LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 18. prosince 2018, svátek má Miloslav, zítra Ester.
  • Začalo poslední zasedání zastupitelstva města Velké Meziříčí. ON-LINE odkaz naleznete v pravém MENU.
  • V sobotu to na silnicích klouzalo. Záludná zatáčka mezi Oslavičkou a Rudíkovem je tím neduhem proslulá.
  • Krásný tradiční vánoční koncert měl premiéru v sobotu večer v Jupiter clubu.
  • Na svah Fajťáku se v sobotu ráno vydali první lyžaři.
  • Michal z Kouzelné školky potěšil svou návštěvou v pátek všechny děti.

Firma SANBORN změnila vlastníka

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 10. 1. 2018 -

Na konci loňského roku 2017 změnila velkmeziříčská firma Sanborn svého vlastníka.


Oznámení o změně vlastníka SANBORN a.s.

 

dovolujeme si Vám oznámit, že ke dni 13.12.2017 nabyly účinnosti smlouvy o převodu 100% podílů společnosti SANBORN a.s. se sídlem Zbraslavská 27/29, Malá Chuchle, 159 00 Praha 5, IČO 46966773, (dále "SANBORN"). Novým majoritním vlastníkem společnosti je od tohoto data fond rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III ("GPEF III"), minoritním spoluakcionářem se stal investiční fond BDO Investment SICAV. Poradcem fondu GPEF III je společnost Genesis Capital. Investice byla zrealizována prostřednictvím účelově založené společnosti SBIC A.S. vlastněné fondem GPEF III a BDO Investment SICAV.

 

Genesis Capital prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu poskytuje podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich dalšího úspěšného růstu a rozvoje. Během své činnosti podpořil již více než 45 dynamických českých a slovenských podniků, z nichž mnohé se díky spolupráci s Genesis Capital a jeho týmem zkušených odborníků dostaly na špičku ve svém oboru. Více informací naleznete na webových stránkách www.genesis.cz.

 

Genesis Capital plánuje v krátké budoucnosti spojit SBIC A.S. se společností SANBORN a.s., kdy pokračující společností bude SANBORN, která zůstane pro Vás, naše obchodní partnery, zárukou solidní spolupráce. O tomto formálním kroku Vás budeme samozřejmě informovat.

 

Novým předsedou představenstva společnosti SANBORN se stal Aleš Tichý, vrcholový manažer z prostředí strojírenského a automobilového průmyslu.

 

Praha, 29. listopadu 2017

 

Fond Genesis Private Equity III (GPEF III) získá významný majoritní podíl ve společnosti Sanborn. Ta vyrábí specializované součásti zařízení pro energetiku, petrochemii či dopravu. Spolu se vstupem GPEF III dojde i ke změnám v managementu, novým ředitelem se stane Aleš Tichý.

 

Fond GPEF III realizuje svoji pátou investici za poslední dva roky a získá významný většinový podíl ve společnosti Sanborn. Minoritním spoluakcionářem se stane investiční fond BDO !nvestment SiCAV.

 

Sanborn vyrábí a dodává komponenty světovým výrobcům generátorů, turbín, energetickým společnostem, teplárnám nebo výrobcům dieselových motorů. Významnými klienty jsou nadnárodní strojírenské koncerny jako GE, Siemens či Alstom. V roce 2016 dosáhla společnost tržeb ve výši 437 milionů korun.

 

„Sanborn má dlouholetou tradici a vybudoval si na trhu významné postavení, na něž chceme plynule navázat. Jde z pohledu odborného know-how i technického vybaveni o špičku ve svém oboru. Se vstupem fondu Genesis přichází silný kapitálový partner, který bude pokračovat především v dalším organickém růstu a rozšiřování základny klientů," říká Jan Tauber, vedoucí partner Genesis Capital, jež je poradcem fondů Genesis.

 

Novým předsedou představenstva se stane Aleš Tichý, manažer s rozsáhlými zkušenostmi z průmyslové oblasti, který působil v minulosti na vedoucích manažerských pozicích v průmyslových firmách a společnostech, dodávajících díly do automobilového průmyslu. „Kromě silného růstového potenciálu věřím, že moje zkušenosti z průmyslu pomohou například i k zefektivnění výrobních a interních procesů ve firmě," říká Aleš Tichý.

 

„Sanborn má velký potenciál k růstu. Své působení může rozšiřovat do nových oborů i na nové trhy," shodují se odcházející členové představenstva Sanbornu Anthony Zak a Milan Holub. „Jsme přesvědčeni, že fond Genesis jako nový majoritní vlastník spolu s novým vedením a s poradenskou společností BDO poskytnou společnosti podporu pro další rozvoj, který naváže na již vybudovanou pozici,"dodává Anthony Zak.

 

Investice byla podepsána koncem listopadu a bude dokončena počátkem prosince 2017. „Těšíme se na spolupráci se současnými zaměstnanci i novým vedením Sanbornu," uzavírá Jan Tauber.

 

0 společnosti Sanborn

 

Historie strojírenské výroby ve společnosti Sanborn sahá až k počátkům 20. století. V současnosti firma vyrábí a dodává komponenty světovým výrobcům generátorů, turbín, energetickým společnostem, teplárnám nebo výrobcům dieselových motorů. Významnými klienty jsou nadnárodní strojírenské koncerny jako GE, Siemens, Alstom, Dresser-Rand nebo MAN Group. Pro všechny tyto zákazníky je Sanborn dlouhodobým certifikovaným dodavatelem. Výrobky Sanborn vyváží do několika desítek zemí. Zhruba 40% produkce míří do severní Ameriky, 40% do zemí Evropské Unie a zbývající část na ostatní kontinenty. Společnost vyrábí ve vlastním areálu ve Velkém Meziříčí. V posledních letech byla zmodernizována většina provozů a zvětšeny výrobní a skladovací prostory s cílem zlepšování výrobních procesů a udržení požadované vysoké kvality. V roce 2016 dosáhla společnost tržeb ve výši 437 milionů korun a měla přes 200 zaměstnanců.

 

Více na www.sanborn.cz

 

O společnosti Genesis Capital

 

Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství private equity fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 170 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 47 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis dostalo na špičku ve svém oboru.

 

Aktuálně je k investování otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur. Podobně jako minulé fondy je i GPEF III zaměřen na investice do středních a malých podniků v České republice a na Slovensku, určitou část prostředků může alokovat do přímých investic také v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

 

Investory ve fondu GPEF III jsou převážné lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European lnvestment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti a český family office.

 

Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří KS Klima­Service, GTH catering, Aranea, 3070, Quinta-AnaNítica, POS Media Group, HP Tronic/Datart a D2G.


Autor: tisková zpráva společnosti

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 8. 2018 - Ve středu 8. srpna 2018 ve 12.00 zazní sirény na památku padlých vojáků

Premiér České republiky Andrej Babiš rozhodl o celostátním symbolickém uctění památky tří vojáků zabitých v Afghánistánu, kteří položili své životy v boji proti terorismu.

7. 11. 2018 - Kosatky úspěšně na Czech Open

O víkendu 2.-4. listopadu 2018 se v jihočeském městě Písek konala Czech Open – kvalifikační soutěž na mistrovství světa v line dance.

23. 4. 2018 - V divočině na Ostrůvku se nikdo neztratil

Divočinou na zahradě ekocentra Velké Meziříčí v neděli odpoledne prošlo více jak 200 návštěvníků a nikdo z nich se neztratil, ba naopak. Každý si v rozkvetlé zahradě našel svoje místo, kde se...

9. 10. 2018 - Zástupci města poblahopřáli úspěšné studentce fyziky Veronice Deketové

Vedení města v pondělí 8. října přijalo na radnici úspěšnou studentku a účastnici mezinárodní soutěže mladých fyziků v Číně, ze které její družstvo dovezlo parádní 3. místo.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
PRODEJ RYB
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila přijme číšníka - servírku
TOPlist