LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 18. ledna 2018, svátek má Vladislav, zítra Doubravka.
  • Obyvatelům Domova pro seniory ve čtvrtek zahrál armádní soubor lidových písní Ondřáš. Zvláště pak panu Miroslavu Crkalovi, který slavní 70. výročí udělení Uznání prezidenta republiky Edvarda Beneše Miroslavu Crkalovi za vynikající vojenské činy mimo boj.
  • Vánoční strom před radnicí už je minulostí.
  • Novoroční koncert Kruhu přátel hudby v podání Moravského klavírního tria s operními hosty se uskutečnil ve středu 17. ledna v Jupiter clubu.
  • Doprava ve Velkém Meziříčí byla dnes ve večerních hodinách velmi komplikovaná...
  • Tak nám to ve Velkém Meziříčí opět krásně stojí. Děkujeme ŘSD za kvalitně odvedenou práci při údržbě dálnice D1.

Výzva starostovi města Velké Meziříčí Ing. Radovanu Necidovi

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 19. 6. 2017

První 3 vítězné návrhy na rekonstrukci náměstí ve Velkém Meziříčí.
První 3 vítězné návrhy na rekonstrukci náměstí ve Velkém Meziříčí.

Architektonicko – urbanistická soutěž o návrh „Náměstí a přilehlé ulice ve Velkém Meziříčí“ byla řádně schválena zastupitelstvem našeho města, proběhla dle stanovených regulí, stanovila pořadí vítězných návrhů / 1. - 3. místo/ a celkem odměnila 9 návrhů.


Dne 13. 6. 2017 proběhla na řádném zasedání zastupitelstva města Velké Meziříčí diskuze s autorem vítězného návrhu Ing. arch. Mikuláškem. Zcela v souladu s demokratickými principy naší země a zcela v souladu se Zákonem o obcích, který definuje pravomoci zastupitelstva, toto zastupitelstvo dne 13. 6. 2017 výrazným poměrem hlasů uzavření smlouvy s tímto autorem neschválilo.

 

Zcela v souladu s pravidly této architektonické soutěže musí tedy následovat druhý krok, a to je oslovení dalšího autora v pořadí druhého oceněného návrhu – Ing. arch. Cikána.

 

Takto může jednání pokračovat plynule dále, až do doby, kdy se toto řádně zvolené zastupitelstvo většinovým poměrem hlasů pro některý z oceněných návrhů rozhodne.

 

Teprve, pokud i poté nedojde ke shodě, lze uvažovat o dalších krocích, směřujících ke  shodě výběru finálního návrhu.

 

Mediální kroky, které nyní Vy, pane starosto, a Vaši příznivci činíte, zcela zpochybňují architektonickou soutěž a její pravidla, zpochybňují legitimitu zastupitelstva našeho města a nutně vedou ke spekulacím, proč tak dramaticky, tvrdě a nekorektně prosazujete stávající vítězný návrh. Architektonická soutěž dává dostatek prostoru k tomu, aby jednání pokračovalo dále!

 

Pane starosto. Vyzýváme Vás, abyste zcela v souladu s podmínkami architektonické soutěže a v rámci plynulého pokračování výběru realizovatelného návrhu projektu rekonstrukce našeho náměstí a přilehlých ulic, oslovil dalšího autora v pořadí, vzešlého z této soutěže, a pozval jej na některé příští jednání zastupitelstva města.

 

Zároveň Vás žádáme, aby informace o dění v zastupitelstvu ohledně této architektonické soutěže, byly korektní, objektivní a pravdivé.

 

Ve Velkém Meziříčí, dne 19. 6. 2017

 

Zastupitelé města Velké Meziříčí:
Mgr. Blažek Pavel
Ing. Jurdová Jiřina
Mgr. Kamanová Pavla
MUDr. Kaše Jiří
Ing. Komínek František
Kratochvíl Stanislav
JUDr. Lancman Karel
Ing. Lavický Vilém
RSDr. Pokorný Svatopluk
Ing. Ráček Vít
PhDr. Ripperová Marie
Ing. Rosa Stanislav
RNDr. Vrána Petr

 

Zasedání zastupitelstva města Velké Meziříčí 16.12.2015 - peníze na architektonickou soutěž

 

POZVÁNKA na zastupitelstvo 27. 6. 2017 (body 15, 16)


Autor: 13 zastupitelů

Publikoval: -red-

Čtěte také

21. 5. 2017 - Škola v Borech si připomněla výročí 70 let od založení

V sobotu 20. května se v borech slavilo významné výročí místní školy.

31. 7. 2017 - Občanská iniciativa „za náměstí VM“ pořádá letní kino ve Svitu

Již zítra v 21 hodin máte možnost vidět skvělou českou komedii Svěráka a Smoljaka s názvem Kulový blesk.

14. 10. 2017 - Podpořte skupinu POETIKA

Členové skupiny POETIKA pochází z mikroregionu Velkomeziříčsko-Bíteško a byla nominována organizátory mezi 4 mladé interprety, kteří bojují o živou prezentaci na Českém slavíkovi 2017.

16. 11. 2017 - Bude uzavřen výjezd z náměstí

Od pondělí 20.11. 2017 do 23.11.2017 bude rozšířena uzavírka silnice č. II/602 v ulici Novosady tak, že bude uzavřena křižovatka místní komunikace Komenského a silnice II/602.Komentáře ke článku

Počet komentářů 29.

[1] Vložil: kája, 19.6.2017, 20:35:27
Pítrosi, co na to?
[2] Vložil: kefalín, 19.6.2017, 20:41:50
www.novinyvm.cz/1222…

kefalín a čo je to také absúrdné
podívejte se majore na záznam jednání ze 13.6. a pochopíte
[3] Vložil: Tom, 19.6.2017, 21:02:37
2: To je přesně příklad toho, jak se občané o celou akci zajímají, mrkněte do diskuse. Až když ji trochu rozvíří zastupitelé, najednou se v diskusích šikují houfy odpůrců starosty a vítězného návrhu.
[4] Vložil: pepa, 19.6.2017, 22:12:38
Tak to už je katastofa když tímto způsobem musí opozice oslovovat starostu
[5] Vložil: Xena, 19.6.2017, 23:12:08
Co je psáno, to je dáno!
Když to s ním jinak nejde, že?...
[6] Vložil: Raky, 20.6.2017, 06:24:48
to už je komedie k pláči , demokraticky jste si rozhodli že to nebude vítěz soutěže a teď si jako někdo myslí že to bude dělat ten druhý a nebo až ten třetí? nevěřím tomu že inteligentními dotazy zastupitelů projde jakýkoliv jiný návrh. A s trojkou nemá cenu ani diskutovat, ten projekt je taky "nerealizovatelný". :-)
Tím pádem bude půl milionu rozdáno za pár hezkých obrázků všech soutěžících a z realizace nic!
[7] Vložil: rejpal, 20.6.2017, 06:53:41
Samé tituly,jeden hasič.Když už jste přistoupili na korejský způsob vládnutí,tedy doposud,proč to řešíte přez média?Když jste tak silní,proč starostu a jeho věrné neodvoláte?Za měsíc vám Petros Ovčáček ve chvástalkách odepíše,že jste trapní,a nemáte pravdu,a vy opět napíšete dopis.Nakonec,který kapr by si vypustil rybník.Ve vládě jsou schopni vyhazovat ministry pár měsíců před volbami,vy máte ještě rok času.Kdo z vás by to vzal,tedy to starostování?A to patřím mezi jeho kritiky,tedy se jej nezastávám,ale nelíbí se mi i váš přístup.To máte řešit na zastupitelstvu,a ne,přez média.
[8] Vložil: ObObyč, 20.6.2017, 07:07:02
Dotaz na vyzývající zastupitele:
V čem jsou další oceněné návrhy přínosnější? Jen rychlým prolétnutím jejich prezentace v katalogu soutěže zjišťuji, že:
- oba daleko výrazněji mění současný vzhled náměstí, především značně zmenšují tolik obhajovanou skupinu stromů ve středu prostoru,
- stejně nekonkrétně popisují umístění trhů, pódia a vánočního stromu, což bylo velmi vytýkáno návrhu na prvním místě,
- neurčitě řeší parkovací možnosti v prostoru centra, návrh č.2 zmiňuje cca 90 parkovacích míst roztroušených po ulicích Radnická, Vrchovecká, Náměstí, Kostelní a Komenského, návrh č.3 parkovací místa vůbec nezmiňuje.
To jsou asi ty, mimo dopravního napojení náměstí na příjezdové komunikace, hlavní "nedostatky", které byly návrhu č.1 vytýkány. Jak je hodláte řešit? Pozváním jejich autorů na veřejné zasedání? Vždyť po tom, co se zde předvádí bych na jejich místě zdvořile sdělil, že nemám zájem se nechat veřejně "grilovat", stále a stále vysvětlovat proč je to tak navrženo a že je možná úprava, ale stále narážet na stejnou, zabedněnou zeď. Pokud by byla zdejší opozice opravdu konstruktivní a tak silná jak si myslí, vyřeší si svoje mindráky v zastupitelstvu a nebude muset předvádět takovéto komedie a hledat podporu v takovýchto diskuzích. A teď do mě!
[9] Vložil: Zdeněk S., 20.6.2017, 07:23:29
Odvolat Necida a jeho radni! Ti do toho vnesli zlou krev!! to jejich arogantni jednani se uz neda sledovat!!!
[10] Vložil: Honza, 20.6.2017, 07:37:12
Raky, bohužel to tak asi dopadne, ale jak to mohlo vypadat, kdyby starosta mluvil se zastupiteli normálně a závěr soutěže proběhl tak, jak říkal v přiloženém videu...
Rejpale, ObObyč zastupitelé to chtěli řešit na zastupitelstvu pěkně v klidu, bohužel, pokud to jedna strana začne medializovat, tak musí i druhá.
[11] Vložil: Milan , 20.6.2017, 08:07:43
Proboha lidi vzpamatujte se, všichni tu házíte špínu na starostu ale v hlavě to nemá srovnané nikdo. Proběhla řádná architektonická soutěž, byl vybrán vítězný návrh řádnou porotou, ve které zasedali odborníci. Všude jinde by se v tomto pokračovalo jen tady u nás hold na radnici sedí banda idiotů tak se z toho dělá telenovela.

Mám dotaz.

1. Jsou skutečně pánové Kaše, Komínek, Vrána, Ráček, Blažek atd. natolik odborníci ohledně rekonstrukce náměstí, že mohou popírat výběr odborníků, kteří se tím celý život živí?

2. Proč se všichni ozvali až po takové době a ne ihned po výběru?

3. Kdy konečně normálním lidem dojde trpělivost s těmito lidmi a někdo konečně dojde na radnici a dá jim po tlamě? Tohle nikde jinde jak tady není, aby se z blbého prodavače salámů stal odborník na architekturu. Komínek by se konečně měl vzpamatovat a jít do prdele.
[12] Vložil: Honza, 20.6.2017, 08:19:29
Všude jinde?
Stejný předseda poroty, stejné zadávací podmínky...
nymbursky.denik.cz/z…
[13] Vložil: Milan, 20.6.2017, 08:46:41
Ideální stav, když už tak souhlasím s referendem, ať podobu vyberou lidi, a ne banda k***** co se pevně drží koryt.
[14] Vložil: ObObyč, 20.6.2017, 08:48:44
Honzo, máš zcela pravdu, že když "to jedna strana začne medializovat, tak musí i druhá." Jak jsem stačil projet historii této kauzy, tak celou ji spustil občasník.eu, který 1.5.2017 uveřnil tento článek www.obcasnik.eu/velk… a který velmi ochotně přetiskly novinyvm 2.5.2017. Obě tato media jsou, jak je zřejmé, velmi úzce navázána na velkomeziříčskou opozici. Před tímto datem o tomto problému není nikde ani zmínka. Oprav mě pokud se mýlím.
[15] Vložil: xyz, 20.6.2017, 09:18:07
To jsem zvědavý, jak dlouho tady ten příspěvek -14- vydrží. Většinou jak se někdo kriticky otře o tuto redakci, tak je příspěvek velmi brzo vymazaný.
[16] Vložil: Radík, 20.6.2017, 09:24:31
Prohledl jsem si video a nestačím se divit. Starosta slibuje 20-25 návrhů, což se nestalo. Pak jak se bude jednat s prvním, druhým a třetím v pořadí a opět se to snaží změnit. Nedivím se, že mu většina zastupitelů už nevěří a převzala otěže.
[17] Vložil: rejpal, 20.6.2017, 09:33:31
Pro Milana 11 jen upresneni. Kominek proti soutezi je Franta, to je taky architekt a je z ODS. Kominek mististarosta je Josef z CSSD a ten byl v porote a neni proti soutezi. Jinak souhlas.
[18] Vložil: ObObyč, 20.6.2017, 09:48:56
Zatím se s nikým nejednalo. Pouze autoři vítězného návrhu byli pozvání na vytýkací řízení a jejich vysvětlení a pozměňovací návrhy byly bez diskuze smeteny ze stolu. Tak prosím zachovat pořadí v jednání, ale opravdu JEDNÁNÍ!
[19] Vložil: Pavel K, 20.6.2017, 10:15:27
Ad14.Mýlíš. Občasník pouze (asi jako první)informoval o tom co se děje. A navíc v článku uvedl i chybné informace.Pokud vím, opozice nemá v zastupitelstvu většinu a to 12 členů. A navíc se v článku jasně vyjadřuje předseda opoziční strany. "Mohu potvrdit,že jsme jako opoziční strana podpořili dopis...."Přečti si to v klidu
[20] Vložil: ObObyč, 20.6.2017, 10:29:22
"Občasník pouze (asi jako první)informoval o tom co se děje", tedy kauzu medializoval. Na čí popud? Kdo mu poskytl informace? Z víry, že "pravda a láska zvítězí" to určitě nebylo.
V současné době již je ve VM jiné rozložení sil. Současná "opozice" = povolební opozice + přeběhlíci, kteří vycítili svoji šanci udržet se u vesla i pro příště. Ale kdo ví jak to dopadne v příštích volbách ....
[21] Vložil: Pavel K, 20.6.2017, 10:49:23
Neřeš koryta. Kde? To mají zastupitelé takové odměny nebo co? Za tu totálně nevděčnou práci a mnohdy i z volného času by to málo kdo dělal. P.S.budou volby,máš šanci.
[22] Vložil: True, 20.6.2017, 11:43:04
Pusťte si video, je tam všechno: V soutěži dostaneme řádově 20-25 návrhů renomovaných architektů.. O úrovni soutěže hovoří to, že vyhrálo jakési uskupení vysokoškolského pedagoga a 2 studentů. Za sebou tato skupina zatím nemá ani jednu realizaci. A teď nic proti studentům a nováčkům v oboru.
[23] Vložil: ObObyč, 20.6.2017, 12:51:52
ad21 Nejde o koryta, ale o vesla. Když sedíš ve správné lodi a u správného vesla, pak teprve můžeš pomýšlet na ty správné prebendy, které ti to přinese. Ostatně tak to zde všichni naznačují, že o nic jiného nejde.
ad22 Tak zde se sešlo "pouze" 16 návrhů. A že komise vybrala zrovna ten od neznámé skupiny? Asi opravdu nejlépe vystihl zadání. Nebo si myslíte, že zde šlo spiknutí? Čtyři renomovaní architekti jsou uplaceni spikleneckým starostou, aby podpořili zrovna tento návrh. Nebo byli snad omámeni? To je taková scifi, že je tomu snad ani sami nevěříte.
[24] Vložil: Pavel K, 20.6.2017, 13:40:57
Omlouvám se,koryta zde psal(a) příspěvek 13. Ale stejně si myslím,źe být v zastupitelstvu není výhra. Být v radě? Nevím... Není možné se zavděčit všem, nějaká rozhodnutí vždy musí přijít. Otázka je cesta, způsob....
[25] Vložil: Honza, 20.6.2017, 14:32:28
Já vidím problém jinde. Ve videu je jasně řečeno: Zastupitelstvo rozhodne. Jednat musí začít s vítězem, ale vybrat může jinou variantu. Říká to jak starosta, tak místostarosta. Nikde není napsáno, že se město zavazuje uzavřít smlouvu s vítězem. Pochybuju, že by zastupitelé soutěž v této podobě schválili. Pokud je tomu tak, že musí podepsat smlouvu s vítězem, tak lhali jak starosta, tak místostarosta a měly by se vyvodit patřičné kroky.
[26] Vložil: Jiří, 20.6.2017, 14:44:29
No poté co zastupitelé krouhli radním rozhodování z 400.000 Kč na 50.000 Kč už ani být radní není zajímavé, ikdyž pan Michlíček za video, které již několikrát prodal dostal dalších 30.000 Kč. Kamarádi kamarádům a to se vyplatí
[27] Vložil: Tom, 20.6.2017, 16:14:02
26: 30 000 za video "na klíč" není příliš velká částka.

25: Jenže jednání právě žádné neproběhlo. Zastupitelé si chtěli nechat návrh znova obhájit, ale o nějakém jednání o podmínkách a parametrech nemůže být řeč. Tak kolik kol vlastně ta soutěž má?
[28] Vložil: argo, 21.6.2017, 22:22:40
komedianti
[29] Vložil: Jarka, 22.6.2017, 15:41:35
25 - Honzo, naprosto souhlasím. Kdyby zastupitelé věděli, že budou nuceni přijmout první návrh, tak by soutěž nikdy neodsouhlasili.
Diskuse uzavřena.
Facebook Twitter g+ Youtube
BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist