STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 25. března 2019, svátek má Marián, zítra Emanuel.
  • Krůček od titulu. Hokejisté HHK předvedli ve třetím finálovém utkání bojovného ducha, když porazili Hodonín 4:3. Stav série je 2:1 pro HHK.
  • O pauze mezi 2. a 3. třetinou finálového utkání HHK se před zimním stadionem srazila dvě auta. První dávalo na přechodu přednost chodci a druhé do něj narazilo. Vše na místě řešila dohlížející policejní hlídka, která také řídila provoz.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.

Za sedm měsíců na silnicích Vysočiny zemřelo devatenáct osob

ZPRÁVY - KRIMI - 7. 8. 2018 -

Jedna z nedávných nehod u Náměště nad Oslavou.
Jedna z nedávných nehod u Náměště nad Oslavou.
foto: HZS Kraje Vysočina

Policisté v Kraji Vysočina letos vyjížděli ke 2 398 dopravním nehodám


V průběhu prvních sedmi měsíců letošního roku vyšetřovali policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v našem kraji celkem 2 398 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to o osm dopravních nehod více, takže počet dopravních nehod zůstává srovnatelný ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

 

Letošní dopravní nehody si za období od začátku ledna do konce července vyžádaly již devatenáct obětí, což je o jednu oběť méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Čtrnáct osob zemřelo bezprostředně po dopravní nehodě, dalších pět osob zemřelo na následky zranění ve zdravotnickém zařízení. Celkem 52účastníků se při letošních nehodách těžce zranilo, což představuje v porovnání s rokem 2017 pokles o 18 těžce zraněných – vyjádřeno procenty pokles o 26 procent. Dalších 832účastníků utrpělo při nehodách lehké zranění. Toto číslo je ve srovnání s počtem lehce zraněných za leden až červenec roku 2017 vyšší - o 64 lehce zraněných osob více – vyjádřeno procenty o osm procent vyšší - ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku se vyšplhala na 151 753 000 korun a ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 je o dvanáct procent vyšší.

 

Od začátku letošního roku do 31. července policisté řešili na silnicích Kraje Vysočina celkem 86 dopravních nehod s účastí cyklistů. Z toho počtu v 59 případech byl cyklista viníkem dopravní nehody. Při těchto nehodách dva cyklisté zemřeli, šest cyklistů utrpělo těžké zranění a 73 dalších se zranilo lehce. Policisté při vyšetřování dopravních nehod cyklistů zjistili, že v mnoha případech havarovali cyklisté, kteří nepoužili při jízdě cyklistickou přilbu. Bez přilby vyjeli oba cyklisté, kteří na následky zranění při nehodě zemřeli, bez přilby vyjelo také pět cyklistů, kteří se těžce zranili a 46 cyklistů, kteří se zranili lehce.

 

Za prvních pět měsíců letošního roku policisté vyšetřovali 61 dopravních nehod, při kterých byl některým z účastníků chodec. Dva chodci při dopravní nehodě zemřeli, pět chodců bylo těžce zraněno a 49 jich utrpělo lehké zranění. Třiatřicet nehod se stalo na vyznačeném přechodu pro chodce.

 

Ve 107 případech policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje a v pěti případech byl řidič pod vlivem drog. Počet podnapilých řidičů, kteří havarovali, se letos výrazně zvýšil o 24 procent. Policisté ale letos dokumentují i několik dopravních nehod, kdy řidiči usedli za volant v silně podnapilém stavu – výjimkou nebyly hodnoty přesahující tři promile alkoholu v krvi. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v Kraji Vysočina můžeme od začátku letošního roku zařadit rychlost jízdy a způsob jízdy.

 

Alkohol za volantem sehrává svoji roli v případech vážných dopravních nehod. Proto policisté Krajského ředitelství policie kraje věnují a v dalším období, zejména po celé období druhého měsíce letních prázdnin, budou věnovat zvýšenou pozornost v rámci běžného výkonu služby i v rámci vyhlašovaných dopravně bezpečnostních akcích kontrolám řidičů, zda nejsou pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Policisté se při letních kontrolách budou zaměřovat na místa, kde dochází nejčastěji k dopravním nehodám a pak také na komunikace vedoucí do rekreačních a chatových oblastí. Dopravně bezpečnostní akce chystáme také na konci letošních prázdnin a na začátku nového školního roku.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková vedoucí oddělení – tisková mluvčí PČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

11. 9. 2018 - Řidič nadýchal přes dvě promile

V pondělí 10. září kolem deváté hodiny večer zastavili policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí vozidlo BMW.

11. 3. 2019 - Na ulici ve Velkém Meziříčí ležel opilý muž

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v neděli 10. března kolem deváté hodiny večer na linku tísňového volání oznámení o muži, který ležel před jednou provozovnou na ulici Vrchovecká ve Velkém Meziříčí.

15. 1. 2019 - Policisté v Křižanově nachytali řidiče pod vlivem drog

V sobotu 12. ledna kolem osmé hodiny večer zastavili velkomeziříčští policisté na ulici Meziříčská v Křižanově osobní automobil Opel Astra.

30. 8. 2018 - Nepozornost zabíjí Telefon do ruky při řízení motorového vozidla nepatří

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se začátkem září opět zapojí do celorepublikové preventivně dopravně bezpečnostní akce „Nepozornost zabíjí“, která je zaměřena na řidiče používající hovorové zařízení při řízení vozidla.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BOWLING BAR 420 - Turnaj FIFA PlayStation.
TOPlist