LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 21. listopadu 2018, svátek má Albert, zítra Cecílie.
  • Pokud můžete do města nevyjíždějte. V úterý odpoledne dopravu ve městě paralyzuje příval sněhu.
  • V Meziříčí se v poledne pěkně vyčasilo.
  • Výkopy se musejí rozehřívat plynovými hořáky.
  • Nový sníh odklízejí z mostu na Třebíčské.
  • Náměstí ve Velkém Meziříčí pokryl sníh.

Dvě meziříčské drogerie se v sobotu zapojí do Národní potravinové sbírky

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 10. 11. 2017

Darování části nákupupotřebným.
Darování části nákupupotřebným.

Druhá sobota v listopadu bude patřit Národní potravinové sbírce - 11.listopad 2017 mezi 8. a 20. hodinou, to je čas, kdy budou moci lidé po celé zemi zakoupit ve více jak 600 prodejnách trvanlivé potraviny a drogerii a darovat je prostřednictvím neziskových organizací lidem, které jsou ve složité životní situaci - lidé bez domova, senioři, matky s dětmi, handicapovaní lidé a podobně.


V rámci 5. ročníku Národní potravinové sbírky bude mít Potravinová banka Vysočina pod záštitou 32 obchodů v 19 městech převážně na Vysočině a ve Středočeském kraji. Darované potraviny zůstanou na pobočce Potravinové banky v Ledči nad Sázavou, nebo přímo v některé neziskové organizaci v kraji Vysočina-pomůžete někomu přímo ve svém okolí. V roce 2016 měla Potravinová banka Vysočina pod záštitou 22 obchodů a vybrala potraviny v celkovém množství 12 620 kg.

 

SEZNAM PRODEJEN v Okrese Ždár nad Sázavou

 

ROSSMANN – Radnická 1620, 594 01 Velké Meziříčí

ukázat na mapě Pracovní doba: 07:30 – 13:00

 

dm markt – U Tržiště 2205, 594 01 Velké Meziříčí

ukázat na mapě Pracovní doba: 8.00-20.00

 

BILLA – Brněnská 241, 592 31 Nové město na Moravě

ukázat na mapě Pracovní doba: 7.00-20.00

dm markt – Brněnská 1148/28 (Nákupní park Žďár), 591 01 Ždár nad Sázavou

ukázat na mapě Pracovní doba: 8.00-20.00

Penny – Brněnská 1144/28, 591 01 Žďár nad Sázavou

ukázat na mapě Pracovní doba: 7.00-20.00

ROSSMANN – nám. Republiky 150, 591 01 Žďár nad Sázavou

ukázat na mapě Pracovní doba: 08:00 – 13:00

dm markt – Masarykovo náměstí 6, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

ukázat na mapě Pracovní doba: 8.00-13.00

 

Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnost, Armády spásy,  NADĚJÍ, České federace potravinových bank a Charity Česká republika. 

 

O co nám jde?  

Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Z posledních průzkumů agentury Ipsos také vyplývá, že až 40 % Čechů vyhodí jídlo několikrát do měsíce, za rok je to v průměru na osobu 115 kg, tedy v přepočtu až 20000 Kč.

 

Národní potravinová sbírka se koná jednou ročně, pravidelně v listopadu. Letošní 5. ročník se uskuteční v sobotu 11. listopadu 2017 a bude do ní zapojeno 750 obchodů po celé České republice. V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Podívejte se, jak vypadala sbírka v loňském roce ZDE.

Kdo s námi pomáhá?

Pomáhat není nikdy možné bez spolehlivých a věrných partnerů, jimiž jsou v případě Národní potravinové sbírky přední prodejci potravin a drogistického zboží v České republice. Jsou jimi konkrétně společnosti Penny, BILLA, Kaufland, Lidl, Albert, Makro, Tesco, Globus, dm drogerie a ROSSMANN. Podívejte se ZDE, jak se zapojené řetězce , které jsou součástí Národní potravinové sbírky staví k (ne)plýtvání s potravinami.

 

Komu Národní potravinová sbírka pomáhá?

Vybrané potraviny a drogistické zboží putuje do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to přímo ve městech a regionech, kde se sbírka koná. Cesta darovaných potravin a drogerie je tak přímá a krátká a zakoupené jídlo a další věci pomáhají tam, kde chybějí a kde jsou potřeba. Darující veřejnost má prostřednictvím sbírky příležitost pomáhat přímo ve svém regionu, což je vždy ta nejlepší forma.

 

Konkrétní pomoc:

Jedním z příjemců potravinové pomoci je paní Jana, která je momentálně na mateřské dovolené a žije se svými čtyřmi dětmi v malém domku na vesnici. Rodina využívá Službu Sanace rodiny Farní charity Litomyšl, kdy společně s pracovnicí řeší četné problémy, se kterými se rodina potýká.

V začátcích spolupráce, kdy si rodina vyřizovala rodičovský příspěvek, trvalé bydliště a další potřebné dokumenty, byla potravinová pomoc pro rodinu velmi přínosná. Nyní jí paní Jana využívá jednou měsíčně a je za ní vděčná.

„Ze začátku jsme pomoc využívali na začátku i na konci měsíce. Teď většinou jednou. Někdy to zvládneme i bez. Když si vzpomenu na tu první, byla jsem v takové nouzi, že nebylo co dát dětem jíst. A když poprvé přijel pracovník s igelitkou, bylo to jako zázrak. Máte rýži, máte těstoviny, můžete dát dítěti do ruky tatranku nebo jablko. Tenkrát, když přijel, tak se člověku podlomila kolena.“

Rodina v současnosti řeší především finanční problémy zapříčiněné dluhy, které se nasčítaly z dřívějších let. „Nevím, čím bych to všechno vrátila zpátky. Vždycky jsem byla zvyklá dělat si vše sama, byla jsem nezávislá. Dneska bychom se bez této pomoci neobešli.“

Bc. Věra Dvořáková, Farní charita Litomyšl


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 4. 2018 - Další nehoda na obchvatu u Oslavice

Jedna z nejnebezpečnějších křižovatek v kraji Vysočina opět zaúřadovala. Dnes ráno kolem 7 hodiny se zde stala dopravní nehoda osobního automobilu a nákladního vozidla.

20. 8. 2018 - Co nabídnou letošní Bítešské hody?

Město Velká Bíteš všechny srdečně zve na kulturní událost Tradiční bítešské hody 2018, které se konají od středy 5. září do středy 12. září 2018.

17. 11. 2018 - Občané Velkého Meziříčí si připomněli listopad 1939 a 1989

Dnešní sváteční den a jeho události v dějinách naší země si přišla připomenou asi třicítka občanů.

17. 6. 2018 - Úseku medializace loni nestačilo ani 900.000 Kč

Neskutečně štědrá dotace od města Velké Meziříčí ve výši 894.000 Kč na úsek medializace a komunikace na rok 2017 pro Jupiter club, s.r.o. opět řediteli Dufkovi nestačila. Ztrátovost komunikačního portálu byla více...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 7.

[1] Vložil: Horák, 10.11.2017, 14:47:05
Teď už máme, co jsme chtěli. Konečně vítězství demokracie. Jak je možné, že dnes, po 28 letech přechodu od "totality" k "demokracii" někdo nemá na jídlo? Nebo je to zase nějaký podraz od těch neziskovek?
[2] Vložil: kája, 10.11.2017, 17:09:52
k 1: Další akce neziskovky bude minimálně na 3 krále.
[3] Vložil: Love, 11.11.2017, 20:42:40
Ve Velkém Meziříčí se nezapojil do potravinové sbírky ani jedem supermarket. To je opravdu ostuda. My bychom zrovna rádi přispěli. Jezdili jsme po městě od Billy přes Penny ke Kauflandu a nic. Drogerie nás bohužel nenapadly. Mimochodem každý se může dostat do situace, že nebude mít někdy na jídlo. A ruku na srdce, kolik jídla denně, týdně nebo měsíčně vyhodíte? Jídlem se neskutečně plýtvá. Jednou za rok by se mohl rozdělit každý a koupit něco těm, co si to nemůžou dovolit. Lidi, buďte trochu přejícnější a pokornější a věřte, že se vám to i v dobrém vrátí.Budete šťastnější.
[4] Vložil: kája, 12.11.2017, 07:20:23
K 3: Kdo chce opravdu přispět, tak může celoročně přilepšit potřebným na Kepaji - veterině. Nejlépe ovocem v tekutém stavu. Taky budou šťastnější.
[5] Vložil: Horák, 12.11.2017, 12:44:13
Nevím, kdo vyhazuje potraviny, ale u nás se nevyhodí byť jediný drobek. Jestli někdo zná nějakou Němcovu, tuším, že ze Žďáru a ta se válí v PS už nekolik let, tak říkala, že se dnes lidi mají tak dobře, jako nikdy. Tak proč nějaká potravinová sbírka? Nebo snad někdo chce říct, že tato žena lže? Vždyť je s ODS a tam se vždy mluví pravda.
[6] Vložil: rejpal, 12.11.2017, 17:50:01
Pane Horák.To jste napsal naprosto výstižně.Tato paní nejen, že lže,ale i krade,tak jako každý z ODS.Jak píšete,už hodně dlouho.Je jen otázka,kam ji nyní poklidí,na další čtyři roky.
[7] Vložil: prespolni, 13.11.2017, 12:11:48
Kazdy domek se zahradkou a na zahradce travnik či bordel. Ale políčko s bramborama či zeleninou ne to je totiž prace.....
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA - přijmeme svářeče
TOPlist