NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
  • Vyprodaný sál Jupiter clubu sledoval v pátek večer zajímavý příběh Smrťova učně Morta, podání divadla Ikaros.

Předvánoční utkání končí jednoznačným vítězstvím HHK VM

SPORT - HOKEJ - 18. 12. 2017 -

Foto ze zápasu.

V posledním kole tohoto kalendářního roku zajíždělo první mužstvo HHK do Kroměříže.

HK Kroměříž - HHK VM 1:7 (1:3, 0:2, 0:2)

Góly a asistence: 01:41 Nedbal (Šťastný, Sedlář) – 05:51 Matov (Šerý, Sobotka), 15:43 Maštera (Rozmarín), 16:58 Krča (Bula, Burian V.), 27:38 Sobotka (Krča, Vlašín P.), 29:08 Maštera (Šimka), 42:18 Burian V. (Krča, Bula), 49:02 Matov (Křenek, Sobotka).

Sestava HK Kroměříž: Svoboda (Strašák) – Osina, Vávra, Jergl, Šťastný R., Paksi, Gazda – Zavřel, Jelínek, Nedbal – Gazda, Ditrich, Merta – Hradil, Vaněk, Brada, Sedlář, Laciga, Šťastný D.

Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Šimka, Pokorný – Křenek, Matov, Sobotka - Krča, Bula, Pejchal – Maštera, Střecha, Rozmarín – Burian L.

Rozhodčí: Hübl – Strýček, Procházka.

Vyloučení: 3:8, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Střely na branku: 43:26 (16:8, 7:11, 20:7)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Svoboda (KR)  - 73,08 % -   19 zákroků – 60 min.

Slavíček   (HHK) - 97,67 % -   42 zákroků – 60 min.

Diváci: ?

Trenérské duo Roman Vondráček a Mirek Horký mohlo do zápasu počítat s 16 hráči do pole a brankáři Zdeňkem Slavíčkem a Jirkou Štouračem. Omluveni byli hráči, kteří hráli za univerzitní tým Brna, který bojoval o přímý postup do play off. Z pracovních důvodů byli omluveni dva obránci, Vašek Vondráček a Tomáš Kochánek.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří ve 2. minutě vstřelili první gól utkání - 1:0. Po vstřelené brance měli domácí drtivý tlak, několikrát se dostali do vyložené šance. Namístě byl vždy pozorný gólman HHK Zdeněk Slavíček. V 6. minutě bylo vyrovnáno. Po pravé straně si najel do útočného pásma Patrik Matov a z téměř nulového úhlu vyslal kotouč na gólmana domácích Svobodu. Ten neudržel puk u levé tyče ve výstroji a ten zapadl do jeho svatyně – 1:1. V končící 16. minutě kapituloval domácí gólman podruhé. Přesný pas z hole Petra Rozmarína zpracoval na útočné modré Vojta Maštera, který opět z ostrého úhlu nedal brankáři HK šanci 1:2. O minutu později lovil domácí gólman ze sítě další puk. Přihrávku Viktora Buriana a Honzy Buly zužitkoval kapitán mužstva, Michal Krča, který střelou zápěstím nedal Svobodovi žádnou šanci 1:3. Přestože měli domácí územní převahu a vyslali na naši branku dvojnásobný počet střel, skončila první třetina dvougólovým vedením našich barev.

Ve druhé periodě měli herní převahu hostující hokejisté. Tu dokázali také střelecky zužitkovat. Nejprve se ve 28. minutě po přihrávce Michala Krči a Petra Vlašína prosadil tvrdou střelou Lukáš Sobotka – 1:4. O dvě minuty později zatížili konto domácích pátým gólem Vojta Maštera, kterému přihrával Honza Šimka – 1:5. Poté se ke slovu dostali domácí hráči, kteří měli výhodu přesilové hry po vzájemné šarvátce, do které se zapojili dva hráči číslo 13. Na body vyhrál opět náš obránce Kamil Šerý. Oba hráči obdrželi 2+2 minuty za hrubost. Náš hráč navíc obdržel další dvě minuty za předešlé podražení. Oslabení naše mužstvo zvládlo, i když domácí několikrát ohrozili naši svatyni. Komfortním náskokem 4 gólů skončila druhá třetina.

V té třetí měli opět navrch domácí hráči, kteří vyslali na našeho gólmana Zdeňka Slavíčka celkem 20 střel, přesto se hráčům Kroměříže nepodařilo vstřelit gól. Ve 43. minutě se po parádní akci v útočném pásmu střelou z pravého kruhu prosadil Viktor Burian, kterému přihrávali Honza Bula a Michal Krča – 1:6. Ještě v téže minutě dostali dva naši hráči dvouminutový trest a domácí měli téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. V této přesilovce domácí ostřelovali branku HHK, gól se jim však nepodařilo dát. V 50. minutě zaúřadovala první útočná formace HHK. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Davida Křenka vstřelil svůj druhý gól v utkání Patrik Matov – 1:7. V 55. minutě se vyznamenal brankář HHK Zdeněk Slavíček, který lapačkou vychytal domácího útočníka. O minutu později opět úřadoval náš gólman. V 58. minutě byl již náš gólman překonán, ale tvrdá střela se odrazila od brankové konstrukce.

Předvánoční utkání skončilo vítězstvím HHK. Do tabulky Krajské ligy si tým připsal další tři mistrovské body a do nového roku půjde HHK z prvního místa.

Ostatní výsledky 14. kola: Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Uherský Brod 0:8, SKMB Boskovice – HC Lvi Břeclav 5:1, HC Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice 8:5.

Program mužů po Novém roce:

Sobota 06.01.2018  Dynamiters Blansko HK - HHK Velké Meziříčí,

začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Blansko)

Autor: HHK VM

Fotogalerie

19. 11. 2017 - Kompletní výsledky městské ligy po 6. kole

Výsledky zápasů: 6. kolo městské ligy 2017/18 ve Velkém Meziříčí.

6. 3. 2018 - Starší dorost porazil Poličku po samostatných nájezdech

Přinášíme vám výsledkový servis zápasů týmu mladších a a starších žáků HHK Velké Meziříčí.

31. 12. 2017 - Městská liga 2017/18 - PLAY OFF: 1. kolo

Výsledky zápasů: 1. kolo nadstavbové části městské ligy 2017/18 ve Velkém Meziříčí.

22. 11. 2017 - Starší dorost prohrál v České Třebové

Přinášíme vám výsledkový servis zápasů týmu dorostu, starších a mladších žáků HHK Velké Meziříčí.