30 druhů RUMŮ!
Dnes je 21. srpna 2019, svátek má Johana, zítra Bohuslav.
  • Krásná barva hladiny Oslavického rybníku.
  • Rostou. Vyfoceno 19. srpna 2019
  • V jazzových rytmech bavil diváky v neděli večer na náměstí Humpoleckých dixieland.
  • Most na Fajťák byl v pořádku usazen.
  • Demolice bývalého statku pokračuje.

Loni zahynuli při nehodě 4 motocyklisté, policisté zvou motorkáře 19. května na jízdy po polygonu

ZPRÁVY - KRIMI - 2. 5. 2018 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: free pix Pexels

Policisté se po celou letní sezónu zaměří na chování řidičů motocyklů.


Letošní motorkářská sezóna je teprve na svém začátku, přesto policisté v Kraji Vysočina vyšetřovali od začátku roku do konce dubna celkem 16 dopravních nehod, při kterých měli účast motocyklisté. Čtrnáct motocyklistů utrpělo při nehodě zranění, pouze dva motocyklisté vyvázli z nehody bez zranění. V jednom případě policisté zjistili, že řidič motocyklu před jízdou požil alkoholický nápoj.

 

Teplé jarní počasí láká na silnice tradičně větší počet motocyklistů. S tím by měli počítat nejen samotní motocyklisté, ale také všichni ostatní účastníci silničního provozu. Samotní motocyklisté by měli dbát zvýšené opatrnosti a nepřeceňovat svoje schopnosti zvlášť, když vyjíždějí na silnice po delší zimní přestávce. Proto policie všechny řidiče motocyklu upozorňuje, aby dbali opatrnosti a jízdě na motocyklu věnovali zvýšenou pozornost, aby nezpůsobili dopravní nehodu.

 

Motocyklisté patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu a případný střet s vozidlem nebo s pevnou překážkou končí ve většině případů úmrtím nebo těžkým zraněním motocyklisty. Nejzákladnější podmínkou bezpečné jízdy na motocyklu je používání prvků pasivní bezpečnosti. Důležitá je přilba, vhodné oblečení s reflexními prvky, pevná obuv a vhodné rukavice. Ale ani kvalitní výbava není zárukou bezpečného návratu, zejména pokud nezkušený motocyklista příliš riskuje a pokud nepřizpůsobí rychlost své jízdy stavu pozemní komunikace, hustotě provozu a počasí.

 

Policisté v Kraji Vysočina vyšetřovali v průběhu loňského roku 162 dopravních nehod, při nichž měli účast motorkáři – v 97 případech motocyklista dopravní nehodu zavinil. Ve 22 případech jel s motocyklistou ještě spolujezdec. Při těchto nehodách čtyři motocyklisté zemřeli, 24 jich utrpělo těžké zranění a 111 jich bylo zraněno lehce, lehké zranění utrpělo také 18 spolujedoucích. Ve čtyřech případě policisté při šetření dopravní nehody zjistili, že motorkář požil před jízdou alkoholický nápoj.

 

Začněme spolu aneb kolama dolů

 

Pro motorkáře je na polygonu připraven bohatý doprovodný program

 

V neděli 19. května pokračuje společná preventivní aktivita zaměřená na bezpečnost řidičů motocyklů. Projekt s názvem „Začněme spolu aneb kolama dolů“ odstartuje v Kraji Vysočina 19. května na letišti v Komárovicích. Na jízdu v našem kraji se účastníci mohou stále ještě hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie České republiky. Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 200 účastníků.

 

Pro vyplnění přihlašovacího formuláře je nutné se přihlásit prostřednictvím uživatelského jména: Kola-2018 a hesla: Kola-2018.

 

PŘIHLÁŠENÍ NA SPOLEČNOU JÍZDU

 

Výjezd motorkářů proběhne organizovaně za doprovodu dopravních policistů na policejních motocyklech. Společná jízda se uskuteční na stanovené trase v rozsahu 80 až 90 kilometrů. Po dojetí do výcvikového centra na Polygon v Jihlavě – Hosově, který je plánován na 12.00 hodin, budou mít dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy nemohli zúčastnit. Na polygonu se účastníci jízdy zapojí do připraveného programu. V rámci areálu výcvikového centra proběhnou ukázky bezpečné jízdy i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce. Součástí programu bude i prezentace všech možností polygonu tak, aby si sami motorkáři vybírali, které prvky a kurzy si chtějí vyzkoušet a ke kurzům bezpečné jízdy se sami opakovaně vraceli. Aktivní účastníci jízdy obdrží před začátkem jízdy reflexní šle, které přispívají ke zvýšení viditelnosti v silničním provozu.

 

Cílem projektu je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Přičemž primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti. Projekt v České republice odstartoval 22. dubna na polygonu ve Vysokém Mýtě. Do realizace samotného projektu se postupně zapojí všechna výcviková centra v České republice, která se zabývají výukou bezpečné jízdy. Průběh jednotlivých akcí projektu je průběžně prezentován na webových stránkách a sociálních profilech Policie České republiky.

 

 

Více informací a formulář pro přihlášení:

http://www.policie.cz/clanek/zacneme-spolu-aneb-kolama-dolu.aspx

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

9. 5. 2019 - Nález munice u Bobrové

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 7. května kolem půl druhé odpoledne na linku tísňového volání oznámení o nálezu podezřelého předmětu v katastrálním území obce Bobrová.

5. 8. 2019 - Strážníci v červnu řešili také rušení nočního klidu pouťových atrakcí

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - červen 2019.

31. 1. 2019 - Loupež a sérii vloupání na Žďársku má na svědomí jeden pachatel

Žďárští kriminalisté na základě intenzivního prověřování objasnili loupežné přepadení a šestnáct případů vloupání, ke kterým došlo na Velkomeziříčsku koncem loňského roku a začátkem roku letošního.

11. 8. 2019 - Vedle komunikace Pod Hradbami v Bíteši ležel opilý muž

V pátek 9. srpna kolem půl desáté večer nalezli velkomeziříčští policisté na ulici Pod Hradbami ve Velké Bíteši třicetiletého muže, který ležel vedle komunikace, jevil známky značné opilosti a nebyl schopen samostatné...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist