NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
Dnes je 22. července 2018, svátek má Magdaléna, zítra Libor.
  • Most na Třebíčské má základy již hotové.
  • Drogerie Rossmann Velké Meziříčí je od středy 18. července uzavřena z důvodu rekonstrukce. Opět otevře v novém ve čtvrtek 26.7.2018
  • Nákladní auto sjelo mimo komunikaci za Křižanovem směr Jívoví.
  • Horácko má nový vchod. Od podzimu zde bude banka Česká spořitelna.
  • Alespoň jedna dobrá zpráva pro řidiče. Křižanov je již bez omezení průjezdný.

Velké Meziříčí na plátnech Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 10. 7. 2018 -

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
foto: archiv autorky
Celovečerní film Chvilky, jehož děj se převážně odehrává ve Velkém Meziříčí, soutěžil na největším filmovém festivalu v České republice v sekci Na východu od Západu.


Jeho premiéry se zúčastnili herci a tvůrci filmu v pondělí, 2. července v karlovarském Městském divadle. Režisérka a scénáristka Beata Parkanová a producent Viktor Tauš (Zahradnitví, Domácí Péče) mohli spustit projekci za velkého potlesku. Ve filmu se objevují známé ikony českého filmu, jako například: Jaroslava Pokorná, Alena Mihulová, Jenovéfa Boková, Lenka Vlasáková a Martin Finger. Nechyběl ani zástupce ze Slovenska, herec a Marek Geišberg. Film byl promítán v Karlových Varech celkem 3krát, což je většinou největší počet možných promítání jednoho snímku.

 

Tito herci ovšem neprocházeli castingy, nýbrž si je paní režisérka vybírala podle své vlastní představy. Skládala rodinu, která by se hodila dohromady. Herci, které oslovila, role neodmítaly, protože je velmi oslovil scénář filmu.

 

I když se jedná o tragikomedii z rodinného života, neobešel se film bez diváckého smíchu u typických hlášek babičky, maminky ale i tatínka. Hlavní hrdinka Anežka se během filmu setkává se svými "Chvilkami", tedy zásadními postavami, které ovlivňují její život. Snaží se vyhovět všem požadavkům jednotlivých členů rodiny, aniž by čekala něco na oplátku. Bohužel se k ní nechovají všichni vždy hezky a jsou k ní mnohdy až příliš kritičtí. Anežka si nedokáže prosadit svůj názor, neumí říkat "NE" a kritiku okolí na její osobu přijímá s poděkováním.

 

Na odkazu se můžete podívat na debatu o filmu, která probíhala v den premiéry v Domě České televize. www.ceskatelevize.cz/porady/10000000333-ct-na-mff-karlovy-vary-2018/218254001680014-caj-o-treti/

 

Martin Finger dokonce přiznal, že roli vzal po přečtení scénáře hlavně z toho důvodu, že je to role, kterou vlastně známe z našich každodenních životů, a jsou to skutečné postavy všech českých rodin. Viktor Tauš se zpočátku bál spolupráce na tomto filmu, ale nakonec jej přesvědčila také autenticita a preciznost scénáře.

 

Zážitky a pocity Jenovéfy Bokové a Beaty Parkanové byly k přečtení ve Festivalovém deníku, který ve Varech v rámci tohoto týdne vycházel každý den. Film sklízí převážně úspěšné ohlasy a na webovém portálu hodnotící filmy, má po Karlových Varech 66%. V kině se film objeví během listopadu letošního roku a do televizního vysílání by měl jít o rok později. Nenechte si jej prosím ujít.


Autor: Michaela Bernatová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 4. 2018 - Od května se otevírá rekonstruovaná ordinace zubní lékařky na Sokolovské

Pacienti MUDr. Musilové se od května mohou těšit na nové moderní prostředí ordinace v ZŠ Sokolovská.

17. 4. 2018 - Ukliďme Velké Meziříčí 2018

Akce Ukliďme Velké Meziříčí 2018, je součástí již 10. ročníku Čisté Vysočiny, kterou vyhlašuje Krajský úřad Kraje Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina.

27. 11. 2017 - Zítra v 15 hodin se vrátí doprava na most na krajské páteřní silnici ve Velkém Meziříčí

Jen půl roku trvala kompletní rekonstrukce mostu na silnici II/602 ve Velkém Meziříčí u pošty. Během úterý 28. listopadu 2017 se na most vrátí veškerá doprava.

3. 4. 2018 - Lyžařská sezóna na Fajťáku skončila

Lyžařská sezóna 2017/18 byla na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí ukončena jako poslední na Vysočině a to 3. dubna 2018. Ještě na Velikonoční pondělí se zde proháněli lyžaři.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist