NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
  • Od čtvrtečního rána nefungují semafory na světělné křižovatce u vjezdu na náměstí.
  • Skvělé české i francouzské šansony zněly ve středu večer velkým sálem JC na Rendez vous s Radkou Fišarovou.
  • Začalo betonování základů nového mostu.
  • Skvělá zpráva. Město získalo celou dotaci na rekonstrukci sportovního areálu na Školní ulici ve výši 19 milionů korun. Celkový rozpočet včetně právě stavěné tribuny je ve výši 35 mil. korun.
  • Na konci příštího týdne končí projekt opravy mostu u pošty. Zmizel i chybný název ulice Sokolská místo Sokolovská.

Nádherné hokejové představení. Muži HHK zvítězili v prvním utkání semifinále KL

SPORT - HOKEJ - 8. 3. 2018 -

Radost domácího týmu po otočení skóre.

Ve středu se na našem zimním stadionu rozehrála dlouho očekávaná semifinálová bitva.

HHK VM - HC Orli Uničov 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)

Góly a asistence: 25:14 Krča (Bula), 31:36 Bula (Burian V., Krča), 34:07 Dostál (Křenek, Šerý), 35:45 Maštera (Matov, Pokorný), 40:43 Šimka (Šerý, Dostál) - 05:09 Žajgla (Paška, Čuřík), 38:10 Korhoň (Žajgla), 59:46 Čuřík (Handl).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Vondráček, Kochánek, Šimka, Pokorný - Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Rozmarín – Urban, Matov, Maštera

Sestava HC Orli Uničov: Axmann M. – Kreisel, Paška, Fryč, Hromádka D., Fekiáč, Halouska, Navrátil L., Čuřík, Sršeň, Vrána, Handl, Gerhát, Korhoň, Galuška, Navrátil J., Žajgla, Hromádka P.

Rozhodčí: Marek, Kohoutek - Kříž, Zapletal

Delegát: Sklenář

Vyloučení: 7:10, navíc: Halouska (UNI) 10 min. za nesportovní chování

Využití: 2:2, v oslabení: 0:0

Střely na branku: 34:28 (7:11, 17:9, 10:8)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Slavíček        (HHK)  - 89,29 % -   25 zákroků – 60 min.

Axman          (UNI)  - 85,29 % -   29 zákroků – 59 min.

Diváci: 343

Do Velkého Meziříčí zamířil velmi ambiciózní a zkušený tým z Hané, v čele s Lubomírem Korhoněm a Jakubem Čuříkem. Po příchodu těchto hráčů do týmu Orlů nebylo utkání, kdy by si tito hráči nepřipsali kanadský bod. V týmu soupeře jsou i další zkušení a vyššími soutěžemi ostřílení hráči.

Domácí mužstvo sice takto zvučná jména v týmu nemá, ale bojovností a nasazením se soupeři určitě minimálně vyrovná. Domácí tým se v prvním utkání navíc mohl spolehnout na pracovitost kompletních čtyř formací.

Od začátku utkání si početná divácká kulisa přišla na své. Obě mužstva předváděla velmi dobrý výkon plný osobních soubojů a nádherných přihrávek. To vše v maximálním nasazení. Ve 4. minutě poslali rozhodčí na trestnou lavici prvního domácího hráče. Oslabení soupeř potrestal v samém závěru, kdy střelu Paška nasměroval tečí do branky Žajgla – 0:1. V 7. minutě se po pravé straně do útočného pásma dostal Viktor Burian. Tvrdou střelu vyrazil maskou uničovský Axmann. V 9. minutě se do přečíslení dostal Patrik Matov a Ondra Ubran. Prvně jmenovaný zavezl kotouč do útočného pásma, ale na zakončení již nezbyl čas. Uničovský hráč ho vybruslil až za Axmannovu branku. V téže minutě měli domácí hráči první přesilovou hru, kterou přes několik nebezpečných střel nedokázali využít. Na konci 18. minuty se dostal do úzkých uničovský obránce Paška, který vystřelil kotouč z obranného pásma do hlediště. Následovala druhá přesilová hra HHK a opět bez gólového efektu. První dějství tak skončilo jednobrankovým vedením Uničova.

Zatímco první část patřila na vyložené šance hostům, v té druhé se střelecky jednoznačně více prosazovali domácí. Na konci 24. minuty putoval na trestnou lavici další hráč soupeře a tentokrát nabídnutou přesilovku naši hráči využili. V čase 25:14 se po přihrávce Honzy Buly prosadil kapitán HHK Michal Krča – 1:1. Horké chvíle prožívali domácí ve 26. minutě, kdy měli uničovští 25 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Tuto početní výhodu Orli nedokázali využít. V polovině zápasu hráli hráči HHK další přesilovou hru. Za krosček putoval na trestnou lavici Sršeň. Domácí mužstvo se usadilo v útočném pásmu a začal opravdový kolotoč, na jehož konci byly tvrdé střely obránců směřující na Axmannovu svatyni. Po jedné takovéto střele se v brankovišti strhla pořádná mela, kterou ale rozhodčí netrestali. To se nelíbilo obránci Haluškovi, který si za neslušně gesto k hlavnímu rozhodčímu vykoledoval osobní desetiminutový trest. Nadále pokračovala výhoda jednoho hráče v poli pro náš tým. Z obranného pásma směřovala přihrávka Viktora Buriana na Michala Krču. Ten přesným posunutím našel ve středním pásmu Honzu Bulu, který se protáhl mezi obránci, naznačil gólmanovi blafák a fantastickým bekhendem zavěsil kotouč pod víko – 2:1. V této části utkání měli velkou převahu domácí hráči. Tuto převahu korunovali dalšíma dvěma góly. Nejprve ve 35. minutě vyslal střelu na Axmannovu branku Kamil Šerý. Odražený kotouč se dostal k Davidu Křenkovi, který nahrál mezi kruhy Lukáši Dostálovi, který střelou k pravé tyčce nedal strážci uničovské svatyně šanci – 3:1. Ve 36. minutě zaúřadovala čtvrtá formace HHK. Přihrávku Davida Pokorného nasměroval Patrik Matov na Vojtu Mašteru, který málem o kotouč u hrazení přišel. Přesto svým důrazem kotouč vybojoval a z pravého kruhu propálil gólmana soupeře – 4:1. Velké vzrušení a oprávněná naštvanost fanoušku přišla ve 39. minutě. To již bylo téměř u konce naše oslabení, když si hráči Uničova ještě vylepšili přesilovku o jednoho hráče a dlouhou dobu kombinovali v útočném pásmu v šesti hráčích. Přes obrovský hukot tribun nechali rozhodčí hru běžet a v hosté přesilovku v závěru využili – 4:2.

Vstup do třetí třetiny vyšel opět lépe našim barvám. Po 43 vteřinách hry se střelou od modré lajny prosadil Honza Šimka – 5:2. Asistenci si připsali, Lukáš Sobotka a Kamil Šerý. Po tomto gólu vystoupala frustrace soupeře na maximum. Na ledě se pořádně jiskřilo, přesto se domácí hráči snažili hrát svou hru. Hostující družstvo mělo hned čtyři hráče na trestné lavici. Škoda jen toho, že jsme nedokázali využít dvě dvojnásobné přesilové hry. V závěru utkání si ještě vyřizovali účty před naší brankou Kamil Šerý a uničovský Vojta Gerhát. Oba za hrubost putovali na trestnou lavici. V závěru utkání odvolali hosté gólmana a v power-play dokázali vstřelit třetí gól. Na víc se již Orli nezmohli.

Úvodní semifinálová bitva skončila vítězstvím HHK. Nyní se série přesune na Hanou, kde se odehraje druhé utkání. O den později, již v neděli na našem zimním stadionu bude na programu třetí semifinálová bitva.

Čtvrtfinálové dvojice – 1. zápasy:

SKMB Boskovice – HC Spartak Uherský Brod    4:2 (2:0, 1:1, 1:1) stav série: 1:0

HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště       5:3 (1:3, 3:0, 1:0) stav série: 1:0

Hokej Uherský Ostroh – HK Kroměříž              2:3 (0:2, 2:1, 0:0) stav série: 0:1

HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov                 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) stav série: 0:1

Čtvrtfinálové dvojice – 2. zápasy:

HC Spartak Uherský Brod – SKMB Boskovice    3:5 (1:1, 1:2, 1:2) stav série: 0:2

HC Uherské Hradiště – HHK Velké Meziříčí       1:5 (1:1, 0:1, 0:3) stav série: 0:2

HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh              8:5 (5:0, 1:0, 2:5) stav série: 2:0

HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš                4:2 (0:0, 3:0, 1:2) stav série: 2:0

Semifinálové dvojice – 1. zápasy:

SKMB Boskovice – HK Kroměříž           6:5SN (2:2, 2:2 1:1 – 1:0) stav série: 1:0

HHK Velké Meziříčí – HC Uničov                     5:3 (0:1, 4:1, 1:1)