STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 25. března 2019, svátek má Marián, zítra Emanuel.
  • Krůček od titulu. Hokejisté HHK předvedli ve třetím finálovém utkání bojovného ducha, když porazili Hodonín 4:3. Stav série je 2:1 pro HHK.
  • O pauze mezi 2. a 3. třetinou finálového utkání HHK se před zimním stadionem srazila dvě auta. První dávalo na přechodu přednost chodci a druhé do něj narazilo. Vše na místě řešila dohlížející policejní hlídka, která také řídila provoz.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.

Domácí hospic pomůže pohybem. Už potřetí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 18. 7. 2018 -

Zaběhat si, a udělat tak něco nejenom pro svou vlastní kondici, ale i pro ostatní, mohou ti, kdo se v neděli 2. září ve 13 hodin zúčastní benefiční akce s názvem Běh pro hospic.


Běh pro hospic na Fajtově kopci pořádá již potřetí velkomeziříčské středisko Domácího hospice Vysočina. Jeho cílem je získat finance na zakoupení služebního auta, jak naznačuje heslo tohoto ročníku: „Pojďte si zaběhat, abychom k Vám mohli dojet.“

 

„Trasy zůstávají stejné jako v minulých letech. Jedna čtyřkilometrová s výběhem sjezdovky a druhá tříkilometrová, kterou lehce zvládne úplně každý, včetně rodičů s kočárkem,“ vysvětluje organizátorka akce Olga Pospíšilová s tím, že se i letos drží pravidla, že způsob zdolání trasy je zcela libovolný a na čase nezáleží. Kromě samotného běhu se děti i dospělí mohou těšit na bohatý doprovodný program – výtvarné dílničky, candy bar, tejpování, záchranáře, občerstvení z Termosky i stánek výživového poradenství. „Hlavním tahákem letošního běhu ale určitě bude vystoupení kouzelníka a komika Richarda Nedvěda s jeho ‚trapnou‘ magií,“ těší se Pospíšilová.

 

Protože se jedná o benefiční akci, mohou se lidé během odpoledne také informovat o činnosti Domácího hospice Vysočina nebo přispět libovolnou částkou na zakoupení kompenzačních pomůcek pro nevyléčitelně nemocné klienty. „I letos přivezeme na Fajtův kopec Strom pomoci. Po minulých ročnících je již plný listů a květů se jmény našich dárců. Tento rok by mělo na stromě vyrůst i nějaké ovoce,“ doufají organizátoři.

 

Kdo se nemůže akce přímo zúčastnit, má také možnost přispět prostřednictvím ambasadorů, běžců prezentovaných na webových stránkách www.behyprohospice.cz, kterým pošle příspěvek na jejich startovné, a mohou tak pomyslně pro hospic běžet společně. Letošními ambasadory se stali také herci divadla Ikaros, kteří se divákům představili ve hře Za zrcadlem v roli Tydlítků.

 

„Naše velkomeziříčské středisko letos dovršuje čtvrtý rok svého působení. Každý klient a jeho rodina obohatili naše vlastní životy, a proto bychom chtěli, aby s námi byli alespoň symbolicky i na tomto běhu prostřednictvím naší Louky sedmikrásek. Inspirovali jsme se knížkou Broučci, v níž Jan Karafiát píše, že v místě, kde zemřel nějaký brouček, vyroste na jaře sedmikráska. Bílá za každého broučka a bílá s růžovými okraji za berušku,“ popisuje Pospíšilová. „Přijďte nás, prosím, podpořit. Potřebujeme to více než v minulých letech, neboť se vlivem různých okolností dostáváme pod tlak, aby naše služba byla moderní, efektivní a ekonomická. Jenže smrt a umírání je hrozně nemoderní, neefektivní a neekonomické, o čemž se bohužel ti vlivní přesvědčí až ve chvíli, kdy se jich to začne osobně týkat,“ dodává.

 

Běžci se mohou na závod registrovat prostřednictvím webových stránek www.behyprohospice.cz, nebo v den konání na Fajtově kopci do 14:30. Startovné činí 150 korun za dospělého, 50 korun za dítě či případně 300 korun za dva dospělé a dvě děti.

 

 

Kateřina Karmazínová

 

Harmonogram:

13:00 -14:30 začátek akce, registrace běžců

14:45 rozcvička pod vedením patronky běhu Veroniky Čamkové

15:00 start běhu

16:00 stand-up comedy Richarda Nedvěda

16:30 předání šeku

 

 

Startovné: 150 korun - dospělý 50 korun - dítě 300 korun - rodina (dva dospělí, dvě děti)

 

 

Pozvánka Tydlítků na Běh pro hospic:

 

 

 

Kouzelník a komik Richard Nedvěd:

 

 


Autor: Kateřina Karmazínová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 8. 2018 - Na Třebíčské se začalo se stavbou za 25 milionů korun

Inženýrské sítě ulice Třebíčská ve Velkém Meziříčí, tak oficiálně jmenuje stavba, která odstartovala od 1. srpna 2018 na Třebíské ulici.

8. 8. 2018 - Na umělce osadili nové světla, rýsuje se také umělý trávník

Lokalita Čechovy sady za školami dostala čtyři nové dominanty. Jsou jimi 25 metrů vysoké sloupy osvětlení sportovního hřiště.

9. 1. 2019 - Nezaměstnanost se prosinci v Meziříčí zvedla o sedm desetin procenta

Ministerstvo práce a soc. věcí zveřejnilo nejnovější údaje o nezaměstnanosti za měsíc prosinec.

14. 3. 2019 - Nová tisková mluvčí města a redaktorka

Ve čtvrtek 14. března 2019 byla na tiskové konferenci přítomným novinářům představena tisková mluvčí města a šéfredaktorka v jedné osobě Mgr. Hudková Michaela a slečna redaktorka radničního zpravodaje Mgr. Najtová Zuzana.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BOWLING BAR 420 - Turnaj FIFA PlayStation.
TOPlist