30 druhů RUMŮ!
Dnes je 21. srpna 2019, svátek má Johana, zítra Bohuslav.
  • Krásná barva hladiny Oslavického rybníku.
  • Rostou. Vyfoceno 19. srpna 2019
  • V jazzových rytmech bavil diváky v neděli večer na náměstí Humpoleckých dixieland.
  • Most na Fajťák byl v pořádku usazen.
  • Demolice bývalého statku pokračuje.

Areálem žďárského ŽĎASu prošlo na prvního máje 5135 návštěvníků

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 2. 5. 2018 - komentářů 0

Také letos se na prvního máje a svátek práce uskutečnil tradiční Den otevřených dveří ve žďárském strojírenském závodě Žďas.


Bránou od osmi do čtrnácti hodin prošly stovky až několik tisíc lidí. Strojírenský a metalurgický podnik Žďas se zaměřuje na výrobu tvářecích strojů, kovacích lisů, zařízení pro válcovny, odlitků a nástrojů. Ve druhé největší firmě na Vysočině pracuje 2 350 kmenových zaměstnanců. Závod již druhým rokem vlastní čínský koncern CEFC. Na akci zavítali i fotbalisté SK Slavia Praha, který čínská firma také vlastní. Letošní novinkou byla soutěž pro návštěvníky o LCD televizor a další hodnotné ceny. Správné odpovědi na soutěžní otázky lidé hledali při prohlídce obřích výrobních hal H5 a H9, které se otevřely veřejnosti. Letos poprvé byla otevřena také nástrojárna, kde si každý mohl odnést pamětní vylisovaný odznak. Zde byla také k vidění výroba částí karoserií do aut. Největší kumulace lidí však byla v kovárně, kde byl k vidění při práci obří kovací lis. Ten si se na 1200°C rozžhaveným čtyř tunovým železem pohrával jako nic. Kromě toho návštěvníci viděli obří pece, formy v chlazení, obráběcí stroje. Děti po areálu vozila lokomotiva se speciálním jízdním řádem, u hasičů si mohly zaskákat na nafukovacím hradu, projet se každý mohl také ve vozidle kaipan, který zde převáděli studenti průmyslovky. Lidem hrála také živá hudba a k zakoupení zde bylo bohaté občerstvení. Kromě toho byl letos také den ověřených dveří v sousedním závodu DELL a na učilišti Žďasu.

 

 

Video:

 

Oficiální tisková zpráva

 

Areálem firmy ŽĎAS prošlo 1. května přes pět tisíc lidí

 

Den otevřených dveří akciové společnosti ŽĎAS, který se každoročně koná 1. května, předčil v letošním roce v mnohém všechny předcházející ročníky. Areálem firmy prošlo letos 5 135 návštěvníků, což je absolutní historický rekord.

 

Organizátorům akce přálo krásné počasí a návštěvníky kromě tradičních ukázek výroby tentokrát přilákal i opravdu bohatý doprovodný program. V provozu metalurgie mohli zájemci obdivovat působivý proces kování na kovacím lisu CKV 1800/2200 s manipulátorem nebo ukázky kalení oceli, na strojírnách měli výjimečnou příležitost prohlédnout si v chodu kosoúhlou rovnačku XRK 2-130, připravenou k následné demontáži a expedici k čínskému zákazníkovi. Zajímavá byla i vzdálená vizualizace stroje v provozu na počítačovém monitoru prezentovaná programátory firmy ŽĎAS. Zájemci se také mohli podívat, jak se vyrábí nástroje pro automobilový průmysl v divizi Nástrojárny, kde navíc probíhaly ukázky provozu obráběcího centra Jobs nebo ražení pamětních mincí na ručním vřetenovém lisu. „Jsem moc rád, že se firma ŽĎAS mohla představit tak velkému počtu návštěvníků právě v době, kdy se jí daří získávat úspěšné zakázky a věnuje velké finanční prostředky do investic a rozvoje“, uvedl místopředseda představenstva a generální ředitel ing. Pavel Cesnek.

 

Především děti ocenily projížďky vlakem po areálu firmy a ukázky i projížďky automobily Kaipan, které smontovali žáci Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Žďáru nad Sázavou a Střední průmyslové školy v Třebíči. S těmito školami firma ŽĎAS úzce spolupracuje a v areálu se prezentovaly svými vlastními informačními stánky. Pro malé i větší děti byl jako vždy velkou atrakcí program a soutěže, které si pro ně připravili firemní hasiči, mnoho z nich si také s chutí zasoutěžilo s míčem pod vedením trenérů z fotbalového klubu SK Slavia Praha. K dispozici byly i skákací hrady, občerstvení a pro všechny návštěvníky byly připraveny drobné dárky, balónky nebo pamětní medaile odkazující k roku konání akce a zároveň ke 100. výročí založení Československé republiky. Po celou dobu hrála návštěvníkům u hlavního vstupu živá hudba a v pravé poledne proběhlo na pódiu losování o ceny. Nejprve byli vylosováni malí vítězové soutěže v malování, poté generální ředitel ing. Pavel Cesnek vylosoval výherce hlavní soutěže o hodnotné ceny. Do tohoto slosování byli zařazeni ti, kteří správně odpověděli alespoň na dvě ze čtyř soutěžních otázek vztahujících se k zařízení firmy, které si mohli návštěvníci podrobně prohlédnout.

 

Organizátoři děkují všem, kteří se na přípravě Dne otevřených dveří podíleli, zvláštní poděkování patří skvělému týmu firemních hasičů. Především ale děkujeme těm, kterým byla akce určena, malým i velkým návštěvníkům, za jejich trvalý zájem a blízký vztah k firmě, která je už po tolik desetiletí pevně spjatá s městem Žďár nad Sázavou i s regionem Vysočiny.

 

Už nyní se těšíme na setkání příští rok ve stejném termínu!

 

ŽĎAS

Akciová společnost ŽĎAS, člen skupiny CEFC, zahájila svoji výrobu před více než 65 lety. Firma má bezmála 2 250 zaměstnanců a roční obrat za rok 2016 činil 90 887 tis. euro. Dceřinou společností ŽĎAS, a.s. je TS Plzeň a.s., společnost má také majoritní podíl ve firmě ŽĎAS SGS GmbH se sídlem v Německu. Výrobní program je zaměřen na tvářecí stroje, zařízení pro volné kování, zařízení na zpracování šrotu, hydraulické lisy, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, zařízení pro rovnání materiálu, inspekční a rovnací linky pro úpravu tyčí a kusové dodávky pro válcovny. Společnost se specializuje také na výrobu odlitků od 200 do 50 000 kg, výkovků od 20 do 9 000 kg, ingotů od 500 do 20 000 kg a modelů nebo lisovacích nástrojů především z oblasti automobilového průmyslu. Výrobní haly jsou vybaveny kvalitním strojním vybavením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků. Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Více informací naleznete na www.zdas.cz.

CEFC

Společnost CEFC China je jednou z největších soukromých společností v Číně. V prestižním žebříčku největších společností světa Fortune Global 500 za rok 2017 jí patřila 222. pozice. Prioritními oblastmi působení společnosti jsou finance, energetika a průmysl, ale podniká i v řadě dalších odvětví. CEFC China si Českou republiku vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Od září 2015 zde uskutečnila řadu významných investic, mezi nimiž dominují kapitálové vstupy do J&T Finance Group, strojírenské společnosti ŽĎAS, leteckého přepravce Travel Service a společnosti Pivovary Lobkowicz Group. CEFC vstoupila také do oblasti cestovního ruchu a e-commerce, kdy je strategickým partnerem v investici do největší travel e-commerce agentury ve střední a východní Evropě Invia Group. CEFC je také majitelem dvou top pětihvězdičkových pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague. Z dalších nemovitostí v Praze CEFC vlastní prestižní administrativní a obchodní komplex Florentinum, hotelově-administrativní komplex Na Poříčí 30 a také historickou budovu bývalé Živnobanky. CEFC je také majoritním vlastníkem nejstaršího českého fotbalového klubu SK Slavia Praha a nejmodernějšího stadionu v České republice, Eden Arény. Více informací naleznete na www.cefceurope.com.

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc01743.jpg  dsc01744.jpg  dsc01746.jpg  dsc01748.jpg  dsc01751.jpg  dsc01752.jpg  dsc01753.jpg  dsc01758.jpg  dsc01761.jpg  dsc01762.jpg  dsc01763.jpg  dsc01765.jpg  dsc01767.jpg  dsc01769.jpg  dsc01770.jpg  dsc01774.jpg  dsc01776.jpg  dsc01778.jpg  dsc01784.jpg  dsc01782.jpg  dsc01785.jpg  dsc01789.jpg  dsc01794.jpg  dsc01798.jpg  dsc01800.jpg  dsc01804.jpg  dsc01812.jpg  dsc01813.jpg  dsc01817.jpg  dsc01823.jpg  dsc01827.jpg  dsc01831.jpg  dsc01832.jpg  dsc01840.jpg  dsc01842.jpg  dsc01843.jpg  

Čtěte také

26. 7. 2019 - 140 let SDH Nové Město na Moravě

Před 140 lety po tragickém požáru ze dne 13. června 1879 byl založen Sbor dobrovolných hasičů v Novém Městě na Moravě.

6. 5. 2019 - Opravy mostu v Třebíči si vyžádají jeho úplné uzavření

Už 3. května 2019 začnou na mostě ev. č. 351-026 v blízkosti Nemocnice Třebíč přípravné práce, na které nejpozději 13. května 2019 navážou stavební a demoliční práce, které si vyžádají dlouhodobější plnou...

12. 2. 2019 - V 6. týdnu dosáhl počet nemocných na Žďársku dva tisíce

Krajská hygienická stanice Jihlava zveřejnila novou statistiku vývoje nemocnosti v Kraji Vysočina.

16. 1. 2019 - Zástupci 12 hasičských sborů okrsku Velká Bíteš se sešli v Katově

Druhá neděle v lednu je tradiční datum konání výroční valné hromady hasičského okrsku Velká Bíteš.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Falco computer: Přijmeme ŠÉFMONTÉRA ELEKTROINSTALACÍ
TOPlist