• Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.

Házenkáři si poradili s Juliánovem

SPORT - HÁZENÁ - 2. 10. 2017

Po minulém týdnu, kdy naše družstvo zaváhalo doma proti družstvu z Napajedel, jsme opět mohli slavit výhru.

Sobota 30. září 2017

2. liga muži Morava – jih - 4. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Juliánov 29:18 (15:11)

Od úvodních minut se dařilo pokrývat útočné snahy soupeře a v útoku díky trpělivé hře jsme si vypracovali náskok 7:2. Pak opět přišel herní výpadek, kdy soupeř dokonce srovnal na 8:8 a museli jsme brát oddechový čas. Po té se naše hra zlepšila, především v útočné části jsme hru zjednodušili a do poločasu jsme si vypracovali náskok 15:11.

V druhé půli jsme již diktovali tempo hry a navyšovali náskok. Obrana včetně obou brankářů fungovala spolehlivě a to byl základ pro přesvědčivé vítězství 29:18.

V příštím kole zajíždí družstvo mužů na horkou půdu do Ivančic.

7m hody 4/3:2/2, vyloučení 1:2, diváků 74

Sled branek: 4:1, 7:2, 8:8, 12:9, 15:11, 20:13, 25:15, 29:18

Sestava: Ondřej Poul, Libor Kotík - Jan Lečbych (7), Ladislav Šidlo (7/3), Pavel Strašák (5), Jiří Kaštan (4), Pavol Živčic (3), Miloš Necid (1), Tomáš Frejlich (1), David Kubiš (1), Filip Macoun, Pavel Kříbala, trenéři Ladislav Šidlo a Michael Bezděk, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo

19. 3. 2019 - Starším žákům házené se v Žákovské Lize nedařilo

Žákovská Liga starších žáků - 4. kolo.

7. 10. 2018 - Házená: Muži podlehli Tatranu Bohunice

Ve třetím kole na sebe narazili doposud neporažené celky. Souboje s Bohunicemi bývají vždy vyrovnané a rozhodují v nich povětšinou maličkosti.

11. 3. 2019 - Mladší žáci vstoupili do nadstavbové části soutěže bez porážky

Do finálového kola Ligy Vysočiny postupovalo po podzimní části soutěže pět nejlepších družstev.

4. 3. 2019 - HÁZENÁ: I ve druhém jarním kole muži zvítězili

Muži ve druhém kole zajížděli do Brna ke střetnutí s předposledním týmem tabulky.