LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 15. prosince 2018, svátek má Radana, zítra Albína.
  • V Třebíči v pondělí 17.12.2018 otevřou nový LIDL na Brněnské ulici. Podobný by měl stát i ve Velkém Meziříčí.
  • Building na Hliništích staví novou bytovku.
  • Patnáctého prosince bude spuštěn vlek na Fajtově kopci.
  • Problém na dálnici se po 23. hodině se přesunul až k nám. Za pluhy se tvoří dlouhá kolona a hlídka PČR musí budit spící řidiče kamionů.
  • Aktuálně: Po 23. hodině se několik blikajících sypačů snaží zprůjezdnit dálniční most. Za nimi se tvoří dlouhá kolona aut.

Antimonopolní úřad označil jednání některých zastupitelů s vítězem soutěže za nezákonné

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 2. 3. 2018 -

Zastupitelé při snaze ukončit jednání s vítězem architektonické soutěže Davidem Mikuláškem postupovali nezákonně a antimonopolní úřad jim zakázal podepsat smlouvu s architektem Miroslav Cikánem, ačkoliv si právě toto vládnoucí koalice přeje. Vyplynulo to z rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které má radnice od 22. února k dispozici.


"Antimonopolní úřad v bodu II. použil při hodnocení postupu současné radnice slovo nezákonný," říká opoziční zastupitel Radovan Necid a dodává: "Zároveň uložil městu úhradu nákladů ve výši třiceti tisíc korun." 

 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodnutí vydal v reakci na podání vítěze soutěže Davida Mikuláška. Ten se k úřadu odvolal poté, co město zamítlo jeho námitky proti bezdůvodnému vyřazení ze soutěže (jednacího řízení bez uveřejnění) s tím, že je prý podal pozdě. I toto tvrzení města ale antimonopolní úřad vyvrátil. "Jako opatření k nápravě nezákonného postupu zadavatele (město Velké Meziříčí), úřad (pro ochranu hospodářské soutěže) ruší rozhodnutí jmenovaného zadavatele o námitkách stěžovatele," stojí v úředním rozhodnutí.

 

"Třináctka zastupitelů bezdůvodně odmítla vítěze architektonické soutěže, kterého jednomyslně vybrala odborná porota v čele s architektem Davidem Vávrou a nahradila jej projektem autora, který skončil až na druhém místě. Rozhodnutí antimonopolního úřadu je tedy logické," uvedl bývalý radní Libor Beneš a připomněl, že opravu centra města podle vítězného návrhu si přáli i lidé v referendu.

 

"Třináctka zastupitelů tedy nejdříve bezdůvodně odmítla vítěze soutěže. Poté odmítla přání lidí vypsat referendum - jeho konání jim musel nařídit až soud. Vzápětí odmítla uznat jednoznačné výsledky referenda, když pro Mikuláškův návrh bylo bezmála 65 % hlasujících. A to vše jen proto, aby se nějak vymezili proti práci tehdejší rady, nikoliv proto, že by v transparentním procesu soutěže bylo cokoliv špatně," vypočítal další bývalý radní Jiří Michlíček a dodal, že i nyní se nejspíše třináctka pokusí rozhodnutí antimonopolního úřadu bagatelizovat a znevážit: "Budou říkat, že úřad ještě tak úplně nerozhodl, že město nemůže podepsat smlouvu vlastně s nikým a tak podobně. Vždyť už tuhle taktiku celé město zná."

 

Radovan Necid vládnoucí koalici KSČM, KDU-ČSL, ČSSD a přeběhlíků vyzval k tomu, aby si přestala brát vítěze soutěže jako rukojmí. „Zpolitizování soutěže nemělo věcnou podstatu. Od počátku šlo výhradně o to, aby ovládli radnici. To se jim podařilo a je tedy zbytečné, aby spor pokračoval a byly další obětí z řad nevinných. Proto kolegy prosím o to, aby dále neprohlubovali ostudu, kterou naše město kvůli jejich politikaření má," uzavřel Necid. 

 

Radnice odmítla zveřejnit rozhodnutí ÚOHS a zakázala jeho šíření. Proto zastupitelé za TPM požádali architekta Mikuláška, jako navrhovatele, aby jim umožnil zveřejnit rozhodnutí ÚOHS.

 

180222-rozhodnuti-uohs-zruseni-rozhodnuti-o-namitkach-arch-mikulaska.pdf

 

 


 

Stanovisko města k tiskové zprávě k ÚOHS

 

V tiskové zprávě jsou uvedeny nepřesné informace, ke kterým se však v současné chvíli není možno ze strany města Velké Meziříčí blíže vyjadřovat.  A to z důvodu, že se jedná o případ neukončeného zadávacího řízení veřejné zakázky a předmětné rozhodnutí ÚOHS stále není pravomocné. Město Velké Meziříčí  proto nemůže publikovat jakékoliv informace, neboť  by to bylo v rozporu se zákonem 134/2016 Sb. o zadávání veřejných zakázek.  Po pravomocném ukončení celé věci pak budou všechny informace zveřejněny obvyklým způsobem.

 

Josef Komínek, starosta

 


Autor: Tisková zpráva klubu zastupitelů To pravé Meziříčí a tisková zpráva starosty

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 12. 2018 - Světlá pořádá kurzy MODERNÍ RAUTOVÉ A RESTAURAČNÍ MOUČNÍKY a TEATENDER

Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí pořádá cukrářský kurz Pavlíny Berzsiové a teatender Jiřího Boháče.

1. 8. 2018 - Fitness Nový Svit a Kick box David Ouda

Informace pro všechny rodiče! Po letních prázdninách budete mít možnost své děti ve věku (6-8 let) přihlásit do sportovní přípravky. Děti se budou učit základním návykům pro pohyb, pravidla a týmovou spolupráci!

7. 8. 2018 - Pohřešovaná žena z Velkomeziříčska byla vypátrána

V pondělí 6. srpna kolem jedenácté hodiny dopoledne přijali policisté v Novém Městě na Moravě oznámení o pohřešování devětasedmdesátileté ženy.

17. 9. 2018 - Během jednoho dne byl most vyplněn betonem

Během pondělí 17. září proběhla na stavbě mostu přes Balinku na Třebíčské ulici hlavní část zalití konstrukce betonem.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Sauna a Masáže Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist