli? Řekněte mi co konkrétně starosta dokázal. Většina z toho co se o tom co udělal je jen mediální bublina. Málo se dělá, ale o to víc se o tom kecá. A prosím neřešte hrubky, ale podstatu.
[9] Vložil: pepa, 18.6.2017, 18:47:53
Pro 3 Ste se zbláznil nejlepší výsledky, kolik stálo jéčko místo 100 mil jeto 130mil.. Po této vládě bude mesto zadlužené jak nikdá.
[10] Vložil: Álfóns, 18.6.2017, 19:11:42
Vážení, musím souhlasit s panem Bártou. Všichni zde jen remcáme,ale nikdo z nás se pod příspěvky nepodepíše pravým jménem.Co se týká referenda je pravda. Proč uspěchat podpis smlouvy? Vždy se říká jednou měř a potom řež.
[11] Vložil: Alias, 18.6.2017, 19:17:11
10- a Vy se jmenujete Alfons?
[12] Vložil: Jirka, 18.6.2017, 19:26:28
Pane Bárta, klobouk dolů, že dokážete napsat svůj názor veřejně. Asi jde panu starostovi a jeho kamarádíčkům o pěkný peníze
[13] Vložil: Álfóns, 18.6.2017, 19:52:28
11-právě proto píši,že se podepisujem jen přezdívkou tak proč se divíte Vy Alias
[14] Vložil: Vlasta, 18.6.2017, 20:57:29
Álfóns: Jak víte, že je to jeho pravé jméno?
[15] Vložil: Vladimír, 18.6.2017, 22:45:53
Pane cestin sedí pohlídal jsem si to a od vás to nesedí!L.N.
[16] Vložil: L.N., 18.6.2017, 22:56:57
Vzkaz True Štipák lidovec Bradáč k čemu to vedlo výsledky práce špatné a nyní lidovec Bradáč bere měsíčně 84 tisíc korun a já se ptám za CO???Za to že jako Lidovec otevře v Bytíšce B-Smile?Vždyď je to sranda placená z lidí taky Velkomeziříčska!Tak zase volte Lidovce a ANO.L.N.
[17] Vložil: True, 18.6.2017, 23:22:50
[16] Milý pane L.N. já jen položit otázka. Otázka znít, co udělat pan starosta Necid během toho co vykonávat funkci starosty. Nedostat odpověď. Pro mě to znamenat, že NIC.
Já vám tedy napovím, fotbalové šatny a zadlužil město na několik let na J-clubu. Jinak nic.
[18] Vložil: rejpal, 19.6.2017, 06:03:38
Když někdo napíše názor,a ještě k tomu pravdu,tak se místo obsahu,řeší pravopis.Na jiném místě,konkrétně o tom,že nefungovaly weby města,byly také hrubé chyby.Když jsem na to poukázal,byla diskuze zrušena.Tak nevím,co řešíte.K těm dobrým výkonům toho nejlepšího starosty,jste ještě nezmínili bioplynku,záchody na radnici,zbourání důchoďáku,atd.Všechny skutky se mají počítat.Laďo,v 16 máš naprosto pravdu.Jen ten plat má mnohem vyšší.
[19] Vložil: kocáb, 19.6.2017, 06:36:17
Hele,
Ty fakt se domníváš, že všechno má čas
Nejdřív si nahrabat, pak vem to ďas
Využít možností, byť čert Ti je dal
Že peníz všady pán je, tos povídal

Hele,
Copak to netušíš, kam tahle cesta vede?
Že v těch svejch možnostech ztratíš i zbytek sebe
Stojí snad ten starej krám za takovouhle spoušť?
Zaprodat se těm potvorám a vztahy změnit v poušť

Prachy, jenom prachy nečekají
Jen po nich sáhneš
A už tě mají
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist