30 druhů RUMŮ!
Dnes je 25. srpna 2019, svátek má Radim, zítra Luděk.
  • V Balinách začala druhá etapa přestavby střediska Chaloupek.
  • V Šeborově u Uhřínova se konala dožínková traktoršou. O obdivuhodné řidičské výkony nebyla nouze.
  • Hokejisté po dobře rozehrané první třetině vedli 3:0 v přípravném utkání s Velkou Bíteší, ale nakonec prohráli 6:8. Další připravné utkání je na programu příští pátek 30. srpna s Pelhřimovem.
  • Fotbalisté po dobře rozehraném prvním poločase s derby s Vrchovinou nakonec pouze remizovali 3:3.
  • Kolem VM probíhá rekonstrukce vedení zvlášť vysokého napětí (400kV). Na sloupu mezi Fajťákem a Lhotkami je vidět rozpojení vedení.

V Meziříčí začne vysílání DVB-T2, uvedla to Česká televize

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 17. 7. 2018 - komentářů 0

Vysílač na Fajtově kopci.
Vysílač na Fajtově kopci.
foto: -kaš-

Pravděpodobně ještě během letních prázdnin zprovozní Česká televize první dokrývače svojí přechodové sítě pro pozemní digitální vysílání nové generace DVB-T2.


Český telekomunikační úřad (ČTÚ) tento týden Kavčím horám přidělil první sadu devíti individuálních oprávnění pro využití kmitočtů, které se váží na větší dokrývače provozované Českými Radiokomunikacemi (CRA). Jde o lokality, z nichž CRA dokrývají i celoplošné multiplexy 1 a 2, které vysílají ve standardu DVB-T. Pro stejné lokality získaly CRA již dříve individuální oprávnění pro kmitočty Přechodové sítě 12. Oba operátoři, tedy ČT i CRA, plánují spouštění dokrývačů synchronizovat.

 

Česká televize se zpočátku soustředí na dokrytí větších měst. První sada kmitočtů se váže na lokality Boskovice, Děčín, Karlovy Vary, Rakovník, Ústí nad Labem, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Vsetín a Žďár nad Sázavou. Ne ve všech případech bude možné použít opakovače, které budou šířit signál na stejném vysílacím kanálu jako primární vysílač velkého výkonu. Ve Velkém Meziříčí a ve Vsetíně půjde o převáděče, které využijí vysílací kanály 48 a 39. Zbylé lokality budou pokryty na kanálech 26 (Boskovice, Karlovy Vary, Rakovník, Valašské Meziříčí a Žďár nad Sázavou) a 50 (Děčín, Ústí nad Labem). Maximální povolené výkony se pohybují od 10 do 100 Wattů, přičemž nejsilnější budou dokrývače ve Valašském Meziříčí a Žďáru nad Sázavou.

 

Financování má ČT zajištěno ještě na rok

 

Termín spuštění první vlny dokrývačů zatím nechce ČT komentovat, podle vedoucího úseku strategie a rozvojových projektů Pavla Hanuše by alespoň některé měly být zprovozněny do konce letošního roku. „První lokality přijdou na řadu patrně již během léta,“ uvedl Hanuš pro Televizníweb.cz a potvrdil, že ČT je připravena koordinovat spouštění jednotlivých lokalit s Přechodovou sítí 12, jejímž provozovatelem jsou CRA. Dokrývače, které již mají přidělena individuální oprávnění pro kmitočty obou přechodových multiplexů DVB-T2, mají prakticky shodné technické parametry – maximální povolené výkony i polarizace. „CRA nám budou zajišťovat zhruba 50 dokrývačů DVB-T2, stejně jako v případě multiplexu 1. Další dokrývače nám provozují menší operátoři,“ upřesnil Pavel Hanuš.

 

S provozovateli menších dokrývačů ČT zatím jedná. „Oslovili jsme je, zda jsou schopni a ochotni pro nás DVB-T2 provozovat. Přeci jenom to pro ně znamená určité náklady na úpravu dokrývače. Zatím nám odpovídají, že DVB-T2 pro nás budou rádi provozovat,“ říká šéf úseku strategie a rozvojových projektů ČT. Financování celého projektu DVB-T2 mají Kavčí hory zajištěno zhruba do poloviny příštího roku. Poté ale ČT, v případě schválení, plně zasáhne připravovaná novela zákona o daních, která by jí měla odebrat vratky DPH, jimiž chtěly Kavčí hory financovat celou druhou televizní digitalizaci. Jak bude veřejnoprávní televize postupovat poté, zatím není jasné. Generální ředitel ČT Petr Dvořák se před časem nechal slyšet, že pokud ČT přijde o vratky DPH, měl by druhou digitalizaci financovat stát.

 

Pokrytí DVB-T2 ve Velkém Meziříčí


Autor: tisková zpráva ČT

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 4. 2019 - Smysl nového ESÍČKA na Třebíčské ulici + názory

Na tiskové konferenci jsme se zeptali na smysl nové komunikace skrze areál technických služeb osoby nejpovolanější a to přímo pana starosty Josefa Komínka. V článku najdete i jména lidí, kteří toto “esíčko“...

25. 2. 2019 - O uplynulém víkendu navštívil naši farnost salesiánský kněz Ladislav Heryán

Kněz Ladislav Heryán je člověk, jehož život je bohatý na setkávání s lidmi i na své vlastní zkušenosti.

20. 5. 2019 - Město o víkendu přivítalo nové občánky

Sobotní dopoledne 18. května 2019 se neslo v duchu vítání občánků na velkomeziříčské radnici. V obřadní síni občánky přivítal starosta města pan Josef Komínek.

8. 4. 2019 - V sobotu si na náměstí dali dostaveníčko motorkáři

Sobotním odpolednem v Meziříčí hřměly silné motory. Od 13 do 14 hodin se náměstí stalo místem setkání motorkářů a otevření jeji letošní sezóny.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Falco computer: Přijmeme ŠÉFMONTÉRA ELEKTROINSTALACÍ
TOPlist