Prodejna LINDT - VELIKONOČNÍ KOLEKCE
Dnes je 24. března 2018, svátek má Gabriel, zítra Marián.
  • Tým fotbalistů FCVM získal titul nejlepší sportovec v kategorii nad 19 let, v jednotlivích zvítězil i záložník týmu fotbalistů Petr Dolejš.
  • Silnice jsou po zimě opět plné děr. Jedna je i na výjezdu z náměstí u brány.
  • Do Meziříčí se příští týden chystá cirkus BOB NAVARRO KING. Ale pozor nebude na Hliništích, ale v bývalém autobazaru u obchvatu na Třebíč.
  • Popeláři dnes sváželi odpad na náměstí místo tradičního rána o půl osmé večer.
  • To je teda začátek jara.

Do 13. března se mohou hlásit zájemci o stavbu nového mostu přes Balinku

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 4. 3. 2018 -

Město 1. března vypsalo veřejnou zakázku na most přes řeku Balinku.


Předmětem plnění veřejné zakázky je rekonstrukce mostu č. 597007 přes řeku Balinku na ulici Třebíčská ve Velkém Meziříčí, kdy stávající mostní konstrukce bude kompletně odstraněna, nahrazena novou stavbou mostní konstrukce, a rekonstrukce ul. Třebíčská navazující na nově vybudované rameno okružní křižovatky na silnici II/602 (ul. Pod hradbami) v km 0,045, a to vše dle projektové vypracované dokumentace pro provedení stavby zpracovanou projektantem Silniční projekt spol. s r.o. Stávající most má evidenční číslo 597007-94x-M1 a je v majetku Města Velké Meziříčí. Jedná se o betonový oblouk s dolní mostovkou, kdy mostovka je rošt zavěšený na betonových táhlech z oblouku. Na mostě je oboustranný chodník pro pěší a zábradlí z betonových sloupků s betonovým masivním madlem.


 
Nově navržený most přes řeku Balinku nahradí stávající železobetonový most, jehož životnost skončila, neboť jeho únosnost se dostala pod hranici bezpečnosti provozu a rovněž šířka mostovky je nevyhovující. V trase nebo poblíž se nachází řada podzemních inženýrských sítí a vzdušné vedení NN. Na konci úpravy bude rekonstruovaná komunikace výškově napojena na stávající ul. Třebíčská za odbočením ul. Malá stránka. Celkové délka úpravy činí 110,00 m. Návrh řešení stavby je v souladu s územně plánovací dokumentací. Navržená komunikace se nachází na plochách určených pro dopravu. Součástí projektu je i parkovací plocha, neboť v centru Velkého Meziříčí je dosavadní počet parkovacích stání nedostatečný a je zde značný počet zařízení občanské vybavenosti. Tato infrastruktura je náročná na řešení dopravy v klidu a kapacita nového parkoviště přinese podstatné zlepšení stávajícího nevyhovujícího stavu.

 


Předpokládaný termín provedení prací v rozmezí od podpisu smlouvy do 31.12.2018, kdy předpokládaný podpis smlouvy bude učiněn ve lhůtě 30.3.2018


 
Pokud z důvodu nepříznivých klimatických podmínek nebude možné dílo dokončit ve stanovené lhůtě, uzavřou smluvní strany dodatek ke smlouvě, jímž určí nový termín dokončení díla při zachování počtu dní na realizaci díla.
 

Lhůta k doručení nabídky končí dne 14.03. 2018 v 13:00 hod. Otevírání obálek s nabídkami proběhne v sídle zadavatele, zasedací místnost (č. 213) Městského úřadu ve Velkém Meziříčí dne 14.03.2018 v 13:15 hod.

 

 

Maximální cena, za níž se bude realizovat veřejná zakázka, je bez DPH 17.300.000,- Kč.

 

Veřejnou zakázku najdeme zde:

https://www.e-zakazky.cz/profil-zadavatele/2e614ff8-5461-44d4-b109-456efdfaa8f2/zakazka/P18V00000003

 

 

Zajímavosti ze zakázky

 

VÝSADBA ZELENĚ

 

7 nových stromů, 90 keřů, 17 trvalek, 60 ks okrasné trávy

 

Na základě zadání generálního projektanta byl zpracován návrh výsadby na vymezených plochách, které v rámci stavby mostu přes Balinku ve Velkém Meziříčí jsou nezpevněny a vymezeny pro vegetační úpravy. Návrh vegetačních úprav vychází především z podmínek stanoviště, které budou v tomto prostoru pro vegetaci extrémní, budou silně osluněné a suché. Kromě toho jsou i prostorové možnosti pro výsadbu omezené, proto jsou navrženy dřeviny, které jsou schopny tyto extrémní podmínky dobře snášet a jsou vhodné i do těchto prostorově omezených podmínek. Jsou navrženy kultivary domácích dřevin, které jsou do těchto po všech stránkách extrémních podmínek speciálně vyšlechtěny.
 

 

Nové parkoviště za "Koníčkem"

 

18 vymezených parkovacích míst

 

Návrh řešení rekonstrukce stávající částečně zpevněné plochy na pravém předmostí se nachází na plochách určených pro dopravu. V centru Velkého Meziříčí je dosavadní počet parkovacích stání nedostatečný, neboť je zde mnoho budov občanské vybavenosti a tato infrastruktura je náročná na řešení dopravy v klidu. Kapacita nového parkoviště přinese podstatné zlepšení stávajícího nevyhovujícího stavu.

Na ploše určené jako parkoviště (392 m2) bude vyznačeno 18 stání kolmých pro osobní automobily (2,50/4,50 m), zbývající část bude sloužit v úpravě nivelety levobřežní komunikace tak, aby cyklostezka po ní vedená se k vyznačenému přejezdu před mostem dostala v max. 2% sklonu.
 

 

Provizorní lávka pro pěší

 

Pro chodce bude sloužit 24 metrů dlouhá a 2 metry široká lávka s nájezdní rampou pro pěší

 

Komunikace přemosťuje řeku Balinku. Lávka je situována v intravilánu města Velké Meziříčí. Pro převedení pěší dopravy během výstavby mostu je nutné vybudovat provizorní ocelovou lávku. V projektu je navržena konstrukce dle TP 254 – Modulární lávka ML36 – délky 24,0 m uložená na silniční panely za ochrannými zdmi řeky Balinky.  Lávka je určena výhradně pro pěší provoz a z hlediska bezpečnosti je nezbytné zamezit vjezdu vozidel na lávku. Součástí dodávky lávkou jsou ocelové nájezdové rampy. Před uvedením do provozu je třeba provést první „hlavní prohlídku“. Lávka je dvoupruhová se světlou šířkou mezi madly zábradlí 2000 mm. Vodorovné madlo pro cyklistickou dopravu je v úrovni +1,300 m nad mostovkou. Trubkové madlo ve výšce +0,900 m nad niveletou usnadňuje pohyb osob se sníženou schopnosti pohybu. Přirozenou vodicí linii tvoři okopný plech zábradlí (h.h. +0,100 m), který zároveň zamezuje pádu předmětů z lávky, ale umožňuje odtok vody. Vzhledem k velikosti lávky a typu nosné konstrukce mostu se zatěžovací zkouška nepožaduje. Dojde-li během výstavby lávky k neočekávaným událostem, které mohou ovlivnit únosnost, nebo použitelnost mostu, rozhodne o provedení zatěžovací zkoušky investor stavby. 

 


 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

6. 11. 2017 - Iniciativa děkuje občanům za podporu a zve na setkání 17. listopadu

Historicky první REFERENDUM proběhlo ve Velkém Meziříčíve dnech 20. a 21. října 2017.

28. 7. 2017 - Přesně za týden nás opět čekají velké dopravní komplikace kvůli uzavírce mostu u pošty

V tomto týdnu se ve Velkém Meziříčí horečně jednalo o celkové uzavírce krajského mostu u pošty. Na radnici se sešlo vedení města se zástupci krajského a dopravního úřadu, složek IZS, se zhotovitelem...

16. 11. 2017 - Hotelová škola a SOŠŘ VM zve na den otevřených dveří 7. prosince 2017

Den otevřených dveří je tradičně spojen s adventem a vánoční tematikou.

2. 3. 2018 - Antimonopolní úřad označil jednání některých zastupitelů s vítězem soutěže za nezákonné

Zastupitelé při snaze ukončit jednání s vítězem architektonické soutěže Davidem Mikuláškem postupovali nezákonně a antimonopolní úřad jim zakázal podepsat smlouvu s architektem Miroslav Cikánem, ačkoliv si právě toto vládnoucí koalice přeje. Vyplynulo...



Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.
Facebook Twitter g+ Youtube
Účetní kancelář Ing. Lenka Navrátilová rozšiřuje od roku 2018 kapacitu pro nové klienty.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BELLAVITA: Nové domy
TOPlist