LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 13. prosince 2018, svátek má Lucie, zítra Lýdie.
  • Problém na dálnici se po 23. hodině se přesunul až k nám. Za pluhy se tvoří dlouhá kolona a hlídka PČR musí budit spící řidiče kamionů.
  • Aktuálně: Po 23. hodině se několik blikajících sypačů snaží zprůjezdnit dálniční most. Za nimi se tvoří dlouhá kolona aut.
  • Město zasypává sníh. Během krátké chvilky nasněžilo několik centimerů sněhu.
  • Celodenní sněžení přináší komplikace. Od večera je uzavřena dálnice od 141. km Velké Meziříčí až po 125. km, kvůli průjezdu sypačů.
  • V Jupiter clubu můžete od úterý do čtvrtka navštívit tradiční vánoční výstavu. Vstupné dobrovolné.

Odstartoval 12. ročník Filozofického festivalu s tématem Dějiny a budoucnost

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 7. 6. 2018 -

Zahájení festivalu.
Zahájení festivalu.
foto: -kaš-
Ve čtvrtek 7. června započal již dvanáctý EFF ve velkém sále Jupiter clubu.


Od 7. června do 14. června můžete navštívit některou z přednášek rozdělených do sedmi odborných bloků. Letos se festival nese v duchu významného výročí 100 let od založení státu. Také tomuto výročí se věnovala úvodní historická videoukázka z našeho města. Úvod festivalu již tradičně patří přivítání a zdravicemi významných osob festivalu. Jako první vystoupil starosta Josef Komínek, když připomněl, jak v Italské Modeně před 12 lety krátce po pohřbu operního zpěváka Pavarottiho vznikla myšlenka toho festivalu. Dále z programového výboru vystoupili odborní garanti Pavel Baran, Ondřej Ševeček, Josef Krob, za partnera festivalu Kraj Vysočina to byl náměstek Vladimír Novotný, poslední slovo si vzal ředitel festivalu Milan Dufek. Ten od starosty převzal malý dárek a na oplátku hostům připravil překvapení v podobě odhalení tří obrazů, které od této chvíle budou zdobit vstupní chodbu do velkého sálu. Na dvou obrazech je vyobrazeno město Velké Meziříčí a na třetím vladař František Josef I. Obrazy vznikly pouze díky štědrosti místních firem, a tak všichni, kteří se na festivalu či pořízení obrazů podíleli, dostali skleněnou plaketu s motivem jednoho z obrazů.

 

První vzácná návštěva dorazila až se Slovenska. Byla jí bývalá a jediná premiérka žena v historii obou zemí, Iveta Radičová. Ta ve svém proslovu zhodnotila jednotlivá údobí Československého státu. Nejprve jako období velké prosperity a pak velkého úpadku. Zdůraznila přitom důležitost stabilní formy demokracie v porevoluční době. Sama nechtěla věřit, když ji při změně režimu kdosi řekl, že změna politická trvá 6 měsíců, ekonomická 6 let, ale hodnotová 60 let. K plné demokracii je podle ní důležité splnit pět kritérií. První jsou svobodné volby, druhé ochrana menšin, třetí demokratická kultura a kulturnost, čtvrtý právní stát a pátá kulturní styl politiky. Česko i Slovensko podle expremiérky patří do kategorie defektních demokracií, kde hapruje vymahatelnost práva v kombinaci s arogantní mocí politiků. K tomu se nabalily dva velké sociální konflikty. Přidala také otřesné selhání politiků a státní aparatury při tragické události na Slovensku, myslela přitom vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a čerstvý případ brutálního ubití mladého Filipínce. U těchto případů až pobouřená společnost v ulicí zapůsobila tlak na vyvození odpovědnosti.

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-8629.jpg  -mg-8632.jpg  -mg-8635.jpg  -mg-8637.jpg  -mg-8648.jpg  -mg-8650.jpg  -mg-8656.jpg  -mg-8659.jpg  -mg-8669.jpg  -mg-8676.jpg  -mg-8677.jpg  -mg-8678.jpg  -mg-8680.jpg  

Čtěte také

26. 10. 2018 - Žáky na Oslavické přišel pozdravit prezident Masaryk s chotí

Školní projekt 100 let republiky dnes krátce po 8 hodině ráno vyvrcholil na slavnostním setkání na nádvoří školy ZŠ Oslavická.

8. 6. 2018 - Školka na Sokolovské oslavila 40 let

Ve čtvrtek 7. června druhým dnem pokračovala oslava významného výročí jedné z mateřských škol ve Velkém Meziříčí.

7. 8. 2018 - Pohřešovaná žena z Velkomeziříčska byla vypátrána

V pondělí 6. srpna kolem jedenácté hodiny dopoledne přijali policisté v Novém Městě na Moravě oznámení o pohřešování devětasedmdesátileté ženy.

25. 9. 2018 - Velké Meziříčí - VOLBY 2018

Do komunálních voleb 2018 zbývá již jen 11 dní. Schránky se plní všelijakými letáčky, novinami a volič by měl dle těchto pár papírků rozhodnout, koho zvolí pro další 4 roky. Kdo to...


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ - Náměstí Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist