Prodejna LINDT - VELIKONOČNÍ KOLEKCE
Dnes je 23. března 2018, svátek má Ivona, zítra Gabriel.
  • Silnice jsou po zimě opět plné děr. Jedna je i na výjezdu z náměstí u brány.
  • Do Meziříčí se příští týden chystá cirkus BOB NAVARRO KING. Ale pozor nebude na Hliništích, ale v bývalém autobazaru u obchvatu na Třebíč.
  • Popeláři dnes sváželi odpad na náměstí místo tradičního rána o půl osmé večer.
  • To je teda začátek jara.
  • Brzy 30. března uplyne 50 let od zvolení prezidenta Ludvíka Svobody, který se narodil v nedalekém Hroznatíně a chodil pěšky do školy ve Velkém Meziříčí. U této příležitosti vzpomínkovou besedu upořádala VGS. Pořadem provázel Josef Láznička.

Z událostí městské policie - leden 2018

ZPRÁVY - KRIMI - 1. 3. 2018 -

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - leden 2018.


Poškození dopravního značení
Dne 31.1.2018 bylo hlídkou MP zjištěno poškození dopravní značky na ulici Arch. Neumana, které bylo způsobeno dopravní nehodou v nočních hodinách. Strážníci následně pomocí záznamu z MKDS dohledali řidiče, který s vozidlem nehodu způsobil a přivolali skupinu dopravních nehod Policie ČR, Žďár nad Sázavou, která si tuto události převzala i se zjištěnými poznatky k dořešení.

 

Nález injekčních stříkaček
Dne 31.1.2018 v 08.40 hod. byl hlídce MP oznámen nález použitých injekčních stříkaček. Strážníci se dostavili na oznamované místo, kde tento nebezpečný materiál vyzvedli a uložili do speciálního boxu, odkud byl pak předán k odborné likvidaci.

 

Rušení nočního klidu
Dne 28.1.2018 v 05:00 hod. přijali strážníci oznámení o rušení nočního klidu v bytovém domě na ulici Krškova. Hlídka se dostavila na místo, kde byl již navozen pokojný stav, ale i přesto nájemníky bytu poučila o dodržování doby nočního klidu.

 

Krádež peněženky
Dne 20.1.2018 v 04.00 hod. přijala hlídka MP žádost o součinnost od operačního střediska PČR Jihlava, ve věci nahlášené krádeže peněženky v provozovně Sedmička. Hlídka na místě od oznamovatele zjistila, že peněženku měl v zadní kapse kalhot a v nestřeženém okamžiku mu ji měla odcizit neznámá osoba. Dále uvedl, že prohledal jak provozovnu, tak okolí provozovny s negativním výsledkem. Hlídka telefonicky informovala o zjištěných poznatcích obvodní oddělení PČR, které si s podezřením na přečin krádeže věc převzalo.

 

Poškození sloupu veřejného osvětlení
Dne 18.1.2018 na ulici K Novému nádraží zjistila hlídka MP během kontrolní činnosti poškozený sloup veřejného osvětlení v důsledku dopravní nehody. Věc byla oznámena Policii ČR, DN Žďár nad Sázavou, která si celou událost převzala. Dále byly o poškození sloupu vyrozuměny TS Velké Meziříčí.

 

Závady ve sjízdnosti
Dne 16.1.2018 kontrolní činností Městské policie byly zjišťovány neschůdné a nesjízdné komunikace v důsledku silného sněžení a tyto informace byly dále předávány subjektům zajišťujícím zimní údržbu a to SÚS Velké Meziříčí a TS Velké Meziříčí.


Dne 17.1.2018 v 01.45 hod. při kontrolní činnosti na Náměstí zjistila hlídka uvízlý kamion. Řidič maďarské národnosti hlídce MP sdělil, že chtěl jet směrem na Křižanov a špatně odbočil a nemůže pokračovat dál v jízdě v důsledku zledovatělé komunikace. Strážníci přivolali zimní údržbu TS, která komunikaci posypala. Dopravní přestupek řidiče kamionu strážníci vyřešili uložením pokuty příkazem na místě.


Od 06:50 hod. do 08:30 hod. prováděla hlídka MP usměrňování provozu na ulici Třebíčská, kde uvízl kamion na kluzké komunikaci. Na místo byla přivolána SÚS Velké Meziříčí, aby komunikaci posypala. Za porušení zákazu vjezdu byla řidiči udělena pokuta příkazem na místě.

 

Chovala se hrubě
Dne 15.1.2018 v 22.30 hod. bylo telefonicky oznámeno hrubé jednání, kterého se měla dopouštět dcera vůči své matce. Hlídka MP neprodleně vyjela na místo, kde jí starší paní sdělila, že její dcera, která s ní bydlí v jednom bytě, je opilá a verbálně ji napadá. Dále si stěžovala, že se necítí dobře, proto byla přivolána ZZS kraje Vysočina, která ženu vyšetřila. Na místě strážníci navodili pokojný stav a událost strážníci oznámili příslušnému správnímu jako přestupek proti občanskému soužití.

 

Potyčka osob
Dne 13.1.2018 v 04.10 hod. si hlídka MP při kontrolní činnosti na ulici Pod Hradbami všimla potyčky dvou mladíků. Strážníci na místě potyčku ukončili, ztotožnili oba aktéry a svědky celé události. Vzhledem k tomu že napadený mladík byl zraněn, přivolala hlídka ZZS Kraje Vysočina, která po příjezdu na místo jeho zranění ošetřila. Celá událost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu jako přestupek proti občanskému soužití.

 

Usměrňování dopravy
Dne 3.1.2018 v 17.00 hod. přijala hlídka MP žádost OO PČR Velké Meziříčí o poskytnutí součinnosti při usměrňování dopravy v důsledku dopravní nehody, která se stala na ulici Novosady. Vzhledem k tomu, že v tomto místě byla silnice II/602 zcela neprůjezdná, odkláněli strážníci dopravu na přilehlé komunikace až do doby ukončení šetření a odstranění následků nehody.

 

Kůň utekl z ohrady
Dne 3.1.2018 v 15.55 hod. bylo hlídce MP oznámeno, že po ulici Hornoměstská běží kůň bez jezdce. Strážníkům se podařilo koně odchytit na ulici Jihlavská, kam se následně dostavila majitelka, která si koně na místě odchytu převzala. Během jeho útěku z ohrady na komunikaci nedošlo ke zranění osob ani škodě na majetku.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

22. 9. 2017 - Na výživu svých synů muž řádně nepřispívá

Velkomeziříčtí policisté sdělili devětatřicetiletému muži ze Žďárska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

9. 1. 2018 - Řidiči zaplatili loni na Vysočině na kaucích téměř sedm milionů korun

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov uložili v průběhu loňského roku 273 kaucí.

28. 8. 2017 - Usnul v cizím domě

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí řešili v pátek 25. srpna kuriózní případ, ke kterému vyjížděli před desátou hodinou dopoledne.

2. 10. 2017 - Alkohol za volantem

Velkomeziříčtí policisté zastavili v sobotu 30. září kolem desáté hodiny večer na ulici K Novému nádraží osobní automobil Škoda Fabia, který řídil čtyřiapadesátiletý muž ze Žďárska. Součástí silniční kontroly byla také dechová...Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.
Facebook Twitter g+ Youtube
BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist