NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 20. září 2018, svátek má Oleg, zítra Matouš.
  • Most na Třebíčské úspěšně tvrdne a beton zraje. Vše běží dle harmonogramu.
  • Celkem 22 nejmenších dětí ve věku 4-8 let vyrazilo ve středu večer na led zimního stadionu v rámci akce Týden hokeje.
  • Na základní škole v Komenského ulici dnes slavnostně otevřeli rekonstruovaný sportovní dvorek.
  • Ve středu se začalo s betonováním oblouků na mostě přes Balinku.
  • Začaly také práce na ulici Nábřeží u Kauflandu. Pod fotbalovým hřištěm má vzniknout nová tréninková plocha pro fotbalisty a celá ulice má dostat nový chodník, osvětlení, cyklostezku a nový asfaltový povrch.

Z událostí městské policie - květen 2018

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 26. 6. 2018 -

Strážníci řešili také tuto vodní lagunu na Novosadech.
Strážníci řešili také tuto vodní lagunu na Novosadech.
foto: archiv NovinyVM

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - květen 2018.


Pátrání po osobě


Dne 31.5.2018 dopoledne v přijala hlídka MP od Operačního střediska PČR žádost o součinnost při pátrání po dívce, která chtěla skočit z dálničního mostu. Hlídka dle pokynů PČR prověřila oblast u dálničního mostu na Fajtově kopci a následně další místa, kde by se dívka mohla zdržovat. Posléze bylo pátrání odvoláno s tím, že dívka byla nalezena v pořádku a bez zranění.

 


Chtěl si odnést dopravní zařízení


Dne 28.5.2018 v 03.10 hod. při preventivní činnosti na ulici Novosady spatřila hlídka MP muže, který z komunikace odnášel čtyři dopravní kužely. Muž byl hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a k tomu, aby kužely vrátil zpět na místo. Následně byl jeho přestupek strážníky projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Vykrádali zaparkovaná vozidla


Dne 27.5.2018 v 01.00 hod. přijala hlídka MP žádost Operačního střediska PČR o poskytnutí součinnosti při pátrání po podezřelých osobách, které se vloupaly do zaparkovaných motorových vozidel na ulici Čermákova ve Velkém Meziříčí. Strážníci z popisu podezřelých osob a z místní znalosti stanovili možný pohyb těchto osob a na ulici Krškova společně s hlídkou PČR zadrželi oba pachatele, kteří se pokoušeli dostat do dalšího zaparkovaného vozidla. Dalším šetřením bylo zjištěno, že pachatelé v noci vykradli nejméně šest zaparkovaných osobních automobilů. PČR si následně věc převzala k dořešení.

 

Jezdil na cizím kole


Dne 25.5.2018 v 00.50 hod. spatřili strážníci pomocí MKDS dva mladíky, kteří jeli na jednom jízdním kole po ulici Náměstí a pokračovali na ulici Novosady, kde ohrožovali bezpečnost a plynulost silničního provozu. Hlídka MP na místě mladíky vyzvala k prokázání totožnosti a následně k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní. Dále bylo zjištěno, že jízdní kolo použili neoprávněně, bez svolení majitele. Přestupek proti majetku byl projednán uložením pokuty příkazem na místě a jízda na bicyklu pod vlivem alkoholu byla jako přestupek podle příslušného ustanovení zákona o silničním provozu oznámena příslušnému správnímu orgánu.

Preventivní akce


Dne 18.5.2018 proběhla preventivní akce s názvem Bezpečnost na ulici, které se zúčastnili žáci z prvního stupně ZŠ Sokolovská. Tato akce byla zaměřená na bezpečnost dětí, kdy MUDr. Blaha s dětmi probral první pomoc zraněnému, od hasičů se doslechly o tom, co obnáší jejich činnost a strážníci s dětmi probrali pravidla chůze přes přechod pro chodce, jak se mají chovat a na co si dát pozor v silničním provozu.

 

Ucpané kanály


Dne 17.5.2018 přijala hlídka MP oznámení, že na ulici Novosady na silnici II/602 u autobusových zastávek v důsledku přívalového deště neodtékají kanály a že tam vzniká laguna. Ve věci strážníci vyrozuměli Správu a údržbu silnic Velké Meziříčí, jejíž pracovníci pak zjednali nápravu.

 

Náhlá nevolnost


Dne 15.5.2018 odpoledne bylo hlídce MP oznámeno, že v jednom z velkomeziříčských hotelů zkolaboval muž. Strážníci se neprodleně dostavili na místo, zkontrolovali životní funkce a do příjezdu ZZS měli muže stále pod dohledem. Po příjezdu ZZS lékař rozhodl o převozu osoby do nemocnice v Jihlavě.

 

Nález kočárku


Dne 14.5.2018 v 22.40 hod. přijala hlídka MP oznámení o nalezeném dětském kočárku na ulici Komenského. Strážníci se dostavili na místo, kočárek převezli na služebnu MP, kde byl jako nález dočasně uložen a následně byl předán oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

 

Krádeže v provozovně


Dne 9.5.2018 v 13.00 hod. přijala hlídka telefonické oznámení z provozovny Kaufland, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde jí svědek celé události sdělil, že podezřelé osoby z místa utekly. Hlídka následně podezřelé osoby dohledala. Jednalo se o cizí státní příslušníky, kteří následně škodu na prodejně uhradili. Dne 11.5.2018 v 18.00 hod. přijala hlídka telefonické oznámení s žádostí o součinnost od OOPČR ve věci krádeže v provozovně Kaufland. Na místě se strážníkům ke krádeži podezřelý muž přiznal a způsobenou škodu zaplatil. V obou případech po provedení nezbytných úkonů byl přestupek proti majetku projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Dopravní soutěž


Dne 4.5.2018 proběhlo na dopravním hřišti na ulici Oslavická oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Strážníci ve spolupráci s dopravní policií, pracovníky odboru dopravy Městského úřadu a pracovníky DÓZY působili jako rozhodčí v jednotlivých disciplínách soutěže. Mladí cyklisté v praktické části předvedli, jak zvládnou teoretické znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích přenést do soutěžní jízdy po dopravním hřišti, dále jízdu zručnosti a poskytování první pomoci.

 

Měla obavu o syna


Dne 1.5.2018 v 01.10 hod. přijala hlídka MP oznámení matky, která měla strach o syna, který měl večer odejít na Fajtův kopec, kde probíhala akce Čarodějnice a ještě se nevrátil domů a na její telefonické volání nereagoval. Dle popisu matky se hlídka vydala mladistvého hledat a ve věci vyrozuměla i OOPČR Velké Meziříčí. V 01:30 hod. přijali strážníci oznámení, že se syn oznamovatelky vrátil v pořádku domů.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

26. 4. 2018 - Vozovka na Třebíčské se propadá

O této informaci informoval zastupitel Vincenc Záviška na zastupitelstvu dne 24. 4. 2018. Vedoucí odboru výstavby a regionálního rozvoje Ing. Antonín Kozina reagoval, že o ničem neví.

10. 4. 2018 - Most u pošty má termín dokončení až do 30. června

Už je to několik měsíců, kdy se jezdí po novém mostě u pošty.

10. 4. 2018 - Lidé diskutovali o možném úložišti jaderného odpadu v našem regionu

V sobotním podvečeru 7. 4. 2018 se v kině meziříčského Jupiter clubu konalo promítání filmu „Cesta na nejbezpečnější místo světa“ režiséra Edgara Hagena.

22. 3. 2018 - Zastupitelé museli na most přes Balinku přidat téměř 3 miliony korun

Posledním bodem březnového zasedání zastupitelstva bylo dofinancování rekonstrukce mostu přes řeku Balinku.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VOLTE MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM
TOPlist