STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 25. března 2019, svátek má Marián, zítra Emanuel.
  • Krůček od titulu. Hokejisté HHK předvedli ve třetím finálovém utkání bojovného ducha, když porazili Hodonín 4:3. Stav série je 2:1 pro HHK.
  • O pauze mezi 2. a 3. třetinou finálového utkání HHK se před zimním stadionem srazila dvě auta. První dávalo na přechodu přednost chodci a druhé do něj narazilo. Vše na místě řešila dohlížející policejní hlídka, která také řídila provoz.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.

Eronika - dobrodružství z Bali

OSTATNÍ - OD VÁS - 8. 7. 2018 -

Pozdrav do Velkého Meziříčí z exotického Bali.
Pozdrav do Velkého Meziříčí z exotického Bali.
foto: archiv autora
Erik a Veronika z Velkého Meziříčí, neboli Eronika, cestující páreček, který má v oblibě cestování "trochu jinak" a rád se o svoje zážitky dělí se světem, se tentokrát vypravil na Bali. Tam se nám podařilo být svědky něčeho skutečně nevšedního a napínavého, a co to bylo?


Bali je jedním z ostrovů Indonesie pyšnící se  bohatou kulturou a nádhernou exotickou přírodou, jež nás lákala ze všeho nejvíce. Hlavním plánem tedy bylo  vyšlápnout si na sopku Agung, která je zároveň nejvyšší horou ostrova. Po zjištění, že trasa na vrchol je z bezpečnostních důvodů uzavřena však bylo třeba plán pozměnit.  Hora Agung (3031m) je nepřehlédnutelná a cesta k nejvýše položenému chrámu Pasar Agung (1600m) na malém skútru dlouhá. Odměnou je ovšem klid, minimum turistů a nádherný výhled. Před výstupem nám průvodce zapůjčil sarong, pruh látky, která se omotává kolem pasu a jeho nošení je ve většině chrámů vyžadováno jako projev úcty k posvátnému místu. Po vystoupání několika desítek, možná stovek schodů se člověk dostane až k samotnému chrámu, kde může obdivovat osobitou hinduistickou architekturu smíšenou s prvky původního náboženství ostrova. Stavba je vybudovaná z lávových cihel, zdobená různými bůžky a výjevy z místních legend. Hned za zdmi chrámu začíná kratší trasa na vrchol (7h) a působí tak jako pokušení pro ty, kteří nemohou odolat pokoření nejvyšší a svaté hory. 
 
 
My jsme však pokušení nepodlehli, přestože jsme jednou nohou stáli na zmíněné trase a s chutí pokračovali ve vstřebábání atmosféry této neobyčejné budovy, když v tom náš průvodce vytřeštil oči při pohledu na vrchol a lámanou angličtinou vyhrknul: "Všechno v pořádku, ale utíkejte, utíkejte!" Okamžitě jsme se otočili, upřeli zraky k vrcholu a bylo nám všechno jasné. Z hory začal stoupat hustý, tmavý kouř. Néváhali jsme a po první rychlé fotce na zdokumentování jsme pelášili jako o život, což nejde zrovna lehce s objemnými batohy na zádech, sarongem dlouhým po kotníky a po nekonečných schodech. Za klopítání a s bušícím srdcem jsme pořídili ještě asi 2 fotografie hutného, stoupajícího, rostoucího kouře. Na parkovišti všichni naskákali na skútry a ujížděli z hory pryč. Po cestě dolů jsme ve zpětném zrcátku sledovali vývoj a ujišťovali se, že jsme mimo jakékoliv ohrožení. Kouř se naštěstí pomalu rozšiřoval, až se rozplynul do ztracena.
 
 
Hora Agung nám ukázala, proč i dnes vzbuzuje takový respekt, čehož jsme si vážili a trochu rozrušení nenadálým dobrodružstvím pokračovali dál do mateřského a nejsvětějšího chrámu na Bali - Pura Besakih, který je položen na stráních též hory, ovšem o dost níže, ve výšce okolo 1000m. Toto místo je jedno z nejnavštěvovanějších na Bali, o čemž svědčí široká rovná silnice vedoucí přímo na veliké parkoviště pro autobusy, na němž sídlí kancelář a spousty místních průvodců snažících se přivydělat si na turistech. Místo je to opravdu kouzelné, až dechberoucí ovšem oproti předešlému o dost živější. Areál chrámu je rozsáhlý a průvodce nám objasnil spoustu věcí, které jsme nevěděli a provedl nás místy kam bychom se sami nedostali. 
 
 
Návštěva obou chrámů byla skvělou zkušeností i zážitkem, nejvíce si ovšem budeme pamatovat nevšední podívanou, kterou nám předvedla hora Agung. Příroda je mocná čarodějka a některá místa vzbuzují obrovský respekt a ukazjí lidem jak malí doopravdy jsou. 
 
Mimochodem o týden později jsme zjistili, že hora Agung znovu ožila a dokonce ochromila leteckou dopravu na ostrově.

Autor: Eronika

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dscf4193-1024x683.jpg  dscf4198-765x1024.jpg  dscf4202-1024x681.jpg  dscf4206-1024x683.jpg  dscf4208-1024x683.jpg  dscf4215-1024x683.jpg  dscf4228-1024x683.jpg  dscf4221-1024x683.jpg  dscf4228-1024x683.jpg  dscf4229-1024x683.jpg  dscf4230-1024x683.jpg  dscf4257-1024x683.jpg  dscf4314-1024x679.jpg  dscf4320-1024x680.jpg  dscf4324-1024x683.jpg  dscf4327-769x1024.jpg  dscf4328-1024x683.jpg  dscf4331-766x1024.jpg  dscf4336-1024x576.jpg  

Čtěte také

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

10. 12. 2018 - Není otázkou proč to nikdo neuklidí, ale jak si to někdo vůbec může dovolit

Upozornění od všímavého občana.

30. 11. 2018 - Hledám lidi, kteří se cítí být poškozeni nebo podvedeni při sjedávání půjček

Hledám lidi, kteří se cítí být poškozeni nebo podvedeni při sjednávání půjček s osobou, která vystupuje jako pan Zezula.

12. 2. 2019 - Apokalypsa v lesích

Posílám pár fotek ze sobotní projížďky na běžkách mezi Netínem a Zadním Zhořcem. Je to hrůza a jenom začátek zkázy. Příští tři roky porostou jenom václavky na smrkových pařezech a potom sto...


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BOWLING BAR 420 - Turnaj FIFA PlayStation.
TOPlist