Na ČARODĚJNICE jedině STAROBRNO.
Dnes je 26. dubna 2019, svátek má Oto, zítra Jaroslav.
  • Ve státní svátky 1. a 8. května bude kancelář notářky Trutnové ve SVITU ve Velkém Meziříčí uzavřena.
  • Fanděte nám na FACEBOOKu. Již nás sleduje 3.700 uživatelů. Stačí dát LIKE stránce www.fb.com/NovinyVM.cz. Odkaz naleznete také v pravém sloupci nahoře, stejně tak jako na YouTube kanál s videi a TWITTER.
  • Pasáží Nového Svitu od dnešního dne projdete každý den včetně sobot a nedělí a svátků od 6.00 do 23.00.
  • Rekordních 30 absolventů výtvarných oborů Základní umělecké školy Velké Meziříčí ve čtvrtek odpoledne převzalo ocenění na slavnostní vernisáži výstavy v Jupiter clubu.
  • Po Třebíčské už se jezdí.

Nové ostrůvky u Kotvičky budou přívětivější pro složky IZS

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 9. 11. 2017 - komentářů 0

Nové obrubníky středových ostrůvku jsou šikmé.
Nové obrubníky středových ostrůvku jsou šikmé.
foto: -kaš-Na ulici Novosady začala přestavba středových ostrůvku na přechodu u Kotvičky.


Ostrůvek lemovaly až dosud vysoké obrubníky, které při zúžení vozovky v případě potřeby nešlo nijak objet. Nyní se tato zábrana mění.

 

"Ostrůvek u Domusu byl řešen  dost problematicky pro vozidla IZS, v případě nutnosti nebylo možné jeho přejetí. Toto složky IZS několikrát připomínkovaly. Nynější úprava by měla být celkově přívětivější pro všechny účastníky silničního provozu a toto provedení je odsouhlaseno správcem komunikace i příslušným orgánem Policie ČR.  Provádí se nyní, kdy je na Novosadech ještě omezený provoz," uvedl pro náš web vedoucí odboru dopravy MěÚ Velké Meziříčí ing. Jiří Pospíchal.


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

21. 11. 2018 - Noví zastupitelé protáhli první jednání na téměř 4,5 hodiny

V úterý 20. listopadu 2018 jednali v koncertním sále nově zvolení zastupitelé, kteří složili slib na ustavujícím zasedání.

15. 3. 2019 - Sbírka šatstva pro Textilní banku Baltazar

Co můžete přinést? Letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony a látky. Prosíme, aby oblečení bylo zabalené do igelitových pytlů.

11. 2. 2019 - Nábřeží ke Kauflandu se od března na tři měsíce uzavře, i pro pěší

Od 4. března začne dlouho slibovaná rekonstrukce části ulice Nábřeží.

15. 2. 2019 - Nové autobusové spoje nezajíždí na nádraží

Nově zavedené autobusové spoje v našem městě zastavují na čtyřech zastávkách, na autobusové nádraží však nezajíždějí. Proč?


Komentáře ke článku

Počet komentářů 16.

[1] Vložil: Kruháč, 9.11.2017, 11:54:19
A co ten kruháč u Kaufu? Skáčou z něho kostky a ta chvilku to někoho trefí do kebule nebo si někdo rozbije auto... Moc dlouho to nevydrželo
[2] Vložil: postřeh, 9.11.2017, 14:27:06
A najednou to jde. Za Necida nemožné, teď to není problém. Je vidět, že nová rada dělá důležité věci pro občany. Ta předešlá jenom keci a nikde nic.
[3] Vložil: SHolmes, 9.11.2017, 15:31:50
Ad 1: Nedivil bych se, pokud by ho teď zlikvidovali, protože kruháči byl posedlý jen Necid. A skoro každému je jasné, že tam je to totální nesmysl. Nakonec Lidl nestojí jen proto, že kromě postavení parkoviště a příjezdové cesty po nich chtěl Necid ještě také postavit kruháč u pošty.
[4] Vložil: obcan, 9.11.2017, 15:42:12
no jo nová rada to tady komentuje chudáci
[5] Vložil: Tom, 9.11.2017, 16:20:36
Pokud vím, tak silnice patří kraji vysočina. Takže bych neviděl zásluhu u nové městské rady.
Mimochodem smysl ostruvku byl ochrana chodce prave tim zpusobem, ze se nedal prejet. Tak snad i nadale bude slouzit ucelu.
[6] Vložil: Iva, 9.11.2017, 19:52:02
nevím,proč vůbec ty ostrůvky tam musí být,i když se to nyní změní,tak tam zůstanou ty plechové značky.-Viděla jsem když RZ,potřebovala projet,kvůly ostrůvku to nešlo,vždyt zde jde o minuty,kam májí řidiči uhnout v místě za přechodem směr Jihlava,když z jedné str.je ostrůvek,z druhé str.je úzký chodník,kde jsou lidé....
[7] Vložil: rejpoň, 9.11.2017, 21:17:50
Páni zastupitelé kraje by se taky měli podívat na tu propadající se silnici na Novosadech a opravit ji, když je silnice zavřená a NE to nechat až zas na někdy.......nebo nemám pravdu????
[8] Vložil: Neznalek, 9.11.2017, 21:30:20
Kde se propada silnice na novosadeh?
[9] Vložil: Tom, 10.11.2017, 09:16:25
Jeste jednou, ostruvek slouzi k ochrane chodcu. Slozkam IZS a ostatnim ridicum obecne chybi spis alternativni silnice, ktera by nebyla porad ucpana. Treba maly obchvat.
[10] Vložil: pohodlný, 10.11.2017, 14:44:03
Pokud opatření pomůže zlepšit současný stav, tak je dobře, že se složky IZS budou moci plynuleji pohybovat. Malý obchvat by měl město stát cca 60 milionů a nejspíš není na pořadu dne, když děním ve městě hýbe otázka rekonstrukce náměstí. Tak je dobře, že se udělalo alespoň něco. Pokud bude současný trend takový, že v každé rodině budou dvě a více aut a vytíženost bude taková jaká je, tak nepomůže ani alternativní silnice. Platíme daň za naši pohodlnost.
[11] Vložil: Mot, 11.11.2017, 17:50:36
Malý obchvat může prosazovat jenom blbec a nebo nějaký lobbista. Absolutně k ničemu a k tomu devastace zeleně.
[12] Vložil: Tonda, 12.11.2017, 00:52:11
Trochu zdevastovat tu zelenou hrůzu by neškodilo, aby to tam vypadalo trochu slušně.
Malý obchvat, tak jak byl odborně vymyšlen, je opravdu hovadina a nechápu, proč už dávno není u ledu. Dovedou si zastánci tohoto díla představit, jak by to muselo vypadat, aby vozovka byla dostatečně široká a vyrovnala se se stoupáním, které není právě zanedbatelné? A jestli by byly Novosady ucpané, složkám IZS by malý obchvat byl na prd, protože by se to zasekalo na Třebíčské, nebo ještě dříve.
[13] Vložil: rejpal, 12.11.2017, 07:43:17
Tondo.Co je vozovka dostatečně široká?V současnosti,co se opravují silnice za dotace EU,se silnice zúžují.Jel jste z TR na Dukovany?Tam o metr,a u Třebenic,na obou stranách obce,uprostřed ostrůvky bez označení.Už tam byla nehoda.Když pojedete z Měřína na TR,je to stejné.Minimálně o půl metru.Tam,co býval asfalt,jsou dosypané krajnice.Potkáte kamion,nebo traktor,máte problém si vyhnout.Ale je to podle směrnic EU.Bezmozků.
[14] Vložil: Tonda, 12.11.2017, 13:36:24
Myslel jsem to tak, že když by se dělal ten obchvat, musel by se tam udělat násep, který by zabral nemalý prostor z plochy po bývalém Svitu, aby vozovka byla aspoň trochu široká. Ale váš oblíbenec utekl z funkce, tak to snad už nehrozí. Jenom nevím, jaké jsou směrnice EU a jaké jsou směrnice CZ. Ale máte pravdu.
[15] Vložil: Tom, 12.11.2017, 22:13:23
Takže nevíme směrnice CZ, směrnice EU, nevíme, kolik by ukousl malý obchvat místa. Ale víme, že je obchvat nesmysl, protože... proč vlastně? Jo aha, protože ho tak někdo vyprojektoval, ale my přece nepotřebujeme někoho, kdo tomu rozumí, my si to odhadneme sami. Podobně jako s tím náměstím. Zaplatíme si nejdřív architektonickou soutěž, abychom si pak stejně hodili mincí, čí návrh necháme postavit. A takhle si tady žijeme.
[16] Vložil: Tomovi, 14.11.2017, 20:44:21
Hlavně že víme, kde je hrob bývalého starosty. Jo aha, on tam není. To je nějaký nesmysl, protože.....proč vlastně? Protože nám to někdo nakukal. Ale my přece někoho potřebujeme. Tak si ho vybereme sami. Nejdřív třeba referendem, a nebo si hodíme mincí, který to bude. A žili hnusně až do smrti.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

JK CYKLO - ELEKTROKOLA
TOPlist