LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 15. prosince 2018, svátek má Radana, zítra Albína.
  • V Třebíči v pondělí 17.12.2018 otevřou nový LIDL na Brněnské ulici. Podobný by měl stát i ve Velkém Meziříčí.
  • Building na Hliništích staví novou bytovku.
  • Patnáctého prosince bude spuštěn vlek na Fajtově kopci.
  • Problém na dálnici se po 23. hodině se přesunul až k nám. Za pluhy se tvoří dlouhá kolona a hlídka PČR musí budit spící řidiče kamionů.
  • Aktuálně: Po 23. hodině se několik blikajících sypačů snaží zprůjezdnit dálniční most. Za nimi se tvoří dlouhá kolona aut.

Vrchol 1. volejbalové ligy!!

SPORT - VOLEJBAL - 1. 3. 2018 -

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv autora

Boj o záchranu a potvrzení vlastních ambicí pokračuje.


Dvojzápas s Teslou přinesl vše, co si lze jen představit: boj, chyby, rezignaci, odpor, touhu po vítězství. Vše proběhlo v deseti setech. V Brně pro nás neúspěšných, doma potom vydřených a proměněných v konečné tři body. Staví nás to s celkově s 9 dosaženými body zatím jako neúspěšnější tým skupiny o záchranu. Ovšem ještě není konec a my musíme udělat vše pro to, aby ten konec byl šťastný. Na Teslu jsme odjížděli trochu s obavami, že na ni neumíme. Také se to hned v prvním setu projevilo. Druhý set patřil nám až do koncovky. Zde jsme zaváhali, nechali soupeře vyrovnat a i mu přenechali jeden setbol. Nakonec jsme ho však vybojovali 27:25. Na vývoj utkání měl rozhodující vliv set třetí. Projeli jsme ho v koncovce a bylo zle. Čtvrtý set byl ve znamení našeho útlumu až do druhého technického timeoutu, kdy jsme prohrávali 14:16. Pak jakoby mávnutím kouzelného proutku jsme najednou ožili a soupeři povolili už jen 3 body. Následoval rozhodující 5. set. Boj to byl velký, my již možná byli i lepší, ale udělali jsme v koncovce zbytečné chyby takže nakonec byl výsledek 13:15 pro soupeře.

 

Ovšem zlatý jeden bod, mimochodem úplně první z teslácké haly. Druhý den byla odveta u nás. Tesla byla již jako první definitivně zachráněna, ale přijela komplet s tím, že budou hrát bez spekulací až do konce. My jsme začali soustředěně a jasně vyhráli první dva sety. Vypadalo to,jakoby soupeř neměl moc motivaci, ale opak byl pravdou. My mu v těchto chvílích nic nedovolili. Dobře jsme podávali i bránili a hodně bodů jsme získávali protiútokem. Že to Tesla nevzdá nám ukázala ve třetím setu, kdy jsme se naopak pod tlak dostali my. Ne a ne se z něho vymanit. Najednou jsme kazili, hráli nedůsledně. Nic nepomáhalo. Bylo srovnáno 2:2 a následoval rozhodující set. Opakuji, že s Teslou jsme za celou historii v 2. i 1. lize vyhráli pouze jednou 3:2 z domácí haly v roce 2015. Začali jsme katastrofálně, prohrávali 2:6 a točili jsme za 6:8, kdy jsme stav trochu zkorigovali. Ovšem po změně stran jsme najednou začali zápas otáčet a třemi body v řadě jsme i vedli. Eso Dominika Žaby nás potom „hodilo“ do dvoubodového trháku 12:10. To jsme si již pohlídali a nakonec z toho bylo vítězství v infarktovém zápase 3:2. Všichni dřeli a i když se jim někdy nedařilo, nelze jim nic vyčítat. Životní zápas, hlavně v Brně, odehrál Roman Jaša. Jistota je nahrávač Honza Kasan, výborně se doplňují obě libera Jirka Koukal a Mára Slavík. Hodně důležitá pro celkový výsledek je hra diagonálního hráče. Tím je kapitán týmu Honza Kučera. V závěru sezóny hraje stabilně. A pokud se mu chvíli nedaří plně ho nahradí Eda Heřmánek. Ten nyní slouží jako „žolík“ pro všechno. Studuje vysokou školu a moc teď netrénuje. Ovšem má herní inteligenci a disciplinu a ta se neztratí nikdy.

 

Nakonec zbývají smečaři a blokaři. O Romanovi Jašovi již byla řeč, na druhém smečařském postu je Ondra Žaba, nyní v době nemoci ho zastoupil Eda Heřmánek (kdo jiný) a samozřejmě nemohu opomenout Dominika Žabu (s Ondrou a také jeho dvojčetem Štěpánem není v žádném příbuzenském vztahu). Ten hraje lépe, když nezačíná hned v základní sestavě, ale když střídá. Nejčastěji je to kvůli jeho jistému příjmu, ale nyní například rozhodl o vítězství v 5. setu doma s Teslou blokem a podáním. Blokaři podávají jisté výkonu, však také jsme téměř celou sezónu stavěli pouze Filipa Brychtu a Jirku Hurytu. Jen jednou Filip nemohl a nahradil ho věkem teprve kadet Jirka Vojtíšek ve vítězném zápase s ČZU Praha. Na lavičce tím pádem zůstal Tomáš Krejska a u lavičky zůstanu i nadále. Svým povzbuzováním stále udržuje bojovnost těch, co hrají, a i ona přispívá k našim výsledkům. Ať je to druhý nahrávač Víťa Šimek nebo další smečaři David Pešta nebo Štěpán Žaba či libera Michal Kacafíreka Martin Novotný, kteří však v poslední době z pracovních důvodů z družstva, doufejme, že dočasně, vypadli.

 

Následující pátek a sobotu se rozhodne. O tom jestli se udržíme, nebo půjdeme do baráže anebo sestoupíme. Všichni si přejeme a všichni uděláme maximum, aby se naplnila ta první varianta. Pochopitelně. Potřebujeme diváky, kteří by vytvořili domácí prostředí. Zveme všechny naše příznivce na nejdůležitější zápasy roku. Začínáme v pátek v 19:30 s Volleyteamem ČZU Praha B a v sobotu v 18.00 s TJ ČZU Praha.


Autor: Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

11. 6. 2018 - „To přijde“ je zpět. Ve finále volejbalového turnaje porazilo Chlumek

V sobotu 9.6.2018 se na hřišti v Chlumku konal jubilejní 16. ročník tradičního volejbalového turnaje smíšených volejbalových družstev.

17. 8. 2018 - Večerní volejbalový turnaj v Měříně již tuto sobotu

Pozvánka na večerní volejbalový turnaj v Měříně, 18. 8. 2018. od 16:00 na hřišti za ZŠ Měřín.

24. 4. 2018 - Volejbalisté prohráli s Bučovicemi 0:3

Těžko se o tom píše. Byla to nejhorší porážka za celou sezónu. Od začátku jsme neměli šanci. Neměli jsme ji, ne protože soupeř byl tak dobrý. Měli jsme strach a ten...

10. 12. 2018 - Muži v 1.volejbalové lize porazili lídra

Uplynulý víkend byl pro nás víc než úspěšný.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ - Náměstí Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist