NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. října 2018, svátek má Havel, zítra Hedvika.
  • Probíhá betonování nájezdu na most.
  • Připravuje se také betonování nájezdu na nový most ze strany od Jelínkovy vily. Finální asfaltování nové silnice přes most až na začátku listopadu.
  • V neděli na Ostrvůku proběhlo indánské léto.
  • Páteční noc patřila velkému flámu s travesti skupinou Screamers.
  • Kontrolní den na stavbě mostu a zároveň probíhá betonování nájezdu na most.

Náměšť nad Oslavou přivítá již po sedmatřicáté účastníky Zámeckého vrchu

ŽIVOTNÍ STYL - KAM VYRAZIT - 2. 5. 2018 -

Absolutní vítěz David Komárek - Norma M20 FC KOMVET EVO
Absolutní vítěz David Komárek - Norma M20 FC KOMVET EVO
foto: Jiří Navrkal
Domácí Marek Rybníček - 3- absolutně a vítěz kategori II

O prvním květnovém víkendu 5. a 6. 5. 2018 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, Zámecký vrch MANN-FILTER 2018. Jedná o druhý podnik letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu. Současně s mistrovským závodem se uskuteční na trati dlouhé 2030 metrů, vedoucí kolem náměšťského zámku i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2018.


Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou obdrželi již více jak 160 přihlášek od jezdců (83 pro mistrovství republiky a 80 pro pohárový závod). O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí jména špičkových závodníků. Největším lákadlem bude jistě souboj o absolutní vítězství, kde mezi přihlášenými figuruje ostřílený jezdec z evropských kopců, Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30, který získal letos dvojnásobné vítězství v úvodním závodě na brněnském automotodromu.Mezi přihlášenými jsou i jezdci domácího Liqui Moly Racing Teamu (dále jen LMRT) v čele s dalším aspirantem na vítězství, Davidem Komárkem (Norma M20FC KOMVET) loňským absolutním mistrem republiky, který bude obhajovat dvojnásobné vítězství na Zámeckém vrchu 2017. Dalším vynikajícím jezdcem tohoto týmu bude Marek Rybníček, startující s vozem Ford Fiesta WRC EVO. Ke skupině přihlášených jezdců LMRT patří ve třídě vozů GT, Martin Jerman s vozem Lamborghini Gallardo GT3. Dále se jedná o manželé Gabrielu a Filipa Sajlerovi, kteří pojedou na vozech Mitsubishi Lancer EVO X ve skupině N. Kompletní složení týmu doplní Jiří Špalek s dalším vozem Norma M20FC. K jezdcům, kteří budou usilovat o nejlepší umístění patří i další známí jezdci, Tomáš Vavřinec, Petr Vojáček, Michal Novický, Jaromír Malý a celá řada dalších. Domácí závod si samozřejmě nenechají ujít ani další regionální jezdci a to Vojtěch Staněk, František Gruntorád či Drahoslav Šubert. Mezi historiky figuruje v seznamu přihlášených kandidát na nevyšší umístění, havlíčkobrodský Jaroslav Prášek se svojí formulí Chevron B42.

 

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2018, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Němcem Phillipem Wilhelmem na Normě M20F, kterému budou jistě zdatně konkurovat rakouští závodníci Alexander Frank na speciálu PRC S4 a na formulových vozech startující Christian Ferstl s Lolou B06 a nejrychlejší žena prvních závodů v Brně, Sigrid Schoeglerová na formuli Renault. O to aby trofej pro vítěze mezinárodního pohárového závodu z Náměště nad Oslavou neopustila Českou republiku, se bude jistě snažit Roman Švorc s vozem Lucchini P3 týmu PGR Racing Team. V kategorii historických závodních vozů bude patřit k aspirantům na vítězství Petr Žáček, který bude vodit po trati Zámeckého vrchu MANN-FILTER nádhernou repliku legendárního rallyového vozu Audi Sport Quatro.

 

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak dvacítka.

 

Letošní Zámecký vrch bude v rámci doprovodného programu zahalen do kouře od pneumatik. To když se v průběhu obou závodních dnů divákům představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert a Dan Janota, na vozech BMW. Zajímavou premiéru připravuje pro Náměšť nad Oslavou brněnský tým Mičánek Motorsport, který přítomným představí jediný exemplář továrního Lamborghini Huracan Super Tropheo EVO v České republice. Diváci si také v rámci prezentace, budou moci po celý víkend prohlédnout nejnovější vozy značky Fiat od společnosti Auto Duda.

 

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu, ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 4. 5. 2018 od 16.00 hodin.

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 


Autor: Tisková zpráva Zámecký vrch MANN-FILTER 2018

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 3. 2018 - Chaloupky zvou na kurz lidového řezbářství

Kurz lidového řezbářství je určen pro začátečníky i pokročilé a koná se 22. 3. 2018 od 17:00 do 20:00 hod.

21. 6. 2018 - Myslivecký spolek Družba Vídeň - Dobrá Voda pořádá kynologickou akci pro lovecké psy

V sobotu 23. června vás zveme na kynologickou akci pro lovecké psy, která se v okolí města Velké Meziříčí koná vůbec poprvé.

16. 3. 2018 - V Dalešicích oslaví Světový den vody speciálními exkurzemi pro návštěvníky

O víkendu 17. - 18. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze. Otevření „bran“ dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.

5. 6. 2018 - Přijďte za vodou - pozvánka na den otevřených dveří v čistírně odpadních vod

Den otevřených dveří na vodárenských zařízeních provozovaných VODÁRENSKOU AKCIOVOU SPOLEČNOSTÍ, a.s.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
TOPlist