NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
  • Od čtvrtečního rána nefungují semafory na světělné křižovatce u vjezdu na náměstí.
  • Skvělé české i francouzské šansony zněly ve středu večer velkým sálem JC na Rendez vous s Radkou Fišarovou.
  • Začalo betonování základů nového mostu.
  • Skvělá zpráva. Město získalo celou dotaci na rekonstrukci sportovního areálu na Školní ulici ve výši 19 milionů korun. Celkový rozpočet včetně právě stavěné tribuny je ve výši 35 mil. korun.
  • Na konci příštího týdne končí projekt opravy mostu u pošty. Zmizel i chybný název ulice Sokolská místo Sokolovská.

Mistryně České republiky ve snowboardcrossu Kristýna Neumanová

SPORT - LYŽAŘSKÝ SPORT - 31. 3. 2018 -

Po úspěšném čtvrtku 8.3. 2018, kdy se Kristýně podařilo zvítězit v Přeboru škol Vysočiny jak na lyžích, tak na snowboardu, odjela s tátou na pohárové závody a MR na Dolní Moravu.

Byly to její první závody na prkně v crossové trati. Tu znala z lyží, když na ni několik dní v únoru trénovala se skicrossařemi Ski Klubu Velké Meziříčí a Nikol Kučerovou, olympioničkou ve skicrossu. První jízdy v pátek byly bolestivé, ale po několika pádech se s tratí srovnala. Jelikož neměla žádné zkušenosti se snowboardcrossem, měla v pátek na závodech pouze freestylové měkké prkno. Odpoledne byly tréninky, tak vyzkoušela tvrdší, široké, dřevěné, staré prkno z půjčovny a vše se zlepšilo. Pomohly také aplikace tekutých vosků. Kristýnin táta o tom řekl: „ Nikdy jsem neviděl tak žíznivou skluznici a perfektní vykartáčování po každé jízdě. Všimněte si, jak je vidět na stupních ve skluznici, jako by se ptala zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější".

V sobotu na mistrovství republiky vyhrála všechny jízdy a ve finále, kdy měla nejhorší start, se ji po trpělivé jízdě podařilo zvítězit. Na stupních vítězů všichni okukovali deset let starý snowboard vítězky. Bojovnost, um a zkušenost zvítězila nad moderními technologiemi.

Závodů se ze Ski klubu zúčastnil také Tomáš Tůma, který v nabité konkurenci vyhrál malé finále, takže skončil celkově na krásném pátém místě.

Autor: SKIVM

6. 2. 2018 - Závodní víkend 3.2-4.2.2018

Po skončení ZODM se hned o víkendu 3.2.-4.2. 2018 vydaly Natálie Malcová a Dana Harvey na závody na šumavský Špičák.

7. 5. 2018 - Slavnostní vyhlášení Lyžařského poháru Vysočiny 2017/2018

V pátek 27.4.2018 se ve Velkém Meziříčí uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků Lyžařského a Alpského poháru Vysočiny.