• Třebíčská je od rána opět na několik dní uzavřená a bude se předělávat. Objížďka po obchvatu.
  • Filmový dokumentarista Rudolf Adler promítl v úterý odpoledne členům Vlastivědné a genealogické společnosti v kině tři krátné filmy. Dva svých studentů o škole pro nevidomé v Tasově a příběh bratří Reynků, potom svůj vlastní Znojmo dvojmo o vinobraní.
  • U Netínského rybníka opět rozkvetly stovky orchidejí.

Házenkáři doma nezaváhali

SPORT - HÁZENÁ - 15. 4. 2018 - komentářů 0

V rámci osmnáctého kola čekal naše družstvo přímí souboj o čtvrtou příčku druholigové tabulky s Tatranem Bohunice.

Sobota 14. dubna 2018

2. liga mužů Morava Jih – 18. Kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 25:23 (12:12)

Do utkání vstoupilo lépe naše družstvo a ujali jsme se vedení 2:0. Soupeř díky naší nepřesné střelbě dokázal hru vyrovnat a obě družstva se do poločasu vystřídala ve vedení. Kdy naše družstvo v závěru první půle, i díky dobře sehraným přesilovým hrám, srovnávalo z 10:12 na 12:12.

Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, kdy se dokázali dvakrát prosadit. V 37. minutě nastal zlom a našemu družstvu se podařilo odskočit na 20:15. Výborně fungovala obrana, za kterou se dařilo Ondrovi Polouvi v brance. Bohunice nic nezabalili a v padesáté minutě brali třetí time-out. Našemu družstvu se následně nepovedly dva úniky, udělali jsme technickou chybu a tři minuty před koncem se soupeř dotáhnul na rozdíl jediné branky. Naše družstvo trpělivou rozehrávkou a přesným zakončením drama nepřipustilo a dovedlo utkání k vítězství 25:23. Utkání se velmi vydařilo Jiřímu Kaštanovi, který se blýskl deseti zásahy.

V příštím kole zajíždí naše družstvo k extraligové záloze Handball KP Brno „B“, které v jarní části ještě neprohrálo a za naším družstvem zaostává už jen o dva body.

Sled branek: 2:3,7:6, 10:13, 14:14, 17:19, 20:23, 23:24, 25:28, 28:29

7m hody 4/4:2/6, vyloučení 3:3, diváků 15

Sestava:  Ondřej Poul – Jiří Kaštan (10/7), Vítězslav Večeřa (8), Pavol Živčic (2), Miloš Necid (2), Strašák Pavel (2), Ladislav Šidlo (1), Tomáš Stupka, Jan Lečbych, David Kubiš, Pavel Křibala, trenéři Ladislav Šidlo, Michael Bezděk a vedoucí družstva Petr Kácal.

Tabulka:

Autor: Ladislav Šidlo

9. 5. 2019 - Chlapecká složka házenkářů oslavila velikonoční svátky v Praze

Celkem čtyři družstva, minižáci, mladší žáci, starší žáci a dorostenci, vyrazila jako každý rok na zelený čtvrtek do hlavního města na tradiční mezinárodní házenkářský turnaj Prague Handball Cup 2019. Velkolepého turnaje se...

3. 3. 2019 - Starší dorostenky vybojovaly doma bod s lídrem tabulky

V úvodním utkání odvetné části předvedl domácí tým s vedoucím družstvem ligové tabulky dramatickou podívanou.

19. 11. 2018 - Minižákyně v Pardubicích

O víkendu 17. -18. listopadu vyjelo družstvo minižákyň na dvoudenní turnaj do Pardubic.

15. 1. 2019 - Minižáci vítězní na turnaji v Milevsku

Házenkářští minižáci, kteří spadají pod Dózu svč Velké Meziříčí, se účastnili v sobotu 12. 1. 2019 turnaje velké házené v Milevsku.