Prodejna LINDT - VELIKONOČNÍ KOLEKCE
Dnes je 23. března 2018, svátek má Ivona, zítra Gabriel.
  • Silnice jsou po zimě opět plné děr. Jedna je i na výjezdu z náměstí u brány.
  • Do Meziříčí se příští týden chystá cirkus BOB NAVARRO KING. Ale pozor nebude na Hliništích, ale v bývalém autobazaru u obchvatu na Třebíč.
  • Popeláři dnes sváželi odpad na náměstí místo tradičního rána o půl osmé večer.
  • To je teda začátek jara.
  • Brzy 30. března uplyne 50 let od zvolení prezidenta Ludvíka Svobody, který se narodil v nedalekém Hroznatíně a chodil pěšky do školy ve Velkém Meziříčí. U této příležitosti vzpomínkovou besedu upořádala VGS. Pořadem provázel Josef Láznička.

Lezecké hvězdy ve Velkém Meziříčí

SPORT - OSTATNÍ SPORT - 4. 7. 2017

foto: archiv NovinyVM.cz

Organizátoři Olin Klapal, Milan Salaš a LEZU V MEZU připravili letos už 3. ročník unikátních lezeckých závodů ve Velkém Meziříčí, kterých se účastní lezecká špička nejen z České republiky. Akce pod názvem AUTOCOLOR Water Boulder Games 2017 se koná 15.7. pro děti a 22.7. pro dospělé.


Závodí se na lezecké stěně, která je speciálně postavena jen pro tuto akci nad vodní nádrží na Fajtově kopci. Lezci spolu závodí na rychlost, lezou bez jištění a v případě pádu žbluňknou do vody. Lezecká stěna je vysoká 9 metrů!

 

Děti jako předvoj

 

Závod pro děti proběhne 15.7. a je uspůsoben pro všechny věkové kategorie. Podmínkou je, aby dítě umělo plavat. V zachranných vestičkách se vždy dvě děti postaví na start a které z nich vyleze poměrně lehkou cestu jako první, postupuje do dalšího kola. Děti soutěží v kategoriích podle ročníku narození, chlapci i dívky dohromady. Děti starší 15 let už závodí s dospělými. Registrace závodníků probíhá 15.7. do 12:00, samotný závod poté začíná ve 13:00 a do té doby mohou děti zkoušet závodní cestu dle libosti. Nejprve závodí nejmladší kategorie, následuje starší. Závodní systém bude určen až v den závodu v závislosti na počtu přihlášených dětí, tak aby si všichni zalezli co nejvíce. Startovné pro děti je 100,- Kč.

 

Lezecké hvězdy a grande finále

 

Hlavní lezecká akce proběhne v sobotu 22.7. kdy se ke startovním chytům postaví dospělí. Nejprve polezou několikrát všichni závodníci na čas a 32 nejlepších času postupuje do pavouka, u žen určíme počet postupujících podle počtu přihlášených až v den závodu. V pátek 21.7. se otevře kvalifikační závodní cesta ke zkoušení, což bude možné i v sobotu až do 10:00, následně začne samotný závod. Registrace do závodu bude ukončena v sobotu 22.7. v 11:00. Závodní blok bude prostřídán amaterskou soutěží ve skocích do vody. Začátek finále se předpokládá v 18:00 hod. (tento čas se může změnit v závislosti na počtu soutěžících a počasí). Startovné je 350,- Kč a závodníci budou mít možnost koupit si cenově zvýhodněný lístek na Fajtfest! Závodníci navíc obdrží módní doplňek vysoké citové hodnoty.

 

Pro diváky jsou na 22.7. nachystané zajímavé doprovodné aktivity, jako bláznivá lanovka do vody, adrenalinové skoky o tyči a koupačka v křišťálově čisté vodní nádrži a večer afterparty s DJ-em. V těsné blízkosti se již od čtvrtka koná hudební festival Fajtfest. O skvělé občerstvení se postará již osvědčený Joker Cider.

 

Tato jedinečná akce by se nemohla konat bez výrazné podpory generálního partnera AUTOCOLOR Šoukal, s.r.o. a dalších partnerů: Falco computer, s.r.o., AIX s.r.o., Rock Point a.s., Rafiki, VÝTAHY, s.r.o., JOHNNY SERVIS, s.r.o. Mediální podporu zastřešuje Zaostřeno VM. Všem partnerům děkujeme.

 

Akce je zdarma pro všechny diváky, takže přijďte podpořit závodníky a zabavit se!

 

Pro více info nás sledujte na: https://www.facebook.com/bouldergames/

 


Autor: Olin Klapal a Milan Salaš

Publikoval: -kas-

Čtěte také

24. 11. 2017 - Srdečně Vás zveme na 2. ročník turnaje ve florbalu

V sobotu 9. 12. 2017 v tělocvičně HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí na ulici Hornoměstská.

27. 9. 2017 - VM Streetball Jam 2017

V sobotu 16.9.2017 se uskutečnil již 3. ročník velkomeziříčského turnaje ve streetballu pod názvem VM Streetball Jam 2017.

27. 1. 2018 - Zimní olympijáda dětí a mládeže

Zimní olympiádu dětí a mládeže letos hostí Pardubický kraj. Přes 1200 mladých sportovců bude v týdnu od 28.1.-2.2. 2018 soutěžit v 11 sportovních odvětvích, které se konají v různých městech...

24. 7. 2017 - Ouředníček - Janáček na Baja Aragon v TOP 15

Posádka South Racing Central Europe, Tomáš Ouředníček a Míla Janáček, dovezli svůj speciál Ford Ranger Dakar do cíle španělského kola Světového poháru na celkovém 15. místě, přestože pro ně byl tento závodní...Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.
Facebook Twitter g+ Youtube
BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BELLAVITA: Nové domy
TOPlist