30 druhů RUMŮ!
Dnes je 26. května 2019, svátek má Filip, zítra Valdemar.
  • Sobota ráno. Dálnice popojíždí. Přes město se valí tranzit.
  • Na náměstí se již staví podium. Od 14 hodin se konají Muzikanti dětem
  • V pátek se v celé ČR otevřelo 1640 kostelů a modliteben. Konal se 11. ročník Noci kostelů. Také v našem městě měli lidé možnost navštívit hned několik otevřených kostelů.
  • Na náměstí v pátek dopoledne spravují TS díry v silnici.
  • Na dálnice u Měřína ve směru na Brno je dlouhá kolona.

Akce „Máš na to“ se zúčastní dvanáct středních škol

ZPRÁVY - Z KRAJE - 16. 3. 2018 - komentářů 0

Osm desítek středoškoláků z celého kraje si poměří síly v testu fyzické zdatnosti.


V prostorách sportovní haly SK Jihlava na ulici Okružní v Jihlavě se v čtvrtek 22. března od 9.00 hodin uskuteční první ročník krajského kola netradiční postupové sportovní soutěže „MÁŠ NA TO“.

 

Sportovní akci připravilo a ve spolupráci s partnery pořádá Krajské ředitelství policie kraje Vysočina. Soutěž, jejímž hlavním cílem je prezentovat atraktivitu a náročnost policejní práce a netradiční formou ji přiblížit studentům středních škol, se koná pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Dalším cílem soutěže je podporovat zdravý způsob života dnešních mladých lidí, jehož nedílnou součástí by měl být sport a zdravý pohyb. Mediální tváří soutěže se stal velice nadějný mladý sportovec, student jihlavského gymnázia a brankář hokejové Dukly Jihlava Jakub Škarek.

 

Soutěž je určena pro tříčlenné smíšené týmy studentů ze třetích a čtvrtých ročníků středních škol Kraje Vysočina. Soutěž je postupová a pět nejlepších družstev v celkovém pořadí dnešní soutěže postoupí do moravského kola, které se bude konat 13. dubna v Brně ve sportovní hale brněnské Komety. Do letošního historicky prvního krajského kola soutěže se zapojí sedmadvacet tříčlenných družstev ze dvanácti středních škol z Kraje Vysočina.

 

Studenti v týmech budou plnit jednotlivé disciplíny, kterými se ověřuje fyzická způsobilost uchazečů k přijetí do služebního poměru příslušníků bezpečnostních sborů a v písemném testu také prokáží znalosti ze znalosti dopravních předpisů. Studenti změří své síly celkem ve čtyřech disciplínách - kliky, celomotorický test, člunkový běh 4 x 10 m a běh na 1000 metrů. Tři nejlepší týmy obdrží věcné ceny a ceny obdrží také nejlepší student a nejlepší studentka dnešní soutěže.

 

„Středoškolákům – jednotlivcům, kteří splní testy fyzické zdatnosti, jež jsou nedílnou součástí přijímacího řízení uchazečů o služební poměr v Policii ČR, bude vydán o tomto certifikát, k jehož platnosti bude, u zájemců o služební poměr, ve stanoveném časovém horizontu, přihlíženo.

 

V průběhu soutěže bude v hale připraven také zajímavý doprovodný program - proběhnou statické i dynamické ukázky technického vybavení, výzbroje a zázemí policistů vybraných útvarů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina – těšit se můžete například na ukázku policistů ze speciální jednotky Dukovany nebo policejních kynologů. U stánku prevence si mohou zájemci vyzkoušet speciální brýle simulující vidění po užití alkoholu nebo drog.

 

Soutěž se může uskutečnit pouze díky pomoci a podpoře partnerů - Kraji Vysočina, Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR, Službám města Jihlavy a mediálnímu partnerovi – redakci Jihlavských listů.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

17. 5. 2019 - Když se sejdou zámečtí páni

Poprvé v historii Kraje Vysočina se 16. května 2019 setkali majitelé a správci padesátky hradů a zámků se sídlem na Vysočině. Centrem vysočinských „zámeckých pánů“ byl Velkomeziříčský zámek rodiny Podstatzkých-Lichtenstein.

16. 4. 2019 - Policie chystá na Velikonoce dopravně bezpečnostní akci

Policisté dohlédnou na chování řidičů

3. 5. 2019 - MANAŽER ROKU 2018: Pavel Toman a Vítězslav Schrek zabodovali za Vysočinu

Soutěž MANAŽER ROKU 2018 je určena řídícím pracovníkům. Vyhledává, hodnotí, oceňuje a propaguje nejlepší z nich.

3. 4. 2019 - Hlavním železničním dopravcem na Vysočině zůstanou na dalších 10 let České dráhy

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec dnes v Jihlavě podepsali smlouvu o zajištění drážní základní dopravní obslužnosti na Vysočině na dalších 10 let.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Helen Doron
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist