RYBÍZÁK: Retro specialita nyní v dostání v Nápoje J. Homol
Dnes je 21. února 2018, svátek má Lenka, zítra Petr.
  • Představení Deštivé dny skončilo předčasně po přestávce, kvůli hlasové indispozici herce Richarda Krajča. O náhradním termínu vás budeme informovat.
  • Sněhuláčí rodinka na Družstevní ulici.
  • V Jívoví se v sobotu uskutečnil již 5. ročník velkého turnaje ve hře Člověče, nezlob se. Více foto přineseme již brzy.
  • Desítky dětí v neděli soutěžily a tančily na pirátském karnevalu s Dózou na hasičce.
  • Kamiony stojící v kopci na obchvatu ve směru na Třebíč v 7:40 hod.

Uzavírka přes město zatím výraznější komplikace nepřinesla

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 10. 8. 2017

Demolice mostu v centru města.
Demolice mostu v centru města.
foto: archiv NovinyVM.cz

Včera se sešli v kanceláři starosty složky IZS a dopravního úřadu, aby vyhodnotili průběh prvního týdne uzavírky mostu u pošty a jejího vlivu na dopravu ve městě. Ke konkrétním problémům se postupně všichni vyjádřili a v potaz vzali připomínky řidičů, stížnosti občanů města a doporučení policistů a hasičů. Řešili počty nákladních aut na Třebíčské, situaci na Bezděkově a Moráňské a zpřesnění dopravního značení po městě i na dálnici. Koordinace města a složek IZS přináší zmírnění dopravních komplikací ve městě.


Dle vyjádření z odboru dopravy se na Třebíčské pohybují také nákladní vozy nad 6 tun, které dostaly výjimku. „Na základě vyjádření policie a vlastníka komunikací, kterým je město, bylo v současné době vydáno asi deset rozhodnutí o udělení výjimky pro vozidla zajišťující místní dopravu, tedy zejména pro zemědělské, stavební a průmyslové podniky včetně našich Technických služeb. V každém rozhodnutí je od dvou do deseti vozidel pro jednu firmu,“ upřesnil Emil Krejska z odboru dopravy. Městská i státní policie řešila několik případů porušení dopravních předpisů na objízdných trasách, kdy řidiči kamionů bez povolení nerespektovali zákaz vjezdu na ulici Bezděkov, na Třebíčské (povolení do 6 tun), udělila pokuty a zároveň „otáčela“ několik kamionů na Sokolovské či Novosadech s přesměrováním na Křižanov nebo zpět na dálnici D1.

 

Z dalších připomínek zazněla připomínka hasičů a záchranářů na ulici Moráňská, kde mají problémy vozidla projet, přičemž ulice Moráňská je uzavřená, slepá, a slouží jen pro místní obsluhu a pro pěší. Vjezd do ní jim blokuje ze Sokolovské stavební technika firmy provádějící stavbu a demolici mostu. Zhotovitel byl informován, aby toto umožnil a osadil bránu pouze pro složky IZS. „Za hasiče bych chtěl pochválit spolupráci jak s kolegy z dopravního odboru, tak z obou policí,“ následně vyjádřil spokojenost velitel hasičů Jiří Doležal.

 

Petr Dvořák, velitel městské policie, požádal o změnu značení objízdné trasy na dálnici D1 u sjezdu na Velké Meziříčí – Západ, kde stojí ukazatel objížďky na Velké Meziříčí – Východ a svádí tak vozidla přes město, místo aby pokračovala po dálnici na sjezd na 146. km. Město doplní některé zákazové značky pro vozidla nad 3,5 tuny na ulici Sokolovská, Novosady a U Sv. Josefa. Bezpečnostní skupina se shodla, že  vzhledem ke snížené hustotě dopravy na ulici Novosady dojde k dočasnému vypnutí semaforu na přechodu pro chodce u Domusu.

 

Tento týden probíhá na dálnici D1 mezi kilometry 154 a 146 (úsek č. 20) změna dopravních pruhů a hustotě provozu přes město neprospěla. Bylo to patrné, přestože je o prázdninách doprava ve městě klidnější. Řidiči kamionů zůstali a popojížděli na dálnici, ale osobní auta sjížděla do města a zahustila dopravu natolik, že projet městem trvalo hodinu. Větší problémy se očekávají začátkem září, kdy se všichni vrací z dovolených a děti jdou do škol. A to postihne zejména ulici Třebíčskou, tedy objízdnou trasu pro osobní dopravu, autobusy, MHD a náklaďáky do 6 tun, ze které odbočují řidiči a rodiče k  základním školám na ulici Oslavická a Školní. Městská policie předpokládá nasazení hlídky v této lokalitě a těchto dnech. Přichystána jsou další dočasná opatření pro zajištění plynulosti dopravy, použita budou dle potřeby.

 

Starosta Necid zhodnotil činnost bezpečnostní skupiny města. „Musím poděkovat policistům, hasičům a záchranářům a slušným řidičům, kteří zvládají tuto dopravní situaci. Státní policie zajišťovala bezpečnost a dopravu v pátek první den uzavírky, v dalších dnech prováděla namátkové kontroly. Stejně tak i městská policie dohlížela na průjezdnost objízdných tras a dodržování zákazu vjezdu pro nákladní vozidla. Chci také vyzdvihnout roli médií, která správně a přesně informují o situaci ve městě. Ve zpravodajství vždy doplní informaci, že Velké Meziříčí není průjezdné, že tu chybí most.“ Upozornil tak na skutečnost, že povětšinou se právě objížďka přes naše město v médiích doporučuje.


Autor: Tisková zpráva starosty města a Jitka Kočí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 9. 2017 - Most na Vrchovecké “zdobí“ obří třicítka, dodržuje ji někdo?

Tento týden byly výjezdy z křižovatek Vrchovecká - Poříčí, Vrchovecká - Podhradí nově označeny výraznými nápisy STOP.

24. 6. 2017 - Spanilá jízda trucků z Šeborova projela V. Meziříčím

Krátce po sobotním poledni projela nekonečná kolona nákladních aut, speciálů a trucků v rámci spanilé jízdy z Truckshow Šeborov.

28. 11. 2017 - Most u pošty ve Velkém Meziříčí je již průjezdný

Velmi dobrá zpráva pro všechny řidiče ve Velkém Meziříčí. Most ev. č. 602-028 v centru Velkého Meziříčí, zvaný jako most u pošty, byl 28. listopadu před 15 hodinou otevřen pro dopravní vozidla...

27. 6. 2017 - Program návštěvy prezidenta České republiky v Kraji Vysočina

Ve středu 28. 6. 2017 přijede na Vysočinu prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou.Komentáře ke článku

Počet komentářů 11.

[1] Vložil: komplikace, 10.8.2017, 13:24:42
Tak nevím, ale pan starosta Necid žije asi v jiném městě. Pokud mu přijde normální a bez komplikace jet z jednoho konce města a zpět hodinu a půl, tak by měl zajít asi na vyšetření!
[2] Vložil: xyz, 10.8.2017, 13:35:52
Nedokážu si představit co by se muselo stát, aby se to dalo nazvat komplikací... I když, taková zácpa od Laviček k Jabloňovu a zároveň od Oslavice do Mostišť, to by už drobná komplikace mohla být ne...
[3] Vložil: tupec, 10.8.2017, 14:02:23
to si snad dělá prdel vzdyt poslední dva dny to bylo na mašli a policisti nikde
[4] Vložil: hulič, 10.8.2017, 17:03:07
Kde se to kupuje?
[5] Vložil: Pepan, 10.8.2017, 17:12:04
To je to město kde se dobře žije. To Pravé Meziříčí. Bohužel nemáme ve vedení města starostu ale totálního BL.A když tohlo může napsat.
[6] Vložil: Lukas, 10.8.2017, 18:08:31
Jezdim kazdy den pres mesto asi 20 a muzu rict ze jsem zatim nikde zadnou komplikaci nepotkal a policii vidim hlidkovat casto na trebicske a na vjezdu namesti. Takze ta me tatim 1.
[7] Vložil: Jarek, 10.8.2017, 18:16:06
Dnes jsem jel přes VM asi 6x a policii ať už státní nebo městkou jsem nikde nepotkal. Ale kamiony a auta v protisměru ano.
[8] Vložil: rohan 009, 10.8.2017, 20:34:27
... no bodejť by to pan starosta nezlehčoval,když bourání mostu po kterém by mohly jezdit tanky, je z jeho ješitné palice i když se všude vykládá,že nikdo nic to přece kraj. Nevím,co je podle něj komplikace? To se máme na co těšit, když teď se nic neděje.Možná by někdy mohl zvednout ten svůj zadeček,sejít z té své haciendy konci vm a po tom svém pravém Velkém Meziříčí se párkrát projít! Vypadá to,že tak trošku nezvládá "aroganci moci" ....
[9] Vložil: Love, 10.8.2017, 21:43:25
Doprava ve Velkém Meziříčí? Fakt hustý.Do Vánoc se z toho všichni zblázníme i bez těch ,,komplikací".
[10] Vložil: Honza.VM, 10.8.2017, 22:43:06
Až bude most hotový a dálnice taktéž, to se nám tu bude jezdit jako po másle.
[11] Vložil: Maselnice_obecna, 11.8.2017, 10:51:37
Po to drahym masle??
Diskuse uzavřena.
Facebook Twitter g+ Youtube
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA
HIP HOP VM
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA - přijmeme zaměstnance
TOPlist