NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
Dnes je 22. května 2018, svátek má Emil, zítra Vladimír.
  • V pondělí ráno začala výstavba provizorního parkoviště ve Svitu
  • Finále fotbalového poháru žen si ve Velkém Meziříčí nenechalo ujít 856 diváků. Z vítězství se radovaly fotbalistky AC Sparta Praha, když přehrály tým 1. FC Slovácko 3:1.
  • U mostu již připravují konstrukci pro provizorní lávku.
  • Bitva lídrů tabulky se uskutečnila v pátek na domácím hřišti FCVM. Se štěstím se podařilo udržet domácím do konce těsné vedení 2:1 nad SK Hanáckou Slavií Kroměříž. Zápas sledovalo 425 diváků.
  • Uzavřený most v centru = velké kolony i na obchvatu a po celém městě.

Vážení spoluobčané!

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 11. 7. 2017

V minulém roce proběhla v našem městě architektonicko – urbanistická soutěž s cílem realizace projektu rekonstrukce našeho náměstí. Ta určila první tři návrhy, které byly finančně odměněny.


Následně zastupitelstvo města svou většinou odmítlo projekčně realizovat vítězný návrh ing. arch. Mikuláška.

 

Zastupitelstvo se svou většinou zcela zásadně neztotožnilo s navrhovaným řešením dopravy na náměstí. Návrh totiž počítá s technicky nerealizovatelným napojením ulice Radnická na kruhový objezd. Ale co je horší, jednosměrně zprůjezdňuje ulici Kostelní z ulice Novosady! Což je z hlediska bezpečnosti množství chodců v této lokalitě se pohybujících, včetně školních dětí, pro většinu zastupitelů zcela NEPŘIJATELNÉ!

 

Dále v návrhu projektu chybí realizace některých zadaných podmínek soutěže. Jde například o neřešení umístění tribuny pro kulturní pořady na náměstí, o vzhled restauračních zahrádek, o vzhled a umístění prodejních stánků. Studie také neřeší dostatečný počet parkovacích míst na náměstí nebo propojení pro pěší s prostorem za řekou Balinkou.

 

Musí tedy následovat další krok, plynoucí z pravidel architektonické soutěže a zákona o veřejných zakázkách. Bude osloven druhý v pořadí doc. ing. arch. Miroslav Cikán.

 

Za této situace se určitá skupina občanů nechce smířit se zcela legálním postupem daným pravidly architektonické soutěže, zákonem o obcích a zákonem o veřejných zakázkách. Tato skupina chce vyhlásit místní referendum k prosazení návrhu ing. arch. Mikuláška.  Tedy návrhu, který již jednou zastupitelstvo odmítlo jako návrh nevyhovující.

 

Vážení občané, domníváme se, že pravidla architektonické soutěže se musí dodržovat, stejně jako se musí dodržovat zákony naší země. Také se domníváme, že zastupitelé a občané našeho města mají právo dle podmínek soutěže seznámit se s dalšími oceněnými návrhy.

 

Pokud by žádný z oceněných návrhů nebyl přijat, je možné uvažovat o místním referendu. Avšak o takovém referendu, které nám občanům dá vybrat z více oceněných návrhů. A nikoliv o referendu, které by tak tvrdě a  nekorektně svou otázkou protlačovalo pouze návrh zastupitelstvem již odmítnutý.

 

A ještě jednodušeji – pokud nechcete zprůjezdňovat ulici Kostelní, pokud chcete naopak před základní školou, tělocvičnou a Kotvičkou mít pěší zónu, pokud chcete mít možnost zaparkovat – byť krátce - se svým autem na náměstí, pokud chcete více zeleně na náměstí, pokud chcete, aby stávající historické památky byly dobře viditelné a staly se tak fakticky středem náměstí, seznamte se s dalšími oceněnými návrhy a s podpisem výzvy k referendu určitě nespěchejte!

 

O to vás žádají níže podepsaní zastupitelé města Velkého Meziříčí

Blažek Pavel, Jurdová Jiřina, Kamanová Pavla, Kaše Jiří, Komínek František, Kratochvíl Stanislav, Lancman Karel, Lavický Vilém, Pokorný Svatopluk, Ráček Vít, Ripperová Marie, Rosa Stanislav, Vrána Petr

 

 

FACEBOOK: www.facebook.com/Za-Velké-Meziříčí-679372578933384/


Autor: 13 zastupitelů

Publikoval: -red-

Čtěte také

19. 2. 2018 - Dětský karneval na hasičce s piráty

V neděli 18. února bylo v sále hasičské zbrojnice veselo. Konal se tradiční dětský karneval s Dózou.

1. 10. 2017 - Svatováclavské ohně ve Stránecké Zhoři

V sobotu 30. září se po roce vrátil kníže Václav se svou družinou, aby zahájil tradiční Svatováclavské ohně.

23. 3. 2018 - Kaufland se omlouvá a nabízí slevu na sladkosti

Prodejny Kaufland jsou opět v provozu.

22. 11. 2017 - Meziříčí uspělo s dynamicými váhami v soutěži EGOVERNMENT THE BEST 2017

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 20.11. 2017 v Obecním domě v Praze.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 33.

[1] Vložil: ..., 11.7.2017, 21:16:36
šaráda pokračuje
[2] Vložil: Tom, 11.7.2017, 21:37:07
Poprvé veřejně natvrdo píšete, že odmítnutý vítězný návrh nesplnil zadání. Anuluje tedy zastupitelstvo soutěž a nechá odbornou porotu, aby vysvětlila, proč zvolila za vítěze návrh, který nevyhovuje pravidlům? Nebo i přesto vítězům neoprávněně vyplatíte odměnu

Mimochodem to, jestli bude ulice před školou průjezdná nebo ne je úplně jedno. Před všemi školami ve městě jezdí řidiči a není to problém. Naopak by se o něco zklidnila doprava na zbytku náměstí. Co brání městu, aby dala před školu a ke Kotvičce (kde mimochodem ubudou maximálně 2-3 místa ke stání) příčné prahy? Nebo je spíš problém v tom, že by tihle řidiči neplatili za vjezd na náměstí, ale jako zástěrka se používá "bezpečnost našich dětí"?

V čem je problém, když se výjezd z Radnické udělá kousek za kruhákem?

Ve vašem tvrzení vidím malý rozpor: "... pokud chcete mít možnost zaparkovat – byť krátce - se svým autem na náměstí, pokud chcete více zeleně na náměstí, pokud chcete, aby stávající historické památky byly dobře viditelné a staly se tak fakticky středem náměstí,..."
Jak zařídíte tohle všechno současně, když náměstí je pořád stejně velké? Chcete přidat zeleň, nechcete ubírat parkovací místa a současně chcete, aby byly památky dobře viditelné, vybouráte tedy něco nebo náměstí nafouknete?

Pokud se vám nelíbí otázka pro referendum, naformulujte si vlastní a uspořádejte podpisovou akci pro ni. Nikdo vám nebrání.
[3] Vložil: jarda, 11.7.2017, 21:41:34
jestli šaráda to nevím, ale doufám, že zvítězí zdravý rozum. Fakt je, že starosta a spol. nějak podezřele tlačí na pilu. Ptám se proč? Všichni ti odborníci jsou jednotní, zdá se, ale nebydlí tu
[4] Vložil: Jerry, 11.7.2017, 21:45:21
Tome, u 2. a 3. ZS před školou doprava není. Takže si nevymyslej! Jinak je správně že zastupitelé chtějí jednat s dalším architektem. Jeho navrh sedi náměsti mnohem lepe
[5] Vložil: Marast, 11.7.2017, 21:49:47
Proč asi Jardo? Kdo myslis ze by nakonec delal projekt a mel z toho profit? Osa Necid-Velicka-Mikulasek... Proto ra jejich hysterie kdyz jim to nevyslo
[6] Vložil: Jejda, 11.7.2017, 22:19:10
Starosta i místostarosta na jednání zastupitelstva v prosinci 2015, kde se jednalo o architektonické soutěži sdělovali, že není problém, když se neuzavře smlouva s prvním odměněným, že se to běžně ve městech stává a že nejdůležitější je rozhodnutí zastupitelstva. Vše se dá shlédnout na záznamu.
A když jim jejich plány nevyšli a zastupitelstvo odmítlo první návrh jako nevyhovující a chce slyšet dalšího oceněného, tak za každou cenu budou protlačovat toho jediného.
Chtějí se dovolávat hlasu veřejnosti, kterou oblbují, která se podepisuje pod něco, o čem nic neví a nezná další návrhy.
Proč se neptali veřejnosti, když rozhodovali a zahájení architektonické soutěže a přitom měli hotový projekt? Proč veřejnosti neřekli, že nás tato legrace přijde na 5 mil Kč. Proč se neptali veřejnosti, když rušili týdeník Velkomeziříčsko?
Veřejnost potřebují jen když se jim to hodí. Teď ji potřebují k prosazení svých intrik.
[7] Vložil: Darek, 11.7.2017, 22:24:10
Milý Tome,
1) Není to poprvé, co zastupitelé tvrdí, že první návrh nesplnil jejich očekávání. K anulování soutěže není důvod, stačí si řádně přečíst zadání AUS. Vítěz byl právem odměněn v souladu s pravidly AUS. Porota svou práci vykonala a otevřeným dopisem zastupitelům zdůvodnila svoje rozhodnutí.
2) Souhlas s Jerrym - kolem 2. a 3. ZŠ vede jen omezená doprava a proč zvyšovat riziko neštěstí před budovou 1. ZŠ na ulici Komenského? Nezdá se mi, že by šlo o neplatiče a připadá mi to z Vaší strany jako laciný argument.
3) Udělá-li se výjezd z Radnické kousek od kruhového objezdu, jedná se o jiný návrh, než se kterým se ing. arch. Mikulášek zúčastnil v AUS.
4) Žádný malý rozpor zde nevidím, stačí se podívat na další studie z AUS, např. 2. návrh. Není třeba nic nafukovat ani bourat. Jen lépe uspořádat.
5) Otázka referenda se mi opravdu nelíbí. A navíc referendum není v této chvíli namístě, ještě se nevyčerpaly všechny možnosti dané podmínkami AUS. A vybírat si jen z jedné otázky je také zavádějící a zavání národní frontou z let nedávných. "Zvolte jednoho kandidáta, kterého jsme vám vybrali, protože ten je nejsprávnější". (viz léta 1948 - 1989). Proč si nemůžeme vybrat ze tří návrhů? Čeho se tak moc bojíte? Že by občané VM rozhodli jinak, než si přejete?
6) Pro ostatní čtenáře - nepřipomíná vám styl zastánců 1. návrhu propagandu první poloviny 20. století, kde to začalo v jedné pivnici jednoho města na západ od VM? Cca 535 km přes Prahu a Plzeň. A k čemu to všechno vedlo?
7) Všem přeji klidné dovolené a hodně zdraví.
[8] Vložil: Medvěd, 12.7.2017, 08:04:04
Bla, bla, blablabla, bla! Blabla, bla blablabla, bla?
[9] Vložil: Tom, 12.7.2017, 09:09:56
7: Reagujete ale zřejmě na něco, co jsem nenapsal:
1) Očekávání mě úplně nezajímá, píšu o tom, že podle zastupitelů nesplnil podmínky soutěže. A to až nyní přiznávají, dosud kolem toho jen lavírovali. A jestliže nesplnil zadání, měl být výsledek zrušen a ne že vyplatí město nějaké odměny. Naopak pokud splnil zadání, neměli by se ve výsledku příliš zastupitelé vrtat a přijmout ho. Kvůli němu si zřídili odbornou porotu a soutěž.

2) Je úplně jedno, jestli je doprava před školami omezená, ta doprava tam zkrátka je, což píšu jasně. Takže zjednosměrněním ulice a například přidáním příčných prahů nezačne náhle raketově vzrůstat úmrtnost před meziříčskými školami. Naopak to má výhody, které jsem uvedl výše. Laciným argumentem je naopak strach z nebezpečí, že budou děti neustále srážet řidiči. V tom případě si postavte do škol tunely a děti posílejte potrubní poštou.

3) Nejde o jiný návrh, jde jen o úpravu projektu o několik metrů. Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, za změnu projektu se dá považovat třeba i mírně odlišná dlažební kostka, když nutně potřebujete argument pro odmítnutí projektu.

4) Jak přeuspořádáte náměstí, aby tam bylo to všechno? Buď logicky ubyde prostor pro lidi nebo pro parkování nebo pro zeleň. S památkami se pochopitelně hnout nedá, s domy taky ne, tak jak vyhovíte všem požadavkům? Logicky se nabízí jen úbytek parkovacích míst ve prospěch odstavné plochy za řekou. Na druhou stranu ta by se měla řešit už nyní.

5) V pořádku, vám se nelíbí, nemusíte se pod ni podepsat a můžete si uspořádat vlastní podpisovou akci. To není nic proti ničemu. V případě Národní fronty jste neměl možnost si nějaké referendum ani myslet.

6) Viz výše, není vůbec žádný problém, abyste si zorganizoval vlastní petiční akci. Ale je problém, pokud zastupitelstvo obejde výsledek architektonické soutěže, přestože si takovou soutěž zorganizovalo a současně nechce oficiálně napadnout její výsledky. Vy nevidíte do pokrytectví? "Vítězný návrh nesplňuje zadání, ale soutěž proběhla v pořádku a peníze prvním třem účastníkům vyplatíme." Takhle se tady hospodaří?
[10] Vložil: Pepan, 12.7.2017, 11:14:48
Tome ty jsi V Ů L!!!!
[11] Vložil: Dalibor, 12.7.2017, 11:17:40
Zastupitelstvo ale výsledek architektonické soutěže neobchází. Podle mě je celá tahle akce uchopená špatně z obou stran.
To, že vyhrál nějaký návrh, to se celkem čekalo. Co se nečekalo je,že se automaticky uzavře smlouva s prvním, aniž bychom si vyslechli ostatní - myslím si, že to bylo řešitelné ještě před zahájením soutěže - uspořádat hlasování. To, že se udělala výstava v Jéčku je podle mě málo. Chyba starosty, zahájil jednání bez uveřejnění s prvním. Oznámil, že se dohodl a chce podepsat smlouvu s prvním. Druhá chyba starosty, že se snažil obejít zastupitelstvo. Starosta je totiž podřízení rozhodnutím zastupitelstva, nikoliv naopak.
Zastupitelstvo, aby ho zastavilo a mělo možnost si vyslechnout i další návrhy si muselo vymyslet částečně zástupný důvod, proč to nelze, jelikož jinak by byli obviněni z politikaření apod., což stejně byli. Chyba zastupitelstva. Teď už nemůžou ani jeden uhnout, a tak se z toho stal takovýhle paskvil. No tak pan starosta vymyslí referendum. Ale jen o prvním návrhu. To samozřejmě zastupitelstvem nemohlo projít. Třetí chyba starosty. Tak pošle nestranného sekretáře architektonické soutěže pana Veličku(kandidát do zastupitelstva za To pravé meziříčí) na pivní seance po Meziříčí, aby všem přednesl "ten pravý" náhled věci, uspořádá besedu. A najednou se utvoří skupina mladých lidí, kteří chtějí něco změnit. A vymyslí se místní referendum. Ale opět pouze o prvním návrhu, čímž se tato skupina stává pouze nástrojem, jak silou protlačit to, co domluvil starosta. Tato skupina lidí, pokud jim jde opravdu o to, o čem hlásají, že jim jde, by měla napadat obě skupiny, ne pouze zastupitele. Například jak je možné, že zastupitelstvo schválilo náklady soutěže ve výši 600 tisíc Kč a poté rada schválila dalších 160 tisíc bez vědomí zastupitelů. Na co tyto peníze šly? Chyba této skupiny lidí.
Mezi tím vším jsme byli svědky novinářského hnusu ze strany týmu pana starosty vedená proti zastupitelům, lži a manipulace s informacemi. Čtvrtá chyba starosty a tady se již dostal na hranu odvolání, jelikož jak jsem psal výše, starosta je podřízen zastupitelstvu, ne naopak. Nepřijetím prvního návrhu nekončí celá soutěž.
Právní názory na architektonickou soutěž se různí, ale většina se shodne v tom, že je možné se kdykoliv vrátit k prvnímu návrhu, pokud bude opravdu nejlepší. To, jestli je nebo není, ukáže pouze diskuze s dalšími. Proto navrhované referendum s daným zněním otázky nedává v této chvíli smysl. Jediné co v této chvíli lze udělat, je dát prostor všem 3 oceněným, odmítnout je v řízení bez uveřejnění a následně udělat tedy tolik oblíbené referendum, ale které dá na výběr nám občanům, který návrh se nám líbí, je nám bližší nebo podle nás splňuje nejlépe dané zadání, ale ze všech tří.
Obě skupiny totiž zapomněly, že podstatným faktorem je právě to, jak dané návrhy působí na lidi, tedy tolik zatracované subjektivní pocity. Žádná komise nám nemůže a nesmí nařizovat, který návrh máme realizovat jen proto, že jsou odborníky na dané téma - oni tu žít nebudou a je to také jen jejich názor.
Na závěr podotknu, že jsem zatím neviděl návrh smlouvy, kterou chtěl starosta uzavřít, ani časový plán jednotlivých fází projektu. Jakým způsobem jednání proběhlo? Nemělo být součástí jednání i vyjednávání o ceně? Přece jen, 2,5 milionu v Poděbradech a u nás 4,3 je poněkud rozdíl.
[12] Vložil: Rozkolník, 12.7.2017, 12:01:47
Tome držím palce! Celé je to šaráda a zástupný problém. Chtělo by to najít míru podnikatel x zaměstnanec :-) a tak skutečně pracovat pro občany.
[13] Vložil: Doudleba, 12.7.2017, 12:24:57
V minulém roce proběhla … Následně zastupitelstvo … Musí tedy následovat další krok … tedy, zase až za rok, následně. Nebo možná už "výhledově donazimy" ?
[14] Vložil: rejpal, 12.7.2017, 13:11:10
Co je to za divadlo?Najednou už akce bez titulů.Dalibor to popsal myslím si,dostatečně.S Tomem jsem míval dříve problémy.Zdá se,že uzrál,a má rozumné argumenty.V každém případě,a to už jsem taky psal,současné zastupitelstvo prosím,už nezačínejte o ničem tak důležitém,rozhodovat.Už jste v kase udělali dost velkou díru.Když ještě připočtem odstupné,které si vyplatíte po ukončení mandátu,ani nedomýšlet.Ono to není jen o vzhledu náměstí.Musíte počítat s tím,že pod zemí vedou kabely,kanály a kdoví,co ještě.Když už to bude odkryté,bude to potřeba zrevidovat,případně opravit,a opět je to o penězích.Přeci to nechcete dělat nové jak Jéčko,bez klimatizace.Nebo nová totalita?Rozhoduje TPM?To už tu bylo,a všichni kvičí,že to bylo špatně.Tak proč opakujete chyby?
[15] Vložil: Ivana, 12.7.2017, 15:05:26
Marja, do dyk, podepišme návrh na referendum a řekněme ano nebo ne - o tom celá tahle iniciativa je. Do volební místnosti stejně půjdeme a tak dejme najevo každý z nás co chceme. Nadávání po hospodách a na diskuzích nemá smysl.
[16] Vložil: Honza, 12.7.2017, 15:48:34
15: Tak jednoduché to není. Nás, totiž, v případě, že se zvolí ne, to bude stát 300 tisíc navíc a nebude žádný výsledek. Kdo potom rozhodne o tom, co se zrealizuje? Další referendum za 300 tisíc? Zastupitelstvo, které teď rozhodnout nemůže? Proto se neustále poukazuje na to, že v tomhle znění iniciativa nedává v této chvíli smysl.
[17] Vložil: Tom, 12.7.2017, 20:59:00
Pepane, já nevím, úplně jsi mě odzbrojil, nemám slov, jak jsem hrozně mimo.

11: Zadání soutěže je ale celkem jasně napsané, tam se píše o tom, že zastupitelstvo už bude jednat s vítězi podle pořadí. Ne že pro ně uspořádá další - vlastní - kolo soutěže. Autora prvního návrhu si zastupitelé vyzkoušeli a vypoklonkovali. Jestli je tohle nějaké jednání, nepřeju nikomu, aby ho musel zažít.
Možná si zastupitelé na začátku pořádně nevyjasnili, k čemu má soutěž být a co si od ní slibují. Já to podle jejich rozhodnutí ale nedokážu rozklíčovat dodnes. Jestli měli porotci rozhodnout odbornou stránku věci, nechápu, proč do ní vrtají zastupitelé. Jestli estetickou, nechápu, proč do ní vrtají také. Jestli si chtěli vybrat, nechápu, proč si nevybírali přímo zastupitelé ze všech návrhů. Vysvětlete mi, jakou přidanou hodnotu tedy pro město odborná porota přinesla? Co teď město za cenu architektonické soutěže vlastně drží v ruce oproti tomu, kdyby si vybíralo ze všech návrhů samo.
A jestli navíc zvítězil návrh, který nesplňuje zadání, proč navíc zastupitelstvo nechá za něj vyplatit finanční částku za výhru? Proč není soutěž anulovaná? Jak k tomu přijdou ti účastníci, kteří se neumístili? A nebo se zastupitelé bojí se s odbornou porotou pustit skutečně do křížku?

V tuhle chvíli, ať už dopadne situace jakkoli, se plýtvá veřejnými penězi. Buď tím, že byly vyplaceny výhry lidem, kteří nesplnili zadání soutěže a tudíž neměli vyhrát, nebo tím, že se nebere v potaz výsledek soutěže a libovolný výběr si provádí zastupitelstvo, čímž se uspořádání architektonické soutěže jeví jako zbytečný luxus a zdržení celé rekonstrukce. Ta se navíc možná ještě prodraží díky referendu, které tedy mimochodem mohli zastupitelé občanům nabídnout rovnou, když už názor odborné poroty ignorují.
[18] Vložil: Honza, 12.7.2017, 21:33:40
Ano, zadání soutěže je jasné. Smlouva nemusí být uzavřena s vítězem. Já zase nechápu výrok vítězného architekta, navrhněte si co chcete, já vám to tam dodělám. To jsme si to doopravdy mohli nakreslit sami. Výhodou architektonické soutěže mělo být, že dostaneme několik návrhů, ze kterých si budeme vybírat. Teď si teda vybírat nemůžeme?
[19] Vložil: Tom, 12.7.2017, 23:47:15
No v zadání soutěže nic o vybírání po jejím skončení nestojí. A znění podmínek schválilo celé zastupitelstvo, takže stížnosti laskavě rovnoměrně rozprostřete na ně. Jednat se má s vítězi podle pořadí, ale jednáním rozhodně není dodatečná zkouška u tabule.
Mimochodem co je špatného, pokud by si zastupitelé pak nad rámec zadání chtěli něco do projektu nechat dodělat? Podle mě je to naopak vstřícné gesto a tohle je prostor k jednání. Ale ne, že budete vítěze zkoušet nachytat, aniž byste nechtěli anulovat výsledek soutěže. To je pokrytecké.
[20] Vložil: Honza, 13.7.2017, 08:50:28
Tome, jenže on první návrh skutečně nesplňuje doplňující podmínky definování podoby pódia a definování podoby trhů, definuje pouze jejich polohu. Návrh číslo 3 řeší podobu trhů ale ne podobu pódia. Obě tyto varianty řeší pouze návrh číslo 2. V těchto souvislostech je tedy nezbytné uvažovat o anulaci soutěže a rozhodnou právníci, jestli to v této fázi jde. Zákon o zadávání veřejných zakázek umožňuje námitky pouze do určité doby. Čili jde o jednoznačné selhání poroty.
Bude nutné si ujasnit, jestli tedy shodíme celou soutěž ze stolu, nebo obětujeme 200 tisíc, které dostali první a třetí a pojedeme dál se druhým.
[21] Vložil: True, 13.7.2017, 10:26:39
[19] Myslím že návrh č.1 nesplnil ani počet parkovacích míst, pokud navrhuje na Náměstí pouze 20 míst. Navíc se tímto návrhem ruší parkoviště u kotvičky a obuvi takže celkově tam 150 parkovacích míst určitě nebude.
Já se klidně s odbornou poroto do křížku pustím, jsou to jen umělci, kteří hodnotili nějaké “obrázky“ ale technická stránka věci jim u návrhu č. 1 bohužel dost unikla. Ta úžasná odborná porota nám, ale naštěstí vybrala další 2 oceněné návrhy, které mají možná vhodnější řešení. Pojďme se o nich bavit! Nepodepisujte nesmyslné referendum o 1 návrhu, který byl odmítnut. Toto referendum porušuje pravidla soutěže a pokud bude dost možná to celé skončí u soudu, který bude muset určit zda má větší váhu referendum a nebo pravidla soutěže. Takže se náměstí nezačne opravovat ještě za několik let. Proto si milí občané zodpovědně vyberte: Buď chci náměstí rekonstruovat a nebo chci za každou cenu tlačit návrh č. 1.
[22] Vložil: Tom, 13.7.2017, 11:12:59
Honzo, to je to, co píšu. Proč se tedy zastupitelé bojí vytknout porotě, že vybrali za vítěze návrhy, které nesplňují zadání? Nebo to tak není a zadání splňují?

True: Nevím, jestli ruší parkoviště u Kotvičky, podle mě stačí odstranit ty dva květináče a zbavit se 3 parkovacích míst. Ale to, jestli splňuje podmínky, měla posoudit porota. Pokud je pravda, že podmínky návrhy nesplnily, není možné, aby byli vyhlášeni vítězové. A pokud splnily, není zase možné, aby zastupitelstvo takhle zatočilo s prvním vítězným návrhem.
[23] Vložil: náhodný čtenář, 13.7.2017, 13:40:03
Už se tady vyserte na ty spekulace. Náměstí není to nejdůležitější pro toto město. Je vidět podle diskuze, že je tady jeden odborník (právník) vedle druhého a běžte radši něco smysluplného dělat než takhle žvanit. Stejně tím nic nezměníte.
[24] Vložil: Tom, 13.7.2017, 15:07:58
Náhodný čtenáři, nemusíte to číst, můžete se na to vysrat a jít radši dělat něco smysluplného.
[25] Vložil: Alan, 13.7.2017, 17:11:29
Vše je snad na papíře. Tak ať pan Velička předloží důkazy o tom, že je vše v pořádku, že byly u vítězného návrhu zodpovězeny veškeré otázky, které byly v zadání. Ono už jen mít za sekretáře soutěže člena politického sdružení, který je napojen na starostu je podivné a možná že se jedná i o střet zájmů?
[26] Vložil: Tom, 13.7.2017, 20:31:37
Udělal jsem malinkatý rozbor toho, co odpůrci vítězného návrhu rozporují. Dal jsem ho přímo na stránky https://zavelmez.blogspot.cz/2017/07/co-v-navrhu-jedna-nesedi.html jako komentář a popisuji ho i tady:


Vítězný návrh parkování řeší. To, že nestanoví přesný počet parkovacích míst, není v rozporu se zadáním. Nicméně stanoví, že je možné počet míst přizpůsobit.
Hned v prvním panelu je navíc naznačeno, jakým způsobem má být náměstí napojeno na budoucí parkoviště za řekou. Mimochodem všimli jste si přes tu zášť, že projekt počítá s využitím říčky Balinky, která by klidně mohla využít "náplavky" na obou stranách?
Místo pro trhy i kulturní akce je definováno na straně 3 ve druhém odstavci průvodní zprávy. Explicitně tam není uveden vánoční strom, ale z celkového konceptu je jasné, že by byl právě před radnicí - na významném místě.
Zahrádky definuje odstavec 3.

Takže suma sumárum - předmětem jednání mělo být právě dořešení dopravního napojení ke kruhovému objezdu nebo přímo na hlavní silnici, a eventuálně ujasnit vánoční osvětlení. Nasvícení památek už ale projekt přímo řeší.
[27] Vložil: Tom, 13.7.2017, 20:49:33
A ještě dodám, že mě osobně se ze všech tří návrhů líbí některé myšlenky, nejblíž mi jsou asi první dva vybrané. Doporučuji vám, abyste si je prohlédli a pročetli výtky odborné komise, než se zašprajcujete na jednom pitomém napojení na kruhový objezd.
[28] Vložil: Budvar, 13.7.2017, 23:19:36
Až tohle jednou budou číst příští generace, tak ti se budou smíchy válet, co to bylo za blbečky, ti jejich dědečci...
[29] Vložil: laura, 14.7.2017, 06:32:22
Naopak, budou s úžasem číst a obdivovat, jak se dalo mistrovsky bez porušení zákona a pod veřejným dohledem tzv. tunelovat!
[30] Vložil: rejpal, 14.7.2017, 07:08:15
Znovu doporučuji zhlédnout film pro pamětníky,Nejlepší člověk.Lépe současnou radnici nešlo vystihnout.Podívejte se na rok,kdy byl natočen.Jak pravdivý.Dále se ještě můžou použít Černí baroni.Jak Kefalín navrhuje majorovi úpravu věže.To jen na odlehčení.Tom má sice velice dobré postřehy,ale ty fandové TPM,nechtějí slyšet.To taky o něčem svědčí.
[31] Vložil: N.L., 15.7.2017, 00:26:12
Já doporučuji zhlédnout černobílý film pana Voneše a Jiřího Michlíčka při otvírání JKP a vše pochopí i Rejpal!
[32] Vložil: rejpal, 15.7.2017, 15:42:58
Laďo.Myslíš ty filmy z prvních májů?Ty taky točili.Michlíček to bral jako třetí odboj,proti komunismu.Dneska mu za to kamarádi platí.Pro skutečné filmaře se peníze nenašly.Pochopil jsi?
[33] Vložil: Stalin, 17.7.2017, 05:42:31
počkal bych na oficielní úvahu bolševika Klementa,v tomhle bordelu se už ani pes nevyzná
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Účetní kancelář Ing. Lenka Navrátilová rozšiřuje od roku 2018 kapacitu pro nové klienty.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MUZIKANTI DĚTEM 2018: Charitativní koncert
TOPlist