30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Z událostí městské policie - duben 2018

ZPRÁVY - KRIMI - 25. 5. 2018 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - duben 2018.


Mladistvý v bezvědomí


Dne 30.4.2018 v 23.35 hod. přijala hlídka MP telefonické oznámení od operačního střediska Policie ČR Jihlava s žádostí o součinnost v bytovém domě ve Velkém Meziříčí, kde v jednom z bytů se měl nacházet mladík v bezvědomí s podezřením na otravu alkoholem. Dále bylo hlídce sděleno, že na místo byla vyslána ZZS kraje Vysočina. Strážníci se neprodleně dostavili na místo, kde u mladíka zkontrolovali životní funkce a do příjezdu ZZS měli mladíka stále pod kontrolou. Po příjezdu ZZS lékař rozhodl o převozu mladíka na JIP dětského oddělení nemocnice v Třebíči. Poznatky o události, kdy mladistvý požil alkoholické nápoje, byly předány OSPOD a podezření z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

 

Kopírované recepty


Dne 25.4.2018 v poledne přijali strážníci telefonické oznámení, že v jedné velkomeziříčské provozovně měli dva muži zájem okopírovat lékařské recepty a měli si zakládat na důkladném a barevném okopírování, což majiteli provozovny připadalo značně podezřelé. Dále uvedl popis osob a poskytnul strážníkům další informace k věci. Na základě tohoto oznámení hlídka neprodleně informovala místní lékárny, že by osoby mohly předložit kopírované recepty a provedla ve věci další opatření. Všechny zjištěné skutečnosti byly předány Obvodnímu oddělení PČR Velké Meziříčí.

 

Maření úředního rozhodnutí


Dne 19.4.2018 v 16.45 hod. při preventivní činnosti na ulici Sokolovská spatřila hlídka MP vozidlo, které nezastavilo na světelný signál tříbarevné soustavy s červeným světlem „Stůj!" a pokračovalo dále v jízdě po komunikaci směrem na ulici Karlov. Hlídka vozidlo, jehož řidič se dopustil přestupku, zastavila na ulici U Tržiště, kde strážníci přistoupili k řidiči a vyzvali jej k předložení potřebných dokladů. Jelikož řidič nepředložil řidičský průkaz, byla provedena lustrace řidiče, ze které vyplynulo, že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Řidič byl poučen o podezření ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky PČR, které strážníci následně věc předali.

 

Krádež zboží


Dne 17.4.2018 v 17.30 hod. bylo hlídce MP oznamováno zaměstnankyní provozovny Penny Market podezření z krádeže zboží. Přistižená zákaznice se strážníkům na místě ke krádeži přiznala a nepoškozené zboží vrátila zpět do prodejny. Po provedení nezbytných úkonů byl tento přestupek proti majetku projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Volně pobíhající psi


Ve dnech 10.4., 13.4., 19.4., 25.4. a 26.4.2018 přijala hlídka MP telefonická oznámení, že na veřejném prostranství volně pobíhají psi. Vzhledem k tomu, že psi nebyli označeni evidenční známkou, čipem, ani jiným identifikačním znakem, byli umístěni do záchytného kotce MP nebo do útulku pro zaběhlé psy na ulici Zámecká, kde si je postupně vyzvedli majitelé. Strážníci ve všech případech řešili věc jako porušení OZV města uložením pokuty příkazem na místě.

 

Kouřila na místě, kde je to zakázáno


Dne 4.4.2018 v 16.00 hod. bylo hlídce MP oznámeno pracovníkem školského zařízení, že jedna z jejich svěřenkyň kouřila v areálu zařízení. Vzhledem k tomu, že dívka kouřila v místě, kde je to příslušným ustanovením zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zakázáno, byl její přestupek projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Havárie vodovodu


Dne 1.4.2018 v 05.30 hod. při kontrolní činnosti zjistila hlídka MP, že ze vchodu nemovitosti na Náměstí vytéká proudem voda. Vzhledem k okolnosti, že se majitel domu v místě nezdržoval, strážníci s podezřením na poškození vodovodního potrubí telefonicky kontaktovali pohotovostní službu vodárenské společnosti, která se na místo dostavila a zajistila uzavření vody a následnou opravu.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 10. 2018 - Z událostí městské policie - září 2018

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - září 2018.

21. 1. 2019 - Vloupání do skladové buňky v Ořechově

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí pátrají po neznámém pachateli, který se v katastrálním území obce Ořechov na Žďársku vloupal do jedné ze skladových buněk.

11. 11. 2018 - S vozidlem dostal smyk a havaroval

Při podzimním počasí musí řidič jezdit velice opatrně.

1. 11. 2018 - Policisté se zaměří na kontrolu rekreačních oblastí

Na území Kraje Vysočina, který je charakteristický svým velkým množstvím rekreačních oblastí a velkým počtem malých obcí, má z dlouhodobého hlediska největší podíl na úseku nápadu trestné činnosti majetková kriminalita. K nezanedbatelné...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist