NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
Dnes je 15. srpna 2018, svátek má Hana, zítra Jáchym.
  • Na dálnici kvůli odstraňování svodidel převedli celý provoz na Brno jedním odstavným pruhem. Ve městě se tvoří nekonečné kolony. Vše má trvat do čtvrtka 16.8. do 13 hodin.
  • Aktuálně: V úterý v 10:20 se stala nehoda na Hornoměstské ulici. Řidič Audi v plné rychlosti narazil do nákladního vozidla, které odbočovalo k Alpě. Od Jihlavy se tvoří dlouhé kolony.
  • Na Třebíčské naplno začala výstavba nové dešťové kanalizace.
  • Díra za mostem se pomale vypňuje.
  • Po II/602 se do Netína a na Jihlavu nedostanete. Úsek před Stráneckou Zhoří je uzavřen.

Náměšť nad Oslavou přivítá již po sedmatřicáté účastníky Zámeckého vrchu

ŽIVOTNÍ STYL - KAM VYRAZIT - 2. 5. 2018 -

Absolutní vítěz David Komárek - Norma M20 FC KOMVET EVO
Absolutní vítěz David Komárek - Norma M20 FC KOMVET EVO
foto: Jiří Navrkal
Domácí Marek Rybníček - 3- absolutně a vítěz kategori II

O prvním květnovém víkendu 5. a 6. 5. 2018 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, Zámecký vrch MANN-FILTER 2018. Jedná o druhý podnik letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu. Současně s mistrovským závodem se uskuteční na trati dlouhé 2030 metrů, vedoucí kolem náměšťského zámku i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2018.


Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou obdrželi již více jak 160 přihlášek od jezdců (83 pro mistrovství republiky a 80 pro pohárový závod). O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí jména špičkových závodníků. Největším lákadlem bude jistě souboj o absolutní vítězství, kde mezi přihlášenými figuruje ostřílený jezdec z evropských kopců, Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30, který získal letos dvojnásobné vítězství v úvodním závodě na brněnském automotodromu.Mezi přihlášenými jsou i jezdci domácího Liqui Moly Racing Teamu (dále jen LMRT) v čele s dalším aspirantem na vítězství, Davidem Komárkem (Norma M20FC KOMVET) loňským absolutním mistrem republiky, který bude obhajovat dvojnásobné vítězství na Zámeckém vrchu 2017. Dalším vynikajícím jezdcem tohoto týmu bude Marek Rybníček, startující s vozem Ford Fiesta WRC EVO. Ke skupině přihlášených jezdců LMRT patří ve třídě vozů GT, Martin Jerman s vozem Lamborghini Gallardo GT3. Dále se jedná o manželé Gabrielu a Filipa Sajlerovi, kteří pojedou na vozech Mitsubishi Lancer EVO X ve skupině N. Kompletní složení týmu doplní Jiří Špalek s dalším vozem Norma M20FC. K jezdcům, kteří budou usilovat o nejlepší umístění patří i další známí jezdci, Tomáš Vavřinec, Petr Vojáček, Michal Novický, Jaromír Malý a celá řada dalších. Domácí závod si samozřejmě nenechají ujít ani další regionální jezdci a to Vojtěch Staněk, František Gruntorád či Drahoslav Šubert. Mezi historiky figuruje v seznamu přihlášených kandidát na nevyšší umístění, havlíčkobrodský Jaroslav Prášek se svojí formulí Chevron B42.

 

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2018, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Němcem Phillipem Wilhelmem na Normě M20F, kterému budou jistě zdatně konkurovat rakouští závodníci Alexander Frank na speciálu PRC S4 a na formulových vozech startující Christian Ferstl s Lolou B06 a nejrychlejší žena prvních závodů v Brně, Sigrid Schoeglerová na formuli Renault. O to aby trofej pro vítěze mezinárodního pohárového závodu z Náměště nad Oslavou neopustila Českou republiku, se bude jistě snažit Roman Švorc s vozem Lucchini P3 týmu PGR Racing Team. V kategorii historických závodních vozů bude patřit k aspirantům na vítězství Petr Žáček, který bude vodit po trati Zámeckého vrchu MANN-FILTER nádhernou repliku legendárního rallyového vozu Audi Sport Quatro.

 

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak dvacítka.

 

Letošní Zámecký vrch bude v rámci doprovodného programu zahalen do kouře od pneumatik. To když se v průběhu obou závodních dnů divákům představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert a Dan Janota, na vozech BMW. Zajímavou premiéru připravuje pro Náměšť nad Oslavou brněnský tým Mičánek Motorsport, který přítomným představí jediný exemplář továrního Lamborghini Huracan Super Tropheo EVO v České republice. Diváci si také v rámci prezentace, budou moci po celý víkend prohlédnout nejnovější vozy značky Fiat od společnosti Auto Duda.

 

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu, ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 4. 5. 2018 od 16.00 hodin.

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 


Autor: Tisková zpráva Zámecký vrch MANN-FILTER 2018

Publikoval: -kas-

Čtěte také

31. 1. 2018 - Rozpis poutí a slavností ve farnostech Velké Meziříčí, Bory a Netín 2018

Přinášíme vám rozpis letošních poutí ve farnosti Velké Meziříčí.

1. 2. 2018 - Pozvánka na masopust v Oslavici

Příští víkend bude patřit masopustním oslavám v Oslavici.

29. 3. 2018 - DinoPark 2018 Sezóna v největší síti zábavních parků právě začíná!!!

S přicházejícím jarním sluncem se probouzí po zimním spánku i naši dinosauři a brány do druhohor v každém z pěti DinoParků v České republice se pro první letošní návštěvníky otevřou již tento...

15. 3. 2018 - Akce na podporu osvěty autismu dorazí v rámci putování v sobotu 7. dubna i do Velkého Meziříčí

Velké Meziříčí bude jedním z měst, kde se zastaví Putování 2018 Nahoru dolů, které se snaží osvětově informovat o problematice autismu.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
ALPA, a.s. - MARKETINGOVÝ SPECIALISTA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist