STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 22. března 2019, svátek má Leona, zítra Ivona.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.
  • Za bývalou spořitelnou u řeky Balinky probíhá skrývka zeminy pro stavbu nového parkoviště.
  • O kráse vesmírné vyprávěl v úterý genealogům na přednášce Milan Salaš.

Starší žáci odehráli odvetu kvalifikace o Žákovskou Ligu a další kolo Ligy Vysočiny

SPORT - HÁZENÁ - 9. 11. 2017

Foto týmu.
Foto týmu.

V pátek 3. listopadu v odpoledních hodinách odehráli starší žáci házené odvetu souboje o přímé postupové místo do Žákovské Ligy v Novém Veselí.

Kvalifikace o přímý postup do Žákovské Ligy

Nové Veselí A - Velké Meziříčí A 22:12 (10:3)

Z prvního utkání u nás jsme si přiváželi tříbrankové manko a vědomí, že první zápas byl velmi vyrovnaný a když podáme výborný výkon můžeme se o postup ještě poprat. Společně s námi vyrazila na utkání i početná skupina rodičů a příbuzných za což jim patří poděkování.

Samotný zápas hraný na 2×20 minut se nám bohužel vůbec nepovedl, i když jsme se na něj svědomitě připravovali. Soupeř nás zaskočil nasazením klíčové spojky,  která u nás z důvodu zranění nenastoupila, a bylo to znát zejména na velmi dobře pracující obraně, přes kterou jsme se téměř nedokázali v prvním poločase prosadit. V útoku jsme hráli zakřiknutě, nechali se velmi brzy přerušovat a soupeř nás svojí aktivitou donutil k velkému množství technických chyb a ztrát, které nekompromisně trestal z rychlých útoků. V poločase tak svítilo na světelné tabuli hrozivých 10:3 pro domácí. Ve druhém poločase se hra poněkud vyrovnala, ale soupeř si již vítězství a postup nenechal vzít a vedení navýšil na konečných 22:12.

Nám se za tentokrát nedařilo téměř nic a soupeř nás přehrál na všech postech. Pochvalu zaslouží dobře chytající Lukáš Deraha, který předvedl v brankovišti několik velmi dobrých zákroků.

Nezbývá, než si vzít z tohoto utkání ponaučení a pokusit se postoupit do Žákovské Ligy přes celostátní kvalifikaci, která se koná o víkendu 25. a 26. listopadu.

Hráli: Lukáš Deraha, Filip Mička (5), Alex Kuřátko (2), Jakub Strýček (2), Radek Navrátil (1), Tomáš Rosa (1), Jakub Mach (1), Martin Chalupa, Jakub Russ, Tadeáš Bíbr, Matěj Trifanov,  Marek Požár, Tomáš Kučera, Jaroslav Požár, Štěpán Klapal.

V sobotu 4. listopadu po necelých osmnácti hodinách jsme odehráli další kolo Ligy Vysočiny starších žáků. Pořadatelství se zhostila Dolní Cerekev a za soupeře jsme měli kromě domácích ještě celek Ledče nad Sázavou a „B“ tým Nového Veselí. Hrací doba byla 2×15minut.

Našemu týmu se podařilo všechna utkání celkem s přehledem vyhrát, nicméně v utkáních byla na klucích vidět nejistota a zklamání z předchozího dne. To se postupně podařilo odbourat a ke konci turnaje už zase kluci hráli v pohodě, a využívali to, co by měli mít zažité z tréninku.

Zápasy:

VelMez A - Ledeč nad Sázavou 23:10

VelMez A - Nové Veselí B 10:7

VelMez A - Dolní Cerekev 24:13

Hráli: Lukáš Deraha, Filip Mička (13), Alex Kuřátko (11), Radek Navrátil (11), Martin Chalupa (7), JakubMach (3), Jakub Russ (3), Radim Kocourek (2), Tomáš Rosa (2), Tadeáš Bíbr (2), Jakub Strýček (2), Martin Konvalinka (1), Štěpán Klapal (1).

Trenéři David Stoklasa, Radek Navrátil, Radek Buchta.

Autor: David Stoklasa

9. 10. 2018 - Mladší dorostenci změřili síly s Tatranem Bohunice

Dorostenci zajížděli v rámci třetího kola do Brna Bohunic. Po porážce v minulém kole na domácí palubovce s Handball KP Brno nás čekal o poznání lehčí soupeř. Nicméně nesměli jsme nic podcenit.

4. 12. 2018 - Mladší žáci A třetí na mikulášském turnaji v Zubří

O uplynulém víkendu se naše A družstvo zúčastnilo tradičního třídenního turnaje v baště české házené – Zubří.

27. 9. 2018 - První turnaj sezóny Ligy Vysočiny minižactva v miniházené

V sobotu 22. 9. se konal v Ledči nad Sázavou první letošní turnaj Ligy Vysočiny v miniházené.

24. 2. 2019 - HÁZENÁ: Muži na úvod jara porazili Juliánov

Po zimní pauze se opět rozběhly souboje ve druhé házenkářské lize. Naši muži se doma postavili proti aktuálně 9. celku tabulky – brněnskému Sokolu Juliánov.