NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. října 2018, svátek má Havel, zítra Hedvika.
  • Probíhá betonování nájezdu na most.
  • Připravuje se také betonování nájezdu na nový most ze strany od Jelínkovy vily. Finální asfaltování nové silnice přes most až na začátku listopadu.
  • V neděli na Ostrvůku proběhlo indánské léto.
  • Páteční noc patřila velkému flámu s travesti skupinou Screamers.
  • Kontrolní den na stavbě mostu a zároveň probíhá betonování nájezdu na most.

Parkování v centru Velkého Meziříčí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 21. 4. 2018 -

Po 8 hodině je velkomeziříčské náměstí zcela zaplněno.
Po 8 hodině je velkomeziříčské náměstí zcela zaplněno.
foto: mk
Obrovské odstavné parkoviště lze vybudovat kousek od náměstí.
Klasika. Kroužíte po náměstí a čekáte v koloně aut, která také marně hledají místo k zaparkování.
... a pak řidiči parkují, jak se dá a kde se jen dá.
... a většinou za svých 10 Kč končí u výjezdu z náměstí.

Již 10 let se stále řeší otázka parkování v centru Velkého Meziříčí. Většina parkovacích míst je v centru města od osmé hodiny obsazena a slibovaná možnost parkování v bývalém areálu Svit za řekou s průchodem skrz areál Galerie Nový Svit se stále nerealizuje. Lépe řečeno ...


Parkování za řekou v areálu bývalého Svitu již bylo realizováno při rekonstrukci moštu u pošty. A nutno říci, že i když se na podzim po dešti jezdilo a parkovalo v bahně, tak možnosti zaparkovat v klidu za řekou využívalo až 30 automobilů což je asi 10-20% parkovací kapacity náměstí. Povětšinou se jednalo o zaměstnance firem, které by jinak stáli trvale na náměstí celý den. Ale i ostatní lidé co si potřebovali vyřídit něco v bance, na úřadě atd. tuto možnost využívali. Ušetřili čas za kroužení po náměstí a 10 Kč za průjezd náměstím.

Bohužel na tento pozitivní krok pohodlného parkování v centru vedení města doposud nenavázalo.

A tak aktuálně nezbývá než doufat v zaparkování přímo v centru - na náměstí. Většina řidičů, kteří zaplatí 10 Kč při vjezdu na náměstí ve Velkém Meziříčí si připadají jak na pouťovém kolotoči. Jezdí pořád a pořád dokola. Pokud přijedete v tu pravou dobu (9-15 hod.), máte prodloužené "kolotočování" klidně i na deset minut (video pod článkem).

 

Takto se plnilo náměstí 20. 4. 2018Pokud si na náměstí Jupiter club vyhradí navíc ještě parkování pro své hosty, v létě zabere dalších pár mít venkovní zahrádky, případně se koná pohřeb, tak většinou po 10-ti minutách odjíždíte a parkujete u výjezdu z náměstí. Tomu se říká opravdu výborně vynaložených deset korun + ztráta času a výsledkem je právoplatné naštvání.

Bohužel přáním všech řidičů je neplatit za průjezd náměstím, ale aby zaplatili a zaparkovali bez dlouhých okolků. Dát 10 Kč za průjezd náměstím, když se na konečný bod u výjezdu z náměstí můžu dostat skrze ulici Novosady je absurdní.

Jak se asi cítí hosté, zákazníci, turisté, kteří jen za "průjezd" náměstí zaplatí 10 Kč a ještě ani nezaparkují? A pokud zaparkují na vyhrazeném stání na 2 hodiny, většinou projít památky a dát si oběd, nelze do 2 hodin stihnout a navíc mohou očekávat mastnou pokutu od městské policie.

Ve vyspělých městech se všude platí za zaparkování. Za průjezd se většinou platí např. skrz nějaký tunel, skrz dálnici, prostě kde si zaplatíte za ušetření času, ale ve Velkém Meziříčí je to opravdu unikát.

To slovíčko "průjezd" je pravděpodobně takové obezlička, když někdo na náměstí vjede a nezaparkuje, aby se nemuseli vracet peníze.

Je nejvyšší čas, aby zastupitelé dali hlavy dohromady a zamysleli se nad tím, jestli tento způsob vybírání poplatku není trošku mimo mísu.

Ano, jsem pohodlný, spěchám, dám 10 Kč abych si dojel až před banku, před úřad, k doktorovi, ale měl bych mít možnost alternativy. To znamená, klidně zaparkuji o 100-200 metrů dál, někde na odstavném parkovišti bez poplatku a dojdu. A jelikož odstavné parkoviště v areálu za řekou stále není, tak vám tento systém nedává na výběr - prostě musíte zaplatit.

Jelikož jsou parkoviště v blízkém okolí již po 8 hodině všechna plná, tak jedinou alternativou je nejbližší volné velké parkoviště u supermarketu BILLA a nebo u PENNY, ale pak to na náměstí máte více jak půl kilometru.

A to nejlepší na závěr. Město Velké Meziříčí má jakousi vizi, jak vybudovat a napojit bývalý areál Svitu na náměstí, ale žádný konkrétní plán, ani smlouvu s majiteli pozemků a nemovitostí, skrze které by se napojení mohlo realizovat. Přesto architektonická soutěž počítá s tím, že se sníží počet parkovacích míst z cca. 250 na pouhých 100. A kde bude parkovat těch 150 aut je ve hvězdách?

 

Klasické kroužení po náměstí před zaparkováním?

 

Jak se dodržuje umístění parkovacího kotouče za přední okno...

 

Prodloužené kolotočování na atrakci zvané náměstí

 


Autor: -red-

Publikoval: -red-

Fotogalerie

06.jpg  07.jpg  08.jpg  

Čtěte také

27. 4. 2018 - Velké Meziříčí podá rozklad k rozhodnutí ÚOHS

Město Velké Meziříčí se po projednání rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže rozhodlo podat rozklad.

28. 8. 2018 - Před nemocnicí Mostiště nohu z plynu. Od listopadu platí nové omezení rychlosti

Z důvodu organizace dopravy a bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se změní maximální povolené rychlosti u nemocnice.

4. 5. 2018 - Sdružení Meziříčské fórum jde do voleb s cílem postavit krytý bazén

Nově vzniklé Meziříčské fórum se chce aktivně podílet na řešení místních záležitostí. Jeho hlavní cíl je vybudování krytého bazénu jako součást relaxačního centra. Sdružení chce uspět v komunálních volbách na podzim letošního...

15. 8. 2018 - Sekretář A-U soutěže Velička pochybil

Oslavický architekt Petr Velička (TPM) pochybil jako sekretář při vedení architektonicko urbanistické soutěže na náměstí ve Velkém Meziříčí. Antimonopolní úřad (ÚOHS) daný problém šetří. Možná nepůjde pokračovat.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
TOPlist