NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
Dnes je 22. června 2018, svátek má Pavla, zítra Zdeňka.
  • Od čtvrtečního rána nefungují semafory na světělné křižovatce u vjezdu na náměstí.
  • Skvělé české i francouzské šansony zněly ve středu večer velkým sálem JC na Rendez vous s Radkou Fišarovou.
  • Začalo betonování základů nového mostu.
  • Skvělá zpráva. Město získalo celou dotaci na rekonstrukci sportovního areálu na Školní ulici ve výši 19 milionů korun. Celkový rozpočet včetně právě stavěné tribuny je ve výši 35 mil. korun.
  • Na konci příštího týdne končí projekt opravy mostu u pošty. Zmizel i chybný název ulice Sokolská místo Sokolovská.

„Nikdy to nevzdám“ aneb 40. ročník Rallye Dakar již klepe na dveře!

SPORT - MOTOSPORT - 25. 11. 2017 -

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se vydal na svou další dakarskou pouť český tým South Racing CE, který patří pod křídla globálního týmu stejného jména. Tomáš Ouředníček se tak zúčastní svého pátého Dakaru v silném voze s podporou polo-továrního týmu Ford.


Posádka Tomáš Ouředníček (pilot) – David Křípal (navigátor) se v tomto složení objeví na Dakaru poprvé, ale pro pilota to bude již pátá dakarská zkušenost. Poprvé však při jubilejním 40. ročníku slavné rallye usedne za volant továrního vozu Ford Ranger Dakar #340, který disponuje skvělým motorem V8 5,0 o výkonu přes 260 kW (354k) a pojede pod hlavičkou týmu South Racing. S tímto vozem Tomáš absolvoval celou letošní sezónu a sbíral cenné zkušenosti, které se na Dakaru pokusí přetavit ve slušný výsledek. Globální tým South Racing bude na Dakar 2018 nasazovat další tři vozy s jezdci z Německa, Bolívie a Argentiny.
 
 
Ještě, než se však postaví v lednu 2018 na start, musí veškerá technika projít technickými přejímkami a naloděním ve francouzském přístavu Le Havre. Odtud pak čeká veškerou evropskou závodní techniku dlouhá plavba směr Jižní Amerika.
 
 

Poslední setkání s týmem včetně vozů tak proběhlo ve středu 22. listopadu, těsně před odjezdem do Francie. Tým připravil velkolepý odjezd nejdříve pro fanoušky a veřejnost. V odpoledních hodinách proběhla prezentace před sídlem firmy MusicData - v nákupní zóně ve Velkém Meziříčí. Stovky fanoušků měly možnost se podívat na závodní vůz Ford Ranger Dakar a také na doprovodný obytný a servisní Ford F750 Fun Mover. Tyto skvosty si příchozí mohli prohlédnout nejen zvenčí, ale i zevnitř.

 

Autory fotografií jsou Jiří Fiala a Míla Janáček, kteří je svolili volně publikovat.

 

Poté, již uvnitř budovy, byla připravena druhá část programu pro partnery týmu a novináře. Vše odstartovala bombastická lasershow s videoprojekcí a skvěle vyladěným zvukem, po níž Tomáš Ouředníček představil své plány i celý tým pro nadcházející nejnáročnější dálkovou rallye světa. Mimo oficiální program tohoto neformálního setkání potěšila zúčastněné i dvě překvapení. Zcela neplánovaně se zde objevil Petr Janda, slavný frontman skupiny Olympic, jakožto stálý zákazník prodejny MusicData, který přijel pro komponenty do jejich zkoušecí aparatury. Míla Janáček, který akci moderoval, nelenil a ihned náhodného hosta zatáhl k závodnímu vozu. Zde proběhlo improvizované interview, které sledovaly stovky přihlížejících fanoušků. Petr Janda přiznal, že mu motoristický sport příliš neříká, ale přesto Rallye Dakar vždy sleduje se zaujetím. Po krátké autogramiádě a zhotovení nezbytných fotek s fanoušky se Petr Janda rozloučil a popřál týmu v Jižní Americe mnoho štěstí. Video s Petrem Jandou můžete najít zde. 

 

 

Druhým překvapením bylo vystoupení Tomáše Ouředníčka v úvodu hudební produkce. Na sólovou elektrickou kytaru, spolu s kapelou a svou dvanáctiletou dcerou za klávesami, vystřihl Carlose Santanu jako profesionál. K hudebnímu vystoupení příliš neladila závodní kombinéza, nicméně o to byl zážitek zajímavější. Tímto originálním zakončením se Tomáš rozloučil s fanoušky a na závěr poděkoval všem partnerům týmu za podporu. Současně všechny motivoval ke sledování nejen startovního čísla 340, ale celé Rallye Dakar 2018 jako takové. Ta se začíná po Novém roce 6. ledna a bude ji možné sledovat na obrazovkách televizí, na internetu a v dalších médiích.
 
Rallye Dakar se po ne zcela vydařených posledních ročnících pokusí při svém jubilejním 40. výročí otočit na svou stranu všechny kritiky z předchozích let. Již start v Limě bude jistě pompézní a hned úvodní etapy prověří připravenost jednotlivých týmů. Na všechny totiž čekají zrádná a dlouhá dunová pole. Teprve  pak se závod přesune do hor a do vysokých nadmořských výšek Bolívie. Následuje přesun celého závodního konvoje do finálové Argentiny. Zde se jezdci budou moci těšit na zrádné feš-feše a tradičně rychlé rallye úseky, připomínající spíše tratě WRC, s cílem ve vnitrozemí u města Cordoba. 14 etap tedy prověří týmy a jejich techniku se vším všudy.
 
 
Jihoamerické duny již v minulosti potrápily dost posádek a favoritů, ale Tomáš se na ně vyloženě těší: „Tento rok jsme hodně trénovali a součástí sezóny byly nejen závody ve Světovém poháru, které se jely na evropské půdě, ale také závody v Maroku, kde bylo hodně písku. I když mám z dun stále respekt, po nabitých zkušenostech si v nich budu určitě víc věřit a těším se na to, že hned po startu se asi velmi výrazně oddělí zrno od plev“ konstatoval pilot. Vzápětí dodal: „Věřím, že nejen my s Davidem, ale i ostatní vozy našeho týmu budou často zasahovat do pozic minimálně v první dvacítce, i když to bude velmi náročné díky silné konkurenci, která se do Jižní Ameriky chystá. Tak jako tak jsem si jist, že vozy týmu South Racing budou jedny z nejrychlejších a budou hrát na Dakaru prim“.
 
 
Když už jsme u Primu, tak tato tradiční česká značka představuje novou limitovanou edici hodinek Prim Dakar 2018, které právě v těchto dnech přichází na trh a Tomáš Ouředníček je jejich novým ambasadorem pro následující rok. Hodinky mají moderní chronograf schovaný pod safírovým sklem a zespodu je jejich víčko zdobeno vygravírovaným motivem a trasou 40. ročníku Rallye Dakar 2018. Černo-červená kombinace, kožený pásek, vodotěsnost 5 ATM, skvělé zpracování v každém detailu a limitovaná série pouhých 200 kusů zaručuje, že hodinky budou již zanedlouho sběratelsky velmi cenné. Více informací o nich naleznete zde.
 
 
Týmu South Racing CE se podařilo vyhrát Morocco Desert Challenge a také nedávno úspěšně absolvovat Maroc OiLibya Rally, kde se posádka skvěle sehrála a byla schopna konkurovat světové špičce, kterou potká také na Dakaru. Novým členem týmu se na začátku letošního roku stal navigátor David Křípal, který se sice během sezóny při tréninku na motorce zranil, ale vše stihl včas doléčit a závěr sezóny již opět seděl v kokpitu s Tomášem: „Samozřejmě se na svůj první Dakar velmi těším a mým cílem je neztratit koncentraci a dovést Tomáše po trase do cíle bez zbytečného bloudění. Ale to asi bude snem každého navigátora…“ dodává s úsměvem sympatický copilot.
 
 
Tým měl na konci sezóny velmi naspěch, neboť hned po říjnové marocké rallye se vůz musel v portugalských týmových dílnách kompletně rozebrat a mechanici jej šroubek po šroubku opět skládali tak, aby byl speciál na Dakar 2018 ve stoprocentní kondici. Díky tomu si musel Tomáš Ouředníček na zbývající část sezóny přivést totožný speciál, se kterým absolvoval náročné tréninky a exhibiční akce před odjezdem. Mezitím se samozřejmě také připravoval doprovodný obytný show truck Ford Fun Mover, který bylo nutno přichystat na náročné přejezdy And tak, aby mu ve vysokých nadmořských výškách takzvaně „nedošel dech“ s těžkým nákladem, který ve svých útrobách poveze. Tento doprovodný nákladní Ford ve stylu pravých amerických trucků bude nejen zázemím pro tým v jeho obytné části, ale i v zadním prostoru vyrostl nový sklad na všechny náhradní díly. Mechaniky a další náhradní díly sdílí česká posádka s globálním týmem South Racing, jehož součástí je od loňského podzimu náš pilot. 
 
 
Nyní čeká celý tým měsíc relativního klidu. Posádka bude trénovat fyzickou kondici, spát v kyslíkových stanech kvůli lepší aklimatizaci na vysokohorské výšky a po svátcích, které ještě stráví s rodinami, se hned ráno na Nový rok letecky přesunou do místa dění výročního Dakaru. My si tento čas, spolu s vámi, budeme krátit postupně detailním představením týmu, trati Dakaru 2018 či závodní techniky.  
 

Pokud budete mít během Dakaru zájem přečíst si aktuální informace o posádce týmu South Racing CE, sledujte:
Facebook profil South Racing CE nebo náš web. Pokud se na nich přihlásíte k odběru novinek, nic zásadního vám již neunikne.

 


Autor: Míla Janáček - PR & Media manažer

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 1. 2018 - Dakar 2018: Dakar, každý den

Tomáš Ouředníček a David Křípal dojeli do cíle 12. etapy Rallye Dakar mezi městy Chilecito a San Juan na 32. místě a v celkové klasifikaci jim nyní náleží 33. příčka.

5. 1. 2018 - South Racing ve vysílání České televize a Rádia Beat

Už zítra, v sobotu 6. ledna 2018, začíná 1. etapa nejtěžšího a nejsledovanějšího závodu světa Rallye Dakar.

27. 1. 2018 - Ouředníček - Křípal: Máme za sebou dobrodružství na deset Dakarů...

Tomáš Ouředníček a David Křípal úspěšně zakončili 40. ročník Rallye Dakar, přestože museli překonávat nejrůznější úskalí. Podle brněnského pilota, který se v roce 2009 umístil na 7. místě, byla pro setrvání v...

10. 5. 2018 - Fotokniha DAKAR 2018 v prodeji

Unikátní fotokniha Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala z nejtěžšího závodu světa Rally Dakar 2018 je právě v prodeji.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Setkání harmonikářů Lhotky 2018
TOPlist