• V Třebíči v pondělí 17.12.2018 otevřou nový LIDL na Brněnské ulici. Podobný by měl stát i ve Velkém Meziříčí.

Muži HHK doma prohráli. Uničovští orli mají mečbol

SPORT - HOKEJ - 13. 3. 2018 -

Z nedělního zápasu s Uničovem.

Po sobotním těsné prohře v Uničově se semifinálová bitva přesunula do Velkého Meziříčí.

HHK VM – HC Orli Uničov 3:6 (2:2, 1:3, 0:1)

Góly a asistence: 10:12 Roupec (Šerý), 18:57 Šerý (Matov, Urban), 28:48 Střecha (Vlašín P.) – 14:41 Žajgla (Paška), 17:34 Korhoň (Halouska, Čuřík), 21:26 Korhoň (Sršeň), 27:34 Navrátil J. (Handl), 23:19 Navrátil J. (Navrátil L), 46:52 Žajgla (Paška, Halouska).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Vondráček, Kochánek, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Maštera – Urban, Matov, Roupec.

Sestava HC Orli Uničov: Sedlář (Axman M.) – Kreisel, Paška, Hromádka D., Fekiáč, Halouska, Navrátil L. – Čuřík, Sršeň, Vrána – Handl, Gerhát, Korhoň – Galuška, Navrátil J., Žajgla. Rozhodčí: Skopal, Reich – Nechvátal, Ludvík

Delegát: Staněk Vyloučení: 6:9, využití: 1:2, v oslabení: 0:1

Střely na branku: 25:21 (11:6, 9:9, 5:6)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Slavíček        (HHK)- 71,43 % -   15 zákroků – 60 min.

Sedlář           (UNI)  - 88,00 % -   22 zákroků – 60 min.

Diváci: 448

Na oba soupeře čekalo po 22 hodinách již třetí semifinálové utkání. Obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání. Vítěz tohoto utkání bude mít mečbol a hodně se přiblíží k velkému finále krajské ligy.

Utkání začalo ve svižném tempu. Útoky se střídaly na obou stranách, příležitosti však zneškodnili pohotoví brankáři. Ve 4. minutě ujel po pravé straně do útočného pásma Viktor Burian, jeho střela zápěstím orazítkovala pravou týčku Sedlářovy svatyně. V následné skrumáži v brankovišti dorážel kotouč do branky Pavel Ambrož, ale gólman soupeře byl pozorný. V 11. minutě šli hráči HHK do vedení. Přihrávku Kamila Šerého zpracoval ve středním pásmu Jirka Roupec, který po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma. Jeho jedovatá střela z kruhu překvapila gólmana hostí, který vrchním hřbetem lapačky střelu pouze ztlumil. Kotouč se následně dostal až za brankovou čáru – 1:0. V 15. minutě měli po faulu výhodu přesilové hry hráči Uničova, ta trvala pouhých 11 vteřin. Po špatném vyhození se kotouče zmocnil Paška, který bleskově poslal touš do brankového prostoru. Zde byl dobře postavený Žajgla, který pohotovou střelou vyrovnal – 1:1. V 18. minutě šli hosté do vedení po nádherném uvolnění se Korhoně, který prošel mezi dvěma bránícími beky HHK. Následovala přesná střela k pravé tyčce nad beton Zdeňka Slavíčka – 1:2. V 19. minutě měli hráči HHK přesilovou hru, na jejíž využití potřebovali pouhých 9 vteřin. Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Kamil Šerý, který vymetl horní růžek Sedlářovy branky – 2:2. Asistenci u této branky si připsal Patrik Matov a Ondřej Urban. Po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V přestávce mezi první a druhou třetinou ukázali fanouškům svoje umění hráči třetí třídy HHK. Jejich snažení diváci odměnili bouřlivým potleskem.

Druhá třetina začala lépe pro hostující tým. Ve 22. minutě se do útočného pásma dostal uničovský Sršeň, který na našeho brankáře vyslal tvrdou přízemní střelu, kterou gólman HHK vyrazil betonem. Následnou dorážku z hole Korhoně již nedokázal zastavit – 2:3. Při této akci se zranil útočník Uničova Sršeň, který nekontrolovaně vrazil do brankové konstrukce. Následně byl s otřesem mozku odvezen záchrannou službou do nemocnice v Třebíči. Ve 24. minutě se do přečíslení dostala čtvrtá útočná formace HHK. Ve vyložené šanci se ocitl Patrik Matov, jeho střelu zápěstím vyrazil brankář Uničova. Ve 28. minutě šli hosté do dvougólového vedení, když Zdeňka Slavíčka překonal Handl – 2:4. Za minutu to bylo zase o gól. Přihrávku z hloubky vlastního pásma vyslal Petr Vlašín na najíždějícího Filipa Střechu. Ten se po pravé straně dostal do útočného pásma a bekhendem zavěsil pod břevno – 3:4. Ve 34. minutě měli domácí výhodu přesilové hry. Po špatné rozehrávce bylo odpískané zakázané uvolnění a hra se přesunula do našeho pásma. Po vhazování se kotouče zmocnil Libor Navrátil, který vyslal střelu směrem na naší branku. Tuto střelu dokázal před brankou tečovat jeho bratr Jaromír a zvýšil na 3:5. Ve 37. minutě měli naši hráči 45 vteřin výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale kontaktní gól se jim vstřelit nepodařilo. V poslední minutě prostřední části si vypracoval šanci Filip Střecha, který z levého kruhu vypálil projektil. Ten zastavila až Sedlářova maska.

Ve třetí periodě měli v úvodu velkou šanci hráči HHK, kteří měli téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru. Ale výsledek této početní výhody byl žalostný. Žádná střela neohrozila brankáře soupeře. A tak ve 47. minutě hostující tým udeřil naposledy. Střelu Čuříka zastavilo břevno naší branky, ale následná střela z hole Žajgly již skončila v naší brance – 3:6. Do konce třetí části si hráči Uničova komfortní náskok pohlídali a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení 2:1.

Další utkání semifinále je na programu v sobotu 17. března na zimním stadionu v Uničově. V případě vítězství HHK se rozhodující utkání odehraje v neděli od 17.30 hod. na ZS ve Velkém Meziříčí.

Semifinálové dvojice – 3. zápasy:

SKMB Boskovice – HK Kroměříž                     5:3 (0:1, 2:1, 3:1) stav série: 2:1

HHK Velké Meziříčí – HC Uničov                      3:6 (2:2, 1:3, 0:1) stav série: 1:2

Semifinálové dvojice – 2. zápasy:

HK Kroměříž – SKMB Boskovice                      3:1 (1:0, 0:0, 2:1) stav série: 1:1

HC Uničov – HHK Velké Meziříčí                      4:3 (1:0, 3:1, 0:2) stav série: 1:1

Semifinálové dvojice – 1. zápasy:

SKMB Boskovice – HK Kroměříž         6:5SN (2:2, 2:2 1:1 – 1:0) stav série: 1:0

HHK Velké Meziříčí – HC Uničov                     5:3 (0:1, 4:1, 1:1) stav série: 1:0

Program semifinále KL mužů hrané na 3 vítězné utkání:

4. semifinálové utkání:

Sobota 17.03.2018 HC Uničov – HHK Velké Meziříčí,

začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uničov)

Případné 5. semifinálové utkání:

Neděle 18.03.2018 HHK Velké Meziříčí – HC Uničov,

začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Čtvrtfinálové dvojice – 2. zápasy:

HC Spartak Uherský Brod – SKMB Boskovice   3:5 (1:1, 1:2, 1:2) stav série: 0:2

HC Uherské Hradiště – HHK Velké Meziříčí      1:5 (1:1, 0:1, 0:3) stav série: 0:2

HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh              8:5 (5:0, 1:0, 2:5) stav série: 2:0

HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš                4:2 (0:0, 3:0, 1:2) stav série: 2:0

Čtvrtfinálové dvojice – 1. zápasy:

SKMB Boskovice – HC Spartak Uherský Brod   4:2 (2:0, 1:1, 1:1) stav série: 1:0

HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště      5:3 (1:3, 3:0, 1:0) stav série: 1:0

Hokej Uherský Ostroh – HK Kroměříž              2:3 (0:2, 2:1, 0:0) stav série: 0:1

HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov                2:7 (0:2, 1:2, 1:3) stav série: 0:1

POZVÁNKA na případné 5. utkání v neděli

Autor: HHK VM

Fotogalerie

23. 8. 2018 - Velkomeziříčští hokejsté zahájili přípravu na ledě

V pondělí začala příprava hokejistům HHK.

8. 10. 2018 - Junioři HHK drželi dvě třetiny nadějný výsledek. Nakonec v Pelhřimově prohráli

Další utkání jsme sehráli s Pelhřimovem, ale je to Dukla Jihlava „B“.

6. 11. 2018 - Hokejová městská liga odehrála šesté kolo

Přinášíme vám oficiální výsledky šestého kola městské ligy v ledním hokeji, která se hraje na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.

24. 9. 2018 - Junioři HHK porazili vlašimské Rytíře a připsali si první mistrovské body

Přinášíme vám výsledkový servis zápasů týmu dorostu, starších a mladších žáků HHK Velké Meziříčí.