NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
Dnes je 21. června 2018, svátek má Alois, zítra Pavla.
  • Od čtvrtečního rána nefungují semafory na světělné křižovatce u vjezdu na náměstí.
  • Skvělé české i francouzské šansony zněly ve středu večer velkým sálem JC na Rendez vous s Radkou Fišarovou.
  • Začalo betonování základů nového mostu.
  • Skvělá zpráva. Město získalo celou dotaci na rekonstrukci sportovního areálu na Školní ulici ve výši 19 milionů korun. Celkový rozpočet včetně právě stavěné tribuny je ve výši 35 mil. korun.
  • Na konci příštího týdne končí projekt opravy mostu u pošty. Zmizel i chybný název ulice Sokolská místo Sokolovská.

Střet vozidla s cyklistou

ZPRÁVY - KRIMI - 18. 6. 2017

Ilustracni foto
Ilustracni foto
foto: Hzs

V pátek 16. června došlo v obci Osová Bítýška ke střetu vozidla s cyklistou.


 
 
 
1 / 3
Víkendové zprávy – 18. června 2017 
 
 
Územní odbor Havlíčkův Brod 
 
Střet dvou vozidel 
V pátek 16. června jel po deváté hodině dopoledne sedmadvacetiletý řidič vozidla Audi A5 ve směru od obce Nové Ransko na Krátkou Ves. Na přímém klesajícím úseku komunikace začal předjíždět vozidlo jedoucí před ním v době, kdy již byl sám předjížděn automobilem Škoda Superb. Mezi vozidly Audi a Škoda došlo ke střetu a po střetu byl superb odražen do silničního příkopu, kde bočně narazil do vrostlého stromu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič vozidla Škoda Superb zranění a musel být zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Policisté místo dopravní nehody ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Škoda, která vznikla na vozidlech, byla předběžně vyčíslena na necelých 300 tisíc korun. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu dále šetří. 
 
 
Územní odbor Jihlava  
 
Pohřešovanou dívku policisté vypátrali 
Policisté pátrali v pátek 16. června po mladistvé dívce, která utekla z ubytovacího zařízení pro mládež v Jihlavě, a vzniklo důvodné podezření, že by si mohla ublížit. Šestnáctiletá dívka totiž zanechala v zařízení dopis, ve kterém o svém úmyslu napsala. O útěku dívky přijali policisté oznámení kolem čtvrté hodiny odpoledne a ihned po ní začali intenzivně pátrat. Policisté zjistili popis dívky a všechny další důležité informace k ní. Dívku hledali v lokalitě ubytovacího zařízení, prověřili autobusová a vlaková nádraží, zdravotnická zařízení, další známé a kamarády dívky i její příbuzné. Na základě vytrvalého šetření se policistům podařilo zjistit, že dívka se pohybuje v Havlíčkově Brodě. Před sedmou hodinou večer ji vypátrali v prostoru náměstí, byla v pořádku. Dívku policisté odvezli na obvodní oddělení, kde si ji po vyšetření lékařem zdravotnické záchranné služby převzal do péče její blízký příbuzný. 
 
Střet dvou vozidel, řidič měl téměř dvě promile alkoholu 
Policisté prověřují dopravní nehodu, při které zjistili, že je jeden z řidičů značně opilý. V pátek 16. června jel před polednem sedmašedesátiletý řidič vozidla Škoda Fabia v Třešti po ulici K Valše ve směru k ulici Hodická. V té době vyjížděla z parkovacího místa u místního učiliště osmnáctiletá řidička automobilu Opel Corsa, která do fabie při couvání narazila. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Přivolaní policisté provedli u řidičů dechové zkoušky. U mladé ženy byla negativní a řidiče fabie ale ne. Sedmašedesátiletému muži policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,86 promile alkoholu. Také další dvě zkoušky u něho byly pozitivní s hodnotami necelé dvě promile alkoholu. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Na poškozených vozidlech vznikla škoda přibližně pětatřicet tisíc korun. Policisté řidiči vozidla Škoda Fabia zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem

2 / 3
návykové látky, případ policisté dále prověřují. Dále šetří také dopravní nehodu, při které se vozidla střetla. Mladá řidička je podezřelá ze spáchání dopravního přestupku, i ten policisté šetří. 
 
 
Územní odbor Pelhřimov 
 
Opilá žena měla téměř čtyři promile alkoholu 
V pátek 16. června zajistili policisté v Humpolci ženu, která měla téměř čtyři promile alkoholu. Osmačtyřicetiletá žena ležela kolem osmé hodiny ráno vedle chodníku na ulici Mánesova. Nebyla schopna se ani postavit na nohy, natož samostatně jít. Policisté provedli u ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 3,87 promile alkoholu. Opilou ženu policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.  
 
Opilý cizinec napadl zaměstnance ubytovacího zařízení 
V pátek 16. června byla policejní hlídka po osmé hodině večer přivolána do ubytovacího zařízení v Kamenici nad Lipou, kde došlo k fyzickému napadení. Ve společných prostorách objektu se nacházel ubytovaný cizinec, který se choval nevhodně. Zaměstnanec ubytovacího zařízení čtyřiačtyřicetiletého muže vyzval, aby se přestal chovat hlučně. Na to ale opilý cizinec zareagoval napadením zaměstnance, do kterého strčil a udeřil ho pěstí do oblasti hlavy. Na místo ihned po přijetí oznámení vyjela policejní hlídka. Opilého cizince policisté zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,55 promile alkoholu. Čtyřiačtyřicetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Napadený muž utrpěl drobnější zranění, lékařské ošetření odmítl. Případ policisté dále šetří, cizinec je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. 
 
 
Územní odbor Třebíč 
 
Pomoc seniorce 
V pátek 16. června přijali policisté po jedné hodině odpoledne oznámení od starosty obce nedaleko Třebíče, který měl obavu o obyvatelku obce. Čtyřiaosmdesátou ženu již přibližně tři dny nikdo viděl a na zvonění u dveří rodinného domu nereagovala. Seniorka je špatně pohyblivá, a proto jí chodí nakupovat další žena, která se seniorkou komunikovala naposledy v úterý. Na místo vyjela hlídka policejní stanice Okříšky situaci prověřit a přivoláni byli také hasiči. Vzhledem k obavě, že je ohroženo zdraví a život seniorky, hasiči dveře rodinného domu otevřeli. Žena ležela na podlaze v jedné z místností. Seniorka byla při vědomí, komunikovala ale zmateně a byla značně dezorientovaná. Přivolaná zdravotnická záchranná služba odvezla ženu do nemocnice, kde byla seniorka hospitalizována. Policisté rodinný dům zkontrolovali a zabezpečili, poté ho převzala oprávněná osoba.  
 
Při havárii se motocyklista zranil 
V pátek 16. června se v Náměšti nad Oslavou zranil při havárii sedmatřicetiletý motocyklista. Před jedenáctou hodinou dopoledne jel s motocyklem Honda po pozemní komunikaci ulice U Pivovaru ve směru od obce Jinošov. Motocyklista dostal při projíždění zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy na mokrém povrchu vozovky smyk, který nezvládl, a havaroval mimo silnici. Při dopravní nehodě se řidič motocyklu zranil a musel být zdravotnickou záchrannou službou odvezen na ošetření do třebíčské nemocnice. Dechovou zkouškou policisté u řidiče motocyklu požití alkoholu vyloučili. Místo havárie ohledali a zadokumentovali. Na motocyklu vznikla škoda přibližně dvacet tisíc korun. Motocyklista se dopustil přestupku na úseku dopravy, za který mu policisté uložili pokutu. 
 
 
Územní odbor Žďár nad Sázavou 
 
Střet vozidla s cyklistou 
V pátek 16. června došlo v obci Osová Bítýška ke střetu vozidla s cyklistou. Kolem čtvrté hodiny

3 / 3
odpoledne jel sedmačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Opel Astra po pozemní komunikaci ve směru od Vlkova a přijížděl ke křižovatce. Vjel na hlavní silnici v době, kdy po ní jel ve směru od Velké Bíteše na Ořechov na jízdním kole cyklista, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl čtyřiapadesátiletý cyklista zranění a na ošetření byl převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Policisté místo dopravní nehody ohledali, zadokumentovali a provedli šetření.  Na vozidle a jízdním kole vznikla škoda necelých třicet tisíc korun. Policisté provedli u řidiče i cyklisty dechovou zkoušku, při které u obou požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté dál šetří. 

Autor: Jana Kroutilová PČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

31. 1. 2018 - V Kraji Vysočina se loni pátralo po 875 osobách

V současné době pátrají policisté v Kraji Vysočina po 175 osobách.

20. 2. 2018 - Policie zajistila na Vrchovecké řidiče s blokovaným řidičským oprávněním

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí zastavili v pondělí 19. února kolem půl osmé ráno na ulici Vrchovecká ve Velkém Meziříčí osobní automobil Renault Megane.

2. 2. 2018 - Krádež peněz v obchodě

Velkomeziříčtí policisté prověřují případ krádeže peněz, ke které došlo v jednom z obchodů na ulici Komenského ve Velkém Meziříčí.

16. 3. 2018 - Krádež nafty v obci Lavičky

Velkomeziříčtí policisté prověřují případ krádeže pohonných hmot ze zaparkovaného pracovního stroje, ke kterému došlo v katastrálním území obce Lavičky.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Truck show Šeborov 2018
TOPlist