STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 23. března 2019, svátek má Ivona, zítra Gabriel.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.

Rumun vezl přívěs na přívěsu ohrožoval bezpečnost na D1 u Velkého Meziříčí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 20. 2. 2018 -

I takového hazardu jsou někdy řidiči schopni. Ilustrační foto.
I takového hazardu jsou někdy řidiči schopni. Ilustrační foto.
foto: Policie ČR

Řidiči dodávkových vozidel často porušují zákony. Policisté se zaměřují na kontroly dodržování nejvyšší přípustné hmotnosti.


Řidiči zahraničních dodávkových vozidel velice často porušují při jízdě v České republice zákon o provozu na pozemních komunikacích. Často se jedná o řidiče převážející na přípojných vozidlech ojetá motorová vozidla. Vzhledem k tomu, že kontrola užitkových vozidel – provádění technických silničních kontrol a kontrol dodržování podmínek přepravy zboží a osob na pozemních komunikacích, patří v letošním roce mezi priority policistů odboru služby dopravní policie, policejní hlídky Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se na kontroly těchto vozidel zaměřují, a to zejména na dálnici D1.

 

V pondělí 19. února kolem půl osmé ráno přijali policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na lince 158 oznámení od řidiče, který projížděl po dálnici D1 ve směru na Prahu. Tento řidič si na 146. kilometru všiml jedoucího vozidla Mercedes Benz s rumunskou registrační značkou. Toto vozidlo na připojeném přívěsu převáželo odtahové vozidlo a na tomto vozidle byl naložený další přívěs, což bylo podle oznamovatele velice nebezpečné. Operační důstojník proto na místo vyslal nejbližší policejní hlídku, která jízdní soupravu zastavila na 111. kilometru dálnice ve směru jízdy na Prahu. Policisté při kontrole zjistili, že jízdní souprava je přetížená, proto řidiči uložili na místě pokutu v příkazním řízení a zakázali mu další jízdu.

 

Dalšího neodpovědného řidiče kontrolovala policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov v pondělí v noci před třiadvacátou hodinou v úseku na 96. kilometru dálnice D1 směr Praha. Policisté při kontrole jízdní soupravy s rumunskou registrační značkou, která byla složená z vozidla Mercedes Benz a přípojného vozidla, zjistili, že šestatřicetiletý cizinec není držitelem příslušného řidičského oprávnění, které je nezbytné pro řízení jízdní soupravy. Řidič při kontrole navíc nepředložil osvědčení o registraci vozidla od přípojného vozidla. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Policisté zjištěné přestupky zadokumentovali a předají je do správního řízení. Vzhledem k tomu, že cizinec přes Českou republiku pouze projížděl a nezdržuje se zde, existovalo důvodné podezření, že by se mohl vyhýbat správnímu řízení, proto mu policisté uložili kauci ve výši 10 000 korun. Kromě toho mu policisté zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.

 

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov se budou na tyto typy kontrol zaměřovat i v dalším období, a to nejen v rámci běžného výkonu služby, ale také při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích. Kontrolovat budou zejména dodržování nejvyšší přípustné hmotnosti, uložení nákladů a také zdali řidiči mají pro řízení jízdních souprav potřebná řidičská oprávnění.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

26. 9. 2018 - Řidič nákladního vozidla při couvání porazil sloup na Ostrůvku

V úterý 25. září po třinácté hodině odpoledne jsme přijali na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici ve Velkém Meziříčí.

2. 11. 2018 - V pátek proběhl výlov Netínského rybníka

V pátek 2. listopadu od sedmé hodiny ráno probíhal tradiční výlov největšího rybníku na Velkomeziříčsku - Netínského rybníka.

8. 3. 2019 - Hasiči na Vysočině mají nové resuscitační figuríny

Profesionální hasiči na všech stanicích v kraji mají od prosince loňského roku velmi užitečné pomůcky.

1. 2. 2019 - Civilky upořádaly výroční schůzi v Jupiter clubu

Ve čtvrtek 31. ledna se od 15:30 v Jupiter clubu konala výroční schůze největší neziskové organizace Velkého Meziříčí - Svazu postižených civilizačními chorobami - základní organizace Velké Meziříčí.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist