PKS okna
Dnes je 18. října 2017, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Dóza středisko volného času uspořádala pro děti z MŠ ve velkém sále JC soutěžní preventivně bezpečností akci Den bez bolístek. Vyhrála třída MŠ Velox.
  • Občanská iniciativa ZaNaměstíVM uspořádala tiskovou konferenci na níž vysvětlila svůj postoj k výsledkům architektonické soutěže a dalšího průběhu po jejím skončení. Připravujeme pro vás záznam z jednání.
  • Avizovaná uzavírka hráze mostišťské přehrady se zatím nekoná.
  • Iniciativa Rekonstrukce státu v našem městě uspořádala diskuzi se senatory Velebou, Bradačem, Vystrčilem.
  • Během víkendu byly uloženy překlady poloviny nového mostu na exitu 153 Lhotka.

Hráči HHK si připsali další výhru. Blanenský Dynamiters dostal jedenáct gólů

SPORT - HOKEJ - 9. 10. 2017

Foto ze zápasu.

Ve čtvrtém kole krajské ligy byl naším soupeřem tým Dynamiters Blansko HK, který v dosavadním průběhu základní části nezískal ani bod.

HHK VM – Dynamiters Blansko HK 11:1 (4:1, 4:0, 3:0)

Góly a asistence: 10:46 Krča (Ambrož, Štourač), 11:41 Střecha F. (Maštera, Křenek), 14:31 Pejchal (Ambrož, Burian V.), 18:37 Sobotka (Vlašín P., Dostál), 25:11 Burian V. (Krča, Vondráček V.), 34:34 Maštera (Roupec), 39:27 min. Maštera (Střecha F.), 39:48 Křenek (Šerý, Sobotka), 49:28 Křenek (Dostál, Kochánek), 57:28 Pejchal (Burian V., Ambrož), 59:50 Šerý (Sobotka) – 08:08 Kazda (Kuběna).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (od 35. minuty Svoboda) - Šerý, Vlašín P., Ambrož, Šimka, Kochánek, Vondráček - Křenek, Dostál, Sobotka - Krča, Burian V., Pejchal – Roupec, Střecha F., Maštera – Pokorný, Rozmarín, Burian L.

Sestava Dynamiters Blansko HK: Šenk (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Hejduk, Drenčko, Kopeček – Kazda, Jílek, Šála – Hussein A., Kuběna, Král – Bílý, Grünwald, Hussein T.

Rozhodčí: Kudera – Husák, Strýček.

Delegát utkání: Cambal Vilém

Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0, v oslabení: 1:0

Střely na branku: 37:21 (13:6, 14:7, 10:8)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Štourač  (HHK)       -   92,31 % - 12 zákroků – 35 min.

Svoboda (HHK)       - 100,00 % -   8 zákroků – 25 min.

Šenk      (BLA)       -   70,27 % - 26 zákroků – 60 min.

Diváci: 176

Pro naše hráče to bylo již třetí mistrovské utkání, které se hrálo na domácím stadionu. Trenéři mohli do zápasu opět počítat se čtyřmi útočnými a třemi obrannými formacemi.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Hráči na obou stranách od úvodu prověřovali pozornost brankářů. K první změně stavu došlo na začátku deváté minuty, kdy se prosadil forvard Dynamiters Kazda – 0:1. Ještě v této minutě měl náš tým první přesilovou hru v utkání, při které předvedl dokonalý kolotoč v útočném pásmu. V úplném závěru početní výhody již hráči Blanska nedokázali vzdorovat náporu HHK a po skončení přesilovky přišlo vyrovnání. Vyhozený kotouč zpracoval Jirka Štourač, který předal puk Pavlu Ambrožovi. Ten přesnou přihrávkou našel na útočné modré Michala Krču, který střelou do horního růžku branky hostí vyrovnal – 1:1. Bleskový obrat průběhu utkání zařídil ještě v téže minutě Filip Střecha, který po přihrávce Davida Křenka a Vojty Maštery strhl vedení na naši stranu – 2:1. Drtivou převahu HHK proměnil v další branku Martin Pejchal – 3:1. V závěru první třetiny se poroučel na trestnou lavici blanenský Šála. Početní výhodu zužitkovala první útočná formace HHK. Přihrávku Lukáše Dostála a Petra Vlašína využil Lukáš Sobotka – 4:1. Tímto průběžným stavem skončila první část.

Druhá perioda přinesla opět čtyři góly v síti soupeře. Ve 26. minutě se prosadil Viktor Burian, který střelou z „první“ vymetl šibenici Šenkovy svatyně 5:1. Asistenci si připsal Vašek Vondráček a Michal Krča. V polovině utkání měl jít do branky Ivo Svoboda. Ten si musel na svoji premiéru ještě pět minut počkat, protože v této fázi utkání nás soupeř několikrát uzavřel v našem obranném pásmu. Díky výborným zákrokům Jirky Štourače se již soupeř z gólu neradoval. V polovině 35. minuty došlo k avizivané výměně golmanů HHK. Ve 35. minutě prolétli do útočného pásma v tandemu Jirka Roupec s Vojtou Mašterou. Krásnou přihrávku Vojta Maštera zpracoval a nechytatelnou střelou prostřelil blanenského gólmana – 6:1. V poslední minutě druhé části viděli diváci ještě dva góly. V čase 39:27 střílí druhý gól v utkání Vojta Maštera. Asistenci u sedmého gólu si připsal Filip Střecha. Dvanáct vteřin před druhou sirénou vsítil další branku David Křenek. Po 40. minutách tak odcházeli do kabin výrazně spokojenější domácí hráči.

V poslední třetině viděli diváci ještě tři góly. Díky tomu že všechny puky skončily v soupeřově síti se diváci dočkali vytoužené desítky. Nejprve v 50. minutě vstřelil devátý gól David Křenek, kterému přihrávali Lukáš Dostál a Tomáš Kochánek. V běžící 58. minutě si 10. gól našeho týmu připsal Martin Pejchal, kterému přihráli Pavel Ambrož a Viktor Burian. Konečnou podobu výsledku dal deset vteřin před koncem utkání Kamil Šerý. Jeho střela od modré lajny prošla hradbou těl a skončila v brance Dynamiters. Asistenci u poslední branky utkání si připsal Lukáš Sobotka.

Domácí hráči si po jednoznačném vítězství připsali další tři body do tabulky KL a posunuli se aktuálně na první místo.

V příštím týdnu zajíždí hráči HHK do Uherského Hradiště. Utkání se hraje v sobotu od 17:00 hodin.

Ostatní výsledky 4. kola: HK Kroměříž - Velká Bíteš 4:3 PP, HC Uničov – HC Lvi Břeclav 3:7, HC Spartak Uherský Brod – HC Uherské Hradiště 4:2, Hokej Uherský Ostroh – HC Štika Rosice 7:3.

Program mužů na tento týden:

Sobota 14.10.2017 HC Uherské Hradiště - HHK Velké Meziříčí,

začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uherské Hradiště)

Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí

Fotogalerie

2. 10. 2017 - Vyrovnaný zápas se změnil v exhibici

V sobotu se hráči HHK střetnou před domácím publikem s dalším soupeřem. Do Velkého Meziříčí zajíždí Dynamiters Blansko.

18. 9. 2017 - Hokej mládež: Starší dorost do soutěže vstoupil prohrou se Skutčí i Poličkou

Přinášíme vám výsledkový servis zápasů týmu dorostu a žáků HHK Velké Meziříčí.

2. 10. 2017 - Vítězem letního hokejového turnaje „Herbert Sauermann cup„ je Sanborn Velké Meziříčí

Včerejší finále ovládl tým Sanborn VM když zdolal HC Lukáš 5:2. Třetí skončil SK Netín, když porazil Auto Dobrovolný VM 12:9.