• Na Bílou sobotu se dobrovolní hasiči ujali stavění vatry na blížící se čarodejnice. Video najdte na našem YouTube kanálu, odkaz v sekci Bleskovky.
  • V Mostištích už jsou kočovní kolotočáři. Příští neděli je zde pouť.
  • Na Velký pátek večer ve 20:00 vyšel na sevorovýchodě obří úplněk.

Házenkáři doma zdolali favorizované Ivančice

SPORT - HÁZENÁ - 26. 3. 2018 - komentářů 0

V rámci 16. kola muži přivítali na domácí palubovce přetěžkého soupeře z Ivančic – tým, který v letošním ročníku bojuje společně s Maloměřicemi o první místo tabulky a na ostatní celky mají komfortní náskok.

2. liga mužů Morava Jih – 16. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 27:23 (17:16)

Naši hráči se tímto však nenechali zastrašit a do zápasu doslova vlétli a rychle si vybudovali náskok (11. min 8:4). Dařilo se nám úspěšně zakončovat jednoduché útočné akce a i obrana šlapala na výbornou. V 17. minutě svítilo na ukazateli již skoré 12:5, ovšem soupeř změnil obranný systém a my se přestali gólově prosazovat. Za to nás soupeř trestal a postupně ukrajoval z našeho náskoku až na poločasový rozdíl jediné branky (17:16).

V druhé půli vypuklo to pravé drama. Naše obrana makala na 100%. A když soupeř přece jen našel skulinku, tak zasáhl výborně chytající Vojtěch Drápela. Díky tomu jsme si do 43. minuty vytvořili náskok 21:16. Hra se v této fázi hodně přitvrdila a byla vidět řada tvrdých faulů a následných vyloučení. Komplikací bylo, když v 50. minutě viděl za třetí dvouminutový trest červenou kartu domácí střelec Večeřa. Ovšem tým se semkl a obezřetnou hrou bez chyb si udržoval mírný náskok. A když v poslední minutě výborně hrající Kubiš vstřelil dvě branky, bylo rozhodnuto.

„Dnes se nám zápas opravdu povedl na výbornou a je potřeba všechny hráče pochválit za bojovnost. V příštím kole zajíždíme na palubovku lídra soutěže z Maloměřic a pokusíme se zopakovat tento dobrý výkon“ komentoval utkání vedoucí družstva Michael Bezděk.

Sled branek: 3:0, 4:4, 8:4, 12:5, 14:9, 16:15, 21:16, 22:19, 25:23, 27:23

7m hody 2/1:3/3, vyloučení 7:6, navíc domácí Večeřa ČK, diváků 127

Sestava: Vojtěch Drápela, Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa (5), David Kubiš (5), Pavel Strašák (4), Ladislav Šidlo (4/1), Miloš Necid (3), Pavol Živčic (3), Jan Lečbych (2), Jiří Kaštan (1), Pavel Křibala, Filip Macoun, Tomáš Stupka, trenér Ladislav Šidlo a vedoucí družstva Michael Bezděk.

Autor: Ondřej Poul

16. 11. 2018 - Házenkáři z Dózy na turnajích Ligy Vysočiny

Nejmladší házenkáři a házenkáři se účastnili dalších turnajů Ligy Vysočiny v miniházené. V neděli 4. 11. se odehrál turnaj v Chrudimi a v sobotu 11. 11. jsme odjížděli do Žirovnice.

27. 9. 2018 - Dorostencům se vstup do soutěže vydařil

Nově vzniklé družstvo mladšího dorostu zajíždělo na palubovku brněnského Juliánova.

16. 1. 2019 - XIV. ročník Memoriálu Eduarda Klapala

V sobotu 12. ledna 2019 proběhl v házenkářské hale XIV. ročník Memoriálu Eduarda Klapala.

14. 1. 2019 - Domácí turnaj minižáků JUST IT CUP 2019

První sobotu v roce 2019, se ve velkomeziříčské házenkářské hale uskutečnil 1. ročník JUST IT CUP 6+1 v házené pro kategorii minižáků.