LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 15. prosince 2018, svátek má Radana, zítra Albína.
  • Na svah Fajťáku se v sobotu ráno vydali první lyžaři.
  • Michal z Kouzelné školky potěšil svou návštěvou v pátek všechny děti.
  • V Třebíči v pondělí 17.12.2018 otevřou nový LIDL na Brněnské ulici. Podobný by měl stát i ve Velkém Meziříčí.
  • Building na Hliništích staví novou bytovku.
  • Patnáctého prosince bude spuštěn vlek na Fajtově kopci.

Do 13. března se mohou hlásit zájemci o stavbu nového mostu přes Balinku

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 4. 3. 2018 -

Město 1. března vypsalo veřejnou zakázku na most přes řeku Balinku.


Předmětem plnění veřejné zakázky je rekonstrukce mostu č. 597007 přes řeku Balinku na ulici Třebíčská ve Velkém Meziříčí, kdy stávající mostní konstrukce bude kompletně odstraněna, nahrazena novou stavbou mostní konstrukce, a rekonstrukce ul. Třebíčská navazující na nově vybudované rameno okružní křižovatky na silnici II/602 (ul. Pod hradbami) v km 0,045, a to vše dle projektové vypracované dokumentace pro provedení stavby zpracovanou projektantem Silniční projekt spol. s r.o. Stávající most má evidenční číslo 597007-94x-M1 a je v majetku Města Velké Meziříčí. Jedná se o betonový oblouk s dolní mostovkou, kdy mostovka je rošt zavěšený na betonových táhlech z oblouku. Na mostě je oboustranný chodník pro pěší a zábradlí z betonových sloupků s betonovým masivním madlem.


 
Nově navržený most přes řeku Balinku nahradí stávající železobetonový most, jehož životnost skončila, neboť jeho únosnost se dostala pod hranici bezpečnosti provozu a rovněž šířka mostovky je nevyhovující. V trase nebo poblíž se nachází řada podzemních inženýrských sítí a vzdušné vedení NN. Na konci úpravy bude rekonstruovaná komunikace výškově napojena na stávající ul. Třebíčská za odbočením ul. Malá stránka. Celkové délka úpravy činí 110,00 m. Návrh řešení stavby je v souladu s územně plánovací dokumentací. Navržená komunikace se nachází na plochách určených pro dopravu. Součástí projektu je i parkovací plocha, neboť v centru Velkého Meziříčí je dosavadní počet parkovacích stání nedostatečný a je zde značný počet zařízení občanské vybavenosti. Tato infrastruktura je náročná na řešení dopravy v klidu a kapacita nového parkoviště přinese podstatné zlepšení stávajícího nevyhovujícího stavu.

 


Předpokládaný termín provedení prací v rozmezí od podpisu smlouvy do 31.12.2018, kdy předpokládaný podpis smlouvy bude učiněn ve lhůtě 30.3.2018


 
Pokud z důvodu nepříznivých klimatických podmínek nebude možné dílo dokončit ve stanovené lhůtě, uzavřou smluvní strany dodatek ke smlouvě, jímž určí nový termín dokončení díla při zachování počtu dní na realizaci díla.
 

Lhůta k doručení nabídky končí dne 14.03. 2018 v 13:00 hod. Otevírání obálek s nabídkami proběhne v sídle zadavatele, zasedací místnost (č. 213) Městského úřadu ve Velkém Meziříčí dne 14.03.2018 v 13:15 hod.

 

 

Maximální cena, za níž se bude realizovat veřejná zakázka, je bez DPH 17.300.000,- Kč.

 

Veřejnou zakázku najdeme zde:

https://www.e-zakazky.cz/profil-zadavatele/2e614ff8-5461-44d4-b109-456efdfaa8f2/zakazka/P18V00000003

 

 

Zajímavosti ze zakázky

 

VÝSADBA ZELENĚ

 

7 nových stromů, 90 keřů, 17 trvalek, 60 ks okrasné trávy

 

Na základě zadání generálního projektanta byl zpracován návrh výsadby na vymezených plochách, které v rámci stavby mostu přes Balinku ve Velkém Meziříčí jsou nezpevněny a vymezeny pro vegetační úpravy. Návrh vegetačních úprav vychází především z podmínek stanoviště, které budou v tomto prostoru pro vegetaci extrémní, budou silně osluněné a suché. Kromě toho jsou i prostorové možnosti pro výsadbu omezené, proto jsou navrženy dřeviny, které jsou schopny tyto extrémní podmínky dobře snášet a jsou vhodné i do těchto prostorově omezených podmínek. Jsou navrženy kultivary domácích dřevin, které jsou do těchto po všech stránkách extrémních podmínek speciálně vyšlechtěny.
 

 

Nové parkoviště za "Koníčkem"

 

18 vymezených parkovacích míst

 

Návrh řešení rekonstrukce stávající částečně zpevněné plochy na pravém předmostí se nachází na plochách určených pro dopravu. V centru Velkého Meziříčí je dosavadní počet parkovacích stání nedostatečný, neboť je zde mnoho budov občanské vybavenosti a tato infrastruktura je náročná na řešení dopravy v klidu. Kapacita nového parkoviště přinese podstatné zlepšení stávajícího nevyhovujícího stavu.

Na ploše určené jako parkoviště (392 m2) bude vyznačeno 18 stání kolmých pro osobní automobily (2,50/4,50 m), zbývající část bude sloužit v úpravě nivelety levobřežní komunikace tak, aby cyklostezka po ní vedená se k vyznačenému přejezdu před mostem dostala v max. 2% sklonu.
 

 

Provizorní lávka pro pěší

 

Pro chodce bude sloužit 24 metrů dlouhá a 2 metry široká lávka s nájezdní rampou pro pěší

 

Komunikace přemosťuje řeku Balinku. Lávka je situována v intravilánu města Velké Meziříčí. Pro převedení pěší dopravy během výstavby mostu je nutné vybudovat provizorní ocelovou lávku. V projektu je navržena konstrukce dle TP 254 – Modulární lávka ML36 – délky 24,0 m uložená na silniční panely za ochrannými zdmi řeky Balinky.  Lávka je určena výhradně pro pěší provoz a z hlediska bezpečnosti je nezbytné zamezit vjezdu vozidel na lávku. Součástí dodávky lávkou jsou ocelové nájezdové rampy. Před uvedením do provozu je třeba provést první „hlavní prohlídku“. Lávka je dvoupruhová se světlou šířkou mezi madly zábradlí 2000 mm. Vodorovné madlo pro cyklistickou dopravu je v úrovni +1,300 m nad mostovkou. Trubkové madlo ve výšce +0,900 m nad niveletou usnadňuje pohyb osob se sníženou schopnosti pohybu. Přirozenou vodicí linii tvoři okopný plech zábradlí (h.h. +0,100 m), který zároveň zamezuje pádu předmětů z lávky, ale umožňuje odtok vody. Vzhledem k velikosti lávky a typu nosné konstrukce mostu se zatěžovací zkouška nepožaduje. Dojde-li během výstavby lávky k neočekávaným událostem, které mohou ovlivnit únosnost, nebo použitelnost mostu, rozhodne o provedení zatěžovací zkoušky investor stavby. 

 


 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 6. 2018 - Pouťové veselí se konalo i v Domově pro seniory

Nedělní pouťové odpoledne patřilo Zahradní slavnosti, která se konala v přilehlém parku.

8. 6. 2018 - Mistry ČR v curlingu přijali na radnici starosta a místostarostka

O výborné jména našeho města se zasloužili velkomeziříčští curleři z Handicap sport clubu VM.

11. 5. 2018 - Pohřešovaný muž byl v pátek večer vypátrán

Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešovaném muži. Čtyřiadvacetiletý muž byl naposledy viděn ve čtvrtek 10. května v odpoledních hodinách v Jihlavě. Žije ve Velkém Meziříčí...

2. 11. 2018 - V pátek proběhl výlov Netínského rybníka

V pátek 2. listopadu od sedmé hodiny ráno probíhal tradiční výlov největšího rybníku na Velkomeziříčsku - Netínského rybníka.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Sauna a Masáže Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist