30 druhů RUMŮ!
Dnes je 25. června 2019, svátek má Ivan, zítra Adriana.
  • Krajská soutěž ve vyprošťování zná své vítěze, jejím tým z pořadatelského okresu Žďár nad Sázavou.
  • Velké Meziříčí hostí na hřišti u hasičky Krajskou soutěž hasičů ve vyprošťování uvízlých osob. Během dopoledne jsme viděli zásah hasičů z okrsku Jihlava a Žďár nad Sázavou.
  • Se školou se v pondělí odpoledne rozloučili deváťáci ze ZŠ Oslavická.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.

Mistryně České republiky ve snowboardcrossu Kristýna Neumanová

SPORT - LYŽAŘSKÝ SPORT - 31. 3. 2018 - komentářů 0

Po úspěšném čtvrtku 8.3. 2018, kdy se Kristýně podařilo zvítězit v Přeboru škol Vysočiny jak na lyžích, tak na snowboardu, odjela s tátou na pohárové závody a MR na Dolní Moravu.

Byly to její první závody na prkně v crossové trati. Tu znala z lyží, když na ni několik dní v únoru trénovala se skicrossařemi Ski Klubu Velké Meziříčí a Nikol Kučerovou, olympioničkou ve skicrossu. První jízdy v pátek byly bolestivé, ale po několika pádech se s tratí srovnala. Jelikož neměla žádné zkušenosti se snowboardcrossem, měla v pátek na závodech pouze freestylové měkké prkno. Odpoledne byly tréninky, tak vyzkoušela tvrdší, široké, dřevěné, staré prkno z půjčovny a vše se zlepšilo. Pomohly také aplikace tekutých vosků. Kristýnin táta o tom řekl: „ Nikdy jsem neviděl tak žíznivou skluznici a perfektní vykartáčování po každé jízdě. Všimněte si, jak je vidět na stupních ve skluznici, jako by se ptala zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější".

V sobotu na mistrovství republiky vyhrála všechny jízdy a ve finále, kdy měla nejhorší start, se ji po trpělivé jízdě podařilo zvítězit. Na stupních vítězů všichni okukovali deset let starý snowboard vítězky. Bojovnost, um a zkušenost zvítězila nad moderními technologiemi.

Závodů se ze Ski klubu zúčastnil také Tomáš Tůma, který v nabité konkurenci vyhrál malé finále, takže skončil celkově na krásném pátém místě.

Autor: SKIVM

28. 3. 2019 - Tomáš Tůma vítěz Českého poháru

Dne 22. - 24. 2. se na Božím Daru uskutečnily další závody Českého poháru ve snowboardcrossu. Tomáš Tůma si odsud dovezl dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

22. 3. 2019 - Březejčtí lyžaři ukončili sezónu

Březejčtí lyžaři ukončili sezónu jaksepatří - závody na Fajtově kopci v pátek 15.3.2019.

7. 3. 2019 - Velkomeziříčtí závodníci na ČP ve skicrossu na Božím Daru

Třetí a čtvrté kolo Českého poháru ve skicrossu se uskutečnilo o prodlouženém víkendu 15. až 17. února na Božím Daru.