NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
  • Od čtvrtečního rána nefungují semafory na světělné křižovatce u vjezdu na náměstí.
  • Skvělé české i francouzské šansony zněly ve středu večer velkým sálem JC na Rendez vous s Radkou Fišarovou.
  • Začalo betonování základů nového mostu.
  • Skvělá zpráva. Město získalo celou dotaci na rekonstrukci sportovního areálu na Školní ulici ve výši 19 milionů korun. Celkový rozpočet včetně právě stavěné tribuny je ve výši 35 mil. korun.
  • Na konci příštího týdne končí projekt opravy mostu u pošty. Zmizel i chybný název ulice Sokolská místo Sokolovská.

Vítězný víkend na domácí palubovce

SPORT - BASKETBAL - 22. 11. 2017 -

Peťan Filla.
Muži doma.
Mates Vrtal.
Kovy.

V sobotu 18.11. nastoupili hráči BK k prvnímu domácímu zápasu proti hostujícímu Podolí.

BK Velké Meziříčí – TJ Sokol Podolí 57:53

Před plným hledištěm byli domácí nervózní a až do deváté minuty úvodní čtvrtiny prohrávali. V posledních vteřinách je však poslal do vedení domácí Kovář. Ani vstup do druhé čtvrtiny se domácím nepovedl, protože hned v první minutě přišli trojkou hostujícího Bartoše o vedení. Obdržená trojka domácí probrala, zrychlili hru o poločasu se do šaten odcházelo za stavu 33:26 pro domácí.

Ve třetí čtvrtině se bodově nedařilo ani jednomu z týmů. Domácí dali pouze 7 bodů o něž se postaralo hvězdné duo Sladký a Vrtal. Výsledkem bylo, že do rozhodující poslední čtvrtiny vstupovali hosté se ztrátou pouhých 3 bodů. V rozhodující čtvrtině však domácí náskok udrželi a minutu před koncem vedli o 7 bodů. Hosté v závěru snížili trojkou, která už jen zmírnila jejich porážku na konečných 57:53. BKVM tak vyhráli první domácí utkání v nové sezóně a nemuseli se tak stydět před plným hledištěm a novou přítelkyní jednoho z klíčových hráčů Tomáše Chovana, který následně vyrazil oslavit výhru na koncert skupiny Kabát. Oslavit výhru vyrazili i čtyři členové základní pětky domácích v čele s Pavlem Dokulilem, který mírnil ostatní, aby mohli v neděli pokračovat na vítězné vlně.

Sestava a body: Vrtal 18, Kovář 14, Sladký 9, Dokulil 5, Dufek 4, Man 3, Studený 2, Filla 2, Ostrý, Mikoláš, Chovan.

BK Velké Meziříčí – BK Vyškov A 58:47

Pokračovat na vítězné vlně se domácím dařilo, když první čtvrtinu nedělního utkání proti týmu Vyškov A vyhráli 17:10. Výbornou formu opět potvrdili Kovář a Vrtal, k nimž se těžkou trojkou připojil Man. Po přestávce se projevili hosté a šňůrou 9 bodů se ujali vedení. Naštěstí se domácí do poločasu stačili probrat a do šaten mohli odejít s těsným náskokem jednoho bodu. Předposlední čtvrtina nabídla pohled na vyrovnaný basket, kdy se ani jednomu z týmů nepodařilo strhnout vedení na svoji stranu a musela tedy opět rozhodnout poslední čtvrtina, ve které domácí soupeře tvrdou, odpovědnou obranou k ničemu nepustili, a mohli tak opět poděkovat všem třem nadšeným fanouškům.

Sestava a body: Vrtal 25, Kovář 19, Filla 4,  Sladký 3, Man 3, Mikoláš 3, Chovan 2, Dufek, Studený, Ostrý.

Autor: Vojtěch Dufek

5. 12. 2017 - Netradiční časy přinesly rozdílné výkony

První prosincový víkend čekala basketbalisty Velkého Meziříčí dvojička se Slovanem Černá Pole C a Spartakem Uherský Brod B.

30. 11. 2017 - Žáci U15 Basketbal Velkého Meziříčí útočí na čelo tabulky nadregionálního přeboru

O víkendu odehráli naši borci dva zápasy s družstvem Tygři JBC Brno „B“ v tělocvičně ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí.

24. 10. 2017 - První zápas mužů 2 body nepřinesl

K prvnímu zápasu sezóny 2017/18 oblastního přeboru mužů II nastoupili 21.10.2017 basketbalisté Velkého Meziříčí na palubovce pěkné haly v Hodoníně.

6. 12. 2017 - Přípravka byla na svém prvním turnaji

V sobotu 2.12.2017 se v hale 2.ZŠ Žďár nad Sázavou uskutečnil turnaj přípravek za účasti pěti družstev z kraje Vysočina.