30 druhů RUMŮ!
Dnes je 26. května 2019, svátek má Filip, zítra Valdemar.
  • Sobota ráno. Dálnice popojíždí. Přes město se valí tranzit.
  • Na náměstí se již staví podium. Od 14 hodin se konají Muzikanti dětem
  • V pátek se v celé ČR otevřelo 1640 kostelů a modliteben. Konal se 11. ročník Noci kostelů. Také v našem městě měli lidé možnost navštívit hned několik otevřených kostelů.
  • Na náměstí v pátek dopoledne spravují TS díry v silnici.
  • Na dálnice u Měřína ve směru na Brno je dlouhá kolona.

Velké Meziříčí podalo rozklad na verdikt ÚOHS

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 15. 3. 2018 - komentářů 0

Miroslav Cikán a jeho vize náměstí ve Velkém Meziříčí.
Miroslav Cikán a jeho vize náměstí ve Velkém Meziříčí.
foto: archiv

Antimonopolní úřad ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže) vydal 22. února 2018 stanovisko, kde uznal chybný postup města při zadávání veřejné zakázky JŘBU (jednací řízení bez uveřejnění), které následovalo po architektonicko-urbanistické soutěži (AU soutěž).


V AU soutěži byl jako první oceněn návrh architekta Davida Mikuláška. V květnu roku 2017 absolutní většina zastupitelů rozhodla, že dají přednost druhému oceněnému návrhu z architektonické kanceláře MCA atelier s.r.o Miroslava Cikána.

 

I přesto, že město bylo před vyhlášením AU soutěže tehdejším starostou města Ing. Radovanem Necidem dne 16. 12. 2015 na veřejném zastupitelstvu ubezpečováno, že zastupitelé budou ti, kteří rozhodnout, který z oceněných návrhů bude realizován, nestalo se tak.

 

 

David Mikulášek rozhodnutí většiny zastupitelů nerespektoval a obrátil se na antimonopolní úřad ÚOHS. Paradoxně pan bývalý starosta Necid (ODS/To pravé Meziříčí - TPM), který ukončil jednání s Davidem Mikuláškem a začal jednat s Miroslavem Cikánem de facto sám na sebe 21. 12. 2017 poslal spolu se svými spolukamarády zastupiteli z politického sdružení TPM (Beneš, Juda, Michlíček, Přibylová, Salašová) "Podnět k zahájení správního řízení z moci úřední o přezkoumání postupu zadavatele v JŘBU navazující na otevřenou soutěž návrh Náměstí a přilehlé ulice ve Velkém Meziříčí".

 

Tento úřad 22. února 2018 uznal v nepravomocném rozhodnutí pochybný postup města. Následně investor, tj. vedení města Velké Meziříčí podalo v pátek 9. března 2018 proti tomuto stanovisku rozklad.

 

Situace se tak přesunula z roviny racionálních možností a diskuse do toho pravého právního boje. Iniciativa Za Náměstí VM za podpory sekretáře soutěže Veličky (TPM) s podporou bývalého starosty Ing. Necida si najala stejné právníky společnosti Frank Bold advokáti, s.r.o. a stůj co stůj chtějí prosadit návrh Davida Mikuláška.

 

Tím pádem muselo reagovat i vedení města a na tiskové konferenci, která se konala 8. 3. 2018. bylo přítomným novinářům sděleno, že si město Velké Meziříčí najalo Advokátní kancelář Lebedová k zastupování města Velké Meziříčí ve všech řízeních, protože teď už záleží na sebemenším slovíčku.

 

Ve své podstatě AU soutěž rozdělila zastupitele na dva nesmiřitelné tábory. Ta první zuby nehty brání návrh pana Mikuláška. Proč? Snad všechny oceněné návrhy mají svou kvalitu, jinak by přeci nebyly oceněny?

 

Na druhé straně stojí většina zastupitelů tzv. "velká třináctka" (Blažek, Jurdová, Kamanová, Kaše, Komínek, Kratochvíl, Lancman, Lavický, Pokorný, Ráček, Ripperová, Rosa, Vrána), která vidí jako nejlepší řešení návrh Miroslava Cikána.

 

Jak vše dopadne je ve hvězdách. Jedno je jisté, tato "sranda" přišla občany Velkého Meziříčí již na více jak milion korun a náměstí stále není opravené? A před námi právní bitvy, které budou stát další a další peníze.

 

Může dojít také k velmi absurdní situaci, kdy většina zastupitelů si přeje návrh pana Cikána, ale u soudu vyhraje návrh Mikuláška? Jak bude vypadat následná spolupráce, když většina zastupitelů, kteří budou rozhodovat o realizaci a financování budou spolupracovat s někým, jehož návrh nechtějí?

 

Rada města Velké Meziříčí, doporučuje zastupitelstvu města prodloužit termín pro podepsání smlouvy o rekonstrukci náměstí s architektem Cikánem do 31. 12. 2018.

 

Nebylo by nejlepší to náměstí prostě jen "OPRAVIT"?


Autor: -red-

Publikoval: -red-

Čtěte také

29. 3. 2019 - Blíží se zápisy do 1. tříd ZŠ. Kritéria pro přijetí a spádové oblasti

Již v pátek 12. dubna 2019 proběhne zápis dětí do prvních tříd základních škol v našem městě.

25. 5. 2019 - Kostely potemněly. Nastala jejich noc

V pátek 24. května se konala již po jedenácté celostátní akce Noc kostelů. K této tradici, která začala v Rakousku se přidalo také Velké Meziříčí.

2. 5. 2019 - Pálení čarodějnic na Fajťáku

Letos již na 6. ročníku pálení čarodějnic jsme se sešli na Fajtově kopci pod velkomeziříčskou rozhlednou.

18. 3. 2019 - Pozor!!! Dnešní představení Třetí prst na levé ruce je ZRUŠENO

Dnešní divadelní představení je z důvodu nemoci zrušeno.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Městská knihovna Velké Meziříčí hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist