NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 23. února 2019, svátek má Svatopluk, zítra Matěj.
  • Na zahradě za spořitelnou se v pátek začalo s kácením dřevin.
  • Bobr zase řádí. Na řece za Motorpalem překousal tento strom na břehu.
  • Kvůli velkému zájmu o fotku Měsíce, zařazujeme ještě detail vycházejícího Měsíce ze včerejšího večera.
  • Unikátní obří červený Měsíc v úplňku dnes vyšel 17:40 nad Fajtovým kopcem.
  • Most přes dálnici se pomalu odstrojuje. Zmizely křoviny i pověšené reklamy a podle neoficiálních informací se má bourat v noci z 13. na 14. dubna. O přesném termínu vás budeme ještě informovat.

Velké Meziříčí na plátnech Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 10. 7. 2018 -

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
foto: archiv autorky
Celovečerní film Chvilky, jehož děj se převážně odehrává ve Velkém Meziříčí, soutěžil na největším filmovém festivalu v České republice v sekci Na východu od Západu.


Jeho premiéry se zúčastnili herci a tvůrci filmu v pondělí, 2. července v karlovarském Městském divadle. Režisérka a scénáristka Beata Parkanová a producent Viktor Tauš (Zahradnitví, Domácí Péče) mohli spustit projekci za velkého potlesku. Ve filmu se objevují známé ikony českého filmu, jako například: Jaroslava Pokorná, Alena Mihulová, Jenovéfa Boková, Lenka Vlasáková a Martin Finger. Nechyběl ani zástupce ze Slovenska, herec a Marek Geišberg. Film byl promítán v Karlových Varech celkem 3krát, což je většinou největší počet možných promítání jednoho snímku.

 

Tito herci ovšem neprocházeli castingy, nýbrž si je paní režisérka vybírala podle své vlastní představy. Skládala rodinu, která by se hodila dohromady. Herci, které oslovila, role neodmítaly, protože je velmi oslovil scénář filmu.

 

I když se jedná o tragikomedii z rodinného života, neobešel se film bez diváckého smíchu u typických hlášek babičky, maminky ale i tatínka. Hlavní hrdinka Anežka se během filmu setkává se svými "Chvilkami", tedy zásadními postavami, které ovlivňují její život. Snaží se vyhovět všem požadavkům jednotlivých členů rodiny, aniž by čekala něco na oplátku. Bohužel se k ní nechovají všichni vždy hezky a jsou k ní mnohdy až příliš kritičtí. Anežka si nedokáže prosadit svůj názor, neumí říkat "NE" a kritiku okolí na její osobu přijímá s poděkováním.

 

Na odkazu se můžete podívat na debatu o filmu, která probíhala v den premiéry v Domě České televize. www.ceskatelevize.cz/porady/10000000333-ct-na-mff-karlovy-vary-2018/218254001680014-caj-o-treti/

 

Martin Finger dokonce přiznal, že roli vzal po přečtení scénáře hlavně z toho důvodu, že je to role, kterou vlastně známe z našich každodenních životů, a jsou to skutečné postavy všech českých rodin. Viktor Tauš se zpočátku bál spolupráce na tomto filmu, ale nakonec jej přesvědčila také autenticita a preciznost scénáře.

 

Zážitky a pocity Jenovéfy Bokové a Beaty Parkanové byly k přečtení ve Festivalovém deníku, který ve Varech v rámci tohoto týdne vycházel každý den. Film sklízí převážně úspěšné ohlasy a na webovém portálu hodnotící filmy, má po Karlových Varech 66%. V kině se film objeví během listopadu letošního roku a do televizního vysílání by měl jít o rok později. Nenechte si jej prosím ujít.


Autor: Michaela Bernatová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

27. 8. 2018 - Historické slavnosti připomenou první republiku

Velkomeziříčské muzeum se zapojí do oslav stoletého výročí vzniku Československa. Tradiční historické slavnosti se proto ponesou v prvorepublikovém duchu.

13. 7. 2018 - Metalový Fajtfest v plném proudu

Tento víkend patří fanouškům tvrdé muziky. Na Fajtově kopci se koná již desátý Fajtfest.

8. 10. 2018 - Poděkování voličům

Vážení voliči,

4. 12. 2018 - EIRIK vydává singl Místa, co mám rád

Hudebník EIRIK, vlastním jménem Jan Miškela, z Velkého Meziříčí vydává nový videoklip k písni Místa, co mám rád. Samotný název vypovídá o tom, kde děj videoklipu odehrává. EIRIK se vrací do míst, která jsou...


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá kuchaře/kuchařku
TOPlist