NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 23. září 2018, svátek má Berta, zítra Jaromír.
  • První pohled na oblouk nového mostu přes Balinku na Třebíčské.
  • Hřiště v údolí pod Kunšovcem dostává obrysy.
  • Rozpustilou pohádku o třech loupežnících a Jazebabě viděly děti v sobotu odpoledne v Jupiter clubu.
  • Očekávaná výhra nad Odrou Petřkovice nepřišla. Fotbalisté FCVM doma opět pouze remizovali 1:1. Utkání přihlíželo 425 diváků.
  • Rostou. Nasbíráno za cca hodinu v Nesměři.

Zastupitelstvo odvolalo radní. Zde jsou důvody, proč k tomu došlo

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 29. 9. 2017

Odvoání městské rady
Odvoání městské rady

Jak už od nás víte, ve středu 27. září na zasedání zastupitelstva města došlo k odvolání radních.


Část veřejnosti tomuto kroku nerozumí. Důvody proč tak většina zastupitelů učinila byly uvedeny v důvodové zprávě usnesení o odvolání rady města.

 

"Důvodem je ztráta důvěry v rozhodování rady města v tomto složení týkající se hospodaření města a mediálním výstupům zneužívající městské periodikum k napadání části členů městského zastupitelstva."

 

Při podrobnějším vysvětlení bylo řečeno, že zastupitelstvo na základě důvěry volí ze svého středu radu města. Tato důvěra však byla narušena. Radní se čím dál více se svými návrhy a hlasováním vzdalují od většinové vůle zastupitelstva. Někteří radní se mediálně distancují od zastupitelstva, přičemž používají nepravdivé a zkreslené argumenty někdy až na hranici vulgarity.  Rada města dlouhodobě nevyužívá inteligenční potenciál zastupitelstva k řešení některých problémů a chodu města. Rada města v některých otázkách neinformuje zastupitelstvo dopředu ani zpětně. Hodně věcí se zastupitelé dozvídají pozdě či vůbec. Radnice je řízena autoritářsky, radní nekomunikují s vedoucími odborů městského úřadu. Existují prý svědectví o nátlaku radních na úředníky radnice. Diskuze po zasedání rady je vedena bez zápisu, i když jsou zde vedeny důležité věci chodu města. Byly zrušeny tiskové konference s novináři, kdy si starosta přivlastňuje monopol ke zprávám o chodu radnice. Mediální prezentace práce rady je vedena jednostranně a nekriticky. Většina zastupitelstva také kritizuje, že radní města extrémním způsobem rozdělovali peníze v rámci rozpočtových opatření. Od roku 2010 prošlo v průměru ročně 10 mil. korun mimo zastupitelstvo pouze rozhodnutím radních. Rada města není nejvyšším orgánem samosprávy, ačkoliv se za ni sama považuje. Rada města schvaluje svévolně navýšení prostředků. Například zastupitelstvem schválených 600 tisíc na architektonickou soutěž zvýšila o dalších 180 tisíc. Dalším chybným korkem rady je bránění kontroly dozorčí rady Jupiter clubu. Kontrola byla prosazena a byly zjištěny závažné nedostatky. Další chybou bylo rozhodnutí rady o zrušení týdeníku Velkomeziříčsko bez schválení zastupitelstvem. Radní se nezachovali jako správní hospodáři, když vydávání nového periodika zvýšilo náklady a bylo argumentováno nepravdivě nutností vydávat noviny zdrama. Dalším pochybením je demolice části Technických služeb, která byla provedena bez vědomí zastupitelstva. Konečně rada města nerespektuje pravidla archtektonicko-urbanistické soutěže na opravu náměstí. Zastupitelům se také nelíbí hrubé urážení zastupitelů pomocí veřejnoprávních prostředků. Zastupitelstvo velmi nespolečensky odmítlo přispět na film paní Beaty Parkanové a v zápětí rada schválila prostředky pro natáčení klipu jednomu radnímu.

 

Celý záznam ze zasedání zastupitelstva města 27.9.2017

 

 

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

9. 3. 2018 - Město si najalo advokátní kancelář na zastupování v ÚOHS

Do dnešního dne pátku 9. března se město musí rozhodnout zda podá rozklad proti rozhodnutí ÚHOS ve věci uzavření výběrového řízení na dokumentaci na opravu náměstí.

26. 6. 2018 - Stovky barevných balónků letěly k nebi

Základní škola Školní se rozhodla originálním způsobem oslavit své 15. výročí od založení školy.

16. 5. 2018 - Na Světlé se dnes soutěží v gastrodisciplínách

Ve středu 16. května se na místní holetové škole soutěží v třech tradičních disciplínách. Příprava nealko drinků, příprava kávy a test zručnosti u gastroštafety.

18. 5. 2018 - V pátek v poledne proběhlo frézování povrchu mostu přes Balinku

Den po uzavírce komunikace na Třebíčské ulici již probíhá její frézování.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 45.

[1] Vložil: Eva Najmanová, 29.9.2017, 12:48:18
Ten Blažek se vážně naprosto zbláznil? Ovlivňovat takto Velkomeziříčsko. To je na rezignaci! Lhář ulhanej
[2] Vložil: Dufy, 29.9.2017, 12:56:54
Petrosi alias Evo za prve Blazek nikoho neovlivnoval. Za druhe ty Petrosi Velkomeziricsko negativne ovlivnujes nekolik let...
[3] Vložil: občan, 29.9.2017, 12:59:04
Paní Najmanová, problémem je, že úsek medializace a komunikace přestal pracovat jako nezávislé informační médium pro město Velké Meziříčí. Po příchodu pana Martakidise se z tohoto milion korun dotovaného média stala PR kancelář pana Necida. Dufek, Strnadová i ta slavná redakční rada může tak akorát mlčet, protože jinak by došlo na jejich urychlenou výměnu a tomu se určitě demokracie neříká. To, že trvá více jak 30 hodin zveřejnit článek opozičního zastupitele je přinejmenším podivné, když články od starosty ještě ani nevychladnou a už jsou zveřejněny. Nemyslíte, že v tom mohla hrát svoji roli politická moc? Ten rozdíl v rychlosti zveřejňování informací?
[4] Vložil: Eva Najmanová, 29.9.2017, 13:12:38
Bavíme se teď o panu Blažkovi, tak to laskavě nepřekrucujte. To jakým způsobem posílá emaily a vyhrožuje je naprosto neuvěřitelný způsob jednání politika!
[5] Vložil: Co na to svědomí, 29.9.2017, 13:27:36
Poprvé od roku 1989 dosadili do rady města Velkého Meziříčí komunistu. Viléme - co na to Tvoje svědomí?? Vzhledem k tomu, že jsi pro toto hlasoval, tak zřejmě žádné svědomí nemáš... Františku Komínku - to Ti poradil soused, aby jsi takhle hlasoval?? K paní Jurdové se vyjadřovat raději nebudu... Lidovci co se vám stalo?? Vám spolupráce s komunisty začala vonět a nebo jste stádo oveček, které udělá přesně to co řekne Pešek?? Petře Vráno?? Já myslel, že Tě znám... Nebo máš slíbené křeslo ředitele na gymplu?? Sakra, v Tobě jsem se hrozně spletl :-( Pan Blažek - s kýmkoliv za cokoliv, je to taká závistivá, prodejná děvečka, která ještě nerozdýchala to, že se nestala ředitelem na ZŠ... Hnus, toto..
[6] Vložil: občan=Blažek, 29.9.2017, 13:29:31
Pozorně jsem na internetu sledoval celé poslední zastupitelstvo. To, že článek nebyl zveřejněn do více jak 30 hodin zde takto konkrétně nikde nezaznělo! Z toho mi vyplývá jediné. občan=Blažek (jdu se podívat do dalších diskuzí, co píše pan občan=Blažek )
[7] Vložil: Petr Tupy, 29.9.2017, 13:34:52
5) Jirko Horte proc se nepodepises pod svoji kritiku lidi ktere tu sam oslovujes jmenem?
[8] Vložil: kája, 29.9.2017, 14:17:31
K 5: A kde je svědomí Mirky Němcové, když chtěla zachránit vládu Nečas-Nagyová, tak se obracela o podporu poslanců KSČM i jejich nestraníků ?
[9] Vložil: Nějaký občan , 29.9.2017, 14:20:20
Paní Evo mýlíte se. Na rezignaci bylo to, jak Velkomeziričsko ovlivňoval pan Necid a TPM pres pana Martakidise.
[10] Vložil: pozorná, 29.9.2017, 15:11:23
Velmi pozorně jsem přečetla odůvodnění odvolání radních
Když už píšu tak závažnou věc, jako je odůvodnění odvolání radních, dávám si pozor na přesnou argumentaci a volbu slov.
Třeba: “Radnice je řízena autoritářsky „. Co tím autoři mysleli, tedy onou „radnicí“? Radnici jako budovu (tedy její správu) , budovu, kde sídlí MěÚ- tedy úřad s rozšířenou působností nebo orgány města ?
U dalších tvrzení mi vadí jejich nekonkrétnost. Tvrzení nejsou argumentačně podložena. Např. „Existují prý svědectví…., „nelíbí se hrubé urážení „- jaké, kde bylo zveřejněno ?
Podle čeho nemohla rada zrušit týdeník Velkomeziříčsko? Co bylo nepravdivého na výroku, že je nutné vydávat noviny zdarma, v čem konkrétně rada nerespektuje pravidla arch.urbanistické soutěže
„ si starosta přivlastňuje monopol ke zprávám o chodu radnice“- ano, toto se nemusí líbit, ale na druhou stranu, on je statutárním orgánem města a pokud nepověří jinou osobu, má právo informovat sám.
Dále některá „pochybení“, tedy jednání rady byla v souladu s tehdejšími vnitř.předpisy (příklad o rozdělování finančních prostředků v rámci rozp.opatření, rada k nim tehdy, pokud vím, byla oprávněná).
Bránění kontroly dozorčí rady Jupiter. Jupiter je s.r.o.. U obchodních společností dozorčí radu může jmenovat, odvolávat , dejme tomu i kontrolovat, jen Valná hromada. Je onou Valnou hromadou zastupitelstvo ? V tomto případě je Valnou hromadou Rada města.
Závěrečná věta „Zastupitelstvo velmi nespolečensky odmítlo přispět na film paní Beaty Parkanové a vzápětí rada schválila prostředky pro natáčení klipu jednomu radnímu“.
Pokud vím, nedat peníze prvnímu žadateli schválil i finanční výbor a nakonec zastupitelstvo. Co na tom bylo nespolečenského? Nebo máte představu dávat peníze v případě, kdy to sice nebude potřebné, ale společensky vhodné? A kdo to rozhodne ?
A nakonec k větě, která v kontextu působí až úsměvně : „Rada města dlouhodobě nevyužívá inteligenční potenciál zastupitelstva k řešení některých problémů a..“ Nebylo vhodnější napsat, že nevyužívá zkušeností – pracovních, či jakýchkoli jiných?
No, nakonec - nová rada i vy ostatní v koalici teď máte prostor i čas plně využít svůj inteligenční potenciál, tak uvidíme.
[11] Vložil: Pro nepozornou, 29.9.2017, 15:35:58
Kdybyste to cetla skutecne pozorne tak vam neunikne zasadni vec a to ze nejvyssim organem je ZASTUPITELSTVO. Od toho se odviji vse ostatni jak po pravni tak politicke strance.
[12] Vložil: Kim, 29.9.2017, 17:51:23
Ano, zastupitelstvo je nejvyssim orgánem obce. Ale rada je také orgánem obce a má kompetence svěřene zákonem o obcích. V malých obcích, kde radu nemají, má určitě kompetence rady starosta. Je proto, aby záležitost menšího rozsahu byly řešeny rychleji. Bylo to tak i za Bradáče, a to nikomu nevadilo. Jestli ten nárůst přerozdělování financí není tím, že rada více pracovala a městu se dařilo získávat dotace. Ale protože v Čechách se úspěch neodpouští, tak to takhle dopadlo. Však jen díky Necidovi se do zastupitelstva dostali ti, co ho takhle podrazili. A podívejte se, co znamená titul RSDr., doktor z rozhodnutí strany.
[13] Vložil: občan, 29.9.2017, 18:12:02
ano naše většina zastupitelstva je opravdu nejvyšším orgánem lidstva je to výsledek evoluce našeho města a jsme na ně patřičně pyšní pokud je toto normální už jsme tam pokud ještě ne jsme asi v normalizaci
[14] Vložil: ww, 29.9.2017, 20:08:41
Zklidněte emoce, tento dopis s důvody odvolání radních měl zde být už dříve. Určitě by mnohé příspěvky z článku o rezignaci starosty vzali za své. A neurážejte prosím zastupitele, kteří se rozhodli to řešit.
[15] Vložil: Libuše Kotoučková, 29.9.2017, 20:41:26
"Toho bohdá nebude, aby král z boje utíkal"...ale pan Necid uraženě utekl jako malý kluk...ono mu vůbec o občany města nikdy opravdově nešlo a jeho úprk od stolu to jenom potvrdil...
[16] Vložil: občan, 29.9.2017, 20:51:52
jo deset měsíců se snaží bořit a vymýšlet větší a větší blbosti a teď se snaží občanům vysvětlit, že kromě svých mindráků něco řeší co ty polepený popelnice, kydání hnoje v mlistech a na občasníku, manipulace obyvatel pomocí dezinformační kampaně a nakonec s komunistama v radě. Jediný co Necid mohl udělat, aby si nezkřivil páteř to udělal, nebo měl dál dělat loutku těm neschopným alibistickým křiklounům ?
[17] Vložil: strýček, 29.9.2017, 21:11:56
Boha jeho, už se zase jebú....
[18] Vložil: tetička, 29.9.2017, 21:27:27
Existují prý svědectví o nátlaku....... byly zjištěny závažné nedostatky...........rada města nerespektuje pravidla archtektonicko-urbanistické soutěže.......... tyto a další lži a perlička nakonec........ Rada města dlouhodobě nevyužívá inteligenční potenciál zastupitelstva.... no tak to Svatý Václave oroduj za nás .. doufám, že předloží důkazy pro křivé obvinění a co se týče potenciálu ten už je dokázán
[19] Vložil: Kim, 29.9.2017, 21:27:49
Pan Necid zůstal zastupitelem, takže mu na městě stále záleží. A pracovat s lidmi, kteří mají komunistické manýry, je o zdraví. Z postu starosty odešel se ctí.
[20] Vložil: Radek, 29.9.2017, 21:36:28
Necid neodešel se ctí, ale utekl jak Málek kluk. Nová řada ještě ani neměla možnost začít plnohodnotně pracovat a už na ni všichni plyvou. Že Vám není hanba. Sklidněte emoce.
[21] Vložil: Vlasta, 29.9.2017, 22:53:51
Starosta Necid odešel s hlavou vztyčenou. Pro 15- neutekl a nikde nekvičí. To víte, někdo dostane padáka z ordinace a kvičí jak píchlá sv.ně.
[22] Vložil: Karkulka, 29.9.2017, 22:59:20
Kvůli debilní politice ničí pověst Velkému Meziříčí.
Je dobře, že starosta rezignoval, ale tímhle to nekončí. Pokud tam někdo dostane rozum a začne zachraňovat pověst Velkého Meziříčí, tak jim pogratuluji. Měli by začít hned.
[23] Vložil: rejpal, 30.9.2017, 08:39:09
Na jiném místě ,Občaníku EU,píše,že s komunisty ne.Že má slabou paměť,to už dokázal,když zapomněl zaplatit daň.Asi taky neví,kdy studoval vysokou.Jak mnozí kvičí,bylo to v době,kdy nikdo studovat nemohl,tedy jen ti kovaní.To byl mezi nimi,nebo další prokázaná lež?Navíc,Sváti si určitě vážím víc,jak Kima.
[24] Vložil: twok, 30.9.2017, 11:33:15
Myslím, že by bylo vhodné zklidnit emoce, poděkovat exstarostovi za jeho práci, protože udělal také něco dobrého. Jeho úprk ze zasedání zastupitelstva bych možná chápal, ale politik jeho formátu by si měl sednout mezi zastupitele, neboť je jedním z nich a vydržet do konce. Osobně jsem rád, že končí. Snad už nikdo v budoucnu nebude oprašovat malý obchvat. Snad už nikdo v budoucnu se nebude zabývat věcmi neuskutečnitelnými, jako je např. přechod přes koleje v Kunšovci. Kruhový objezd na Karlově nebude zdobit jeho socha. Již dávno vrabci na střechách štěbětali o tom, jak sám jedná s různými subjekty a o tomto zastupitele neinformuje. Samozřejmě lezci do jeho análu budou tvrdit, že co činil, pouze pro dobro města činil.
Stalo se. Bude nové vedení města. Odcházející radní se budou cítit ukřivděni. Všechno dělali dobře (prý). Možná, že jako opozice sem tam nějaký ten klacek novému vedení pod nohy hodí. Tak to asi má být.
Teď směle vykročíme do volebních místností. Třeba se zúčastníme i referenda, když už do toho město těch pár korun dalo. A třeba tam zaškrtneme ano. Aby se mohlo jezdit ulicí Kostelní. Nebo snad nám to sběratelé podpisů nevysvětlili? Nevadí. Když můžeme v klidu podepsat něco nějakému prodejci, proč ne takovouto ušlechtilou věc. Oni to ti sběratelé neměli lehké, jak nám bylo vysvětleno v úvodníku (lze tento hnůj tak nazvat?) ve Velkomeziříčsku.
Rejpal přichází o svého oblíbeného Kima. Přeji mu to, snad nebude nový. Co dál? Uvidíme...
[25] Vložil: rejpal, 1.10.2017, 07:44:48
Až opadne euforie z vítězství nad vládou jedné strany,to už tu také bylo,nastane tvrdá realita.Ukřivdění odvolaní budou dělat obstrukce,a nové vedení bude mít problémy cokoliv prosadit.Ještěže to bude trvat jenom rok,do voleb.Nějak mi uniklo,jak se řešilo Jéčko a milionové chvástalky.Nebo to nebylo na programu?Kauza odvolání paní Horké se taky nějak vytrácí.Přitom spor vyhrála a iniciátoři nejsou potrestáni.Když už se něco dělá,tak do důsledku.Nebo bude další zasedání?
[26] Vložil: Kim, 1.10.2017, 21:23:09
Tak si pockame, co nám ten inteligenční potenciál předvede. Oni mají nyní v zastupitelstvu tu většinu, tak se žádných klacku hazených pod nohy obávat nemusí. Obnoví týdeník Velkomeziříčsko, který byl k ničemu. A na radnici vyhází ty úředníky, kteří se necítili být autoritativně řízení. Referenda se boji jak čert kříže, co kdyby ti občané, kterými se stále ohání, měli náhodou jiný názor. Protože názor občanů projeveny při posledních volbách nerespektují.
[27] Vložil: Fakta, 2.10.2017, 00:47:04
Skončil člověk který kradl - ve Falcu i ve městských veřejných zakázkách a rada? Pár nevýrazných a ve většině hodně hloupých lidí. Všechno bude lepší než nedávná minulost.
[28] Vložil: fuck ta, 2.10.2017, 09:14:52
27: Něco konkrétního nebo jen zamindrákováná jedna paní povídala?
[29] Vložil: Vlasta, 2.10.2017, 19:06:15
Pro 27 - Víte, že můžete být žalovaný, pro pomluvu?
[30] Vložil: hehe, 3.10.2017, 16:39:00
Nemůže,nikdo neví,kdo to je.Pro 29.
[31] Vložil: diviš, 4.10.2017, 08:04:56
No to byste se divil. Šikovný IT může zjistit z jaké adresy tato zpráva šla a pokud to nebylo z internetové kavárny (jakože nebylo), potom ten okruh lidí, kteří na té adrese jsou se velice zúží. Pro 30
[32] Vložil: IT, 4.10.2017, 10:15:44
30: Tak to by jste se divil
[33] Vložil: hehe, 4.10.2017, 12:44:42
Kam se hrabe StB.Pro 32.
[34] Vložil: rejpal, 5.10.2017, 07:25:56
Když už tedy začalo zastupitelstvo něco dělat,dalším bodem by mělo být zrušení milionových chvástalek.I když mám na schránce tyto nevhazovat,nějaký provokatér mi tam poslední vhodil s předvolebními propagačními letáky.Tak jsem si to přečetl.Že to nemá s novinami nic společného,to už vím dávno.Ukřivděný uplakánek si tam vylévá srdíčko,a jeho anální alpinisté přizvukují.Za milion,nechutné.Píše,že s komunisty ne.Za koho studoval,když se studovat nemohlo?Komunisté v ODS mu nevadí,nestraníci za komunisty ano.V dozorčí radě,ve které sedí,mu taky nevadí,ale na radnici ano.Zamotává se čím dál víc do lží.Asi se ta zdravotní indispozice začíná projevovat.V krajském zstupitelstvu mu komanči taky nevadí?Proč neodejde?Asi kvůli penízkům.Ty má rád.
[35] Vložil: občanka, 5.10.2017, 10:44:20
ad 34 - asi to tak nějak bude....
[36] Vložil: Karma, 6.10.2017, 06:32:57
Karma zdarma Švařochu
[37] Vložil: Twok, 6.10.2017, 12:51:58
Naprostý souhlas, rejpale.
[38] Vložil: ww, 6.10.2017, 17:26:43
k 34/ ano, přesně řečeno. Ten jeho uváděný důvod odchodu-spolupráce s komunisty- je úsměvný.
[39] Vložil: Soused z Bitýšky, 7.10.2017, 00:21:02
Je z komunistické rodiny, všichni tam byli.
[40] Vložil: Čestný, 7.10.2017, 00:46:20
34,38- máte pravdu, je to naprosto bezpáteřní člověk, který neví, co je morálka. Jeho rodiče byli kovaní komunisti a on ze sebe najednou bude dělat zásadového, že s komunistou s radě nebude. Ha, ha. To aby k nim teda přestal jezdit
[41] Vložil: rejpal, 7.10.2017, 07:47:15
Jak se do lesa volá,tak se z něj ozývá.
[42] Vložil: 40, 7.10.2017, 14:44:25
nacisti taky kastovali podle původu a nešpiňte slovo čestný
[43] Vložil: občanka, 7.10.2017, 19:26:40
Ono to tak bývá. Z nejkovanějších komunistů se po 89. obratem stali pravičáci.
[44] Vložil: pravda, 8.10.2017, 20:02:29
Pořád lepší v radě komunista, než ten, kdo bere úplatky! Všechny městské zakázky byly za Necida minimálně dvakrát předražené. Hlavně JC a WC na radnici. Takže kdyby to někdo pohlídal, tak už tady mohl stát třeba i ten bazén.
[45] Vložil: osová bitýška, 8.10.2017, 20:37:52
42-pokud by měl Necid odpor ke komunismu, tak ho nemá jen v novinách, kde se to hodí a dobře to vypadá jako důvod odstoupení. Ale měl by ho odjakživa a daný z rodiny, což u Necida není,protože je z komunistické rodiny.Prostě antikomunistické smýšlení nemá.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VOLTE MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM
TOPlist