NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. října 2018, svátek má Havel, zítra Hedvika.
  • Probíhá betonování nájezdu na most.
  • Připravuje se také betonování nájezdu na nový most ze strany od Jelínkovy vily. Finální asfaltování nové silnice přes most až na začátku listopadu.
  • V neděli na Ostrvůku proběhlo indánské léto.
  • Páteční noc patřila velkému flámu s travesti skupinou Screamers.
  • Kontrolní den na stavbě mostu a zároveň probíhá betonování nájezdu na most.

V lednu se zvýšil počet dopravních nehod

ZPRÁVY - KRIMI - 1. 2. 2018 -

Osmnáct řidičů usedlo za volant v podnapilém stavu a havarovalo.


Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřovali v lednu letošního roku 311 dopravních nehod, což je o 17 dopravních nehod více než za první měsíc roku loňského – vyjádřeno procenty jde o nárůst o šest procent. Při lednových dopravních nehodách jeden člověk zemřel, šest osob se zranilo těžce a 90 dalších utrpělo lehké zranění. V případě lehkých zranění jde o meziroční nárůst o 38 procent. Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla částky 27 675 000 korun, což představuje výrazný nárůst o 96 procent.

 

První tragická dopravní nehoda v Kraji Vysočina se v letošním roce stala na Jihlavsku v neděli 14. ledna v ranních hodinách u obce Krahulčí. Při nehodě zemřel osmnáctiletý řidič osobního vozidla Peugeot, který z dosud nezjištěných příčin vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do pařezu stromu a poté se převrátilo na střechu do rybníka. Osmnáctiletý řidič zůstal ve vozidle zaklíněn. Vozidlo v rybníce objevili náhodní kolemjedoucí po několika hodinách.

 

Největší problémy jsme v Kraji Vysočina z hlediska dopravní nehodovosti měli v úterý 9. ledna na dálnici D1 v souvislosti s několika hromadnými nehodami, které se staly na 99. kilometru dálnice D1v obou směrech jízdy. Jako účastníky dopravních nehod máme evidováno celkem 31 nákladních vozidel, 3 autobusy, 10 dodávkových vozidel a 15 osobních automobilů - tedy celkem 59 vozidel. Věc šetříme celkem jako 23 samostatných dopravních nehod. Samozřejmě jsou případy, kdy vozidlo je v jedné dopravní nehodě vedeno jako viník a v jiné zase jako poškozený. Celková způsobená škoda byla policisty odhadnuta na částku přesahující 15 100 000 korun. Skutečná vzniklá škoda bude zřejmě mnohem vyšší, ale její přesnou výši si řeší majitelé a provozovatelé vozidel s likvidátory jednotlivých pojišťoven.  

 

V měsíci lednu jsme při vyšetřování 18 dopravních nehod zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu. Ve většině případů se jedná o hladiny vyšší než jedno promile, v některých případech dokonce o hladiny vyšší než dvě nebo také tři promile alkoholu v dechu. Řidiči proto musí počítat v nadcházejícím období s mnohem častějšími policejními kontrolami, a to na silnicích všech tříd. Policisté se v rámci běžného výkonu služby a při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích budou zaměřovat na kontroly zejména motorizovaných účastníků silničního provozu, zda neusedali za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek.

 

Opilý řidič havaroval a narazil do stromu

 

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 27. ledna časně ráno krátce před jednou hodinou na linku tísňového volání 158 oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Havlíčkobrodsku. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla Peugeot 306 projížděl po silnici ve směru od obce Lípa směrem na obec Šmolovy. Na rovném úseku komunikace z dosud neznámých příčin dostal na komunikaci s vozidlem smyk a ve smyku přejel vlevo do protisměru. Následně vyjel vlevo mimo komunikaci, kde přední částí vozidla narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice do Havlíčkova Brodu, kde zůstal po ošetření hospitalizován. Zranění jiných osob nebylo na místě nehody zjištěno. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,71 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška měla také pozitivní výsledek - 2,87 promile alkoholu v dechu. Ohledáním vozidla policisté zjistili, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 10 000 korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožená pod vlivem návykové látky.

 

Za volant usedl podnapilý řidič

 

Policisté z obvodního oddělení v Polné v rámci běžného výkonu služby zaregistrovali v soboru 27. ledna kolem druhé hodiny ranní v Polné na ulici Tyršova rychle jedoucí vozidlo, které jelo ve směru od kina směrem na náměstí. Policejní hlídka se za vozidlem vydala, kdy vozidlo náhle zastavilo na ulici Komenského. Policisté provedli kontrolu vozidla a pojali podezření, že řidič je v podnapilém stavu. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky ke zjištění případné přítomnosti alkoholu. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní – 1,74 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkoušky měla také pozitivní výsledek – 1,93 promile alkoholu v dechu. Třiadvacetiletý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Policisté řidiči na místě zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Opilý řidič dostal smyk a havaroval

 

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 27. ledna kolem devatenácté hodiny večer na linku tísňového volání 158 oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Pelhřimovsku. Pětatřicetiletý řidič osobního automobilu Opel Astra jel po silnici I/19 ve směru od obce Lejčkov směrem na obec Obrataň. V pravotočivé zatáčce před železničním přejezdem nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu uvedl vozidlo do smyku. Smyk nezvládl a vyjel vlevo mimo komunikaci, kde havaroval. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Policisté z obvodního oddělení Pacov u řidiče provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem - 2,32 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní s výsledkem 2,23 a 2,24 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Řidiče policisté převezli do nemocnice v Pelhřimově, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve. Při nehodě, jejíž okolnosti vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov, vznikla hmotná škoda ve výši 4 000 korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 9. 2018 - Krádež nafty ve Skleném

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí pátrají po dosud neznámém pachateli, který odcizil naftu z pracovních strojů.

23. 9. 2018 - Noční krádež tašky na parkovišti na Třebíčské ulici

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí pátrají po pachateli, který v neděli 23. září po jedné hodině v noci odcizil na parkovišti v ulici Třebíčská volně odloženou příruční tašku.

3. 5. 2018 - Na silnicích Vysočiny zemřelo od začátku roku sedm osob

Policisté vyjížděli za první čtyři měsíce letošního roku k 1 225 dopravním nehodám.

30. 7. 2018 - Cyklista ve středu srazil chodce

Dopravní policisté ze Žďáru nad Sázavou byli ve středu 25. července kolem půl dvanácté hodiny dopoledne vysláni cestou operačního důstojníka k dopravní nehodě na místní komunikaci ulice Sokolovská ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

AKČNÍ NABÍDKA: ELEKTRO RAUS, Radnická, Velké Meziříčí
TOPlist