RYBÍZÁK: Retro specialita nyní v dostání v Nápoje J. Homol
Dnes je 25. února 2018, svátek má Liliana, zítra Dorota.
  • V sobotu od 18 hodin se na loutkové scéně Jupiter clubu uskutečnila akce s názvem Kde končí odpadky z našeho města? Po přednášce se promítal film A plastic ocean.
  • Zápas o první místo po základní části domácímu týmu HHK nevyšel. Prohrál na domácím ledě s SKMB Boskovice vysoko 1:6.
  • V poslední předprázninový den na ZŠ Oslavická žáci soutěží v karnevalových kostýmech.
  • V Jupiter clubu právě probíhá recitační soutěž mladých talentů.
  • Žáci prvního stupně na ZŠ Komenského mají od dnešního dne volno kvůli zvyšující se nemocnosti.

Strážníci pomohli mladíkovi, který marně hledal zaparkované auto

ZPRÁVY - KRIMI - 24. 11. 2017 -

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - říjen 2017.


Řidič poškodil dopravní značku

Dne 31.10.2017 v 07.15 hod. přijala hlídka MP telefonické oznámení, že na ulici Novosady došlo k dopravní nehodě, kdy řidič tahače s návěsem nacouval do dopravní značky. Vzhledem k tomu, že došlo ke škodě na dopravním značení, byla přivolána skupina DN Policie ČR, Žďár nad Sázavou, která si celou událost převzala.

 

Mladík hledal zaparkované auto

Dne 23.10.2017 v 11.30 hod. přišel na služebnu MP 21letý mladík s žádostí o pomoc a upřesnil, že trpí výpadky paměti a že si nemůže vzpomenout, kam zaparkoval svoje vozidlo, které již asi hodinu marně hledá. Naposledy si pamatoval, že byl u lékařky na ulici u Tržiště a poté že asi vozidlo zaparkoval na náměstí. Hlídka prověřila s oznamovatelem postupně všechna možná místa, kde mohl ten den vozidlo zaparkovat, následně bylo nalezeno na parkovišti u provozovny Billa.

 

Podnapilé mladistvé si vyzvedli rodiče

Dne 21.10.2017 v 02.50 hod. při kontrolní činnosti na ulici Třebíčská spatřila hlídka MP před provozovnou Panorama mladý pár, který zjevně nedosahoval plnoletosti a z jejich chování bylo patrné, že jsou pod vlivem AN. U obou byla provedena orientační dechová zkouška detektorem alkoholu Drager, kdy 15leté dívce byla naměřena hodnota 1,3 prom. alkoholu v dechu a 17letému mladíkovi 1,62 promile.

 

Dne 26.10.2017 v 00.30 hod. při kontrolní činnosti na ulici Třebíčská spatřila hlídka MP mladistvé, kteří popíjeli alkoholické nápoje. U obou byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, kdy 16leté dívce byla naměřena hodnota 1,48 prom. alkoholu v dechu a 17letému mladíkovi 1,04 promile.

 

V obou případech byli neprodleně vyrozuměni rodiče, kteří si mladistvé převzali na služebně MP a poznatky k těmto událostem, kdy mladiství požili alkohol, byly předány OSPOD. Podezření z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek bylo následně oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

 

Muž vyhrožoval skokem z mostu

Dne 17.10.2017 v 20.00 hod. přijala hlídka MP od Obvodního oddělení PČR Velké Meziříčí žádost o poskytnutí součinnosti při pátrání po muži, který měl rodině oznámit, že chce ukončit svůj život skokem z dálničního mostu. Hlídka zahájila pátrání po osobě v dané lokalitě. Ve 20.20 hod. bylo pátrání odvoláno, muž byl hlídkou PČR nalezen na Fajtově kopci.

 

Nezvládli svou podnapilost

Dne 16.10.2017 v 11.45 hod. přijala hlídka MP telefonické oznámení, že na ulici Ostrůvek ve Velkém Meziříčí leží na zemi starší muž. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nebyl schopen kontrolovat své chování, přičemž nebylo možno vyloučit, zda pádem neutrpěl zranění. Na místo strážníci přivolali ZZS kraje Vysočina, která 84letého muže přepravila na vyšetření do nemocnice v Třebíči.

 

Obdobnou situaci řešili strážníci dne 31.10.2017 odpoledne, kdy byli přivoláni na autobusové nádraží, kde spal na chodníku muž, kterého díky jeho značné podnapilosti museli strážníci přepravit do PZS v Jihlavě k vystřízlivění pod odborným dohledem.  

 

Pes utekl do cizí zahrady

Dne 11.10.2017 v 16.45 hod. přijala hlídka MP telefonické oznámení o volném pohybu psa v chatové oblasti Amerika, který oznamovatelce vběhl do zahrady. Pes byl hlídkou MP odchycen a po kontrole zda není opatřen čipem nebo evidenční známkou, bylo na obojku nalezeno telefonní číslo na majitele. Hlídka majitele vyrozuměla a po předání psa strážníci věc řešili jako porušení obecně závazné vyhlášky města, kterou se upravují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství.

 

Mladík převracel popelnice

Dne 6.10.2017 v 00.05 hod. při kontrolní činnosti na ulici Sokolovská spatřili strážníci dva mladíky, kteří šli po ulici a jeden z nich se bavil tím, že postupně převrátil kontejner a popelnici. V této osobě byl zjištěn 21letý muž z Velkého Meziříčí, který se na místě ke svému jednání doznal a poté, co uvedl veřejné prostranství do původního stavu, mu byla za přestupek proti veřejnému pořádku uložena pokuta příkazem na místě.

 

Muž kradl v Kauflandu

Dne 2.10.2017 v 18.55 hod. bylo hlídce MP oznamováno zaměstnancem provozovny Kaufland podezření z krádeže zboží. Na místě se strážníkům ke krádeži přiznal 29letý muž, který způsobenou škodu v hodnotě 320,- Kč uhradil. Po provedení nezbytných úkonů byl tento přestupek proti majetku projednán uložením pokuty příkazem na místě.


Autor: Městská policie

Publikoval: -kas-

Čtěte také

24. 1. 2018 - Alkohol za volantem

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí zastavili v úterý 23. ledna krátce po půl třetí odpoledne osobní automobil Seat. Řidičem vozidla byl dvaatřicetiletý muž ze Žďárska.

13. 9. 2017 - Muž u Moravce nalezl dělostřelecký granát

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 12. září kolem jedné hodiny odpoledne oznámení o nálezu připomínajícího munici.

10. 10. 2017 - Ruda: Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Velkomeziříčtí policisté zastavili v pátek 6. října krátce před sedmou hodinou večer na silnici II. třídy v katastrálním území obce Ruda osobní automobil Škoda Octavia.

9. 2. 2018 - Pachatel odcizil přívěsný vozík

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí prověřují případ krádeže přívěsného vozíku.Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.
Facebook Twitter g+ Youtube
David Ouda: Umění se ubránit
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA - přijmeme zaměstnance
TOPlist