STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 23. března 2019, svátek má Ivona, zítra Gabriel.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.

Akce „Máš na to“ se zúčastní dvanáct středních škol

ZPRÁVY - Z KRAJE - 16. 3. 2018 -

Osm desítek středoškoláků z celého kraje si poměří síly v testu fyzické zdatnosti.


V prostorách sportovní haly SK Jihlava na ulici Okružní v Jihlavě se v čtvrtek 22. března od 9.00 hodin uskuteční první ročník krajského kola netradiční postupové sportovní soutěže „MÁŠ NA TO“.

 

Sportovní akci připravilo a ve spolupráci s partnery pořádá Krajské ředitelství policie kraje Vysočina. Soutěž, jejímž hlavním cílem je prezentovat atraktivitu a náročnost policejní práce a netradiční formou ji přiblížit studentům středních škol, se koná pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Dalším cílem soutěže je podporovat zdravý způsob života dnešních mladých lidí, jehož nedílnou součástí by měl být sport a zdravý pohyb. Mediální tváří soutěže se stal velice nadějný mladý sportovec, student jihlavského gymnázia a brankář hokejové Dukly Jihlava Jakub Škarek.

 

Soutěž je určena pro tříčlenné smíšené týmy studentů ze třetích a čtvrtých ročníků středních škol Kraje Vysočina. Soutěž je postupová a pět nejlepších družstev v celkovém pořadí dnešní soutěže postoupí do moravského kola, které se bude konat 13. dubna v Brně ve sportovní hale brněnské Komety. Do letošního historicky prvního krajského kola soutěže se zapojí sedmadvacet tříčlenných družstev ze dvanácti středních škol z Kraje Vysočina.

 

Studenti v týmech budou plnit jednotlivé disciplíny, kterými se ověřuje fyzická způsobilost uchazečů k přijetí do služebního poměru příslušníků bezpečnostních sborů a v písemném testu také prokáží znalosti ze znalosti dopravních předpisů. Studenti změří své síly celkem ve čtyřech disciplínách - kliky, celomotorický test, člunkový běh 4 x 10 m a běh na 1000 metrů. Tři nejlepší týmy obdrží věcné ceny a ceny obdrží také nejlepší student a nejlepší studentka dnešní soutěže.

 

„Středoškolákům – jednotlivcům, kteří splní testy fyzické zdatnosti, jež jsou nedílnou součástí přijímacího řízení uchazečů o služební poměr v Policii ČR, bude vydán o tomto certifikát, k jehož platnosti bude, u zájemců o služební poměr, ve stanoveném časovém horizontu, přihlíženo.

 

V průběhu soutěže bude v hale připraven také zajímavý doprovodný program - proběhnou statické i dynamické ukázky technického vybavení, výzbroje a zázemí policistů vybraných útvarů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina – těšit se můžete například na ukázku policistů ze speciální jednotky Dukovany nebo policejních kynologů. U stánku prevence si mohou zájemci vyzkoušet speciální brýle simulující vidění po užití alkoholu nebo drog.

 

Soutěž se může uskutečnit pouze díky pomoci a podpoře partnerů - Kraji Vysočina, Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR, Službám města Jihlavy a mediálnímu partnerovi – redakci Jihlavských listů.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

24. 10. 2018 - Hasiči i nadále odstraňují popadané stromy

Od sedmé hodiny ranní do deváté hodiny dopolední zasahovali hasiči na Vysočině u dalších 20 událostí v souvislosti s počasím.

30. 1. 2019 - Krajští zastupitelé schválili dotační programy za 49 miliónů korun

Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém zasedání 29. ledna 2019 vyhlásilo dalších dvanáct programů v rámci Fondu Vysočiny pro rok 2019.

24. 8. 2018 - Do škol se chystá na Vysočině 81 tisíc dětí. Pět tisíc prvňáčků dostane Bezpečný kufřík a stavebnici

S prvním zvoněním nového školního roku 3. září 2018 usedne do lavic základních a středních škol na Vysočině přes 81 tisíc žáků a studentů.

5. 9. 2018 - Vysočina Wi-Fi připojením k internetu pokryta. Připojte se ve vlaku

Cestující v moderních motorových vozech RegioSpider na Vysočině mohou využívat připojení k internetu prostřednictvím palubní Wi-Fi sítě. Dostupnost internetu byla zajištěna na základě objednávky Kraje Vysočina, který regionální osobní dopravu financuje.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
SLUŽBY PRO DOMÁCNOST
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BOWLING BAR 420 - Turnaj FIFA PlayStation.
TOPlist