STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 26. března 2019, svátek má Emanuel, zítra Dita.
  • Stalo se novou tradicí nekonečné protahování jednání zastupitelstva města. To úterní trvalo opět téměř 4,5 hodiny. Zastupitelé podpořili osvětlení hřiště na Kunšovci, altán a nové herní prvky tamtéž.
  • Poražená značka i se zrcadlem na Novosadech.
  • Čápi na tasovském komíně jsou zpět. Jejich život můžete sledovat na stránkách litas.cz
  • Krůček od titulu. Hokejisté HHK předvedli ve třetím finálovém utkání bojovného ducha, když porazili Hodonín 4:3. Stav série je 2:1 pro HHK.
  • O pauze mezi 2. a 3. třetinou finálového utkání HHK se před zimním stadionem srazila dvě auta. První dávalo na přechodu přednost chodci a druhé do něj narazilo. Vše na místě řešila dohlížející policejní hlídka, která také řídila provoz.

Začala výstavba tribuny a oprava povrchu atletického oválu u 3. ZŠ

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 21. 3. 2018 -

Aktuálně se staví přístupová komunikace ke staveništi na poli za hřištěm.
Aktuálně se staví přístupová komunikace ke staveništi na poli za hřištěm.
foto: -mk-

Odstraňují se staré umělé povrchy.


V těchto dnech začala výstavba tribuny a oprava povrchu hřiště za základní školou v Čechových Sadech.


Firma PROSTAVBY, a.s. (11,69 mil. korun) je vybraným dodavatelem regenerace stávajícího fotbalového hřiště a atletického oválu. Fotbalové hřiště má povrch z UMT 3.G. Tento povrch je na konci životnosti a je nutné ho vyměnit. Kolem hřiště je atletický ovál jehož povrch je taktéž na konci životnosti. Většina povrchu atletické oválu je ale stále funkční. Jen část a to ta u vjezdu údržby na hřiště je v dezolátním stavu včetně podkladní nosné vrstvy. Dojde k výměně povrchu UMT 3.G. Výměna UMT bude spočívat ve výměně povrchu UMT a podkladní vrstvy drceného kameniva frakce 0-4 mm. Stávající podkladní vrstva drc. kameniva 4-8 mm bude upravena. Fotbalové hřiště bude celkových rozměrů 111 x 72 m. Hrací plocha je o rozměru 100 x 66 m. Atletický ovál bude zachován. V částech, kde je nutná celková oprava polyuretanového povrchu, bude provedena jeho demontáž a obnovena nosná vrstva povrchu. Zbylá část bude očištěna a provede se nový nástřik povrchu v červené barvě.

 

Firma SKR stav, s.r.o., Brno (17,885 mil. korun) je vybraným dodavatelem výstavby zázemí a rekonstrukce sportovních ploch spočívající v novostavbě objektu zázemí a šaten, vybudování umělého osvětlení a ozvučení sportovního centra. Atletický areál ve kterém bude navržená stavba realizována se nachází na jihozápadním okraji města Velké Meziříčí v blízkosti 3. základní školy v ulici Školní. Atletický areál zahrnuje běžecký ovál, skok daleký, vrh koulí a vnitřní travnatá plocha má parametry fotbalového hřiště. Areál je využíván sportovními oddíly, atletickým klubem, žáky škol a slouží široké veřejnosti města Velké Meziříčí. Víceúčelový objekt je navržen o rozměrech 30,5 x 7,34 m a výšky 7.0 m a bude realizován na jihozápadní straně atletického oválu, ve vzdálenosti cca 6 m od rozběhové dráhy skoku do dálky , podél 100m běžecké dráhy a blízkosti prostoru cíle. Tento objekt bude sloužit z převážné části pro šatnování sportovců. Pro potřeby konání sportovních akcí zde budou umístěny veřejné sociální zařízení žen, mužů a imobilních. Dále bude v objektu prostor rozhodčích a časomíry, sklad sportovních potřeb a bufet. V horním podlaží se bude nacházet krytý prostor pro sportovce, účastníky soutěží a diváky. V objektu bude běžná světelná a zásuvková elektroinstalace. Součástí není venkovní osvětlení. V bufetu je uvažováno s výčepem, samostatným průtokovým ohřevem vody, mikrovlnou troubou, ohřívačem párků, mražákem a lednicí. Součástí akce bude vytvoření podpovrchové trasy pro přívod cílových čidel a kamer do prostoru časomíry s následným využitím pro venkovní ozvučení a elektronickou výsledkovou tabuli.

 

 

Pohled na současné hřiště za 3.ZŠ

 

Umístění tribuny a zázemí v rámci oválu

 Tribuna - příčný řez


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 11. 2018 - Cesta k provizornímu parkování v areálu SVIT

Každý den minimálně 100 řidičů využije k zaparkování automobilu prostor v bývalém areálu SVIT. Odtud je to na náměstí a na úřady cca. 100-200 metrů. Stačí přejít po mostě přes řeku Balinku...

4. 2. 2019 - Město získalo dotace na cisternu a zateplení hasičky

Hned dvě dobré zprávy připravilo město pro hasiče a občany města. Uspělo se žádostmi o dotace na zateplení hasičky i pořízení cisterny na pitnou vodu.

19. 1. 2019 - Na sjezdovce voněly masové pochoutky ze zabíjačky

V sobotu 19. ledna bylo lyžování na svahu Fajtova kopce zpestřeno tradiční zabíjačkou.

19. 9. 2018 - Dvorek za ZŠ Komenského nově slouží ke sportovním aktivitám

Další velmi dobrá věc pro děti se podařila. Ve středu 19. září byl slavnostně otevřen modernizovaný a rekonstruovaný sportovní dvorek.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BOWLING BAR 420 - Turnaj FIFA PlayStation.
TOPlist